Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Ostatnio zainteresowało mnie, w jaki sposób powstają piosenki. I tutaj rodzi się moje pytanie: W jaki sposób powstają piosenki w Waszym zespole. Najpierw wymyślacie słowa czy melodię ? Kto czym się zajmuje ?

Ja i Sergiusz (drugi gitarzysta) przynosimy riffy, które potem wszyscy razem składamy na próbie w numer (chyba że ktoś przynosi z grubsza skończony riffowo numer). Linia wokalu i tekst powstają generalnie na końcu. Najczęściej odpowiedzialny jest za nie Piotrek - nasz wokalista, ale zdarza się, że ja przynoszę w zasadzie skończony utwór z przygotowaną linią melodyczną i tekstem ("Nie widział nikt" to w całości mój kawałek, "Głową w dół" jest mój w przeważającej części, włączając w to wokal i tekst, na pełnowymiarowej płycie tez będzie co najmniej jeden taki przypadek). Oczywiście w całym okresie tworzenia utworu każdy może mieć wkład w dowolny jego element, np. proponując Łukaszowi (naszemu bębniarzowi) bicie na perkusji. Generalnie pracujemy zespołowo.

1.Czy wracasz czasem do klasyki Heavy Metalu mam tu na myśli Black Sabbath, Led Zeppelin itp.?

Nie. Poza tym można się spierać na temat tego, ile wspólnego z metalem ma Led Zeppelin. Bo to, że ten zespół nadał muzyce rockowej kierunek, który zbliżył ją do metalu, nie znaczy, że sam jest klasyką tego gatunku. Nikomu chyba nie przyjdzie na myśl nazywanie Linka Wraya gitarzystą metalowym, choć jako jeden z pierwszych uzyskiwał przesterowane brzmienie i jako pierwszy zastosował power chordy (utwór "Rumble", 1958 rok). :)

2.Czy zdarza ci się czasem posłuchać Ozzy'ego Osbourna?

Nie. Kiedyś mi się zdarzało słuchać Ozzy'ego ze względu na Zakka Wylde. Ale wolę Zakka z jego własnym zespołem Black Label Society, bo wokal Ozzy'ego działa mi na nerwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu udaje Ci się pogodzić pracę w redakcji z graniem w zespole i życiem rodzinnym?

Jak widać - udaje się.

Czy zdarzyło Ci się że zrezygnowałeś z jednego dla drugiego?

Tak. Jeśli muszę w dzień próby z zespołem zostać do późna w pracy, to oczywiście zostaję i opuszczam próbę. Muzykowanie to moje hobby, a nie priorytet w życiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyzwyczaiłem się do grania kostka kciukiem, wskazującym i środkowym, bo jak grałem dwoma pierwszymi to kostka przesuwała mi się w palcach. Czy tobie nie zdarza się, żeby kostka przesunęła, czy może raczej obróciła się w palcach ? Za lekko trzymam kostkę czy może raczej za mocno nią gram ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tobie nie zdarza się, żeby kostka przesunęła, czy może raczej obróciła się w palcach ?

Raczej nie.

Za lekko trzymam kostkę czy może raczej za mocno nią gram ?

Nie wiem. Obstawiam to pierwsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Od początku tak się jakoś nauczyłem grać i teraz ciężko byłoby mi się przestawić. Myślę, że to nie ma znaczenia. Czy nowe utwory InDespair ukarzą się w tym roku,czy może raczej w następnym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowe utwory InDespair ukarzą się w tym roku,czy może raczej w następnym ?

Aktualny plan jest taki, że wchodzimy do studia w październiku - jest już zarezerwowane. Nagrania potrwają pewnie z miesiąc. Zastanawiamy się tylko, czy nie spróbować odsunąć trochę terminu nagrań.

Jaką gitarę elektryczną byś polecił dla kogoś, kto nigdy nie miał takiego instrumentu (ani żadnego innego) w ręce?

Niedrogą, znanej firmy, najlepiej używaną, z tzw. stałym mostkiem (czyli bez "wajchy"). Tanie Washburny cieszą się opinią przyzwoitych gitar. Można je kupić za mniej niż 500 złotych, nawet nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po nagraniu utworów muzycznych zamierzacie wydać płytę składającą się z tych nowych kawałków (bądź razem z tymi wcześniejszymi) i wystawić na allegro ? Chętnie kupiłbym waszą płytkę. Czy granie kostką w taki sposób jak ja gram jest błędem ? Czy w wolnym czasie czytasz jakieś książki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po nagraniu utworów muzycznych zamierzacie wydać płytę składającą się z tych nowych kawałków (bądź razem z tymi wcześniejszymi) i wystawić na allegro ?

