Jump to content

Recommended Posts

Cormac jesteś moim ulubionym redaktorem najbardziej lubię u ciebie, że za każdym razem bardzo chętnie odpowiadasz na nasze pytania. Tak wymyśliłem dwa pytania, jeśli mogę.

1. Masz jakąś jedną grą którą uważasz, za dzieło sztuki? U mnie taką grą jest GTA IV, po prostu arcydzieło wink_prosty.gif

2. Jak i gdzie kupujesz gry, w sensie wchodzisz np. do Empiku i widzisz o to może być fajne i bierzesz do korzysza. Czy masz wcześniej upatrzony tytuł który śledziłeś jakiś czas i wtedy go kupujesz w Empiku czy może w sklepach internetowych?

Edited by JediMati

W jakie gry grasz-znaczy gatunek ;D

Najchętniej w szeroko pojęte gry akcji - slashery, shootery itp. Nie tykam symulatorów, strategii, gier sieciowych i ekonomicznych, przygodówek.

Kręci cię seria S.T.A.L.K.E.R.?

Grałem trochę w pierwszą część, ale dosyć szybko mi się odechciało.

Gustujesz w klimatach postapokalipsy, np. Fallout? smile_prosty2.gif

Niespecjalnie, ale akurat Fallouta 3 przeszedłem.

1. Masz poczucie humoru?

Nie mnie to oceniać.

2. Masz usługę PS+?

Nie, bo nie jest mi do niczego potrzebna.

1. Masz jakąś jedną grą którą uważasz, za dzieło sztuki? U mnie taką grą jest GTA IV, po prostu arcydzieło wink_prosty.gif

Są gry, które uważam za wybitne - m.in. seria God of War, Red Dead Redemption, seria Mass Effect - ale nie posunąłbym się do nazywa ich dziełami sztuki.

2. Jak i gdzie kupujesz gry, w sensie wchodzisz np. do Empiku i widzisz o to może być fajne i bierzesz do korzysza.

Jeżeli widzę w sklepie grę, o której nigdy nie słyszałem, to znaczy to, że najprawdopodobniej nie warto zawracać sobie nią głowy. Jestem w końcu dziennikarzem z branży gier, więc nie zdarzają się sytuacje, żebym wziął jakąś grę do ręki i pomyślał np. "Hmm... Castlevania... nie znam, ale są tu wampiry i wilkołaki, to może być fajne".

Czy masz wcześniej upatrzony tytuł który śledziłeś jakiś czas i wtedy go kupujesz w Empiku czy może w sklepach internetowych?

Nie kupuję gier w empiku (ani generalnie w tradycyjnych sklepach, bo po co przepłacać?). Jeżeli już w ogóle je kupuję (a bardzo rzadko jestem do tego zmuszony, bo pracuję, gdzie pracuję), to jak najtaniej. Na PS3 nabyłem do tej pory chyba 4 gry (Race Driver: Grid, God of War Collection, GTA IV, Assassin's Creed Brotherhood) i za żadną nie zapłaciłem więcej niż 100 złotych, bo nie były to nowości.

Witam. Obecnie planuje kupić sobie ps3 (sprzedałem niedawno xboxa). I tu jest moje pytanie. Wiem, że jesteś fanem tego sprzętu i jak myślisz, jeżeli chcę go kupić to najlepiej zrobić to w tym okresie czy poczekać do świąt? Może wyjdzie wtedy jakiś nowy model?

Jestem nie tyle fanem PS3, co zadowolonym użytkownikiem tej konsoli. A czy warto czekać z zakupem... Cóż, może na Święta pojawią się jakieś fajne oferty (nowe bundle z grami, z Move'em czy coś w tym stylu), ale jeśli miałby pojawić się kolejny model PS3, to czym mógłby się różnić i pod jakim względem mógłby być lepszy? Może np. pobierałby mniej prądu, ale to wciąż byłoby to samo PS3 o takich samych możliwościach. Jeżeli już czekanie byłoby czymś uzasadnione, to raczej nadzieją na jakąś obniżkę cen, ale na to bym się zbytnio nie nastawiał.

Guest lisu125

To samo pytanie co do Smugglera. Co sądzisz o polskich YouTuberach typu Rock, Rojo czy Husiek. Zadaje je wam obu ponieważ jestem ciekaw waszego zdania.

Możesz powiedzieć, co sądzisz o poszczególnych członkach Iron Maiden? I czy masz jakieś przywiązanie do Eddiego? Czy Ironi straciliby, zrywając z tą postacią?

To samo pytanie co do Smugglera. Co sądzisz o polskich YouTuberach typu Rock, Rojo czy Husiek.

Pierwszy raz o nich słyszę. Nie interesują mnie wcale blogi, vlogi i tego typu rzeczy.

Możesz powiedzieć, co sądzisz o poszczególnych członkach Iron Maiden?

