Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Jestem wielkim fanem piłki nożnej (no dobra, byłym fanem - około dwa lata temu, po przyjściu "nowej gwardii piłkarzy", moja pasja się wypaliła. Nie orientowałem się już tak w nowych składach itp.). Zainteresowały mnie Twoje zachwyty nad najnowszym FM'em (no, może na moim sprzęcie nie ruszy, ale starsze odsłony jak najbardziej). Czy ta gra naprawdę potrafi wzbudzić takie emocje, jak opisujesz? Czy jest przystępna dla tych, którzy nie orientują się w symulatorach/tycoonach/managerach? I czy czynniki, jak trening, konferencje prasowe, wyjazdy, sparingi i reszta, bardzo wpływają na rezultat meczu? Grywałem kiedyś w menedżera w zwykłej FIFIE, i liczył się tam tylko dobry skład, konferencje szły w odstawkę.

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem piłki nożnej (no dobra, byłym fanem - około dwa lata temu, po przyjściu "nowej gwardii piłkarzy", moja pasja się wypaliła. Nie orientowałem się już tak w nowych składach itp.). Zainteresowały mnie Twoje zachwyty nad najnowszym FM'em (no, może na moim sprzęcie nie ruszy, ale starsze odsłony jak najbardziej).

Nie wiem, czy starsze odsłony mają mniejsze wymagania. Polecam jednak spróbować FM 2013, bo sam w domu gram na słabym laptopie (dwurdzeniowy procesor 1,6 GHz, 2 GB RAM-u, kiepska zintegrowana grafika) i da się.

Czy ta gra naprawdę potrafi wzbudzić takie emocje, jak opisujesz?

Nie, kłamałem, a 120 godzin nabiłem w FM 2013 dla uwiarygodnienia ściemy. :)

Czy jest przystępna dla tych, którzy nie orientują się w symulatorach/tycoonach/managerach?

Na pewno nie jest to gra przyjazna dla początkujących i łatwa do ogarnięcia, bo opcji, możliwości i informacji do przetrawienia jest w niej ogrom. Naprawdę ogrom. Na samym dopieszczaniu, uszczegółowianiu i dostosowywaniu taktyki do specyfiki konkretnych piłkarzy z jedenastki meczowej można spędzić masę czasu.

I czy czynniki, jak trening, konferencje prasowe, wyjazdy, sparingi i reszta, bardzo wpływają na rezultat meczu?

Tak.

Grywałem kiedyś w menedżera w zwykłej FIFIE, i liczył się tam tylko dobry skład, konferencje szły w odstawkę.

Trudno w ogóle porównywać głęboką, wiarygoną symulację, jaką jest FM, do trybu menedżerskiego w zręcznościowej Fifie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Ciebie odnośnie najnowszego God of Wara. Czy warto bawić się w pobieranie bety multi najnowszej części za pośrednictwem Playtation Plus? Co prawda i tak chyba wykupię usługę bo jest tam parę innych fajnych gier do pobrania, w które nie grałem. Ale że mam zawalony dysk twardy w konsoli (stara wersja 80GB) oraz mobilny internet (w nocy mam za free ale muszę poświęcić parę dni aby coś większego ściągnąć) to się zastanawiałem, czy warto. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić God of Wara w multi... przyjemne to to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda Twoja kariera w FM 13?

4 sezony Śląskiem - 4 mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski, 4 udziały co najmniej w grupowym etapie Ligi Mistrzów (w ostatnim sezonie doczołgałem się do ćwierćfinału LM, w którym odpadłem po 2-5 z Bayernem Monachium). Skład mam jak na polską ligę bardzo mocny (Teodorczyk, Milik, Wszołek, Kupisz, Mila, Sobota, Furman, Możdżeń i jeszcze paru innych świetnych zawodników), bo dostaję od zarządu dużo kasy na transfery (w ostatnim okienku transferowym 147 mln złotych), mam pokaźny budżet płac(w tej chwili 2,7 mln zł miesięcznie + zapas w postaci 120 mln budżetu transferowego) i bardzo podniosłem status klubu (w klasyfikacji klubów europejskich jestem na 40. miejscu), więc dobrzy pilkarze chcą dla mnie grać.

1. Co sądzisz o najnowszej części Mortal Kombat?

Fajna, ale bijatyki ogólnie nie utrzymują długo mojej uwagi.

2. Kto jest najlepszym graczem w redakcji w Fifę?

W Fifę grywamy ja, Qn'ik i Hut, ale trudno ustalić, kto jest najlepszy, bo kiedy graliśmy między sobą, wyniki były różne.

