Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

geminho

Pytania do gema

Polecane posty

Czy nie masz urodzin przypadkiem 17?

Nie. Skąd pomysł?

Wolisz GTA 4 czy San Andreas ?

Z tych dwóch to Vice City :P San Andreas było zbyt duże i zbyt nieokreślone. Ponadto jak dla mnie cały środek - od opuszczenia Los Santos po Las Venturas to jak dla mnie klasyczny wypełniacz. Z San Fierro nie pamiętam nic. Z misji po - szkółkę lotniczą. Reszta znikła w mrokach niepamięci...

Grand Theft Auto IV - ciężko mi stwierdzić. Są rozwiązania, które podobają mi się bardzo. Są jednak też rzeczy, które leżą mi jakby mniej. Jak dla mnie na razie 7/10, ale zastrzegam, że jestem dopiro w połowie (WoW rulez), a ponoć właśnie później gra zyskuje.

Jakie preferujesz style muzyczne? Jakie są Twoje ulubione piosenki (jakieś przykłady jeśli można :) )

Jak jest według Ciebie najlepsza gra w świecie 'Władcy pierścieni'?

Długo by wymieniać. Dzisiaj słuchałem już Floydów (Dark Side i The Wall, part 2), prawdopodobnie posłucham też paru soundtracków z gier (znakomicie się przy nich pisze). Na wieczór może Massive Attack, albo Portishead... Albo Enigmę "MCMXCaD".

Najlepsza we Władcy? Pewnie LotRO. Szkoda, że jest tak wyraźnie PvE solo... I że nie-filmowa...

Cieszysz sie na Diablo3?

Pewnie. I zupełnie nie rozumiem malkontentów, którzy marudzą, że "styl kolorowo-kreskówkowy i w ogóle" (zwłaszcza w ogóle). Polecam odświeżenie pamięci - choćby przeglądnięcie screenów z tyłu pudełka z Diablo II: PZ. Zresztą - niech marudzą - Blizz i tak zrobi swoje.

Jak to jest możliwe, że będąc redaktorem od zamierzchłych czasów tego czasopisma masz tylko 8 postów?!

Nie lubisz forów czy jak? :D

Wypraszam sobie - 9 postów. Jest też szansa, że jeszcze w tym roku dobiję do 10.

I nie, nie lubię forów w takim znaczeniu, w jakim "lubi" je Smg czy CormaC (świątek, piątek, niedziela). Dla mnie to bardziej kolejne, niezbyt niestety wiarygodne, źródło informacji, czy bardziej jej śladów. I nie zrozum mnie źle - traktuję tak wszystkie fora świata, i nasze własne nie jest żadnym wyjątkiem.

1. Mafia czy GTA 3 ;p ?

Mafia dała mi w kość, jak rzadko która giera. Myślę tu o misji z dworkiem prokuratora (pisałem poradnik i musiałem parę razy sprawdzić swoje metody). Nie podobało mi się też zdobywanie samochodów już po ukończeniu kampanii - ściganie się za kolesiem w butach rakietowych jakoś mi przystawało do klimatu "Ojca chrzestnego".

GTA3 zaś nie ukrywam pokochałem od pierwszego wejrzenia i temperatura moich uczuć nie zmieniła się nawet przy trzecim przejściu.

Prosto i krótko dałeś kiedyś dychę ?:)

Pierwszą w historii CDA - dla Unreala w 1998.

Później były chyba dwie - dla Dungeon Siege'a i ET. Więcej grzechów nie pamiętam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie co do ME, a więc czy kiedy się tam goni i wykonuje się różne skoki, to czy wybór drogi do celu jest liniowy, jest zupełnie swobodny czy tak że są np tylko dwie drogi jakimi można tam iść? Jak to jest z tą swobodą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, pierwszą w historii, nieźle. A duże miałeś problemy z "przeforsowaniem" jej? Bo ile dobrze wiem dawniej dycha w CDA była święta. :)

Wciąż jest. Trzeba zobaczyć, a przede wszystkim usłyszeć "dyskusje", czy dać 10 czy nie. Ciągle też większość nominacji przepada. Innymi słowy: nadal gra musi zrobić na nas wrażenie nie mniejsze, niż wtedy Unreal. Swoją drogą pamiętam swój pierwszy kontakt z nim. To była gra nie z tego świata. Autentyczny przekaz z przyszłości elektronicznej rozrywki.

W artykule o Mirror's Edge wspomniałeś, że podczas prezentacji gry twórcom nie należy zdradzać, że cokolwiek się wie na temat danej gry. Dlaczego ?

Jak porównasz "system parkurowy" z Mirror's Edge i z Assassin's Creed ?

Wiesz, im należy dać się wygadać. Bywa, że ich poniesie i wygadają coś, o czym nigdzie indziej nie usłyszysz i nie przeczytasz. Z tego samego względu nie należy mówić "wiem już to i to". Zresztą - w procesie tworzenia gry sporo się zmienia. Pamiętam, jak rozmawiałem z kimś od MoH: Airborne i dopiero wtedy usłyszałem - na długo przed premierą - że nie będzie dwóch bohaterów i podwójnych skoków, co wcześniej stanowiło pewnik.

