Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Naukowcy ogłosili, że pomylono się z przepowiednią Majów i koniec świata nastąpi w 2116. Cieszysz się? :laugh:

Interesuje mnie to tyle samo, co wszystkie inne przepowiednie o końcu świata - w ogóle.

Oglądałeś Wesele? Jeśli tak, to co sądzisz o tym filmie?

Nie oglądałem.

Kiedy zacząłeś swoją przygodę z grą na gitarze, i co Cię to tego zmotywowało?

Zacząłem grac na gitarze w wieku 16 lat, pod wpływem Iron Maiden.

Na słynnej stronie już huczy.....

Chciałbym, żeby ludzie z cd-a się wypowiedzieli, bo temat na wykopie się rozwija. I jak to jest, że inni nie mogą kopiować i zarabiać na tym, a inni mogą ;]

Nie odpowiadam za Na Luzie, więc trudno mi się wypowiadać na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deathcore lubisz?

Nie.

i jeszcze jedno, co myślisz o Olim z BMTH? Też masz go za ciote? Bądź co bądź, muzykę robią świetną

Nie mam pojęcia, o kim w ogóle mówisz.

Gdybyś był na bezludnej wyspie i mógł wziasc jedna rzecz, co byś wziął ?

Telefon satelitarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoramCu...

Pozwól , że pomęczę Cię o te gitary. Jestem ciekaw Twej ogólnej opinii o markach i poszczególnych modelach.

Na dole są propozycje gitar w przedziale cenowym ponad 5 tys. złotych. Chciałbyś kupić nowy instrument , ponieważ Twój BC Rich nie spełnia już Twoich oczekiwań. Którą z poniższych gitar byś wybrał:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...p-eclipse-ii-vb

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...ribute-rust-usa

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...nature-bullseye

Zakładamy , że używasz lampy JCM800 , Marshallowskiej : ]

Dzięki z góry za udzielenie mi odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól , że pomęczę Cię o te gitary. Jestem ciekaw Twej ogólnej opinii o markach i poszczególnych modelach.

Na dole są propozycje gitar w przedziale cenowym ponad 5 tys. złotych. Chciałbyś kupić nowy instrument , ponieważ Twój BC Rich nie spełnia już Twoich oczekiwań. Którą z poniższych gitar byś wybrał:

Wiesz co, zbyt wielu rzeczy nie mogę sobie w tym scenariuszu wyobrazić.

Po pierwsze - że miałbym kupić wiosło za 6-7 tysięcy złotych. Po co? Mam w tej chwili bardzo porządną gitarę z przetwornikami z wysokiej półki. W studiu póki co sprawdziła się znakomicie - nagrywane były na niej wszystkie partie rytmiczne (jeszcze nie wiemy, na jakim wiośle będziemy nagrywać partie solowe). Taki wydatek byłby zbędnym szastaniem pieniędzy, które wolałbym przeznaczyć na inny sprzęt, by ich wydanie było faktycznie słyszalne.

Po drugie - że gram na JCM800. Albo na jakimkolwiek Marshallu, bo marka ta absolutnie mnie nie kręci.

Po trzecie - że miałbym kupić którekolwiek z wioseł, do których linkowałeś. ESP Eclipse II VB jest nudna aż do bólu. Razorback ma szkaradną główkę i generalnie jego design jest przesadzony, a na dodatek przetworniki ma takie sobie. Dimebucker to kopia Billa Lawrence'a L-500XL, moim zdaniem mniej udana od oryginału, który zresztą mam (używałem go, a teraz trzymam na wypadek, gdybym nabył kiedyś zapasowe wiosło). L-500XL kupiłem zresztą bezpośrednio u producenta (ręczna robota) za ok. 300 zł z przesyłką z USA - bardzo polecam, jeśli ktoś szuka pasywnego przetwornika z bardzo silnym sygnałem. Les Paul Bullseye jest ładny, ale nie chciałbym wyglądać jak kindermetal ślepo zapatrzony w Zakka Wylde'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiej odpowiedzi od Ciebie oczekiwałem. : ) Mocno i na temat.

Cóż, faktycznie , nie było by sensu zmiany tego BC Richa na jakiekolwiek inne wiosło, bądź co bądź przetworniki Dave M. robią swoje.

Zauważ , że teraz w świecie gitar płacisz za samą markę. Weźmy na ``overlook`` Fendera Stratocaster'a. Dla mnie w sumie nic wielkiego , nawet American Deluxe HSS jakoś mnie nie przekonuje. Mimo to 5 tys. zapłacimy za niego. Powód? Bo kilkanaście lat temu powstawał na nim blues i rock , marka zdobyła uznanie i teraz cóż... Gitara się rozsławiła i marka Fender za porządną jego wersję liczy sobie pieniądze z kosmosu , za które można by kupić wiosło trzy razy lepiej brzmiące.

