Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Siekiera

Pytania do Siekiery

Polecane posty

1. Czy ty przypadkiem nie studiowałeś filozofii? Jeśli tak, to napisz coś o tych studiach(podobało ci się? warto było?)

Za co cenisz Nietzschego? Byłbym wdzięczny gdybyś napisał coś więcej na jego temat. Które z jego dzieł są twoim zdaniem najważniejsze? Interesuje cię w szczególności jakaś konkretna dziedzina filozofii? Filozofia których myślicieli poza Nietzschem najbardziej ci odpowiada? Jeśli lubisz Nietzschego, to pewnie nie przepadasz za Sokratesem i Platonem? Możesz mi polecić jakąś książkę lub serię o historii filozofii(dla powiedzmy średnio-zaawansowanych)?

2. Jaka jest twoja ulubiona książka spoza gatunku horrorów? Jeśli trudno ci wybrać najlepszą, to podaj jedną z ulubionych.

3. To samo co w punkcie 2, tylko odnośnie filmów.

4. Jaka jest twoja ulubiona płyta Genesis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ty przypadkiem nie studiowałeś filozofii? Jeśli tak, to napisz coś o tych studiach(podobało ci się? warto było?)

Warto. Uczy pokory i pozwala spojrzeć na rzeczywistość z nieco szerszej perspektywy. Co prawda jest to z ekonomicznego punktu widzenia totalnie niepraktyczny kierunek, ale kto powiedział, że wszyscy muszą iść na zarządzanie?marketing, tudzież inne prawo? :)

Za co cenisz Nietzschego?

Za wszystko. Nie zgadzam się z nim w niektórych kwestiach, ale całokształt jego myśli, bezkompromisowa walka ze schematami, religią jako taką a nawet samą filozofią idealnie wstrzeliła się w moje własne przemyślenia i wnioski.

Które z jego dzieł są twoim zdaniem najważniejsze?

Nietzsche był mistrzem aforyzmu i zawsze kierował się własną maksymą "jednym zdaniem powiedzieć więcej, niż inni mówią całą książką; albo czego nawet nie mówią". W związku z tym jest dość przyswajalny i można czytać go niemalże "na wyrywki". Ale jeśli ktoś chce się na poważnie zająć jego myślą i zobaczyć, w jaki sposób ewoluowała, powinien zacząć od Narodzin tragedii (które momentami mogą wydać się nudne, ale mimo wszystko warto), poprzez Jutrzenkę, Wolę mocy, Poza dobrem i złem, Wędrowca i mojego absolutnego faworyta ? Zmierzch bożyszcz. Warto zapoznać się również z pismami pozostałymi, gdzie można znaleźć kilka mało znanych perełek, jak np. O prawdzie i kłamstwie w pozamoralnym sensie.

Interesuje cię w szczególności jakaś konkretna dziedzina filozofii?

Nie. Wszystkiego po trochu.

Filozofia których myślicieli poza Nietzschem najbardziej ci odpowiada? Jeśli lubisz Nietzschego, to pewnie nie przepadasz za Sokratesem i Platonem?

Nie przepadam, ale szacunek musi być, zwłaszcza w stosunku Platona, bo przez długi czas później nikt nie wymyślił niczego odkrywczego, wszyscy z mniejszym lub większym zacięciem wzorowali się i rozwijali myśl Platona i Arystotelesa. Choć oczywiście stoję po stronie nietzscheańskiej krytyki, w szczególności krytyki Sokratesa.

Możesz mi polecić jakąś książkę lub serię o historii filozofii(dla powiedzmy średnio-zaawansowanych)?

Może Copleston? Duże, zbiorcze wydawnictwo i dość cenione. Jeśli chodzi o opracowania Nietzschego, polecam Kohlera, ewentualnie Jaspersa, ale ten to już jest wyższa szkoła jazdy. Z rodzimych autorów niezły jest też Krzysztof Wieczorek (mój promotor na magisterce:)) i Leszek Kusak.

2. Jaka jest twoja ulubiona książka spoza gatunku horrorów? Jeśli trudno ci wybrać najlepszą, to podaj jedną z ulubionych.

Naprawdę trudny wybór. Nędznicy Hugo, Zbrodnia i Kara Dostojewskiego, Mistrz i Małgorzata Bułhakowa. To byłaby taka wielka trójca. Ale poza tym wszystko, czego tknął się Vonnegut, Hesse, Pilch, Hemingway i wielu innych.

