Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

A co sądzisz o Battlefield 3 - Armored Kill ? I o samym premium do Battlefield ? Dla mnie to troszeczkę oszustwo być pierwszym w kolejce ale co tam. Ja sam na przykład kupiłbym sobie premium , ale mam już 2 dodatki i nie opłaca mi się zbytnio :P Poza tym wolę wydać 50 zł raz na jakiś czas niż od razu 150 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ostro wkręciłem się w Grę o Tron :). Zarówno książki jak i serial są świetne chociaż oba twory w gruncie rzeczy bardzo się od siebie różnią. Oglądałeś może ten serial lub czytałeś książki? Jaka jest twoja opinia o nich... czy jednak to nie są twoje klimaty i ten świat cię w ogóle nie interesuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już ostatnie męczące mnie (przynajmniej na razie) pytanie. Czy zamierzasz kupić PS4? Jeśli nie w dniu premiery to czy w ogóle zamierzasz?

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/di...2639733678.html Czy jest to dobry multiefekt do elektryka? Nie wiem jak ze strony technicznej, ale oglądałem na youtube prezentację i są tu bardzo fajne brzmienia (gotowe), więc jako laik nie miałbym problemów z ustawianiem wszystkiego...

Tak się pytam, bo miałem brać akustyka, ale stwierdziłem po opiniach wielu ludzi, że uczyć się trzeba na tym, na czym chce się grać, więc znowu nastawiłem się na elektryk.

To jeszcze parę pytań co do tego: (zwłaszcza, że jesteś doświadczonym, profesjonalnym gitarzystą)

1. Czy do wzmacniacza można podłączyć słuchawki albo regulować głośność? Bo w bloku mogę przeszkadzać sąsiadom, a mój dawny sąsiad grał na gitarze i z tego co pamiętam to u niego oczywiście (na podstawie własnych obserwacji) nie istniało coś takiego jak ściszanie. Jeśli można regulować, to jaki wzmacniacz nadałby się początkującemu do bloku? Oczywiście, aby jeszcze dobre brzmienie było.

2. http://allegro.pl/wa...2645501088.html taka gitarynka dobra? Ewentualnie mógłbyś polecić tańszą w okolicach 500-600 złotych? Bo tyle jest tych marek i modeli, że nie wiem co dobre a co złe.

3. Jeszcze a propos tamtego multiefektu? Jak jest na usb to znaczy, że jest w zasilaczu wejście USB, czy muszę go podłączyć do kompa, aby gitara grała jakieś inne brzmienie niż "pierwotne".

4. Czy strojenie gitary jest trudne? Czytałem, że najlepiej brać gitarę, która stroi na całej długości gryfu, a nie tylko częściowo jak np. 5 progów (mój kolega takową ma, ale klasyczną). A nigdzie nie jest napisane która tak stroi, a która nie.

5. Czy te urządzenia do pokazywania tempa są niezbędne do nauki? Pytam o to, bo nie chciałbym wywalić zbyt dużo kasy na coś niepotrzebnego, a moje wszelkie umiejętności technologiczne stoją na poziomie dennym i zapewne bym wszystko źle podłączył = rzucenie w kąt i rozpacz po wywaleniu kupy kasy w błoto.

6. Łącząc to z 5 pytaniem - czy do tych efektów, stroików czy do samej gitary jest instrukcja? (bo widzę jakieś 3 korbki na tym Washburnie)

7. Które akcesoria do gitary na początek są niezbędne oprócz wzmacniacza i futerału? Zapewne kostka, a jeszcze...?

8. Czy można się na upartego uczyć od razu zwykłych piosenek, czy koniecznie trzeba najpierw poznać standardowe chwyty?

9. Czy jak chciałbym np zagrać jakąś piosenkę, dla której nie byłoby akurat brzmienia w tym multiefekcie, to na jakiej zasadzie działa sam tuning? Bo w komentarzach na necie jest masa "Is it tuned in C# \ what tuning is this" itd. Zatem - skąd wiadomo jak "wyrobić" szukane brzmienie?

Edytowano przez tervaskanto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/di...2639733678.html Czy jest to dobry multiefekt do elektryka? Nie wiem jak ze strony technicznej, ale oglądałem na youtube prezentację i są tu bardzo fajne brzmienia (gotowe), więc jako laik nie miałbym problemów z ustawianiem wszystkiego...

