Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ŻYCZENIA ZŁOŻONE ZARÓWNO TUTAJ, JAK I NA FACEBOOKOWYM PROFILU CDA!

Z tego co wiem,trochę siedzisz,przy sprzęcie,najwięcej przy głośnikach,powiedz mi czy te głośniki Logitech X-540,są warte uwagi?dobre są do grania,i słuchania muzyki?bo zastanawiam się nad ich zakupem,dzięki smile_prosty.gif

To bardzo dobry model. Kiedy weszły na rynek, testowałem je w CDA i wystawiłem im ocenę 8/10. Musisz tylko zastanowić się, czy bardziej potrzebujesz zestawu 5.1, czy głośników do słuchania muzyki. Nie wiem też, ile chcesz wydać.

I pytanie: macie w planach powakacyjnych zaliczyć we Wrocku koncert w któryś weekend? Występ w "Od zmierzchu do świtu" był kapitalny, i bym się chętnie jeszcze raz wybrał.

Tak, mamy wstępnie umówione dwa koncerty we Wrocławiu - jeden w październiku, drugi w listopadzie, oba w weekendy. Konkrety podamy na stronie, kiedy imprezy będą pewne.

100 lat, samych platynowych płyt, pełnych sal, i żeby przed Tobą Iron Maiden i Megadeth występowali jako support! xD

Nie będę pazerny - wystarczy mi w zupełności, jeśli kiedyś my zagramy jako support przed którymś z tych zespołów. ;)

Myślisz że jeszcze jakaś gra może nas zaskoczyć (pozytywnie) w tym roku? wink_prosty.gif

Mam nadzieję, że tak.

Ktoś chyba świętuje okrągłą rocznicę biggrin_prosty.gif

Tak jest, trzydziestka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie gapa,nawet ci nie złożyłem życzeń :) Najlepszego!200lat!

Tak,pamiętam jak robiłeś ich recenzję,nawet przeszukałem stare numery,bo kojarzyłem że je testowałeś,głośniki te głównie by mi służyły do grania i do muzyki,czy to nowe za te 300zł czy używka za 200zł to obojętne,bo używki można taniej kupić,a każdy grosz też się liczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś może w Heavy Rain? Jak wrażenia?

To była chyba pierwsza gra, w jaką grałem na swoim PS3. Świetna rzecz, naprawdę warto zagrać (czy interaktywnie obejrzeć :)).

Rzadko tu zaglądam, więc chciałbym Ci dopiero teraz życzyć wszystkiego najlepszego. Zdrowia!

Dzięks!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest szansa zobaczyć Was (InDespair) w Szczecinie i okolicach przez najbliższy rok? Najlepiej to od razu w Świnoujściu, ale wiem, że to pewnie byłoby ciężkie do zrealizowania, chociaż przy sporej ilości ludzi (o ile takowa się zbierze), to słyniemy z najlepszego pogo na pomorzu tongue_prosty.gif

2. Nie lubisz Death metalu całkowicie czy większości? Death i Thrash to podobne podgatunki, generalnie niektóre kawałki różnią się jedynie wokalem. Co cię w Death i Black metalu odrzuca?

3. Jaki masz stosunek do nowych pochodnych muzyki metalowej, metalcoru/deathcoru? (dla mnie jest to beznadzieja w większości)

4. Jaką gitarę w strefie cenowej do 600 zł byś polecił? Gram na basie (Yamaha RBX 374), ale do solówek i z nudów wynikających z nagłego uniesienia artystycznego chętnie bym chwycił za "zwykłego" elektryka od czasu do czasu.

5. A, no i spóźnione deczko życzenia. Najlepszego!

Edytowano przez TomSon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jest szansa zobaczyć Was (InDespair) w Szczecinie i okolicach przez najbliższy rok?

Szczerze mówiąc, niemal zerowa. To kawał drogi od Wrocławia, więc same koszty dojazdu i noclegu byłyby na tyle wysokie, że wątpię, żeby organizator przedstawił nam zadowalające warunki finansowe. Nie uśmiecha nam się dokładanie do koncertów z własnych kieszeni.

2. Nie lubisz Death metalu całkowicie czy większości?

Większości, tyle że ogromnej większości. Bardzo lubię Amon Amarth, czasem słucham Arch Enemy i starego In Flames (płyta "Whoracle" jest znakomita), ale na tym w zasadzie koniec.