Harrisowi byłbym wdzięczy, gdyby po wydaniu solowej płyty trochę zluzował z forsowaniem w IM swojej wizji, bo jestem już zmęczony jego ciągotami do progresywnego grania i przydługimi, nudnawymi kawałkami polepionymi z kilku innych. Smitha uważam ze najlepszego gitarzystę w Maidenach. Poza tym obok Dickinsona ma najlepszą prezencję w zespole - rasowy rockmam z klasą. Do tego nieźle śpiewa (nie mam tu na myśli chórków w Maidenach, tylko główne wokale na jego solowych nagraniach). Na Murraya na ostatnim DVD nie mogłem patrzeć, bo wygląda w tej swojej jeansowej koszuli jak jakiś osiedlowy żul ("dziadu w katanie" - tak określiła go moja dziewczyna), a do tego uprawia jakieś takie niemęskie pląsy. :) Gers gra na gitarze, jakby młócił cepem, ale przynajmniej razem z Dickinsonem wprowadza na scenie jakiś ruch i trochę zabawy. A Dickinson to klasa sama dla siebie - wielki wokalista, wielka, charyzmatyczna postać w świecie muzyki rockowej. Myślę, że ze wszystkich muzyków IM on ma największą szansę wejść na stałe do legendy i być pamiętanym za 50 lat. A jeśli chodzi o McBraina, to nie za bardzo mam o nim zdanie, oczywiście oprócz tego, że wydaje się bardzo sympatycznym gościem. Być może narażę się tym, którzy na grze na perkusji znają się o wiele lepiej ode mnie, ale McBrain nie wydaje mi się wybitnym bębniarzem. Może to kwestia tego, że Maideni grają raczej prostą muzykę, więc niespecjalnie ma okazje, żeby się popisać.

I czy masz jakieś przywiązanie do Eddiego? Czy Ironi straciliby, zrywając z tą postacią?

Niech wrzucą na okładkę cokolwiek, byleby nagrali wreszcie album, którego miałbym ochotę słuchać, z porywającymi utworami, a nie klockami wyciśniętymi w mękach przez Harrisa. Ale menedżment nie pozwoli im zerwać z Eddiem. Poza tym dlaczego mieliby to zrobić po ponad 30 latach?

A jeśli chodzi o McBraina, to nie za bardzo mam o nim zdanie, oczywiście oprócz tego, że wydaje się bardzo sympatycznym gościem. Być może narażę się tym, którzy na grze na perkusji znają się o wiele lepiej ode mnie, ale McBrain nie wydaje mi się wybitnym bębniarzem. Może to kwestia tego, że Maideni grają raczej prostą muzykę, więc niespecjalnie ma okazje, żeby się popisać.

Jest niezbyt wybitnym bębniarzem? Też się nie znam na grze na perkusji, ale według mnie na płycie seventh son of a seventh son przeszedł samego siebie.

Zdobywanie trofików sprawia mi satysfakcję, ale nie na tyle, żebym np. grał w jakieś badziewie tylko dla nich albo zbierał wszystkie 200 gwiazdek/piórek/kamyczków niezbędnych do uzyskania trofika.

Hehe a jak się okazuje że jeszcze tylko 5/10/20 takich znajdziek/minimisji i będzie trofik.... albo zrobisz tego jednego i masz platynę :) Te systemy są perfidne... a raczej ludzka psychika podatna na nagrody. Jak z psem Pawłowa :)

Skończyłem Darksiders II bodajże w sobotę. Bardzo dobra gra, ale jako slasher nie tak dobra jak God of War 3. I nie ma aż takiego rozmachu.

Jakie wrażenia z Uncharted 3? Liczysz że będzie czwarta część?

W co obecnie grasz na PS3?

Jak podobała Ci się fabuła w CoD: MW2?

Czy masz w planach platynowanie jakiejś gry?

Czy lubisz postać Nathana Drake'a?

Edited by Callin

Słuchałeś może zespołu I Am Giant?

Nie słyszałem o nich wcześniej, sprawdziłem dwa teledyski na YouTubie i: nie, dzięki, ale bardzo, bardzo nie. Taki delikatny, radiowy roczek działa mi na nerwy.

Jakie wrażenia z Uncharted 3? Liczysz że będzie czwarta część?

"Trójka" była świetna, ale jeśli będzie czwarta część, to chyba już na następcę PS3 (o ile taki będzie).

W co obecnie grasz na PS3?

W nic. W sobotę skończyłem Darksiders II i od tego czasu nie włączałem konsoli.

Jak podobała Ci się fabuła w CoD: MW2?

Wytrzymałem przy tej grze ze 2 godziny, potem stwierdziłem, że szkoda mojego czasu.

Czy masz w planach platynowanie jakiejś gry?

Tak. Z całej serii God of War brakuje mi platyny tylko w "dwójce" i zamierzam kiedyś to nadrobić.

Czy lubisz postać Nathana Drake'a?

Tak.