Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Co sądzisz o ludziach, którzy po zrobieniu kilku średniej jakości grafik zakładają stronę, nazywając ją [nick]ARTS? Czy są wg ciebie niespełnionymi twórcami z parciem na szkło, czy można ich przyrównać do ludzi, którzy w dzień po dostaniu od rodziców aparatu - lustrzanki dopisują do swojego konta na Facebooku wyboldowane PHOTOGRAPHY? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość umieszczenia na waszych dvd muzyki, którą tworzymy? Można by ją podesłać aby otrzymać odpowiedź? Będziemy nagrywać płytę lecz szukamy producenta a w podziemiu jest mało ludzi chcących wyłożyć pieniądze na coś czego nie znają. A znane są tylko kapele sponsorowane przez duże firmy. Czy można zrobić coś takiego jak kickstarter tylko dla muzyki?

pl.myspace.com/mystespoland

Kawałek Battlefield to z ostatniego demo, zapraszam!!!

Dzieki za odpowiedź, jak jest w podziemiu wiem bo znam ten temat od 1991 roku, wtedy zaczęła się moja wspaniała przygoda z muzyką i trwa do tej pory. Pamiętam kapele typu Behemoth, Kat, Besatt i wiele innych, które tu zaczynały.

Ja mam do zebrania 6000 na nagrania nie licząc masteringu, grafiki okładki, tłoczni czy drukarni. Fajna zabawa bo z ostatniego wydawnictwa zostało mi jeszcze jakieś 200 sztuk płyt i trzymam je w pywnicy. Szkoda, że duże firmy nie doceniają kapel podziemnych bo to bardzo podobna sytuacja do naszego futbolu krajowego. Na orlikach grają utalentowane chłopaki ale który trener zaprzątnie tym sobie głowę?

Wysyłałem materiały do Nuclear Blast, Osmose, Metal Mind itd ale i tak to nic nie da bo takie płytki lądują odrazu w koszu.

Dzięki za odpowiedź a materiał podeślę!!!

Edytowano przez agajn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałeś melona na PGA '12? Czy zdziwiłeś się gdy podleciał do redakcji i w bardzo bezpośredni sposób przywitał się, zabrał się za robienie zdjęć itd.? wink_prosty.gif

Szczerze mówiąc, nie pamiętam sytuacji. Inna sprawa, że sporo było bezpośrednich usób, które się witały i robiły sobie z nami fotki. :)

Co sądzisz o ludziach, którzy po zrobieniu kilku średniej jakości grafik zakładają stronę, nazywając ją [nick]ARTS? Czy są wg ciebie niespełnionymi twórcami z parciem na szkło, czy można ich przyrównać do ludzi, którzy w dzień po dostaniu od rodziców aparatu - lustrzanki dopisują do swojego konta na Facebooku wyboldowane PHOTOGRAPHY? smile_prosty.gif

Zjawisko, o którym piszesz, jest mi zupełnie obce (może dlatego, że nie używam Facebooka). Niech tam sobie ludzie robią cokolwiek ich jara. Może z jednej takiej osoby na tysiąc wyrośnie zdolny fotograf albo grafik.

Istnieje możliwość umieszczenia na waszych dvd muzyki, którą tworzymy? Można by ją podesłać aby otrzymać odpowiedź?

Kiedyś zamieszczaliśmy muzykę podziemnych kapel na DVD, ale z różnych powodów przestaliśmy to robić. Możesz wysłać maila na ogólny adres redakcyjny, ale nie obiecuję, że cokolwiek to da.

Będziemy nagrywać płytę lecz szukamy producenta a w podziemiu jest mało ludzi chcących wyłożyć pieniądze na coś czego nie znają.

