Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Pamietam Cie jeszcze z czasopisma IO.

O, to miłe, że ktoś jeszcze w ogóle pamięta I/O.

I mam takie pytanko, tęsknisz za tamtymi czasami ? :P

Zależy, o co pytasz. Pisanie dla I/O było fajne, ale trudno za nim tęsknić, jeśli teraz pracuje się w największym piśmie o grach w Polsce. Czy tęsknię za liceum i generalnie tamtym okresem mojego życia? Umiarkowanie, bo jednak zalety dorosłości przeważają w moim przypadku nad jej wadami. :) A gry... cóż, w tym aspekcie nigdy nie gloryfikowałem przeszłości i nie traktuję poważnie syndromu "kiedyś trawa była bardziej zielona". Nie była. Po prostu my byliśmy młodsi i ciepłe wspomnienia rozciągamy też na gry, które według mnie wcale nie były lepsze niż teraz. Nie oddałbym Red Dead Redemption, Castlevanii: Lords of Shadow czy God of War III za produkcje sprzed dekady, niezależnie od tego, jak genialne były wtedy.

Pograsz w Fifa Online 2?

Nie miałem z tą grą żadnej styczności. Jeśli znowu będę chciał pokopać piłkę przez sieć, odpalę konsolę i FIFA 11. Ale chyba poczekam już na kolejną edycję, bo w "jedenastkę" nie grałem już od połowy lutego i nie chce mi się do niej ponownie przyuczać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu my byliśmy młodsi i ciepłe wspomnienia rozciągamy też na gry, które według mnie wcale nie były lepsze niż teraz. Nie oddałbym Red Dead Redemption, Castlevanii: Lords of Shadow czy God of War III za produkcje sprzed dekady, niezależnie od tego, jak genialne były wtedy.

O, i to jakże prawdziwe zdanie należy wypalić na czole rozgrzanym żelazem wszystkim "hardkorowcom".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już o grach starszych mowa, chciałęm rzec iż jakiś czas temu. Może ze trzy miechy próbowałem zmierzyć się z Baldur's Gate'm. Grałem dwa dni potem usunąłem. Nie wciągnęła mnie jak Wiedźmin, albo Warcraft III.

Wydaje mi się, że na pewne gry jest jeden wyznaczony czas, a później mogą po latach grać w nie tylko ludzie, którzy dorastali razem z nimi. Co z tego że klasyka jak mój umysł przesiąkł "nowoczesnością" - no, tak to nazwijmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi - można wielbić klasykę, ale najczęściej lepiej jest robić to z daleka, bo jesteśmy jednak przyzwyczajeni do dzisiejszych standardów. I nie chodzi tylko o kwestie czysto techniczne, bo nie tylko one poszły do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to jakże prawdziwe zdanie należy wypalić na czole rozgrzanym żelazem wszystkim "hardkorowcom".

Widzisz, ja też nie oddałbym żadnej nowej gry za powrót starych, dobrych growych czasów - jednak mimo to miło jest mi od czasu do czasu odpalić po raz kolejny Arcanum (genialne cRPG), Civilization II czy nawet CM 03-04 (najlepsza część cyklu!) i odkryć coś nowego lub po prostu popatrzeć czym się wtedy tak jarałem : )

Ale to fakt, że młodsze pokolenie, które nigdy nie grało w klasykę może się od niej odbić, bo dla nas właśnie te mechanizmy były standardowe i z czasem ewoluowały, a oni zaczynali już od tych nowych. Swoją drogą wczoraj Lord przypomniał mi o świetnych dwóch częściach Konung... : D

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem. Szkoda mi było kasy (i również zachodu związanego z wyjazdem do Warszawy). Widziałem już Maidenów na żywo 4 razy, więc odpuściłem drogi festiwal, na którym nie interesował mnie żaden zespół poza nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...