Death i Thrash to podobne podgatunki, generalnie niektóre kawałki różnią się jedynie wokalem.

Tyle że ja nie słucham wszystkich thrashowych kapel jak leci, tylko wybiórczo. Lubię Megadeth czy Testament, ale już na przykład Slayera czy Sodoma nie.

Co cię w Death i Black metalu odrzuca?

Po prostu nie podoba mi się taka muzyka, a w blacku dodatkowo śmieszy mnie i odpycha cała otoczka - powiedzmy - ideologiczna: malowanie mord, fotki z toporami w lesie, tego typu rzeczy.

3. Jaki masz stosunek do nowych pochodnych muzyki metalowej, metalcoru/deathcoru? (dla mnie jest to beznadzieja w większości)

Dla mnie też.

4. Jaką gitarę w strefie cenowej do 600 zł byś polecił?

Nie mam pojęcia, bo nie orientuję się, co w ogóle można teraz w takiej cenie kupić. Wiem, że Corty to bardzo przyzwoite wiosła, ale musisz zapytać kogoś, kto ma rozeznanie w temacie. Jest na forum odpowiedni wątek - na pewno dostaniesz tam od chłopaków jakieś wskazówki i sugestie.

5. A, no i spóźnione deczko życzenia. Najlepszego!

Bardzo dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz zespół Sylosis? Ciekawe jest to, że mimo gitar nieprzestrajanych w dół (co jest dzisiaj rzadkością), brzmią dosyć świeżo, Nowa płyta wychodzi w październiku i po wysłuchaniu dwóch kawałków z tego albumu, myślę, że jeżeli reszta utworów będzie trzymać poziom tych dostępnych, "Monolith" ma szansę być w moim prywatnym rankingu płytą roku. Polecam przesłuchać: http://www.youtube.com/watch?v=pDcqIZmP4gM&feature=relmfu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakichś gitarowych idoli, ew. gitarzystów, których stylem chcesz grać, czy jesteś sam ze swoją gitarą. Czerpiesz skądś inspiracje? Co cenisz u basistów, prędkość, czy technikę? Wg ciebie lepiej jak basista gra palcami, czy kostką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo w całej redakcji lubisz najbardziej ? Wliczając Klarę, Zygmunda, Siekacza...czy nawet R2D2 z komiksów Lenca, lub Wilqa z urodzinowego numeru ?

Skoro tak bardzo rozszerzyliśmy skład redakcji, to najbardziej lubię trzecie O ze strony 70.

Grałeś w Alpha Protocol? Podobało się?

Nie grałem.

BTW, Najlepszego.

Dzięks.

Czyli rozumiem, że zobaczyć InDespair w Warszawie też będzie trudno?

Graliśmy już w Warszawie (w Progresji w 2010), więc myślę, że zagramy tam kiedyś znowu. Z pewnością łatwiej będzie załatwić koncert tam niż nad morzem.

Masz jakichś gitarowych idoli, ew. gitarzystów, których stylem chcesz grać, czy jesteś sam ze swoją gitarą.

Pewnie, że mam idoli - Mustaine, Wylde, Schaffer - ale nie zależy mi na tym, żeby ich imitować. Najbliżej mi do Schaffera, bo uczyłem się grać m.in. na utworach Iced Earth (które, nawiasem mówiąc, są znakomita szkołą gry rytmicznej) i bardzo lubię gęsto kostkowane patenty w jego stylu.

Czerpiesz skądś inspiracje?

Bardziej lub mniej świadomie ze wszystkiego, czego słucham.

Co cenisz u basistów, prędkość, czy technikę? Wg ciebie lepiej jak basista gra palcami, czy kostką?

Akurat szybkość i technika się ze sobą wiążą. Zresztą szybkość nigdy nie była dla mnie wartością samą w sobie, bo muzyka to nie bieg na 100 metrów. Natomiast palce vs kostka to trochę rozprawianie o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.

Znasz zespół Sylosis? Ciekawe jest to, że mimo gitar nieprzestrajanych w dół (co jest dzisiaj rzadkością), brzmią dosyć świeżo

Może brzmią świeżo własnie dlatego, że się nie przestrajają. A kapeli nie znałem. Posłuchałem kawałka, który wkleiłeś - nie podoba mi się (m.in. z powodu męczącego wokalu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...