Podobna sprawa jest w wzmacniaczach. Każdy Marshall z niższej półki to wydatek ponad 1500zł. O lampowych i wcześniej wspomnianych JCM nawet nie wspominam. Słyszałem tezę , że dobry AMP to taki z głośnikiem marki Celeston i coraz więcej osób z tym się zgadza. Wiem np. , że są modele marki Peavey , z właśnie takim głośnikiem. Jakościowo - Marshall. Cenowo dalej Peavey.

Niestety świat muzyki rządzi się swoimi prawami , co niestety wiąże się z wydatkami.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, faktycznie , nie było by sensu zmiany tego BC Richa na jakiekolwiek inne wiosło, bądź co bądź przetworniki Dave M. robią swoje.

Sama gitara też jest przyzwoicie wykonana.

Zauważ , że teraz w świecie gitar płacisz za samą markę.

Przecież nie tylko w świecie gitar "znaczek" kosztuje.

Jakościowo - Marshall. Cenowo dalej Peavey.

A co masz do zarzucenia pod względem jakości modelom 5150/6505 i Triple XXX Peaveya?

Co sądzisz o twórczości The Offspring?

Nie przepadam. Może sobie lecieć gdzieś w tle, ale nie widzę powodu, żeby zainteresować się tym zespołem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie 5 pytań:

1.Co sądziłęś o Janie Pawle 2?

2.Co sadzisz o katasrtofie smolenskiej?

3.Czy to jakis zart primaaprilisowy czy to prawda ze w kwietniu bedzie takie duze nagromadzenie premier symulatorow(co widac w tabelce w INFO w ostatnim CDA)?

4.Kto tworzy dział INFO(wiesz moze)bo bardzo mi sie podobaja te newsy i widac ze ktos odwala kawał bardzo,bardzo dobrej roboty)?

5.Kiedy wybierasz sie na urlop?W lato?

Dzieki za odpowiedz:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w recenzji Homefronta zjechałeś głównego bohatera z jego bezosobowość. Przecież Gordon Freeman z Half-Life'a też jest bezosobowy, a mimo to jest postacią kultową.

Aha i jeszcze jedno. Zapraszam do Tarnowa na koncert Scorpions'ów. Data: sierpień, o ile nic się nie sp...artoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Co sądziłęś o Janie Pawle 2?

Nic. Był mi obojętny, tak samo jak obojętni są mi inni przywódcy religijni.

2.Co sadzisz o katasrtofie smolenskiej?

Kolejna narodowa rana do rozdrapywania.

3.Czy to jakis zart primaaprilisowy czy to prawda ze w kwietniu bedzie takie duze nagromadzenie premier symulatorow(co widac w tabelce w INFO w ostatnim CDA)?

To nie żart. To informacje z planu wydawniczego City Interactive.

4.Kto tworzy dział INFO(wiesz moze)bo bardzo mi sie podobaja te newsy i widac ze ktos odwala kawał bardzo,bardzo dobrej roboty)?

Dział robię ja i gem, przy czym to gem odwala zdecydowaną większość roboty. Ja zajmuję się stałymi elementami (dziewczyna, Nowe na rynku, screenshot numeru, zlecenie komiksu), dorzucę też czasem kilka newsów (najczęściej liczb) i cytatów.

5.Kiedy wybierasz sie na urlop?W lato?

Raczej nie. Planuję pojechać w październiku gdzieś, gdzie będzie wtedy ciepło.

Dlaczego w recenzji Homefronta zjechałeś głównego bohatera z jego bezosobowość. Przecież Gordon Freeman z Half-Life'a też jest bezosobowy, a mimo to jest postacią kultową.

No i co z tego, że jest? Musi mi się przez to podobać bohater pozbawiony osobowości?

Aha i jeszcze jedno. Zapraszam do Tarnowa na koncert Scorpions'ów. Data: sierpień, o ile nic się nie sp...artoli.

Eeee... Scorpionsi mnie nie interesują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że jest? Musi mi się przez to podobać bohater pozbawiony osobowości?

Eeee... Scorpionsi mnie nie interesują.

Scorpionsi cię nie interesują... bo starzy? Bo smęcą? Bo jajco?

Co do bohaterów pozbawionych osobowości... bezimienny z Gothic'a, nie licząc faktu, że umie mówić, też jest pozbawiony osobowości - gada jak jakiś zjarany robot, nie odczuwa żadnych emocji podczas rozmów czy podróży, w ogóle jak z kimś rozmawia to zachowuje się jak jakiś posłaniec dla którego obojętne jest z kim rozmawia. I w czym on jest lepszy od bohatera Homefront pod tym względem.

Proponuję przemianowanie twojego zespołu na... Indesperados! Ludzie bardziej lecą na takie latynoskie akcenty :)

Aha, jeszcze jedno. Nie obraź się, ale... mówił ci już ktoś, że wyglądasz jak harleyowiec?

I czemu na minizdjęciu w piśmie masz trójkątny język. Lubisz flamingi czy co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpionsi cię nie interesują... bo starzy? Bo smęcą? Bo jajco?