Ja nie jestem fanem cyfrowych multiefektów i niespecjalnie się w nich orientuję, ale Digitech robi przyzwoity sprzęt. Sam miałem kiedyś ich multiefekt. To faktycznie bardzo fajna rzecz dla początkujących i jeśli podobają Ci się brzmienia z tego modelu, to możesz go rozważyć. No i będziesz miał od razu stroik, prosty automat perkusyjny i pewnie możliwość nagrania sobie podkładu i grania do niego.

Tak się pytam, bo miałem brać akustyka, ale stwierdziłem po opiniach wielu ludzi, że uczyć się trzeba na tym, na czym chce się grać, więc znowu nastawiłem się na elektryk.

Popieram. Jeśli chcesz grać na elektryku, to kup elektryka. Szkoda kasy na "etap przejściowy".

To jeszcze parę pytań co do tego: (zwłaszcza, że jesteś doświadczonym, profesjonalnym gitarzystą)

Do profesjonalnego gitarzysty to mi bardzo daleko.

1. Czy do wzmacniacza można podłączyć słuchawki albo regulować głośność?

Oczywiście, że można regulować głośność. Słuchawki też można podłączyć, jeśli dany model wzmacniacza ma wyjście słuchawkowe.

Bo w bloku mogę przeszkadzać sąsiadom, a mój dawny sąsiad grał na gitarze i z tego co pamiętam to u niego oczywiście (na podstawie własnych obserwacji) nie istniało coś takiego jak ściszanie.

Każdy wzmacniacz ma regulację głośności. Chyba że koleś miał jakąś dziwną samoróbkę, ale po co robić wzmacniacz bez podstawowej funkcji?

Jeśli można regulować, to jaki wzmacniacz nadałby się początkującemu do bloku?

Cichy - 5, 10, 15W. Przyjrzyj się modelowi Roland Cube 15X.

2. http://allegro.pl/wa...2645501088.html taka gitarynka dobra? Ewentualnie mógłbyś polecić tańszą w okolicach 500-600 złotych? Bo tyle jest tych marek i modeli, że nie wiem co dobre a co złe.

Myślę, że ten Washburn jest OK. Nie za bardzo mogę polecić Ci inne modele, bo nie wiem co i za ile można kupić. Przeglądanie ofert na Allegro nie jest moim hobby. Chłopaki z tematu poświęconego grze na instrumentach na pewno Ci pomogą i podsuną alternatywy (zapewne m.in. Corta Katanę).

3. Jeszcze a propos tamtego multiefektu? Jak jest na usb to znaczy, że jest w zasilaczu wejście USB, czy muszę go podłączyć do kompa, aby gitara grała jakieś inne brzmienie niż "pierwotne".

Obstawiam, że USB jest po to, żeby można było łatwo podłączyć multiefekt do komputera i nagrywać wybranym na multiefekcie brzmieniem. Nie musisz podłączać multiefektu do kompa, żeby go normalnie używać.

4. Czy strojenie gitary jest trudne?

Żeby stroić ze słuchu, trzeba mieć wprawę. Ale wystarczy stroik wbudowany w multiefekt - pokazuje on, jaki akurat ton grasz i stroisz gitarę tak, żeby dźwięk był odpowiedni.

Czytałem, że najlepiej brać gitarę, która stroi na całej długości gryfu, a nie tylko częściowo jak np. 5 progów (mój kolega takową ma, ale klasyczną). A nigdzie nie jest napisane która tak stroi, a która nie.

Jeżeli gitara nie stroi prawidłowo we wszystkich pozycjach, to jest kiepska. Jeżeli gitara nie stroi na wszystkich progach (co jest KONIECZNE, a nie tylko wskazane), to może lutnik by ją odpowiednio wyregulował. Niestety trafiają się badziewne gitary, które sa po prostu źle zrobione i stroić nie będą (bo np. progi są krzywo nabite). Najlepiej idź kupować gitarę z kimś, kto się na tym zna.

5. Czy te urządzenia do pokazywania tempa są niezbędne do nauki? Pytam o to, bo nie chciałbym wywalić zbyt dużo kasy na coś niepotrzebnego, a moje wszelkie umiejętności technologiczne stoją na poziomie dennym i zapewne bym wszystko źle podłączył = rzucenie w kąt i rozpacz po wywaleniu kupy kasy w błoto.

Metronom nie jest niezbędny, ale jest BARDZO wskazany - chciałbyś grać nierówno? Metronom/automat perkusyjny z tego Digitecha Ci wystarczy.

