Jump to content

Recommended Posts

Którą FIFĘ polecasz na PC?

Oczywiście najnowszą.

Co sądzisz o polskich zespołach, które wybiły się za granicą: Behemoth, Vader, Decapitated?

Gratuluję im sukcesu, bo wydarcie go jest nieprawdopodobnie trudne. Ale prywatnie nie słucham żadnej z tych trzech kapel, bo to nie moja bajka.

WItaj. Kiedyś przeczytałem (chyba tutaj) że używasz stoperów podczas prób ze swoja kapelą. Co możesz polecić z tego typu "sprzętu"? Kupiłem jakiś czas temu jakieś bardzo tanie w aptece, ale nie zadowalają mnie. Za mocno wyciszaja niektóre częstotliwości. Przykładowo klawisze słysze wyraźnie i wydaje mi sie ze odpowiednio głośno, natomiast bas i ogólnie niskie częstotliwości nie są słyszalne prawie wogóle. Szukam czegoś co uchroniłoby mój słuch, ale żeby wszystkie instrumenty były w miarę słyszalne. Pozdro i z góry dzięki za pomoc.

I jeszcze drugie pytanko. Szykuje się jakiś koncert w Krakowie albo okolicach? :D

WItaj. Kiedyś przeczytałem (chyba tutaj) że używasz stoperów podczas prób ze swoja kapelą.

Tak. Podczas prób i koncertów (własnych i cudzych).

Co możesz polecić z tego typu "sprzętu"?

Ja używam stoperów Alpine MusicSafe Pro i mogę je polecić z czystym sumieniem. Są drogie, ale dostępne są też tańsze wersje, np. tylko z dwoma filtrami do wyboru zamiast trzech (można wybrać stopień tłumienia).

Kupiłem jakiś czas temu jakieś bardzo tanie w aptece, ale nie zadowalają mnie. Za mocno wyciszaja niektóre częstotliwości. Przykładowo klawisze słysze wyraźnie i wydaje mi sie ze odpowiednio głośno, natomiast bas i ogólnie niskie częstotliwości nie są słyszalne prawie wogóle.

Bo tanie stopery z apteki - niezależnie od tego, czy piankowe, "choinkowe" czy "plastelinowe" - absolutnie nie nadają się do zastosowań muzycznych. Z jakiegoś powodu kosztują 3 zeta, a nie 80 zł jak Alpine'y, których używam.

I jeszcze drugie pytanko. Szykuje się jakiś koncert w Krakowie albo okolicach? biggrin_prosty.gif

Gdyby się szykował, informacja byłaby na naszej stronie. Chcemy zagrać w Krakowie, ale musimy zorganizować to na odpowiednich warunkach, żeby opłacało nam się tam jechać.

Byłes juz w tym sezonie na meczu Slaska?

Nie. Nie dość, że jest zimno, to jeszcze Śląsk w tym sezonie nie zachwyca (pomijając wczorajsze zwycięstwo nad Lechią, ale to było na wyjeździe).

Cieszyłes sie ze mozesz zrecenzowac AC3 jako pierwszy na świecie?

Szczerze mówiąc - nie. Czekałem na tę grę prywatnie, żeby w nią pograć na spokojnie, a tu trzeba było siedzieć po kilka godzin dziennie pod presją czasu i kończyć grę jak najszybciej, żeby napisać tekst. To nie jest fajne, ale taka jest specyfika mojego zawodu.

Dzięks. Ten artykuł kosztował mnie dużo czasu, nerwów i energii, więc cieszę się, że się podoba.

Nie jest to pytanie lecz chce pogratulować genialnej recenzji AC3 i podziękować w pewnym sensie za nią krótko mówiąc (zacytuje lekko Qn'ika) recenzja wy@#$ w kosmos jak najlepsza rakieta (dostępna na tym świecie) w kosmos.

Masz jakieś tatuaże ?

Nie. Może kiedyś, ale nie mam wielkiego ciśnienia.

Co o nic myślisz?

Że fajne tatuaże są fajne (i u facetów, i u lasek).

Z jakim zespołem chciałbyś grać, pomijając Twój smile_prosty.gif. Taka fantastyczna sytuacja.

Z Maidenami, rzecz jasna.

Nie jest to pytanie lecz chce pogratulować genialnej recenzji AC3 i podziękować w pewnym sensie za nią krótko mówiąc (zacytuje lekko Qn'ika) recenzja wy@#$ w kosmos jak najlepsza rakieta (dostępna na tym świecie) w kosmos.

Serdecznie dziękuję.

Dobra pytanko z innej beczki, jaki jest twój stosunek do gierek wydanych "x" lat temu a teraz wychodzących w przeróżnych edycjach HD i tym podobnych pierdół? Byłeś obecny podczas złotej ery Playstation lata 1995-2001? Byłeś na tegorocznym Sonispherze?

Dobra pytanko z innej beczki, jaki jest twój stosunek do gierek wydanych "x" lat temu a teraz wychodzących w przeróżnych edycjach HD i tym podobnych pierdół?

To zależy od tego, czy dana gra mnie w ogóle interesuje (mam np. obie części God of War Collection) i jak jest zrobiona reedycja.

Byłeś obecny podczas złotej ery Playstation lata 1995-2001?

Co znaczy "czy byłeś obecny"? Mam 30 lat, grać zacząłem na przełomie lat 80. i 90., więc tak, byłem obecny. Ale sam nie miałem Playstation i kontakt z tą konsolą miałem tylko z rzadka u kumpla.

Byłeś na tegorocznym Sonispherze?

