Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Czy uważasz że w chwili obecnej płyta Vengeance Falls jest najsłabsza z dorobku Trivium i ustępuje nawet The Crusade?

Osobiście jestem strasznie rozczarowany nowym dzieckiem Heafiego i spółki. confused_prosty.gif

Czy masz już jakieś typy najlepszej płyty metalowej na rok 2013? smile_prosty.gif

Mamy słabe Megadeth, słabe Trivium. Może coś uszło mojej uwadzę i masz jakieś ciekawe typy na The best metal album '13. wink_prosty.gif

Edytowano przez biomen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC'u drogi co tam ciekawego czytasz?

Zaczynam właśnie "1001 bitew, które zmieniły historię świata".

Masz już swojego czarnego konia na tegoroczne GOTY?

Jestem przekonany, że tytuł gry roku zdobędzie któraś z wielkich gier (GTA V, Assassin's Creed IV, Batman itp.), a nie żaden czarny koń.

Czy uważasz że w chwili obecnej płyta Vengeance Falls jest najsłabsza z dorobku Trivium i ustępuje nawet The Crusade?

"The Crusade" jest chyba słabsze.

Czy masz już jakieś typy najlepszej płyty metalowej na rok 2013? smile_prosty.gif

Mamy słabe Megadeth, słabe Trivium.

Ale mamy też znakomity nowy album Amonów ("Deceiver of the Gods") i świetny debiut Death Dealera ("Warmaster"). Były też rewelacyjne koncertówki - "Live in Ancient Kourion" Iced Earth i "Dark Roots of Thrash" Testamentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się tego słuchać, momentami z przyjemnością (podoba mi się numer tytułowy, a także "Coming Home"), ale nie jest to zbyt wartościowa płyta i nie wydaje mi się, żebym do niej wracał. No i momentami za bardzo słychać inspiracje (żeby nie użyć słowa "zapożyczenia"). Ogólnie rozczarowanie. Muszę zacząć szukać nowych ulubionych kapel, bo stare ulubione mi się wykruszają. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzy ci się posłuchać Toola albo Perfect Circle?

Nie. Tool jest dla mnie w ogóle niesłuchalny. Z A Perfect Circle też mam nie po drodze, bo źle znoszę wszelkie progresywne/alternatywne wynalazki.

Słuchałeś leciwej już, ostatniej płyty Judasów pt Nostradamus?

Przesłuchałem ją kilka razy po premierze i już do niej nie wróciłem. Zapamiętałem ten album jako nudny przerost formy nad treścią.

Jak ci się widzi takie łączenie cięższego brzmienia z orkiestrą?

Niespecjalnie mnie to kręci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie słuszna decyzja, z tamtym avatarem wyglądało to, jakbyś był wiecznie wkurzony, aż strach było pisać :v.

Swoją drogą, czadowa broda. Korciło mnie, żeby to powiedzieć, jak cię parę dni temu na przystanku widziałem, ale że wtedy nie byłem pewien, czy to ty, to teraz sobie w internecie odbiję, a co :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czadowa broda.

Dzięks.

Znasz? To jest miazga

Nie znałem, ale nie zmiażdżyło mnie. Oczywiście jest to urocze staroszkolne thrashowe granie, ale do mnie słabo już ono przemawia. W ogóle nie jestem jakimś megafanem thrashu, który słucha wszystkiego, co się w tym gatunku pojawia. Thrashu słucham bardzo wybiórczo - po prostu lubię kilka kapel thrashowych (Testament i Megadeth - bardzo, Slayer - w zasadzie wcale). Taka sieczka jak w kawałku, który podesłałeś, niezbyt mnie bawi, bo stawiam fajne riffy nad pędzeniem na złamanie karku i wrzaskami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem, ale nie zmiażdżyło mnie. Oczywiście jest to urocze staroszkolne thrashowe granie, ale do mnie słabo już ono przemawia. W ogóle nie jestem jakimś megafanem thrashu, który słucha wszystkiego, co się w tym gatunku pojawia. Thrashu słucham bardzo wybiórczo - po prostu lubię kilka kapel thrashowych (Testament i Megadeth - bardzo, Slayer - w zasadzie wcale). Taka sieczka jak w kawałku, który podesłałeś, niezbyt mnie bawi, bo stawiam fajne riffy nad pędzeniem na złamanie karku i wrzaskami.

To speed metal w czystej postaci a'la Killem All a nie pędzenie na złamanie karku tongue_prosty.gif Ja osobiście bardziej lubię właśnie soczyste riffowe, speedowe piłowanie niż czysto thrashowy łomot - ale wyjątkiem tego "łomotu" który uwielbiam są kawałki w których nie ma zbyt wielu nie do strawienia dla mnie złamań tempa i jakichś blastów. Albo gdzie jest duch heavy metalu. Dla tego wielbię klasyczne kawałki zespołów takich jak Overkill, Megadeth i cała reszta (którą każdy zna). Ot takie Hello From The Gutter albo Bastard Nation. Albo Fuel For The Fire Exodusa.

Mad House, My Last Words... coś pięknego.

Edytowano przez TerazWegorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To speed metal w czystej postaci a'la Killem All

Zgadza się, a ja nie lubię takiego szczeniackiego grania - wrzask, bzykot gitar i do przodu.

Ja osobiście bardziej lubię właśnie soczyste riffowe, speedowe piłowanie

Co jak co, ale speedowe piłowanie nie kojarzy mi się z soczystymi riffami, tylko z bzyczącą muzyczną papką. smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co kto lubi. Ja charakterystyczne "łomotanie" lubię ale jeśli jest tam dużo zmian tempa to dla mnie traci to energię. Nie mówię że jak utwór się rozkręca to jest źle tylko jest dla mnie źle np wtedy gdy łamie się ciągłość utworu. Pewnie wiesz co mam na myśli. Dlatego z takich kawałków lubię klasykę thrashu bo tam tak dużo jeszcze tego nie było

A tak w ogóle Cormac wiem że jesteś wielkim fanem Gothica tak samo jak ja. Która część była dla Ciebie najlepsza? Oczywiście dodatek do 3 i całą część 4 pomijam...

Ja na prawdę nie wiem. Jedynka i Dwójka miała miażdżący klimat i niezłe zwroty akcji... nigdy nie zapomnę jak wymordowano magów ognia albo jak zobaczyłem poszukiwacza po raz pierwszy :) Albo niedoszły sąd nad kowalem huehe. W Trójce klimat jest po prostu INNY, nie jest zły chociaż wolałem ten z dwóch pierwszych części. Wielki otwarty i ciekawy świat, szkoda że cholerne Jowood nie dało im wszystkiego dopracować.

Swoją drogą wieeele elementów ze świata Gothica odwołuje się do religii German. Przydałaby się polska gra o prasłowiańskiej wierze.

Warto w ogóle brać się za Zmierch Bugów i Gothica4?

Edytowano przez TerazWegorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...