Jump to content

Recommended Posts

Jakie zachowania polskiej młodzieży najbardziej Cię denerwują?

Możemy porozmawiać na mniej emeryckie tematy? :)

Czy zdarzyło Ci się kiedyś napisać na łamach CD Action coś, co mijało się z prawdą?

Tak, zdarzyło mi się kilka wpadek merytorycznych, ale nie były to jakieś ogromne wtopy. W recenzji Kingdoms of Amalur: Reckoning podałem np. niewłaściwą liczbę punktów nauki przydzielanych po awansie na kolejny poziom doświadczenia. Nie mam pojęcia, jak to się stało, ale takie rzeczy się niestety zdarzają.

O polityce ogólnie wypowiadać się nie będę, a partie scharakteryzuję skrótowo: PiS - szkodliwy, PO - nieudolna.

CormaC mam pytanie do ciebie a dokładniej chodzi o serię God of War wink_prosty.gif Warto według ciebie zagrać? Bo przymierzam się do kupna od dobrych kilku miesięcy ale jakoś nie mogę się przekonać. Więc chciałbym poznać twoją opinię, i od której części najlepiej zacząć? 1 i 2 czy może 3? Jeśli mógłbyś podać tak przypuszczalnie na ile godzin starczy GoW byłbym wdzięczny ;]

Edited by JediMati

CormaC mam pytanie do ciebie a dokładniej chodzi o serię God of War wink_prosty.gif Warto według ciebie zagrać?

Oczywiście, że tak.

Więc chciałbym poznać twoją opinię, i od której części najlepiej zacząć? 1 i 2 czy może 3?

Jeżeli masz zamiar tak czy tak zagrać w cała serię, to zacznij od początku, bo historia w obrębie trzech "dużych" części jest ciągła. Ale to trzecia część jest oczywiście najlepsza pod każdym względem (zwłaszcza oprawy, bo "jedynka" i "dwójka" to gry odgrzebane z PS2), więc jeśli chcesz tylko liznąć God of Wara, żeby zobaczyć, o co w nim chodzi, to zacznij od niej. Zawsze będzie można wrócić do "jedynki" i "dwójki" (oraz dwóch części przeniesionych z PSP, które też są znakomite), jeśli uznasz, że GoW jest tak fajny, że można przełknąć przestarzałą grafikę, która straszy szczególnie w pierwszej części.

Nie wiem, na ile jest to dla Ciebie rekomendacja, ale ja przeszedłem "jedynkę", "trójkę" i Ghost of Sparta po dwa razy, a Chains of Olympus trzy razy i we wszystkich częściach poza drugą zrobiłem platynę (ale "calak" w "dwójce" też kiedyś będzie smile_prosty.gif). Uważam, że każdy, kto ma PS3 (albo dostęp do PS3) powinien zobaczyć przynajmniej "trójkę", choćby po to, żeby zobaczyć, ile można wycisnąć z tej konsoli pod względem technicznym, bo naprawdę robi bardzo duże wrażenie.

Jeśli mógłbyś podać tak przypuszczalnie na ile godzin starczy GoW byłbym wdzięczny ;]

Jeśli chciałbyś przejść wszystkie 5 części, to obstawiam, że zajmie Ci to jakieś 40-50 godzin. Chains of Olympus i Ghost of Sparta są raczej krótkie (4-6 godzin), a "duże" odsłony to mniej więcej po 9-12 godzin, o ile mnie pamięć nie myli (trzecia część za pierwszym razem zajęła mi chyba nawet coś koło 15, ale nie dam sobie ręki uciąć).

Nie grałem w FC3. Po drugiej części jestem raczej zniechęcony do serii, ale jeśli egzemplarz Far Cry'a 3 na PS3 wpadnie mi w ręce, to pewnie obadam.

Wiem co pisales o The Walking Dead po obejrzeniu 1 sezonu. Ogólnie mialem taki same zdanie. I o ile 1 sezon był naprawdę słaby to 2 jest zdecydowanie lepszy, wedlug mnie. Co prawda w większości dzieje się tylko w pewnym miejscu (nie chce spoilerowac gdzie itd.) ale jest naprawdę ciekawie. A pisze to tylko dlatego że być może też się nawrócisz i dasz temu serialowi szansę. ;)

Wiesz, szkoda mi czasu na dawanie drugiej szansy kiepskiemu serialowi. I tak w wolnym czasie jestem w stanie zrobić z 1/3 tego, co bym chciał.

Wczoraj odpaliłem demo God of War 3 i troszkę mi ścinało, tzn. takie małe ścinki ok. ćwierć sekundy, spadki animacji. Czy w wersji pudełkowej też tak jest?

Forma Ślaska twoim zdaniem?

Są (czy może byli, bo runda się skończyła) kompletnie nieprzewidywalni - mogą wygrać z każdym i przegrać z każdym. Chciałbym wierzyć, że zwycięstwa nad Lechem i Legią to znak, że będzie dobrze, ale nie mam odwagi. :)

Co sadzisz o 15-16 latkach palacych,pijacych?

Że młodzi ludzie są głupi. Nie w znaczeniu "za moich czasów dzieciaki były bystrzejsze" - po prostu ten wiek wiąże się z głupotą. Niektórzy z niej wyrosną, inni nie, pewnie zależy to od tego, jak wychowują ich rodzice.

Wczoraj odpaliłem demo God of War 3 i troszkę mi ścinało, tzn. takie małe ścinki ok. ćwierć sekundy, spadki animacji. Czy w wersji pudełkowej też tak jest?

Nie pamiętam. Nie przypominam sobie jakichś większych problemów z płynnością gry, ale trzeba pamiętać, że GoW3 wyciąga z konsoli bardzo dużo, więc nie wątpię, że tu i ówdzie balansuje na krawędzi jej możliwości. Może po prostu zobacz, jak sprawa płynności wygląda w gameplayach na YT (ale nie oficjalnych od Sony, tylko takich "cywilnych").

Rozumiem. Zastanawiam się nad kupnem, a nie chcę mieć gry z płynnością GTA 4 na moim komputerze. :]

Rozumiem. Zastanawiam się nad kupnem, a nie chcę mieć gry z płynnością GTA 4 na moim komputerze. :]

Kupuj śmiało, naprawdę.

Do Cormaca: Castlevania Lords Of Shadow twoim zdaniem dorównuje God Of War 3? (obie są świetne moim zdaniem, z tym, że GoW sporo krótszy)

Pod pewnymi względami lepszy jest GoW3, pod innymi Castlevania. Uważam, że każdy fan gier akcji powinien zagrać w obie.

Czekasz na LoS 2?

Oczywiście.

Masz jakieś doświadczenia z Fenderem Stratocasterem? Co sądzisz o tym wiośle? smile_prosty2.gif

Czy jest jakaś gra, którą uważasz za dzieło sztuki pod względem fabuły?

Masz jakieś doświadczenia z Fenderem Stratocasterem? Co sądzisz o tym wiośle? smile_prosty2.gif

Nie mam żadnych doświadczeń ze Stratami. Ponieważ nie podobają mi się i nie pasują mi wizerunkowo, nigdy nie miałem żadnego w rękach.

Czy jest jakaś gra, którą uważasz za dzieło sztuki pod względem fabuły?

Nic nie przychodzi mi do głowy, aczkolwiek bardzo podobała mi się pod tym względem np. trylogia Mass Effect. Natomiast najlepsze dialogi mają według mnie gry z serii GTA.