Nie. Metallica na mnie nie zarobi. Jedyny zespół, który mnie tam interesował, to BLS, ale stwierdziłem, że nie będę się fatygował do Warszawy i płacił kupy kasy za rozsądny bilet, żeby zobaczyć, jak jeden z moich ulubionych zespołów supportuje przereklamowanych kolesi. Poza tym byłem na koncercie BLS w Krakowie, więc tym bardziej nie miałem ciśnienia.

ad. do 2 odp. Chodziło mi o to czy zaliczyłeś "kamienie milowe" Playa pokroju Gran Turismo 2, Tekken 3, Resident Evil 3, Crash 1,2,3, Syphon Filter czy Sillent Hill.

ad. do 3 odp.Czy jesteś kolejnym z tych co sądzą że Metallica skończyła się na Kill'em All?

ad. do 2 odp. Chodziło mi o to czy zaliczyłeś "kamienie milowe" Playa pokroju Gran Turismo 2, Tekken 3, Resident Evil 3, Crash 1,2,3, Syphon Filter czy Sillent Hill.

Nie.

ad. do 3 odp.Czy jesteś kolejnym z tych co sądzą że Metallica skończyła się na Kill'em All?

Nie, ja uważam, że Metallica tak naprawdę nigdy się nie zaczęła. Dla mnie jest to przereklamowany zespół, pospolity pod każdym względem, który zrobił zawrotną karierę dzięki jakiejś dziwnej koniunkcji ciał niebieskich (coś jak U2 albo Rolling Stones). Wokale oscylują między kiepskimi a przeciętnymi, Hammett klepie tę swoją pentatonikę do zarzygania, a kaczkę powinno mu się zabrać, żeby go nią zatłuc (*), Lars jest takim sobie perkusistą, a basu jakby nie było. Przyznaję, mają kilka fajnych numerów (ze szczególnym wskazaniem na "Creeping Death"), ale jeśli nagrało się tyle płyt, to musiały trafić się choćby pojedyncze udane kawałki. Nie mam najmniejszej ochoty słuchać żadnej ich płyty w całości. Przyznaję, że "Kill 'Em All" ma jakiś szczeniacki, prosty urok, ale... no właśnie, to jest szczeniackie, proste granie. "Ride the Lightning" jest niezłe, ale nie na tyle, żeby chciało mi się szukać płyty, "Master" jest według mnie bardzo przeceniony, a "Justice" mnie nudziło (piszę to szczerze, nie dlatego, żeby iść pod prąd). Naprawdę cieszę się, że Mustaine wyleciał z Metalliki i mógł założyć własną kapelę.

(*) Naprawdę nie rozumiem, jakim cudem Hammett regularnie trafia do zestawień najlepszych gitarzystów. Najwyraźniej działa niepojęta dla mnie magia nazwy Metallica.

O basisatch Metallici można byłoby napisać pracę magisterską. Wiadomo każdy ma swoje gusta, ale jedna rzecz jest w tym zespole która jest dla mnie fenomenem, MOC:).

"(*) Naprawdę nie rozumiem, jakim cudem Hammett regularnie trafia do zestawień najlepszych gitarzystów. Najwyraźniej działa niepojęta dla mnie magia nazwy Metallica."

Po prostu gra piękne solówki które potrafią się wryć w pamięć, ale ostatnio za dużo używa efektu wah-wah. "Jaymz" skolei jest jednym z lepszych gitarzystów rytmicznych, a lars..........................

Po prostu gra piękne solówki które potrafią się wryć w pamięć

Nie moją.

"Jaymz" skolei jest jednym z lepszych gitarzystów rytmicznych

Lepszych od kogo? Od Cobaina czy Johnny'ego Ramone'a? wink_prosty.gif Ty nie przekonasz mnie, ja nie przekonam Ciebie, ale uważam, że Hetfield absolutnie nie wyróżnia się na tle innych gitarzystów metalowych. Ale myślę, że sprawdziłby się np. jako techniczny Mustaine'a. :)

Ja jeszcze nic nie wiem o twojej recenzji AC3 ( nie mam aktualnego CDA), ale dopchałeś się do niej jako fan? Czy ją po prostu dostałeś, reasumując uważasz się za fana serii AC, rajcuje Cię ona?

Tak, bardzo lubię tę serię i czekałem na AC3, ale nie chciałem jej recenzować, tylko na spokojnie pograć w nią prywatnie. Cóż, taki "urok" naszej pracy, że czasem trzeba zepsuć sobie jakąś oczekiwaną grę, grając w nią na potrzeby recenzji.

Lepszych od kogo? Od Cobaina czy Johnny'ego Ramone'a? wink_prosty.gif Ty nie przekonasz mnie, ja nie przekonam Ciebie, ale uważam, że Hetfield absolutnie nie wyróżnia się na tle innych gitarzystów metalowych. Ale myślę, że sprawdziłby się np. jako techniczny Mustaine'a. smile_prosty.gif

Eeee tam każdy ma swoje gusta. Techniczny Mustaine'a? O żesz kur, to żeś pojechał po bandzie. Na overkillu, oskalpowaliby cię za ten tekst ;) E tam, Nicko natomiast ze śmiałym powodzeniem mógłby wystąpić w frankensteinie ;)

E tam, Nicko natomiast ze śmiałym powodzeniem mógłby wystąpić w frankensteinie wink_prosty.gif

To żeś mi dowalił, bo od lat się w nim potajemnie kocham. :)

Nie słychać. Napisałbym, że "niestety", ale nie wiem, czy tak naprawdę szczerze żałuję. Przy God of War Dante's Inferno było jak Matollica przy Megadeth - okej, obleci, ale szału nie ma. :)