Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Który album Iron Maiden bardziej lubisz? Piece of Mind czy Powerslave?

Akurat nie przepadam zbytnio za zadnym z tych albumów.

Chciałbym kupić album koncertowy "Dziewicy", ale nie umiem się zdecydować, jaki ;) Czy jakiś szczególnie zapamiętałeś lub mógłbyś polecić?

Polecam "Rock in Rio".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno w samochodzie, jak i na komputerze MP3 (od 192 kbps w górę).

A nie myślałeś o użyciu innego kodeka, np. OGG ? czy może wybrałeś MP3 ze względu na kompatybilność ?

Co do kompresji mam jeszcze 2 pytania :

1. Czy jak przekonwertuję w ten sposób 'Bezstratny->mp3 320->mp3 192'

to uzyskam tą samą jakość jak 'Bezstratny->mp3 192' ?

2. Czy jest sens konwertować MP3 320 do np. OGG 192, czy w tym wypadku może lepiej już do MP3 192 ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o użyciu innego kodeka, np. OGG ?

Nie. Po co?

czy może wybrałeś MP3 ze względu na kompatybilność ?

Po co utrudniać sobie życie mniej popularnym formatem? Nie wiem nawet, czy odtwarzacz w moim wozie obsługuje OGG.

Co do kompresji mam jeszcze 2 pytania :

1. Czy jak przekonwertuję w ten sposób 'Bezstratny->mp3 320->mp3 192'

to uzyskam tą samą jakość jak 'Bezstratny->mp3 192' ?

Moim zdaniem bezsensem jest konwertowanie w trzech krokach. Jakość w pierwszym przypadku na pewno nie będzie wyższa niż w drugim.

2. Czy jest sens konwertować MP3 320 do np. OGG 192, czy w tym wypadku może lepiej już do MP3 192 ?

Nie korzystam z OGG, więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Nie bawię się poza tym w transkodowanie - ripuję z płyty od razu do pliku z docelowymi parametrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezsensem jest konwertowanie w trzech krokach. Jakość w pierwszym przypadku na pewno nie będzie wyższa niż w drugim.

Wiem, ale nie chcę tak robić po to aby utrudniać sobie życie, i zdaje sobie sprawę że jakość nie będzie lepsza, ale ja pytam czy będzie gorsza ?

Bo widzisz ja pytam tak teoretycznie, coby wiedzieć jak to wygląda od strony technicznej.

Wracając jeszcze do Watersa to jak ci się podobają jego umiejętności wokalne, np. na płycie Kill of the King ?

przykład (live):

http://www.youtube.com/watch?v=lHaaI3dy-u4&fmt=18

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 najbardziej egzotyczny instrument na jakim grałeś

Żaden. Oprócz gitary miałem okazję pograć tylko na basie i perkusji.

2 Co myślisz o Rapie ?

Nie lubię. Skoro muzyka = rytm + melodia + harmonia, to rap w ogóle ledwo się łapie. :)

3 wybierasz się na sonisphere festival 2010

Nie. Nie opłaca mi się jechać na festiwal, z którego obsady interesuje mnie tylko jeden zespół - Megadeth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myślisz o tej gitarze: http://www.riff.net.pl/?p=23049&o=ibanez_grx_40_bkn Grałem wcześniej na akustyku, później ojciec dał mi jakąś badziewną, 20 letnią gitarę elektryczną więc trochę już umiem.

2. Jakie poleciłbyś Combo za ~500zł?

3. Jaki jest twój ulubiony album Iron Maiden?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie chcę tak robić po to aby utrudniać sobie życie, i zdaje sobie sprawę że jakość nie będzie lepsza, ale ja pytam czy będzie gorsza ?

Bo widzisz ja pytam tak teoretycznie, coby wiedzieć jak to wygląda od strony technicznej.

Nie siedzę w tym temacie na tyle głęboko.

Wracając jeszcze do Watersa to jak ci się podobają jego umiejętności wokalne, np. na płycie Kill of the King ?

Śpiewa poprawnie i tyle. Nie ma ani wyjątkowego głosu, ani wyjątkowych umiejętności.

Na temat tego wiosła niestety nie mam nic do powiedzenia.

2. Jakie poleciłbyś Combo za ~500zł?

Roland Cube 15X.

3. Jaki jest twój ulubiony album Iron Maiden?

Trudno powiedzieć. Wybierałbym między "Seventh Son" a "Brave New World".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 Co myślisz o Rapie ?

Nie lubię. Skoro muzyka = rytm + melodia + harmonia, to rap w ogóle ledwo się łapie. :)

Heh, CormaC, kiedyś za podobny pogląd wygłoszony na tym forum (różnica była taka, że stwierdziłem, że się nie łapie w ogóle) zostałem zjechany jak przysłowiowa "bura suka". :) O ile dobrze pamiętam to nawet dostałem upomnienie od modka za prowokowanie napinek na forum :)

Albo mi się wydaje, albo coś mało się udzieliłeś w najnowszym CDA ;) Dlaczegóż to, czyżby jakiś służbowy wyjazd i dużo ciekawych rzeczy w numerze następnym ?

EDIT: No, ja sobie zdaję z tego sprawę :) Dzięki za odpowiedź.

Edytowano przez Qbekbear
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej CormaC którą z tych gitar byś wybrał

Nie wiem. Myślę, że są zbliżone pod względem jakości. Bierz tę, która bardziej Ci się podoba. Mogę podpowiedzieć tylko tyle, że na "strzałce" niewygodnie gra się w pozycji siedzącej, a pewnie w takiej będziesz najczęściej ćwiczył.

i jaki wzmacniacz tak do 400zl do tego??

W tej chwili na Allegro jest używany Roland Cube 15x w dobrej cenie: http://www.allegro.pl/item1008708642_okazj...o_gitarowe.html

Co sądzisz o twórczości Behemotha ?

Że trudno ją znieść. :)

Słuchujesz tego czasem ?

Nie. Nie pasuje mi ani muzyka tego zespołu, ani tandetny według mnie image.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to Smugglera, ale odpowiedział mi jakoś tak wymijająco, więc postanowiłem udać się do źródła. Pytanie:

Czy byłeś może kiedyś Amigowcem (aktywnym na scenie)?

Kojarzę gościa o pewnej ksywce. Muzyka. Wystarczy w niej poprzestawiać trochę literki i wyjdzie Cormac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...