Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Gość blackjack508

Siema, jaką miałeś najdłuższą przerwę w grze na gitarze?? Starasz sie codziennie ćwiczyć, czy raczej nie masz czasu? Bo ja gram na elektryku już od trzech lat, ale ostatnio mam przerwe od około 2 miesięcy, raz że z braku czas, a dwa przestaje mnie to interesować... I tak z czystej ciekawości - ile razy w tygodniu (miesiącu?) masz próby ze swoim zespołem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się podoba cover
Maidenów w wykonaniu Rhapsody of Fire? ;-)

Pytasz o to, bo wiesz, że nie trawię Rhapsody? :) Cover jak Cover, ale tych ich klawiszy nie trawię.

Mam pytanko czy moglibyscie do cd-aciton dodac GRE TRON LEGACY

Może kiedyś.

Lubisz ten holenderski zespół Within Temptation? ( utwory Ice Queen, Mother Earth - te bajery).

Nie lubię ani Within Temptation, ani Nightwisha, ani żadnego innego zespołu, w którym laski wyją słodkie melodie przy akompaniamencie klawiszy.

Siema, jaką miałeś najdłuższą przerwę w grze na gitarze??

Nie wiem.

Starasz sie codziennie ćwiczyć, czy raczej nie masz czasu?

Na gitarze grywam już tylko na próbach. Od czasu do czasu biorę wiosło do rąk w domu, ale nie po to, żeby męczyć jakieś ćwiczenia, tylko żeby pograć dla przyjemności albo spisać riff, który mam w głowie.

I tak z czystej ciekawości - ile razy w tygodniu (miesiącu?) masz próby ze swoim zespołem?

Teoretycznie 2 razy w tygodniu, ale różnie bywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisujesz riffy kartce, Guitar Pro czy czymś innym?

W Guitar Pro.

Teksty dopasowywujecie do reszty, ok. Czy macie już np 5 tekstów napisanych, coś wymyśliliście i dopasowywujecie tekst czy macie kawałek i do niego specjalnie wymyślacie tekst?

Generalnie najpierw muzyka, potem linia melodyczna + tekst. Bo dobry riff to podstawa. :) Jeśli chodzi o same teksty, to w większości przypadków Piotrek przygotował sobie robocze wersje na potrzeby opracowania linii melodycznej, a przed wejściem do studia ja je obrobiłem, czasem przerabiając je dość mocno. A niektóre teksty pisałem sam od podstaw, bo robiąc numer w domu, miałem już w głowie linię melodyczną i jakiś koncept.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Zresztą odpowiedź na to pytanie mogłaby nic Ci nie dać, bo przecież jest na nadchodzącej płycie jeszcze 8 kawałków, których do tej pory nie upubliczniliśmy, więc mógłbym podać tytuł, który nikomu nic by nie powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapatrujesz się na powrót Turbo do żelaznodziewicowego stylu na ostatniej płycie? Najnowsza ma być czymś pośrednim między Strażnikiem światła i Kawalerią Szatana, ja osobiście napalam się jak szczerbaty na suchary. :)

Poza tym zapewne Cię ucieszy, jeśli jeszcze nie słyszałeś, że Harpia dała pierwszy od dawna ślad życia - 24 lutego zagrają koncert w Człuchowie jako support dla hardcore'owej Materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackjack508

1. Ile kosztuje wynajęcie studia na okres nagrania albumu?

2. Planujecie sprzedawać płyte w formie wirtualnej?

3. Jaki będzie nakład?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wasza płyta trafi do sklepów?

Będę mógł dostać ją w Empiku?

Pierwszy nakład, który wydajemy sami, nie trafi do sklepów. Płytę będzie można kupić na Allegro, na koncertach i najpewniej w jednym z dużych polskich serwisów sprzedających muzykę w formacie MP3. A my w międzyczasie będziemy szukać wydawcy na kolejną partię płyt.

Dales rade w koncu zagrac w Saints Row 3? podoba sie?

Jeszcze nie miałem czasu. Cisnę póki co Rayman Origins, a w kolejce przed SR3 są jeszcze AC Revelations i Kingdoms of Amalur: Reckoning.

BTW widze, ze zmieniles sygnaturke... czy to bedzie juz oficjalne logo zespolu? takie znajdzie sie na albumie?

Tak, jest to grafika przygotowana z myślą o płycie.

Jak zapatrujesz się na powrót Turbo do żelaznodziewicowego stylu na ostatniej płycie?

Bez Kupczyka Turbo już mnie słabo kręci. Jest na "Strażniku światła" kilka fajnych numerów, ale byłyby one według mnie o wiele lepsze, gdyby śpiewał je Kupczyk.

Najnowsza ma być czymś pośrednim między Strażnikiem światła i Kawalerią Szatana, ja osobiście napalam się jak szczerbaty na suchary. :)

No i znowu - wokal. Z całym szacunkiem dla Struszczyka, który jest sam w sobie świetnym wokalistą, mam wątpliwości, czy ma warunki, żeby śpiewać coś ostrzejszego niż materiał ze "Strażnika światła". Słyszałem go z Turbo na żywo, kiedy przed nimi graliśmy we Wrocławiu (przy okazji premiery "Strażnika") i np. "Ostatniego wojownika" (chyba to był ten numer; w każdym razie coś z ostrymi, thrashowymi wokalami) dokumentnie położył. Ale życzę im jak najlepiej.