Akurat w tym temacie mam własne doświadczenia, bo stosunkowo niedawno wydałem płytę ze swoim zespołem InDespair (http://soundcloud.com/indespair). Zapomnijcie, że ktokolwiek wyłoży kasę na wasz album, zwłaszcza że gracie ekstremalną muzykę. Jeśli chcecie nagrać płytę, będziecie musieli sfinansować ją sami, a dobre studio niestety sporo koszuje. Nas samodzielne wydanie płyty wyniosło kilkanaście tysięcy złotych (studio i produkcja gotowych płyt w tłoczni), ponieważ uznaliśmy, że trzeba iść do studia, które zapewni nam realizatora i brzmienie na zawodowym poziomie, bo szkoda nam czasu, energii i kasy na półśrodki.

Czy można zrobić coś takiego jak kickstarter tylko dla muzyki?

Są takie serwisy. W Polsce na podobnej zasadzie działa np. Megatotal.pl, ale raczej słabo widzę zebranie kasy od ludzi. Chociaż zastanawiam się, czy nie zacząć tam zbiórki na teledysk. Teraz, kiedy mamy album na przyzwoitym poziomie, może uda się coś zdziałać.

pl.myspace.com/mystespoland

Polecam umieścić swoją muzykę również w innych miejscach, bo na MySpace to już chyba hula wiatr. Musicie być wszędzie - na Soundcloudzie, YouTubie, last.fm itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Cormac mam parę pytań i chciałbym też wiedzieć co tam u ciebie słychać ;)

1. Masz już jakieś może swoje typy na Grę Roku?

2. Czytałeś jakieś książki w ostatnim czasie?

3. Prócz AC III które wyszło, na co jeszcze w tym roku czekasz?

4. 2013 szykuję się naprawdę tłustym rokiem gier, masz jakąś grę na którą najbardziej czekasz? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz już jakieś może swoje typy na Grę Roku?

Jakieś mam.

2. Czytałeś jakieś książki w ostatnim czasie?

Tak, "Drogę" McCarthy'ego.

3. Prócz AC III które wyszło, na co jeszcze w tym roku czekasz?

Chyba już na nic.

4. 2013 szykuję się naprawdę tłustym rokiem gier, masz jakąś grę na którą najbardziej czekasz? ;)

God of War: Ascension, rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jak ci się podobała Droga?

Tak sobie, nic specjalnego.

Wiesz może czy w nowym numerze CDA będą już typy na Grę Roku czy dopiero w Grudniowym numerze?

Wiem, a Ty dowiesz się z zapowiedzi numeru. :) Ale... jaki sens miałoby robienie podsumowania roku w listopadzie?

Kiedy znajdziesz czas na TES V Skyrim? :P

Możliwe, że nigdy, zwłaszcza że po dwóch (a może i trzech) latach przerwy wróciłem właśnie do Football Managera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałeś melona na PGA '12? Czy zdziwiłeś się gdy podleciał do redakcji i w bardzo bezpośredni sposób przywitał się, zabrał się za robienie zdjęć itd.? wink_prosty.gif

Szczerze mówiąc, nie pamiętam sytuacji. Inna sprawa, że sporo było bezpośrednich usób, które się witały i robiły sobie z nami fotki. smile_prosty.gif

Wystarczy odwiedzić stronę "O mnie", żebyś skojarzył moją twarz i zobaczył nasze zdjęcia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa. Jakaś opinia o targach? Chociaż w 1-2 zdaniach? Podobało się czy wręcz przeciwnie?

Powiedzmy, że widzę potencjał.

słuchasz Deftones, kojarzysz nowy album? Jakaś opinia na jego temat? ;)

Nie słucham (bo nie tykam nu metalu ani żadnej "alternatywy"), nie kojarzę, nie mam opinii. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest znakomity. Natomiast powieści nie czytałem, bo zniechęciła mnie do Puzo słaba "Rodzina Borgiów". Nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej zdarzyło się tak, żebym nie doczytał książki do końca, ale "Rodzinie Borgiów" nie dałem rady. Może kiedyś zmuszę się do tego, żeby dać Puzo jeszcze jedną szansę, zwłaszcza że "Rodzina Borgiów" została dokończona po jego śmierci przez kogoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...