Bo nie słucham takiej muzyki.

Co do bohaterów pozbawionych osobowości... bezimienny z Gothic'a, nie licząc faktu, że umie mówić, też jest pozbawiony osobowości - gada jak jakiś zjarany robot, nie odczuwa żadnych emocji podczas rozmów czy podróży, w ogóle jak z kimś rozmawia to zachowuje się jak jakiś posłaniec dla którego obojętne jest z kim rozmawia. I w czym on jest lepszy od bohatera Homefront pod tym względem.

A mówiłem, że jest lepszy?

Aha, jeszcze jedno. Nie obraź się, ale... mówił ci już ktoś, że wyglądasz jak harleyowiec?

Owszem. Nie wiem dlaczego miałbym się za to obrazić.

I czemu na minizdjęciu w piśmie masz trójkątny język.

Tak zrobili nasi graficy.

jest jakiś sposób, aby playstation3 podłączyc do monitora (mój monitor to samsung syncmaster 203b 20' lcd).

Myślę, że się da. Najłatwiej oczywiście byłoby przez HDMI, ale nawet jeśli nie masz w monitorze takiego złącza, to pewnie tez jest jakaś odpowiednia przejściówka lub kabel. Pytanie, czy warto podłączać konsolę do małego monitora.

nie ma on rozdzielczości hd i czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy hd a brakiem hd?

Tak, różnica jest znacząca. Ten monitor naprawdę nie wyświetli rozdzielczości 1280 x 720?

Właśnie będę kupować Peaveya. 112 Watt. Do przebicia przez perkusję wystarczy : )

Jaki model? Jeżeli Peavey Bandit 112, to on nie ma 112 W, tylko - o ile pamiętam - 80 (to 112 w nazwie oznacza, że jest na jednym głośniku o średnicy 12"). Co nie zmienia faktu, że na próby z perkusją wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , właśnie tego. : ) 80 watt ? hm... W sumie starczy.

Odejdę trochę od tematu. Jest w Kołobrzegu (moje miejsce zamieszkania) kapela o nazwie ``Care Not``. Młode chłopaczki po 17 lat. Jakbyś mógł przesłuchać jeden z ich kawałków i ocenić byłbym wdzięczny. :)

Care Not - http://www.myspace.com/carenotband

Na banerze odtwarzania będzie to pierwszy utwór (Iluzje)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejdę trochę od tematu. Jest w Kołobrzegu (moje miejsce zamieszkania) kapela o nazwie ``Care Not``. Młode chłopaczki po 17 lat. Jakbyś mógł przesłuchać jeden z ich kawałków i ocenić byłbym wdzięczny. :)

Przesłuchałem numer "Iluzje" - grają sprawnie, ale nie bardzo wiem, po co miałbym włączyć ten utwór jeszcze raz. Tym niemniej to nagranie pozwala wierzyć, że kiedyś będzie z nich bardzo fajny zespół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacyś fanatycy teorii spiskowych, anty-fani czy inne plugastwa chaosu pytały się ciebie, czy jesteś Smugglerem, po najnowszym komiksie w CD-Action? :happy:

Nie.

Dobrze ci się gra w Bulletstorma na PS3?

Już dawno temu Bulletstorma skończyłem. Bardzo dobra gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wybierasz się może na koncert Slayera i Megadeth w Łodzi? (BTW ja chciałbym jechać, ale jak Jeff'a(Slayer) nie będzie , to to po prostu mija się z celem. To tak jakbyś kupił grę bez trybu single ...)

A ja właśnie uważam, że może być ciekawie, ponieważ Gary Holt to świetny gitarzysta, a jego zespół (Exodus) jest niedoceniony, poza tym Holt jest fanem Slayera.

A teraz do ciebie Cormac - załóżmy że Chrisowi Broderikowi coś się stało, a Mustaine proponuje ci abyś go zastąpił powiedzmy przez pół roku, co ty na to ?

Jak z nagraniami, idzie do przodu, czy może chwilowy zastój ?

PS Nie chcę ci wciskać Slayera na siłę, ale powiedziałeś że podoba ci się Raining Blood, a co powiesz na Seasons in the abbys (kawałek, nie album) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bohaterów pozbawionych osobowości... bezimienny z Gothic'a, nie licząc faktu, że umie mówić, też jest pozbawiony osobowości - gada jak jakiś zjarany robot, nie odczuwa żadnych emocji podczas rozmów czy podróży, w ogóle jak z kimś rozmawia to zachowuje się jak jakiś posłaniec dla którego obojętne jest z kim rozmawia. I w czym on jest lepszy od bohatera Homefront pod tym względem.

A mówiłem, że jest lepszy?

Może i nie mówiłeś, ale w recenzjach Gothic'a jakoś specjalnie na to nie narzekałeś. A w Homefroncie jakoś strasznie zaczęła ci przeszkadzać bezosobowość bohatera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...