Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

hmm,masz cierpliwość - dla mnie LOST już jest skreślone...

pytanko - lubisz glany?? i co sądzisz o ubieraniu się całym "in black"?? popierasz, zwisa ci czy może jesteś przeciwny?? i jeszcze małe pytanko na temat Trivium - która ich płyta najbardziej ci się podoba, i czy twoim zdaniem Shogun ją zdeklasuje??

ok,ja już nie zamęczam cie wiecej - ciesz się weekendem ;p z góry thx za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko - lubisz glany?? i co sądzisz o ubieraniu się całym "in black"?? popierasz, zwisa ci czy może jesteś przeciwny??

Niech kazdy sie ubiera jak lubi.

i jeszcze małe pytanko na temat Trivium - która ich płyta najbardziej ci się podoba

Ascendancy

i czy twoim zdaniem Shogun ją zdeklasuje??

Shogun jest w calosci do przesluchania na profilu MySpace zespolu - kazdy moze sobie sam wyrobic zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, skoro tak dużo osób pyta o muzykę to ja też zapytam. Przyznam się szczerze bez bicia, że na muzyce, której Ty słuchasz, nie znam się w ogóle. No, może troszkę. A sam słucham czegoś całkiem innego...ale czy aby na pewno? Otóż wiele osób, które słuchają podobnej muzy co Ty (parę moich znajomych, aby być konkretnym) słucha też tego co ja. Tzn. może nie "słucha", ale na pewno "trawi";)

A teraz do rzeczy: co sądzisz o takiej muzyce jak Chemical Brothers, The Prodigy, Fatboy Slim, Propellerheads, Groove Armada? Wiem, że jesteś ostry w słowach...i dobrze. Mnie nic do nich nie zniechęci, bo generalnie wisi mi co kto myśli o "mojej" muzie. Ale po to jest to forum aby zapytać redaktorów CD-Action tak, jakby się pytało kogoś na zwykłym spotkaniu z kumplami;)

Aha, i czy też uważasz, iż utwór Fatboy Slim'a "Sunset (Bird Of Prey)" zbezcześcił zespół The Doors wykorzystując sample głosu samego Jima Morrisona? Ew. jak Ty byś się czuł, kiedy sampel Twojego głosu czy gitary zostałby wykorzystany do stworzenia całkiem innego utworu? Pisząc "innego" mam na myśli, iż utwór nie bazuje na popularności czy charakterze sampla. Zmienia go totalnie, stawia w innym świetle...wydobywa z niego coś, o co byś go nawet nie przypuszczał. Nagle gitara, którą dobrze znasz, okazuje się być czymś całkiem innym, nabiera nowego smaku. Ja uważam, że takie samplowanie to sztuka, a nie kradzież. Ale zdania są podzielone. W końcu nadal jest to korzystanie z cudzej pracy. Jestem ciekaw co Ty o tym sądzisz.

Ps. Sorka, że się tak rozpisałem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz do rzeczy: co sądzisz o takiej muzyce jak Chemical Brothers, The Prodigy, Fatboy Slim, Propellerheads, Groove Armada?

Zupelnie nie moje klimaty - nie podoba mi sie takie granie i unikam go.

Mnie nic do nich nie zniechęci, bo generalnie wisi mi co kto myśli o "mojej" muzie.

Bardzo zdrowe podejscie.

Aha, i czy też uważasz, iż utwór Fatboy Slim'a "Sunset (Bird Of Prey)" zbezcześcił zespół The Doors wykorzystując sample głosu samego Jima Morrisona?

Nie lubie The Doors, nie rozumiem kultu, w ktory obrosli. Odpycha mnie od ich muzyki i od pojekiwania Morissona, wiec fakt, ze ktos cos od nich zsamplowal, nie budzi we mnie obsolutne zadnych emocji.

Ew. jak Ty byś się czuł, kiedy sampel Twojego głosu czy gitary zostałby wykorzystany do stworzenia całkiem innego utworu?

Ciezko powiedziec. Pewnie zalezne byloby to od mojego stosunku do "pożyczającego" i konkretnego utworu, w ktorym uzyto by sampla.

Pisząc "innego" mam na myśli, iż utwór nie bazuje na popularności czy charakterze sampla. Zmienia go totalnie, stawia w innym świetle...wydobywa z niego coś, o co byś go nawet nie przypuszczał. Nagle gitara, którą dobrze znasz, okazuje się być czymś całkiem innym, nabiera nowego smaku. Ja uważam, że takie samplowanie to sztuka, a nie kradzież. Ale zdania są podzielone. W końcu nadal jest to korzystanie z cudzej pracy. Jestem ciekaw co Ty o tym sądzisz.