A propos parkouru - w AC ciężko było spaść nieszczęśliwie - gra w dużym stopniu pomagała graczowi. W ME tego nie ma - tu każdy skok musi być idealny. Na szczęście sterowanie jest tak precyzyjne i tak intuicyjne, że zwykle udaje się w najdalej trzeciej próbie ;)

Ja również mam pytanie co do ME, a więc czy kiedy się tam goni i wykonuje się różne skoki, to czy wybór drogi do celu jest liniowy, jest zupełnie swobodny czy tak że są np tylko dwie drogi jakimi można tam iść? Jak to jest z tą swobodą?

Generalnie zawsze istnieje więcej niż jedna droga do celu. Na pewno jest jedna długa, ale łatwa, i jedna krótka, ale dla mistrzów. Można naturalnie zbaczać z najbardziej optymalnego kursu i biegać swobodnie po dachach, ale zwykle nie jest to wskazane. Można też - co równie ważne - wybrać swój własny sposób gry. Ja przykładowo uciekłem spod ognia czterech policjantów (bieganie po ścianie, kluczenie pomiędzy kontenerami i wskakiwanie na nie, wreszcie przeskok w pełnym pędzie nad ogrodzeniem z drutu kolczastego), podczas gdy zwykle ludzie tam strzelają. Farid powiedział, że pierwszy raz widział, że ktoś przeszedł to w taki sposób, heh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tyle chciałem zadać pytanie, co zwrócić uwagę na pewien błąd, który zauważyłem czytając Twoją zapowiedź nowego dodatku do WoWa w ostatnim CDA. Mianowicie chodzi mi o nazywanie dungeonów / instance'ów "instantami". Rozumiem, że chodzi o spolszczenie słowa "instance", ale jak dla mnie jest to oczywisty błąd, szczególnie że słowo "instant" (dla tych co nie wiedzą - po angielsku "natychmiastowy", "prędki", itp.) sugeruje, że miejsca te mają zupełnie inny charakter niż w rzeczywistości - przecież nieraz trzeba tam siedzieć po kilka godzin... Rozumiem, że można tego słowa używać w nieformalnych kontaktach, np. z kolegami w WoWie, itp., ale w fachowym piśmie moim zdaniem błędów takich robić nie wypada. :P

Btw poza tym nie mam nic do Ciebie, ale ponieważ gram w WoW, to takie błędy po prostu mnie denerwują, szczególnie w moim ulubionym czasopiśmie. :P

Pozdrawiam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gem, grales w Mirror's Edge, wiec chyba bedziesz znal odpowiedz.

Nie wydaje ci sie, ze na dluzsza mete (6-8h) ta gra bedzie nudnawa? Bo ile mozna... skakac. Chyba, ze dzieki klimatowi, fizyce, oprawie gra bedzie wciagac jak diabli :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gem.ini cześć, wiem ze byłeś z Allorem na Blizzard Entertainment Worldwide Invitational, więc mogłeś w pełni ujrzeć Diablo 3 i się z nią zapoznać. Jakie były twoje przeżycia związane z byciem na tej imprezie, i może mi powiesz, kto wygrał na pokazie tańca i stroju z gier blizzarda ?? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, jesteś (byłeś?) w CDA newsmanem. Skąd bierzesz newsy, jeśli można wiedzieć? Pomijam to, że jako największy magazyn dla graczy w Polsce macie wiele ekskluzywnych informacji, ale skąd bierzecie resztę? Newslettery, kompilatory w rodzaju Gametab (jedyny jaki znam, niestety), czy archaiczna metoda gmerania w każdym serwisie?

Pytam bo zajmuję się newsami w pewnym serwisie i, cóż... czasem trudno znaleźć cokolwiek sensownego.

Skąd się wzięła twa ksywka? I czy ".ini" to dzięki plikom? A dlaczego nie Ru.bik?

Mam teorię: gemini (bliźnięta) + kropka (pliki kojarzą się z grami). Ale też jestem ciekaw : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tyle chciałem zadać pytanie, co zwrócić uwagę na pewien błąd, który zauważyłem czytając Twoją zapowiedź nowego dodatku do WoWa w ostatnim CDA. Mianowicie chodzi mi o nazywanie dungeonów / instance'ów "instantami". Rozumiem, że chodzi o spolszczenie słowa "instance", ale jak dla mnie jest to oczywisty błąd, szczególnie że słowo "instant" (dla tych co nie wiedzą - po angielsku "natychmiastowy", "prędki", itp.) sugeruje, że miejsca te mają zupełnie inny charakter niż w rzeczywistości - przecież nieraz trzeba tam siedzieć po kilka godzin... Rozumiem, że można tego słowa używać w nieformalnych kontaktach, np. z kolegami w WoWie, itp., ale w fachowym piśmie moim zdaniem błędów takich robić nie wypada. :P