No po to nagrywamy nowe utwory, żeby umieścić je na płycie. A jak będzie wyglądać dostępność tego albumu - zobaczymy.

Czy granie kostką w taki sposób jak ja gram jest błędem ?

Graj tak, jak Ci wygodnie i tyle.

Czy w wolnym czasie czytasz jakieś książki ?

No oczywiście, że tak.

Jaki był pierwszy utwór, który naprowadził Cię na drogę metalu ? ;)

"Fear of the Dark" Maidenów. Albo jakiś inny kawałek z tego albumu - nie pamiętam już.

Przecież to ten sam model, tyle że w różnych kolorach. :)

I jaki wzmacniacz?

Np. Roland Cube 15X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po nagraniu utworów muzycznych zamierzacie wydać płytę składającą się z tych nowych kawałków (bądź razem z tymi wcześniejszymi) i wystawić na allegro ? Chętnie kupiłbym waszą płytkę. Czy granie kostką w taki sposób jak ja gram jest błędem ? Czy w wolnym czasie czytasz jakieś książki ?

Ehm, ja tylko na chwilkę, przepraszam :P

Grając w ten sposób bardziej "męczysz" kciuk. No, ale to zależy jak grasz - jeżeli tylko w domu i na siedząco, to nie musisz się przestawiać na ten "profesjonalny" sposób (przy którym po prostu mniej i wolniej męczy się dłoń, szczególnie przy palm mutingu).

Dziękuję, do widzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytasz książki to teraz rodzi się moje kolejne pytanie. Jaki jest to gatunek książek ? Co aktualnie czytasz i co zamierzasz czytać dalej ?

Już się trochę przestawiłem. Im wcześniej tym lepiej.

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa cena przy tej samej marce sugeruje lepsze materiały, ale nie sądzę, żeby różnica w jakości była znacząca. Polecam w ogóle przejść się do sklepu z instrumentami z kimś, kto ma jakies pojęcie o temacie i pooglądać.

Jaki jest to gatunek książek ?

Różne. Dobra książka to dobra książka.

Co aktualnie czytasz i co zamierzasz czytać dalej ?

Aktualnie "Pod kopułą" Stephena Kinga. A co później? Zobaczymy.

Grając w ten sposób bardziej "męczysz" kciuk. No, ale to zależy jak grasz - jeżeli tylko w domu i na siedząco, to nie musisz się przestawiać na ten "profesjonalny" sposób (przy którym po prostu mniej i wolniej męczy się dłoń, szczególnie przy palm mutingu).

Ciekawe co "profesjonaliści" mają do powiedzenia np. na temat techniki prawej ręki Marty'ego Friedmana. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Friedman trzyma "poprawnie":

Koledze wyżej chodziło o trzymanie kostki w taki sposób, że kciuk zaczyna przypominać literkę "L". Oczywiście tak też się da, ale gdyby zapytać o zdanie kciuk, to jednak wolałby być wyprostowany, choć może to zależy od człowieka jak wytrzymałe są jego palce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest ateistą no to już nim jest. Niech każdy wierzy w co tam chce lub niech nie wierzy w ogóle. To jest już jego sprawa. Takie przekonywanie jest bezsensu i dobrze ci radzę nie poruszaj takich tematów jak religia czy polityka bo to nie jest dobry temat do rozmowy. :tongue:

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, następnym krokiem miało być założenie tu uberprokatolickiego bloga w celu sprawdzenia (dla informacji własnej i z ciekawości), ilu kretynów będzie zapalczywie wojować (wojowało?) z prezentowanymi tam - skądinąd bezsensownymi - poglądami, a ilu gorąco je aprobować. Ale chyba sobie jednak daruję, bo wiarygodne prowokowanie to nie jest bułka z powidłem. Chociaż z drugiej strony, patrząc na Twojego bloga, stwierdzić można, że idiotów nie brakuje. Tyle że, Bogiem a prawdą (:wink:), Twój blog, jako redakcyjny, miał zdecydowanie ułatwiony start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...