Ile czasu zajmuje Ci pisanie recenzji? Chodzi mi o grę numeru, czyli tą najbardziej obszerną reckę, załóżmy, że na 4 strony.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, bo nie włączam stopera, a poza tym nie ma reguły, ponieważ recenzję jednej gry pisze mi się łatwiej, a innej trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakoś naszło, żeby wypytać o serię Mass Effect, nie wiem, dlaczego. Więc:

-Którą część serii uważasz za najlepszą?

-Jaką klasą najlepiej ci się grało

-Których członków drużyny najbardziej lubiłeś?

-A których najmniej?

-Idealista, czy Renegat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ci pogratulować recenzji najnowszego DMC CormaCu. Jak nie byłem do tej gry przekonany i wydawała mi się zwyczajnie kiepska, tak po przeczytaniu tekstu myślę: a może by dać jej szansę? Bohater bohaterem, a gra grą. Nie warto oceniać jej przez pryzmat poprzednich części, a dobrych slasherów na PC niedobór ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie jakoś naszło, żeby wypytać o serię Mass Effect, nie wiem, dlaczego. Więc:

-Którą część serii uważasz za najlepszą?

Nie wiem. Waham się między drugą a trzecią.

-Jaką klasą najlepiej ci się grało

Grałem tylko jedną - żołnierzem, o ile dobrze pamiętam.

-Których członków drużyny najbardziej lubiłeś?

Liarę, Garusa, Tali i Wreksa.

-A których najmniej?

Kaidana.

-Idealista, czy Renegat?

Nie trzymałem się sztywno jednej ścieżki, robiłem to, na co akurat miałem ochotę, ale ostatecznie skończyłem jako idealista.

Chciałem ci pogratulować recenzji najnowszego DMC CormaCu

Dzięki.

dobrych slasherów na PC niedobór ;)

Otóż to. Konsolowcy mają wybór i mogą sobie DmC odpuścić, ale pecetowych fanów tego typu gier niespecjalnie stać na wybrzydzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy konsolowcy mają taki ogromny wybór? Mają serię God of War, to faktycznie warte pozazdroszczenia. Poza tym mają jeszcze Bayonettę (też zazdroszczę), Dante's Inferno (tu już mniej) i Ninja Gaideny (może i warto zazdrościć, ale mnie do nich raczej średnio ciągnie) nie przypominam sobie ostatnio innych tylko konsolowych slasherów. DmC wyszedł na PC, choć miał nie wychodzić. Darksiders trafił na PC z opóźnieniem, druga część od razu. Nie tyle jest niedobór slasherów na PC, co niedobór slasherów w ogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OrzechXIX

Do tego dołożyć można Castlevanię, Heavenly Sword, Ninety-Nine Nights, Splatterhouse (best of beast!) i WET... I gwarantuję Ci, że to nie wszystkie. Wymieniłem tylko te, które posiadam. Konsolowcy mają naprawdę o wiele większy wybór, tylko nie o każdym tytule jest tak głośno jak o DMC czy GoW ; )

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac, co sądzisz o tym zespole:

http://www.youtube.c...h?v=C-BTe9_yNv8

Fajne granie, może w wolnej chwili zainteresuję się tą kapelą bardziej.

Były tylko dwa utwory z EP-ki, czuję się oszukany! wink_prosty.gif

Miały być trzy, ale musieliśmy skrócić seta. Zresztą okazało się, że i tak nie zagralibyśmy wszystkiego, bo przyjechała policja i kazała kończyć imprezę. :)

A tak na serio, to gratuluję świetnego koncertu. Mam nadzieję, że publiczność jest zwykle liczniejsza... czy też to standard w naszym smutnym kraju?

Bardziej standard niż niestandard. :) Ale faktem jest, że termin był mało sprzyjający, a i dobór klubu niekoniecznie trafiony. Z samego koncertu i tak jesteśmy zadowoleni, ale cały wyjazd był tragiczny, boi zepsuł nam się wóz. Jak będę miał chwilę, opiszę to na naszym zespołowym FB. Mieliśmy wrócić do Wrocławia o 3 w nocy po koncercie, a wszedłem do mieszkania o 20 w poniedziałek. :)

Czy grałeś w inFamous 2? Jakie wrażenia?

Znudziło mi się po kilku godzinach.

Hut nagrywał RAP ? ;P

Tak, nagrał kilka płyt hiphopowych. Jest spora szansa, że jego przebój "Oto ja" słyszałeś w radiu albo widziałeś w TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...