Poza tym zapewne Cię ucieszy, jeśli jeszcze nie słyszałeś, że Harpia dała pierwszy od dawna ślad życia - 24 lutego zagrają koncert w Człuchowie jako support dla hardcore'owej Materii.

Cieszę się, a będę się cieszył jeszcze bardziej, jeśli wrócą stylistycznie do materiału z "Gron gniewu", bo to znakomita płyta. Według mnie pisząc nowy materiał zatracili sporo swojej charakterystyczności.

1. Ile kosztuje wynajęcie studia na okres nagrania albumu?

A ile kosztuje kupno samochodu? :) Nie da się odpowiedzieć na tak ogólne pytanie. Jakie studio? Ile utworów jest na płycie? Ile w sumie trwa materiał? Ile czasu zajmie jego nagranie? Powiedzmy, że ceny za nagranie albumu trwającego ok. 45 minut i złożonego z 10 numerów kosztuje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy w zależności od studia. Ja nie podam kwoty, którą wyłożyliśmy w Zed Studio, ale powiem, że ją odczuliśmy, ale współpraca z Tomkiem Zalewskim (na co dzień dźwiękowcem Comy) była warta każdej złotówki. Co - mam nadzieję - słychać.

2. Planujecie sprzedawać płyte w formie wirtualnej?

W sensie cyfrowej? Tak, chcemy podpisać umowę z dużym polskim sklepem sprzedającym pliki mp3.

3. Jaki będzie nakład?

W pierwszym rzucie wytłoczymy 500 sztuk. Część z tego pójdzie na cele promocyjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blackjack508

1. Macie już jakieś nowe pomysły w głowach na drugą płyte? Chodzi mi o jakiś materiał który nie zmieścił się na pierwszy album.

2. A co do Time to wake up to w miare słuchania mój apetyt rośnie (pisze to słuchając A ripper...) :)

3. Kiedy premiera? ( wiem, że w pierwszym kwartale 2012 ale chciałbym wiedzieć dokładnie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Macie już jakieś nowe pomysły w głowach na drugą płyte? Chodzi mi o jakiś materiał który nie zmieścił się na pierwszy album.

Nie mamy.

3. Kiedy premiera? ( wiem, że w pierwszym kwartale 2012 ale chciałbym wiedzieć dokładnie)

Dokładnie to nawet my jeszcze nie wiemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac,mam pytanie:Otoz wygralem w jednym z konkursow i nieiwem co wybrac.Czy pomoglbys mi?Pytam sie Ciebie poniewaz jestes moim ulubionym redaktorem i chcialbym sie doradzic:) Wiem ze nie jestes kinomanem ale moze znasz:)

Przysłałi mi o to taka liste:

1. Kung Fu Panda (7)

2. Żona na niby (3)

3. Thor (7)

4. Inwazja - Bitwa o Los Angeles (7)

5. Geneza Planety Małp (8)

6. Rango (5)

7. Smerfy (8)

8. Rio (9)

Co polecasz?

Czy mógłbys doradzic mi co wybrac?

Znasz te filmy?Co jest warte zeby wybrac?

Mam do wyboru 2 filmy:)

Dzieki:)

Edytowano przez polakos8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jestem w stanie Ci doradzić, bo z wymienionych przez Ciebie filmów widziałem tylko "Genezę Planety Małp". Najlepiej chyba będzie wejść na jakiś serwis filmowy (filmweb.pl albo - lepiej - imdb.com, przy czym ten drugi jest po angielsku) i zerknąć na średnie ocen internautów. Przy odpowiedniej liczbie oddanych głosów (a na imdb.com są to często dziesiątki tysięcy) taka ocena jest dosyć miarodajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

1.) Znasz zespół Voyager? Podsyłam kilka utworów, moim zdaniem najlepsze z ich najnowszego krążka -->

http://www.youtube.com/user/voyageraustral...u/6/xQJPNCkR9xA http://www.youtube.com/watch?v=eYOKNzV2yjY

2.) Grasz w Skyrim'a? Podoba się? :).

3.) Czekasz na Risen'a 2, tym bardziej że doczeka się polskiego dubbingu (również na konsolach) z iście gothicową obsadą? :).

Koniec z męczącymi pytaniami :D. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez BroVaR87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Znasz zespół Voyager?

Nie znałem go wcześniej i po odsłuchaniu fragmentu kawałka wiem, że znać go nie chcę. :) Kompletnie nie kręci mnie takie granie.

2.) Grasz w Skyrim'a? Podoba się? :).

Nie gram.

3.) Czekasz na Risen'a 2, tym bardziej że doczeka się polskiego dubbingu (również na konsolach) z iście gothicową obsadą? :).

Grałem już w wersję przedpremierową, jednak na grę czekałem bardziej zawodowo niż prywatnie. Nie wiem, czy będzie mi się chciało w nią grać w domu, dla własnej przyjemności, bo jestem już zmęczony grami Piranha Bytes. No i istnieje duże ryzyko, że wersja konsolowa znowu będzie kiepska, bo za porty na X360 i PS3 odpowiadają ci sami ludzie co poprzednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że grałeś już w wersję przedpremierową Risen 2. Takie dwa pytania:

1. Czuć jakiś powiew świeżości czy jednak dalej jest to samo co poprzednio tylko z kilkoma bajerami?

2. Jak z poziomem trudności? Nadal jest trudno czy może "piranie" uprościły rozgrywkę?

Edytowano przez kubaxd7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...