Btw poza tym nie mam nic do Ciebie, ale ponieważ gram w WoW, to takie błędy po prostu mnie denerwują, szczególnie w moim ulubionym czasopiśmie. :P

Pozdrawiam! :)

To kwestia konwencji. Tak się składa, że wciąż nie udało się nam ustalić, jak brzmieć powinien polski odpowiednik "instanced dungeon". Poprzestaliśmy więc na prostej kalce językowej - instant. Jeśli masz lepszy pomysł - sprzedaj go, na pewno wykorzystamy go w recenzji WotLK :)

Skąd się wzięła twa ksywka? I czy ".ini" to dzięki plikom? A dlaczego nie Ru.bik?

Po pierwsze, gemini to łacińskie bliźnięta - mój znak zodiaku. Wpisałem się tak, z braku lepszych pomysłów, w pierwszym NfS i... przywykłem :) Po drugie, kropka pomiędzy rzeczywiście wynikła w sposób naturalny dla wszystkich, którzy grali w czasach nieustannego modyfikowania .batów i .sysów. Po trzecie, czemu miałbym podpisywać się nazwiskiem genialnego węgierskiego wynalazcy?

Gem, grales w Mirror's Edge, wiec chyba bedziesz znal odpowiedz.

Nie wydaje ci sie, ze na dluzsza mete (6-8h) ta gra bedzie nudnawa? Bo ile mozna... skakac. Chyba, ze dzieki klimatowi, fizyce, oprawie gra bedzie wciagac jak diabli :]

Nie mam pojęcia, szczerze mówiąc. Dowiemy się, przypuszczam, po premierze.

Gem, ja mam pytanie z innej beczki. Co sądzisz na temat serii Thief? Która z jej części według Ciebie jest najlepsza? ( według mnie to The Dark Project jest the best.) I jakie są prognozy dotyczące sagi Garretta na przyszłość?

Zdecydowanie The Dark Project. W życiu tak się nie bałem (w grze) jak w The Haunted Cathedral. Część druga jest sporo słabsza. Te całe automatony to pomysł raczej przeciętny. Pamiętam jednak dość dobrze pułakę Karrasa i później muzeum z maskami. W część trzecią gram do dziś - Abysmal Gale, dwór wdowy i naturalnie Auldale są nieodmiennie doskonałe. Co do kolejnych Thiefów - ponoć jakiś się robi. Wcale nie jest jednak pewne, że jego bohaterem pozostanie Garrett.

o co chodziło o tą dygresje "clickaj stąd". Chciałbym się dowiedzieć bo clicka też lubie

Wierz lub nie - ja też :) Ciężko nie lubić pisma ludzi, którzy siedzą w promieniu 5 metrów od ciebie :)

gem.ini cześć, wiem ze byłeś z Allorem na Blizzard Entertainment Worldwide Invitational, więc mogłeś w pełni ujrzeć Diablo 3 i się z nią zapoznać. Jakie były twoje przeżycia związane z byciem na tej imprezie, i może mi powiesz, kto wygrał na pokazie tańca i stroju z gier blizzarda ?? :P

Było "po prostu super" © -Al. A konkursy ztcp wygrał marny krasnolud (taniec) i całkiem niezły wojownik w T6 na Anzu (strój). W istocie najlepszym strojem popisywała się oficjalna Kerrigan - to była naprawdę wyjątkowo seksowna dziewczyna.

Drogi Panie Gem.ini. Zauważyłem, że od paru (-nastu? -dziesięciu?) numerów w GW objeżdżasz Allora. Może mi się tylko wydaje, ale nikomu się od Ciebie tak nie obrywa, jak Al'owi...

To z miłości. Al przecież to taki słodki bałwanek... ;)

Z tego co pamiętam, jesteś (byłeś?) w CDA newsmanem. Skąd bierzesz newsy, jeśli można wiedzieć? Pomijam to, że jako największy magazyn dla graczy w Polsce macie wiele ekskluzywnych informacji, ale skąd bierzecie resztę? Newslettery, kompilatory w rodzaju Gametab (jedyny jaki znam, niestety), czy archaiczna metoda gmerania w każdym serwisie?

Pytam bo zajmuję się newsami w pewnym serwisie i, cóż... czasem trudno znaleźć cokolwiek sensownego.

Prócz skrzynki pocztowej, znaczy? Przyznam, że cenię sobię "archaiczne" czytanie serwisów, blogów, a nawet (gulp) forów. Zważ jednak, że ja nie muszę spieszyć się z newsami.

Skąd się wzięła twa ksywka? I czy ".ini" to dzięki plikom? A dlaczego nie Ru.bik?

Mam teorię: gemini (bliźnięta) + kropka (pliki kojarzą się z grami). Ale też jestem ciekaw : )

W rzeczy samej, nie inaczej :)

For the Horde!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...