6. Łącząc to z 5 pytaniem - czy do tych efektów, stroików czy do samej gitary jest instrukcja? (bo widzę jakieś 3 korbki na tym Washburnie)

Tak, są isntrukcje. A te trzy "korbki" (czyli potencjometry) to głośność pierwszej przystawki, głośność drugiej przystawki i barwa.

7. Które akcesoria do gitary na początek są niezbędne oprócz wzmacniacza i futerału? Zapewne kostka, a jeszcze...?

Futerał w zasadzie nie jest niezbędny, jeśli nie planujesz nigdzie nosić gitary. Niezbędne są kable (ob gitary do multiefektu i od multiefektu do wzmacniacza).

8. Czy można się na upartego uczyć od razu zwykłych piosenek, czy koniecznie trzeba najpierw poznać standardowe chwyty?

Jedno idzie w parze z drugim.

9. Czy jak chciałbym np zagrać jakąś piosenkę, dla której nie byłoby akurat brzmienia w tym multiefekcie, to na jakiej zasadzie działa sam tuning? Bo w komentarzach na necie jest masa "Is it tuned in C# \ what tuning is this" itd. Zatem - skąd wiadomo jak "wyrobić" szukane brzmienie?

Mylisz brzmienie ze strojem (bo tuning to właśnie strój). Stroju nie ustawia się - jak brzmienia - na multiefekcie albo wzmacniaczu, tylko na samej gitarze. Standardowy strój gitary to E, ale niektóre zespoły stroją się inaczej, zazwyczaj niżej (np. do D - ja tak gram ze swoim zespołem), żeby uzyskać więcej ciężaru. W tabulaturach jest podane, w jakim stroju został nagrany dany utwór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To załóżmy, że mam "tuned in Drop B" - i w tym rozkład strun jest taki: B F# B E G# C#, co oznaczają te kratki? Oglądałem lekcję na youtube z graniem w Drop B, gdzie koleś gada, że ustawia strunę\struny (niezbyt wiem, bo słabo rozumiem amerykańską odmianę angielskiego) 4% ostrzej... to nie jest aby złe nastrojenie? Chyba że gościa źle zrozumiałem.

2) A co do pierwszej Twojej odpowiedzi - to jak da się grać nieczystym brzmieniem bez efektów?

3) A co do sąsiedzkiej głośności to sąsiad był po prostu "tró metalhead - nie jest głośno nie ma imprezy".

4) Jak bym kupował zapasowe struny to trzeba zwracać uwagę na to jakiej firmy itd czy brać byle jakie?

5) Te podkłady to multiefektu - jak one w ogóle działają? Leci sobie rytm perkusji i mam sobie brzdąkać co mi się podoba, czy są jakieś wgrane całe utwory i wedle nich mam grać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To załóżmy, że mam "tuned in Drop B" - i w tym rozkład strun jest taki: B F# B E G# C#, co oznaczają te kratki?

# oznacza nutę podwyższoną o pół tonu (F# to Fis, G# to Gis, C# to Cis). Bez problemu znajdziesz w necie samouczki z teorii muzyki.

Oglądałem lekcję na youtube z graniem w Drop B, gdzie koleś gada, że ustawia strunę\struny (niezbyt wiem, bo słabo rozumiem amerykańską odmianę angielskiego) 4% ostrzej... to nie jest aby złe nastrojenie? Chyba że gościa źle zrozumiałem.

Ja tam nie wiem, co gość powiedział. Ale na prawidłowe strojenie gitary w różnych pozycjach wpływa np. siła, z jaką przyciska się struny do progu, więc niektórzy stroją gitarę ociupinkę niżej/wyżej (sharper w tym kontekście znaczy wyżej, a nie ostrzej), żeby to zrekompensować.

2) A co do pierwszej Twojej odpowiedzi - to jak da się grać nieczystym brzmieniem bez efektów?

Na kanale przesterowanym wzmacniacza. Multiefekt nie jest Ci niezbędny do osiągnięcia brzmienia przesterowanego.

4) Jak bym kupował zapasowe struny to trzeba zwracać uwagę na to jakiej firmy itd czy brać byle jakie?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich grubość. Zmiana kompletu strun na inne grubości oznacza konieczność regulowania gitary.

5) Te podkłady to multiefektu - jak one w ogóle działają?

Multiefekty często pozwalają nagrać riff, zapętlić go jako podkład i np. ćwiczyć na nim solówki, harmonie itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...