Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Chciałem się ciebie spytać kiedy dodacie Counter Strike?A i co do prison break 'a masz racje pierwsza część była niezła ale potem zaczeli przesadzać ;/.A i lubisz grupę muzyczną linkin park? np.numb albo in the end?

Edytowano przez milanos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale winyle lubisz. A Whitesnake też nie jest młode ;)

Jest roznica miedzy Whitesnake (lata 80), a Beatlesami czy Stonesami. :) Jakis czas temu przesluchalem sobie skladanke Beatlesow i rece mi opadly. Wiem, ze teraz wyglosze niepopularny poglad, ale dla mnie to byla straszliwa amatorszczyzna. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem (chyba :P) ze lubisz Children of Bodom. Jak Ci sie zatem podoba (czy wogole slyszales) inny zespol finski grajacy podobna w sumie muzyke- Wintersun?

Nie znam tej kapeli.

I przy okazji jeszcze jedno: Czy grajac w kapeli macie (masz) gitary nastrojone do tradycyjnego stroju E, czy tez moze D?

Stoimy sie do D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica miedzy Whitesnake (lata 80), a Beatlesami czy Stonesami. :) Jakis czas temu przesluchalem sobie skladanke Beatlesow i rece mi opadly. Wiem, ze teraz wyglosze niepopularny poglad, ale dla mnie to byla straszliwa amatorszczyzna. :)

Oh man...

Wiem o co chodzi, ale na tamte czasy to byli po prostu killerzy.

Swoją drogą nie wiadomo, co będą mówić o metalu za jakieś 20 lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh man...

Wiem o co chodzi, ale na tamte czasy to byli po prostu killerzy.

Ja ich nie slucham 40 lat temu, tylko teraz. Nie widze powodu, dla ktorego mialbym lubic jakikolwiek zespol za to, czym byl kiedys. Rozumiem, ze sentyment do staroci moga miec ludzie, ktorzy sluchali ich w mlodosci, zakladali dzwony i bawili sie na prywatkach przy "Yellow Submarine". Ja nie mam zadnego sentymentu dla muzyki z lat 60 i 70, bo wychowalem sie na innej. W dodatku jak slysze w nagraniu studyjnym, ze gitarzysta Beatlesow ewidentnie wali babola i zahacza o jedna strune wiecej niz powinien, to dla mnie jest to amatorszczyzna na maksa. Nudzi mnie Satisfaction Stonesow, nie trawie pitolenia Hendrixa, nie kreca mnie organy Hammonda. Dla mnie ta muzyka strasznie sie zestarzala i tyle. Oczywiscie Beatlesi maja kilka ponadczasowych kawalkow, ktore mi sie podobaja (np. "While My Guitar Gently Weeps"), ale nie wytrzymam godzinnej skladanki.

Swoją drogą nie wiadomo, co będą mówić o metalu za jakieś 20 lat...

Ale kogo to obchodzi? Dla mnie to bedzie muzyka z mojej mlodosci. Poza tym mnie naprawde guzik obchodzi, co mowia o moim guscie inni. A jak za 30 lat przeczytam gdzies, ze Testamentu, Trivium, Megadeth czy Maidenow nie da sie sluchac, bo to antyki, to doskonale to zrozumiem - w koncu dokladnie to samo teraz mysle o muzyce z lat 50 czy 60.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Cormac !

Co myślisz na temat tej solówki http://pl.youtube.com/watch?v=ULEBSxP725w ? Może mógłbyś mi polecić jakieś utwory tego typu, bądź też gitarzystów fenomenalnych jak ten ?

BTW Tak to wygląda w Guitar Hero 3 http://pl.youtube.com/watch?v=FFPUgS44E9o&...feature=related :blink:

Pozdrawiam i życzę sukcesów w karierze muzycznej !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Też mam kilka pytań.

1) Co myślisz o zespołach grających melodic death metal, jak In Flames, (starsze albumy...) Dark Tranquillity, Scar Symmetry?

Nie moje klimaty. Jesli chodzi konkretnie o In Flames, to moge od czasu do czasu posluchac ich starszych plyt, ale np. dwie ostatnie to dla mnie slabizna.

2) Lubisz zwierzęta? Jeśli tak, to czy masz jakieś?

Mialem psa.

3) Co sądzisz o agnostycyzmie?

Jest mi obojetny. Sam jestem ateista, wiec raczej niespecjalnie mi po drodze z ludzmi, ktorzy "tylko" uwazaja, ze istnienia boga nie da sie udowodnic ani zdementowac.

Co myślisz na temat tej solówki http://pl.youtube.com/watch?v=ULEBSxP725w ?

Nie lubie popisow dla samych popisow. Melodii zadnej, tylko kolejne przebiegi i triki. Dla mnie takie granie jest nudne.

Może mógłbyś mi polecić jakieś utwory tego typu, bądź też gitarzystów fenomenalnych jak ten ?

Marty Friedman, byly gitarzysta Megadeth. Polecam szczegolnie jego solowa plyte instrumentalna "Dragon's Kiss" - masa wspanialych melodii i solowek o orientalnej melodyce. Mistrzostwo swiata. Nie jestem raczej fanem muzyki instrumentalnej i bufonady a'la Yngwie Malmsteen, ale Friedmana uwielbiam, bo on gra (a raczej gral) swietna muzyke, a nie popisuje sie na okraglo kilkoma "firmowymi trikami".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz na temat tej solówki http://pl.youtube.com/watch?v=ULEBSxP725w ?

Też nie lubię takich popisów dla samych popisów. Dla kontrastu - http://pl.youtube.com/watch?v=wam-oMub8EU - z metalem to nie ma nic wspólnego, ale gitara to gitara :) Może nie jestem obiektywny, bo lubię tę melodię (9 lat szkoły muzycznej wypacza ludzi :D), ale bardzo mi się podoba jak ten chłopak wplata sztuczki techniczne jak Van Halen, ale robi to z umiarem i słucha melodii, którą sam gra. A co Ty o tym sądzisz Kormacze ? :)

Ale ja nie o tym. Ale o Death Magnetic. Krótko - co sądzisz o ostatnich 3 minutach The Day That Never Comes ?

Mi się ta solówka cholernie spodobała - jest oryginalna (ten fragmencik ogranego motywu melodycznego jest na lekkim speed upie co daje fajny efekt :)) i ogólnie ciekawa ;)

PS Nie pytam się po to, że jak Ty powiesz, że to szit, to ja też naglę uznam, że mi się nie podoba. Ot tak, chciałbym poznać Twoją opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chodziło mi o agnostycyzm ze wskazaniem na ateizm, ale to moja wina, że tego nie podkreśliłem.

I jeszcze jedno pytanie - wiem, że to nie Twoja półka cenowa, ale możliwe, że mi doradzisz. Mogę wyrwać lepszą gitarę od Washburna x12 albo WI14 w cenie do mniej więcej 500 złotych? Chciałbym, aby miała humbuckery zamiast singli.

Edytowano przez Aver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...