Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Grałes juz w Fife 13? Jak Ci sie podoba finalna wersja? smile_prosty.gif

Jeszcze nie grałem, bo dopiero w niedzielę wieczorem wróciłem z urlopu, a dopiero dzisiaj do pracy, gdzie czekał mój egzemplarz gry. Może pogram dzisiaj, jeśli będę miał czas.

Widzę, że nie liczysz na Naszych smile_prosty2.gif

Są jakieś tego powody, że nie wierzysz w nasze orły ?

A są jakieś powody, by wierzyć w to, że są w stanie uzyskać z Anglią dobry rezultat? No proszę Cię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to jeszcze dwa pytania: czy każdy wzmacniacz ma kanał przesterowany (w związku z tym Roland Cube 15X) oraz co to są te harmonie? Bo słyszałem o nich w lekcjach po angielsku, a nie wiem czy aby chodzi o to samo...

I jeszcze poza gitarowe: jaki jest Twój ulubiony wokalista \ wokaliści?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to jeszcze dwa pytania: czy każdy wzmacniacz ma kanał przesterowany (w związku z tym Roland Cube 15X)

Zdecydowana większość, choć te przestery są różne - zależy, co chcesz grać. Skoro pytałeś o niższe stroje, to zapewne interesuje Cię metal, więc potrzebujesz silnego, nasyconego przesteru. Cube 15X akurat oferuje odpowiednie brzmienia.

oraz co to są te harmonie?

Tu akurat chodzi o taki zabieg, że dwie gitary grają tę samą (to uproszczenie, ale przyjmijmy że tę samą) melodię tak, że jedna gra ją wyżej, a druga niżej - daje to fajny, melodyjny efekt. Iron Maiden bardzo często stosuje coś takiego, ale to powszechne rozwiązanie. Jest też normą w wokalu - tzw. chórki idące w parze z głównym wokalem, tyle że wyżej albo niżej od niego, to właśnie harmonie wokalne. Więcej informacji znajdziesz w necie, bo tutaj nie będę robił wykładów z teorii muzyki.

I jeszcze poza gitarowe: jaki jest Twój ulubiony wokalista \ wokaliści?

Bruce Dickinson, Sean Peck, Zakk Wylde, Kai Hansen, Blackie Lawless.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz zespół Merauder? Jak nie to polecam.

Zainteresuję się może.

PS: Na moim blogu jest jeden wpis. Przeczytajcie komentarze do niego!

Zgłoszę te boty Ghostowi.

Słuchasz Sabatonu?

Nie.

Co sądzisz o ich twórczości?

Po pierwsze, nie lubię kiczowatego nadęcia ich muzyki. Po drugie - mam wrażenie, że ciągle grają to samo. Ale byłem na dwóch ich koncertach (raz ich supportowaliśmy, drugi raz, we Wrocławiu, poszedłem, żeby zobaczyć Primal Fear, który grał przed nimi) i oba były bardzo dobre.

Widzę Rocksmitha w osiągnięciach. Jak wrażenia?

Wynikł problem - stroję swoją gitarę do D, a ponieważ mam wiosło z floydem, nie chce mi się go przestrajać, żeby pograć w grę. Ale niebawem kupię wiosło elektroakustyczne, więc Rocksmith może być fajnym sposobem na oswojenie się z nowym nabytkiem.

Jak podoba ci się soundtrack do Borderlands 2?

Nie słyszałem ani sekundy muzyki z Borderlands 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nuży cię odpowiadanie po kilka(naście) razy na te same pytania ?

Na przykład na to, które zadałeś? wink_prosty.gif Nie ma tragedii, raz w miesiącu mogę odpowiedzieć, że nie słucham Sabatonu. smile_prosty.gif

Wybierasz się na koncert Testementu w Krakowie ?

Oczywiście. Bilety kupiłem już miesiąc temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest jakiś problem z tym koncertem, ale nie wiem, co dokładnie jest grane. Nie znalazłem nigdzie informacji o odwołaniu imprezy, więc albo jest niepewna, albo organizator próbuje przenieść ją gdzie indziej i poprosił o wstrzymanie sprzedaży biletów do momentu ostatecznego wyjaśnienia sprawy. Tak czy inaczej martwię się, bo zarówno odwołanie tego koncertu, jak i przeniesienie go do Wawy bardzo mnie wnerwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostaliśmy. Wszystkie kapele mają wynieść się do 30 listopada, w tym Kobold, który już dostał stosowną informację.

A Kobold - tak na marginesie - to zespół mojego bardzo bliskiego przyjaciela. Graliśmy kiedyś razem w kapeli, w czasach przed InDespair, a utwór "Głową w dół" napisaliśmy wtedy razem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda, bo miejsce ma przystępną cenę i lokalizację.

My jakoś przeżyjemy, bo dopiero zaczęliśmy wygłuszać, ale chłopaki mający salkę tuż przy schodach są pewnie załamani. Bo z tego co widziałem, mają tam całe studio.

I masz na myśli Krzyśka? Porządny chłopak, uratował mnie jak szukałem miejsca do ćwiczeń, gdy grali jeszcze na Hutmenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wnerwia to, że byliśmy tam bodajże pierwsi, a potem narobiło się obok innych sal prób i zaczęły się skargi na hałas w godzinach pracy innych najemców. Ale cóż, rozumiem irytację np. agencji reklamowej, jeśli ciągle któraś z 7 piwnicznych kapel łomocze.

Tak, chodziło mi o Krzyśka. Jutro zresztą robimy razem rundkę po sklepach z instrumentami, żeby obadać kilka rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanie z czystej ciekawości: w recenzji Dragon's Dogma pisze, że grano na PS3. Czemu na screenie jest sterowanie z X360? Czy screeny robicie nie z własnej gry tylko np. z internetu?

I pytanie, czy podobało Ci się GTA 4 na PS3? Miałeś zwalnianie animacj, np.podczas wybuchu lub szybkiej jazdy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka pytanie z czystej ciekawości: w recenzji Dragon's Dogma pisze, że grano na PS3. Czemu na screenie jest sterowanie z X360? Czy screeny robicie nie z własnej gry tylko np. z internetu?

Staramy się bardzo, żeby recenzje zobrazowane były screenami zrobionymi przez recenzenta (właśnie siedzi koło mnie gem, który ściąga screeny z gry na X360), ale z różnych powodów nie zawsze jest to możliwe. W przypadku Dragon's Dogmy najwyraźniej nie było. Gra ma wprawdzie wbudowaną własną opcję zrzucania screenów, ale: 1) wycinała przy tym interfejs, 2) dodawała dużego watermarka z logo, 3) zapisywała je w JPG fatalnej jakości. A zewnętrzne ściąganie screenów zapewne się nie udało, nie pamiętam już dlaczego.

I pytanie, czy podobało Ci się GTA 4 na PS3? Miałeś zwalnianie animacj, np.podczas wybuchu lub szybkiej jazdy?

Podobało mi się bardzo, ale grałem na tyle dawno, że naprawdę nie pamiętam, jak gra działała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...