Osobiscie nie jestem fanem takich zagrywek i nie jestem w stanie przypomniec sobie zadnego stworzonego z wykorzystaniem sampla utworu, ktory bylby lepszy od oryginalu. Albo chocby tak samo dobry. Glownie kojarzy mi sie to z raperami, ktorzy podkladaja znane motywy pod swoja gadke-szmatke. Tyle ze ja wyroslem na muzyce, w ktorej raczej nie stosuje sie takich patentow jak uzywanie cudzych motywow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glownie kojarzy mi sie to z raperami, ktorzy podkladaja znane motywy pod swoja gadke-szmatke. Tyle ze ja wyroslem na muzyce, w ktorej raczej nie stosuje sie takich patentow jak uzywanie cudzych motywow.

Właśnie o tym mówię. Wiem, że może mało Cię to interesuje, ale Fatboy Slim z regóły pobiera sample z utworów w ogóle nie znanych, bardzo, bardzo rzadko z jako tako rozpoznawalnych. Bo nie sztuką jest wyrwanie sampla z dobrego utworu...sztuką jest samplowanie beznadziejnych, starych i nieznanych utworów i stworzenie czegoś na prawde fajnego. Do tego z reguły w jego utworach można znaleźć dziesiątki sampli z całkiem różnych utworów, które jakimś cudem do siebie pasują. No cóż, można się spierać tak czy inaczej, ale moim zdaniem dobry sampling (podkreślam, dobry sampling) to taka sama sztuka jak i tworzenie muzyki od podstaw. Oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Dzięki za szybką odpowiedź. Życzę Ci, abyś spełnił swoje muzyczne marzenia. Ja sam jestem z zamiłowania DJ'em grającym muzę, której w Polskim klubie nie uświadczysz (przynajmniej nie w Szczecinie). Ale nie poddam się i nie polecę na kasę. Mam już nawet jedno miejsce, w którym zawsze mogę zagrać jak mam czas...i to mi wystarcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś słuchać inną muzykę, to jaki gatunek by Ci najbardziej pasował?

Nie lubie teoretycznych pytan typu "a gdybys nie byl tym, kim jestes, to kim bys byl?". IMO takie pytania sa bez sensu. Gdyby nie bylo tlenu, to czym bys najchetniej oddychal? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrecenzowano gdzies EP InDespair? (chodzi mi o "papierowe" media - jakies czasopisma itp.)

Z papierowymi mediami muzycznymi jest ten problem, ze dostaja co miesiac mase roznych demowek i promowek i nie sa w stanie wszystkiego "przemielic". Porozsylalismy plyte gdzie sie dalo i czekamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam dość nietypowe pytanie, średnio na jakich poziomach przechodzisz gry za przykład posłuże się stalkerem:

POCZĄTKUJĄCY

STALKER

WETERAN

MISTRZ

czy np gre wolisz przejść na poziomie początkującym by szybko napisać jej recke, która niebawem pójdzie do wydruku???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ile godzin dziennie spędzasz na kompie?

Zdecydowanie za duzo. W pracy siedze przy komputerze co najmniej 8 godzin, po powrocie do domu tez czesto cos robie przy komputerze.

czy np gre wolisz przejść na poziomie początkującym by szybko napisać jej recke, która niebawem pójdzie do wydruku???

Recenzowane gry odpalam na domyslnym/srednim poziomie trudnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie Managerowe: jak wygląda Twoja gra? Chodzi mi o to, że mi nigdy nie udało się dograć dalej niż do 2015 roku.

Rok 2020 kiedys na pewno minalem.

Piłkarzy, którzy Ci najbardziej w pamięć zapadli. Nie wiem, Lulinha czy inny Modric :)

Od dluzszego czasu udaje mi sie nie grac w FM-a. :) Od dluzszego czasu gralem tylko Sląskiem i mialem tam kilku ulubionych pilkarzy wyszperanych z mniejszych klubow, tyle ze juz nie pamietam nazwisk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

1.Jeśli macie do zrecenzowania grę, to musicie przejść ją całą? Jeśli tak, to współczuję Wam przededni recenzowania "Detektyw Rutkowski is back!" i innych temu podobnych ;)

2.Gdy zaczynasz grać w jakąś grę, to kombinujesz z ustawieniami sterowania, żeby Ci było wygodniej, czy od razu grasz na domyślnych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

1.Jeśli macie do zrecenzowania grę, to musicie przejść ją całą? Jeśli tak, to współczuję Wam przededni recenzowania "Detektyw Rutkowski is back!" i innych temu podobnych ;)

Mamy grac tyle, zeby moc napisac rzetelna recenzje.

2.Gdy zaczynasz grać w jakąś grę, to kombinujesz z ustawieniami sterowania, żeby Ci było wygodniej, czy od razu grasz na domyślnych?

Zależy jak leży. Jesli sterowanie mi nie pasuje, to je zmieniam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o trzeciej serii Prisona, jak w ogóle oceniasz pierwsze 3 serie?

Pierwsza seria byla znakomita, potem juz niestety serial sie zepsul.

Słuchałeś już "Shogun"? Jak wrażenia? :)

Oczywiscie, ze tak. Doskonala plyta. Z poczatku bylem nieco rozczarowany, ale ostatecznie bardzo mi sie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...