Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Szybkość gry na gitarze przyszła Ci z czasem, czy stosowałeś w tym celu jakieś ćwiczenia...?

Jakieś ćwiczenia na pewno stosowałem, ale technikę prawej ręki zawdzięczam głównie temu, że grałem riffy Iced Earth.

No i właśnie - czy efekty kupowane oddzielnie, nie brzmią lepiej niż te `prosto z pieca`?

Zależy o jakim piecu mówimy. Żaden przester w kostce nie ma startu do kanału przesterowanego dobrego wzmacniacza lampowego, a taki dużo kosztuje. Niestety - jeśli chcesz uzyskać dobre brzmienie, musisz wydać na sprzęt sporo kasy. Jeżeli natomiast mówimy o tanich wzmacniaczach tranzystorowych, to dobry przester w kostce może zrobić wielką różnicę. Ale wciąz będzie to tylko przester w kostce udający hi-gainowy piec lampowy.

Mój znajomy ma jakiegoś małego Marshalla, który uchodzi za przecież dobrą markę, a przester jest naprawdę średni i nie podoba mi się.

Nic mi nie wiadomo o tym, żeby logo Marshalla samo w sobie mogło poprawić brzmienie taniego pierdzipudełka. :)

Masz jakąś swoją ulubioną tonacje w jakiej najczęściej grasz? Standardowa, dropped D, C itd?

Gitarę mam nastrojoną do D, bo tak gramy w zespole.

I może trochę bardziej towarzyskie pytanie - masz jakąś swoją ulubioną markę piwa? Jakie lubisz najbardziej?

Nie lubię piwa. Nie smakuje mi.

Czytasz jakąś prasę z branży muzycznej?

Nie czytam. Kiedyś kupowałem kilka pism, ale albo przestały mi się podobać pod względem treści, albo przeszkadzał mi ich poziom edytorski. Jeżeli płacę za pismo i widzę, że nikt nie zrobił w nim korekty (albo zrobił ją licealista w zamian za parę płyt CD - bo Krzysiu był zawsze "dobry z polskiego"), to czuję się nabity w butelkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś ćwiczenia na pewno stosowałem, ale technikę prawej ręki zawdzięczam głównie temu, że grałem riffy Iced Earth.

A lewej? Akurat z szybkim kostkowaniem sam nie mam problemu, dzięki utworom Iron Maiden ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewą polecam riffy z płyty "Rust in Peace" Megadeth. I przy okazji - kostkowanie w kawałkach Maidenów jest o wiele prostsze rytmicznie niż w utworach Iced Earth. Nie sztuka szybko grać jednostajną "patatajkę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy oczywiście przerzucać się przykładami (czy raczej - jak w tym przypadku - wyjątkami :P), ale nie zmieni to faktu, że zdecydowana większość kawałków Maidenów jest pod względem partii rytmicznych prosta albo i prymitywna. Są dobre na początek, ale potem trzeba przerzucić się na granie ambitniejszych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Mam dwie konsole - PS3 i PSP. Na tej pierwszej gram, tej drugiej używam jako przycisku do papieru.

To daj ;DD

A tak serio nie wiem czy te pytanie się powtórzyło bo 300+ stron nie czytałem, a więc jakoż Smuggler jest taki znany i lubiany(lub nie) chodzi o jego "popularność" przeszkadza wam to w pracy albo zazdrościcie mu w jakiś sposób ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio nie wiem czy te pytanie się powtórzyło bo 300+ stron nie czytałem, a więc jakoż Smuggler jest taki znany i lubiany(lub nie) chodzi o jego "popularność" przeszkadza wam to w pracy albo zazdrościcie mu w jakiś sposób ?

Ani mu nie zazdrościmy, ani w niczym nam to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałeś koncertówki Judas Priest Unleashed in the East?

Nie. Jak już wspominałem, nie jestem szczególnie przywiązany do Judas priest. W zasadzie słucham tylko jednego ich albumu - "Painkiller".

To samo z Hell Yeah... Gamma Ray.

Mam DVD. bardzo fajny koncert.

Słuchasz w ogólne albumów koncertowych?

Zdarza mi się, pewnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytkę Iced Earth polecisz na początek?

I jakiś ciekawy riffzor, by na gitarze poćwiczyć to wspomniane kostkowanie? Coś wymagającego, ale nie arcytrudnego. Jeszcze jedno, orientujesz się, czy całe Rust in Peace jest w Standard E? Wydaje mi się, że tak, ale co ja tam wiem, dopiero zaczynam. :)

Zależy o jakim piecu mówimy. Żaden przester w kostce nie ma startu do kanału przesterowanego dobrego wzmacniacza lampowego, a taki dużo kosztuje. Niestety - jeśli chcesz uzyskać dobre brzmienie, musisz wydać na sprzęt sporo kasy. Jeżeli natomiast mówimy o tanich wzmacniaczach tranzystorowych, to dobry przester w kostce może zrobić wielką różnicę. Ale wciąz będzie to tylko przester w kostce udający hi-gainowy piec lampowy.

Dimebag się w grobie przewraca. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytkę Iced Earth polecisz na początek?

"Something Wicked This Way Comes". Genialny album. Dałbym mu bez wahania 10/10.

I jakiś ciekawy riffzor, by na gitarze poćwiczyć to wspomniane kostkowanie?

Posłuchaj płyty, którą Ci poleciłem, to gwarantuję, że znajdziesz sporo takich riffów. Choćby pierwszy po fortepianowym intro riff w "The Coming Curse".

Jeszcze jedno, orientujesz się, czy całe Rust in Peace jest w Standard E? Wydaje mi się, że tak, ale co ja tam wiem, dopiero zaczynam. :)

Z tego co kojarzę, to tak.

Zależy o jakim piecu mówimy. Żaden przester w kostce nie ma startu do kanału przesterowanego dobrego wzmacniacza lampowego, a taki dużo kosztuje. Niestety - jeśli chcesz uzyskać dobre brzmienie, musisz wydać na sprzęt sporo kasy. Jeżeli natomiast mówimy o tanich wzmacniaczach tranzystorowych, to dobry przester w kostce może zrobić wielką różnicę. Ale wciąz będzie to tylko przester w kostce udający hi-gainowy piec lampowy.

Dimebag się w grobie przewraca. :P

Dimebag jest jednym z nielicznych wyjątków jeśli chodzi o wzmacniacz tranzystorowy i hi-gainowe brzmienia. Zresztą podtrzymuję to, co napisalem w cytowanym przez Ciebie fragmencie. A jeśli chodzi o Dimebaga, to nigdy nie ruszała mnie ani jego gra, ani muzyka, którą nagrywał ze swoimi kapelami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to nie ma z czego wybierać. :/ Nie wiem, czy będzie mi się chciało ściągać którąkolwiek z nich. W inFamous grałem ze 2 godzinki i dałem sobie spokój. LittleBigPlanet i Dead Nation mam. Może sprawdzę R&C: Quest for Booty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Killzone 3 :P My bad! Nie mam konsoli, wiec i tytul jakos nie wryl mi sie w pamiec, a co do tamtego artykulu to byl on swietnie napisany (nawet jesli dotyczyl gry konsolowej ktorymi nie specjalnie sie interesuje z wyzej wymienionego powodu), i mam cicha nadzieje na cos w podobnym stylu tym razem jednak z Wieskiem w roli glownej :)

Edytowano przez Tubelectric
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...