3. To samo co w punkcie 2, tylko odnośnie filmów.

Requiem dla snu, Skazani na Shawshank, The Wall, The Live of David Gale, Tańcząc w ciemnościach, Mulholland Drive, Zagubiona autostrada, Przekręt, Siedem, Eyes Wide Shut. I cała masa innych.

4. Jaka jest twoja ulubiona płyta Genesis?

Nie mam ulubionej. Twórczość Genesis znam dość wybiórczo. Dużo bliższe są mi solowe płyty Gabriela.

Wybiera się Pan na Mrocznego Rycerza?

Tak.

Kiedy wyjdzie Wiedźmin ER?

Co ja, informacja? Nie pytajcie o takie głupoty.

Dlaczego tutaj DION, a w CDA E. Siekiera ? Skąd się wzięło DION ?

Od Dionizosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem miło. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w takich grach, zainteresuj się raczej Onimushą 3 albo DMC4, które są zdecydowanie łatwiejsze.

Jak nie ma w sklepach Onimusha 3, a DMC4 działający na moim kompie to żart, zostaje tylko DMC3. Doświadczenie w takich grach to jedynie Chaos Legion z Waszej płytki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na łamach CDA już raczej nie ma na to co liczyć,ale czy tu mógłbys opisać swe wrażenia z DMC4?

Nr z lutego, temat numeru. Tam znajdziesz wszystko, co mam do powiedzenia na temat DMC4.

Jak nie ma w sklepach Onimusha 3,

W Pcimiu Dolnym może nie ma, ale w sklepach internetowych bez problemu dostaniesz. By daleko nie szukać - sklep Cenegi za 14.90. Dużo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu na multi. WoW leży na półce i czeka na lepsze czasy, podobnie jak GW.

Po prostu niech się pan przyzna, że nie ma wystarczająco dobrych itemów :D

Widziałeś może ekranizcję "Call of Cthulhu" z 2005 roku? Jeśli tak, to co o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co czułeś po przetestowaniu Limbo of the Lost? Nie smak, wkurzyłeś się na tą bezczelność "plagiatyczną" , czy zrobiło Ci się nie dobrze?

Tak, widząc "tą bezczelność plagiatyczną" miałem niestrawność i rzygałem przez 2 dni. Czy takiej odpowiedzi się spodziewałeś? Niesmak czuję (tudzież "nie smak") jak widzę tak durne pytania, wymyślone chyba tylko po to, by cokolwiek napisać. O twojej alternatywnej pisowni wspominać nie będę, bo to kopanie leżącego.

Odwiedzasz czasami redakcję?

Owszem.

Po prostu niech się pan przyzna, że nie ma wystarczająco dobrych itemów

Rozgryzł mnie pan, panie żelku :)

Widziałeś może ekranizcję "Call of Cthulhu" z 2005 roku?

Nie mam bladego pojęcia. Coś tam z przedwiecznymi widziałem, ale to raczej było starszej daty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką ocenę wstawiłeś dla Silent Hill'a 3, oraz dla Silent Hill 4? Sorry za takie pytanie, ale nie mam tamtych dówch numerów, a jestem ciekawy twojej oceny.

SH3 recenzował gem i jeśli mnie pamięć nie myli, dał 8 albo 8+. SH4 przyznałem 7+. Żeby uprzedzić następne pytanie, SH1 oceniam na 10, SH2 na 9+, SH3 na 8+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już wiemy jaki gatunek filmów/gier/książek najbardziej lubisz. A co sądzisz o parodiach ulubionego gatunku? Chodzi mi zarówno o parodię filmów grozy (by daleko nie szukać to np. przesadnie krwawa Martwica Mózgu, czy przegięta seria Scary Movie) jak i gier (Stubbs). Czy jest to dla Ciebie profanacja gatunku, czy może miła odskocznia od kina grozy? Jakie parodie polecasz ? (o ile jakieś wg Ciebie są godne uwagi, bo większość z nich to dno + metr mułu...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już wiemy jaki gatunek filmów/gier/książek najbardziej lubisz.

Bzdura. To czytelnicy odwiedzający ten temat dokleili mi etykietkę horroromaniaka, który poza gatunek nosa nie wychyla. A prawda jest taka, że gdy miało się 15-16 lat to i owszem, czytało się horrory na kilogramy, teraz już tylko sporadycznie wracam do Kinga, bo jest rewelacyjny warsztatowo. Z kinem podobnie. Udział horrorów w filmach jakie oglądam to może jakieś 10-15%. Większość horrorów z dużego ekranu to totalna szmira, więc nazywanie go ulubionym gatunkiem byłoby gigantyczną przesadą (i przejawem bezguścia).

