Jump to content
Sign in to follow this  
Bethezer

Dungeonland

Recommended Posts

Skoro sam zasugerowałem, że warto założyć temat, to warto coś napisać o grze.

Czym jest więc Dungeonland?

Takie nietypowe skrzyżowanie Tower defense z odwrotnym Tower defense. Tzn. domyślnie możemy grać trójką bohaterów (możemy grać sami, ale wtedy kontrolę nad naszymi towarzyszami przejmuje komputer), którzy przemierzają lochy i mają za zadanie je przejść, a następnie pokonać bosa. Niby to już było, ale gra wyróżnia się tym, że jest zrobiona z przymrużeniem oka (i to naprawdę sporym). Poza tym jest jeszcze tryb mistrza podziemi (Dungeon maestro), w którym przejmujemy kontrolę nad mistrzem podziemi, który ma za zadanie utrudnić bohaterom wykonanie zadania.

Cały fun polega na tym, że w trybie mistrza gry można zaprosić do gry innych żywych graczy, dzięki czemu mamy tryb mistrz podziemi vs trzej żywi bohaterowi i tu zaczyna być naprawdę ciekawie. Tzn. mamy maestro podziemi, który zastawia pułapki, spawnuje stworki itp., a przeciw niemu mamy graczy, którzy starają się te wszystkie niespodzianki pokonać. To jest coś, co trzeba zobaczyć.

Zresztą co ja będę pisał, sami zerknijcie na stronę na Steam http://store.steampowered.com/app/218130/?l=polish oraz poszukajcie na youtube i zobaczcie czy warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie o samej grze dowiedziałem się z pewnego dosyć znanego brytyjskiego kanału. Linka daję wam poniżej :D

>

Po tym wydawało się całkiem ciekawe, bo o ile sam gatunek tower defence albo jego pochodnych niezbyt mnie porywa tak jednak możliwość wcielenia się we władcę zabójczego parku rozrywki rzucającego kłody pod nogi graczom jest ciekawa ^_^ O ile w ogóle uważam, że tryb kooperacji jest jednym z najlepszych jaki kiedykolwiek powstał w dziejach tak dorzucenie do tego kogoś po drugiej stronie barykady kto kontroluje jednostki i nie atakuje według skryptów daje dodatkowego, lepszego posmaku. Zgadzam się z powyższym, że raczej ten tryb wydaje się najlepszy i najciekawszy. Niemniej na razie nie planuję w to zagrać, bo mam sporo innych produkcji a i nie mam specjalnego ciśnienia na zakup gry. Poza tym nawet jeśli nawet ja bym kupił to przydałoby się od razu namówić swoich znajomych dla lepszych doznań i zabawy :P

Kto wie, może kiedyś CDA dadzą Dungeonlanda na płytę ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto wie, może kiedyś CDA dadzą Dungeonlanda na płytę ^_^

Może od razu Diablo 3 :-)

Sama gra wydaje się być ciekawa. Na razie mam inne gry do przejścia, ale od jakiegoś czasu chcę pograć w coś innego niż FPS-y. Ech te stare czasy- gdzie uwielbiałem grać w hack&slash.

Po grafikach i filmach- najbardziej rzuciła mi się specyficzna grafika. Aż chcę się oglądać świat gry. Wiem że to głupie, ale na pierwszy rzut oka przypomina mi to Power Rangers :-)

Sevard:

Twoim opisem jeszcze bardziej zachęciłeś mnie do zagrania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie bardzo podoba się sam pomysł, ale przesadzili z grafiką. Jest zbyt cukierkowa, jak na mój gust, a grałem już w różnego rodzaju produkcje ze specyficzną szatą graficzną. Bez dema - żeby na własne oczy przekonać się, jak jest - raczej nie będę pchał się do zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może od razu Diablo 3 smile_prosty2.gif

Porównajmy:

- Diablo 3, twórca to Blizzard, firma ze sporym doświadczeniem i renomą na rynku, poza tym znani są z utrzymywania wysokich cen długo po premierze swoich produkcji, gra o wielomilionowym budżecie z niezwykle nośną marką, która pewnie w tym wieku nie trafi do żadnej taniej serii

- Dungeonland, mało znane Critical Studio o niedługim stażu na rynku, obstawiam także, że nie wydali nawet połowy budżetu jaki miała Zamieć, poza tym gra nie mająca jeszcze świadomości na rynku, więc jest spora szansa, że nie sprzeda się w ogromnym nakładzie

Ta. Chyba dla każdego jest dosyć jasne, że z tych dwóch produkcji kiedyś to raczej druga ma większe szanse na trafienie na cover jakiegoś pisma, chociażby CD-Action ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Up Z tego co pamiętam, to co najmniej jedna gra od Blizzarda znalazła się na krążku w CDA (konkretniej Warcraft 2, choć mogło coś mi się pomylić). To było dosyć dawno temu, a i gra miała swoje lata, ale cóż, być może za paręnaście lat i Diablo III się doczekamy. Wydawcą Dungeonland jest Paradox, więc tu jest większa szansa na to, że gra wyląduje na DVD, choć pewności nie ma.

@Holy Gra wygląda cukierkowo, ale ta grafika pasuje do klimatu gry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...