A co sądzisz o parodiach ulubionego gatunku?

Nic nie sądzę. Niech sobie będą, chociaż prywatnie nie przepadam za serią Evil Dead czy Martwicą Mózgu (o czym zresztą już wcześniej wspominałem).

gier (Stubbs)

Co myślę o Stubbsie, napisałem w recenzji. Świetny pomysł wyjściowy, nieco kulawa realizacja. Ale warto choć zobaczyć, bo jest to coś nietypowego. Choć jeśli ktoś spodziewa się grozy tylko dlatego, że w grze występuje zombiak, powinien puknąć się w głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o filmach Tarantino? Osobiście uważam "Pulp fiction" za najlepszy film ever (albo jeden z najlepszych). Myśle, że jego filmy nie są ci obce bo bodajże w recenzji K&L wspominałeś coś o tym reżyserze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że jedziesz samochodem (jeżeli nie masz samochodu, wyobraź sobie, że masz). Nagle wpadasz w poślizg i tracisz przytomność. Kiedy się budzisz samochód nie chce zapalić. Wychodzisz z niego by sprawdzić co się stało. Wtedy dostrzegasz, że za tobą rozpościera się urwisko, a przed tobą znajduje się wielki znak na którym napisane jest:

Welcome to

SILENT HILL

Co byś wtedy zrobił? :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś wtedy zrobił? :)

Odstawił flaszkę. :) Ewentualnie zamienił na inną.

Co sądzisz o filmach Tarantino?

Cenię Tarantino, jak chyba większość kinomaniaków. Z grubsza podobało mi się wszystko, w czym maczał paluchy. Widać, że facet potrafi bawić się kinem, do niczego nie podchodzi na klęczkach. Może dzięki temu jest nie do podrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość horrorów z dużego ekranu to totalna szmira, więc nazywanie go ulubionym gatunkiem byłoby gigantyczną przesadą (i przejawem bezguścia).

Panie Dion, Pan się o łomot prosi. :lol:

A tak poza horrorami&thrillerami (bo że "Nieznajomych" Pan nie widział, to wiem po dzisiejszym dniu), to jak podszedł "Babylon A.D."? O ile widzi... Pan widział. ]:->

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko do Siekiery ( nie będę ukrywał mojego ulubionego redaktora z grona panów z CDA ). Możliwe, że już kiedyś takowe pytanie padło ba nawet na pewno, ale co szkodzi zapytać. Ile razy nachodziły Cię myśli samobójcze :P podczas gry w jakąś kaszankę i jaka twoim zdaniem jest najgorsza gra w jaką przyszło ci grać czy też recenzować? Pytam, bo sam czasami lubię sobie dla śmiechu pograć w taką kichę chociaż przyznam się, że nie raz wychodziłem już z równowagi podczas gry ( co by nie mówić takie gry wzmacniają osobowość i siłę samozaparcia ) i dlatego podziwiam Cię, że chce ci się co miesiąc zasiadać do jakiegoś gniota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie uwaza Pan, ze to bylaby wspaniala przygoda przejsc sie ulicami Silent Hill? :D

Nie, nie uważam. Tak samo, jak nie chciałbym wpaść z wizytą do Leatherface'a i jego rodzinki.

to jak podszedł "Babylon A.D."? O ile widzi... Pan widział.

Nie, nie widział :)

Ile razy nachodziły Cię myśli samobójcze podczas gry w jakąś kaszankę

A ile razy chciałeś sobie strzelić w łeb stojąc w korku lub pijąc ciepłe piwo? Moje pytanie jest równie sensowne jak twoje. Granie w kaszanki to jeden z elementów tej pracy. PRACY. Jak komuś robota nie odpowiada, to ją zmienia. Widać mi pasuje, skoro wciąż to robię.

jaka twoim zdaniem jest najgorsza gra w jaką przyszło ci grać czy też recenzować?

A bo ja wiem? Taka, przy której trzeba się było sporo namęczyć (czytaj: nie dało się jej zaliczyć w 2 godziny). Np Borderzone, GunWarrior, a ostatnio Limbo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...