Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Jak najczęściej słuchasz najczęściej muzyki ?

na wieży/komputerze ?

Najczęściej to w samochodzie - w drodze do i z pracy (w zależnosci od natężenia ruchu 30-50 minut w jedną stronę). W domu na komputerze. Wieży nie mam i nie odczuwam potrzeby posiadania jej. Mam natomiast gramofon, tyle że jeszcze nie podłączyłem go po przeprowadzce.

cd-audio/flac/mp3 ?

Zarówno w samochodzie, jak i na komputerze MP3 (od 192 kbps w górę).

jeśli trzymasz na komputerze większość muzyki to ile ci zajmuje miejsca ?

Sporo. Wszystko, co kupię (poza winylami, których mam zresztą niewiele), od razu ripuję. Mam w tej chwili na półkach ok 150 płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz może płytę megadeth greatest hits?

2. Jeśli tak to co sądzisz o remasteringu niektórych kawałków(wg. mnie najlepiej zremasterowali sweating bullets, do tego stopnia że tego kawałka słucham jakieś 10 razy częściej :smile: ).

3. Grałeś kiedyś (np: w sklepie muzycznym) na jakmiś les paulu: epiphona albo gibsona, jeśli tak, to co powiesz o brzmieniu? Nadaje się do grania ostrzejszych kawałków (tak, wiem że nie przepadzasz za "nudnymi staruchami" w stylu les paula albo fendera stratocastera, ale nie zmienia to faktu, że to chyba najbardziej znane gitary elektryczne na świecie więc dla samej ciekawości można zawsze spróbować :wink: )?

4. Za jakiś czas wychodzi nowa płyta maidenów. Zrecenzujesz ją (na końcu pisma w jakimś konciku kultutalnym itp.) na łamach cda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Masz może płytę megadeth greatest hits?

Masz na myśli "Back to the Start"? Nie mam. Nie jest mi potrzebna składanka Megadeth.

3. Grałeś kiedyś (np: w sklepie muzycznym) na jakmiś les paulu: epiphona albo gibsona, jeśli tak, to co powiesz o brzmieniu?

Nic nie powiem, bo to zalezy od konkretnego modelu gitary, przystawek i pieca, do ktorego wiosło jest podlaczone.

Nadaje się do grania ostrzejszych kawałków

Jasne, o ile wyposażona jest w odpowiednie przystawki. Zakk Wylde gra na Les Paulu, Jon Schaffer z Iced Earth również.

4. Za jakiś czas wychodzi nowa płyta maidenów. Zrecenzujesz ją (na końcu pisma w jakimś konciku kultutalnym itp.) na łamach cda?

Nie, ponieważ od kilku numerów w CDA nie ma kącika kulturalnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za twoich czasów podstawówka miała pewnie 8 lat i to było lepsze rozwiązanie, niż wstawianie jeszcze pomiędzy gimnazjum.

Grałeś może solo z Symphony of Destruction ?

Dobrze mu to wyszło ?

Podoba ci się ta demonstracja ? :

http://www.youtube.com/watch?v=l6De036vRWA

i czy w ogóle lubisz takie demonstracje oglądać ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za twoich czasów podstawówka miała pewnie 8 lat

Zgadza się.

Grałeś może solo z Symphony of Destruction ?

Nie. Nie bardzo widzę sens w poświęcaniu czasu i energii na uczenie się cudzych solówek. Wolę pokombinować nowe riffy do własnych utworów. Zwłaszcza że solo do Symphony of Destruction niczym szczególnym się dla mnie nie wyróżnia.

Dobrze mu to wyszło ?

No zagrał. :) Żadnych szczególnych emocji ten klip we mnie nie wywołał.

Podoba ci się ta demonstracja ? :

http://www.youtube.com/watch?v=l6De036vRWA

Według mnie jest nieciekawa. Riffy nudne i mało odkrywcze, potem solówka, która też niczym szczególnym się nie wyróżnia. Harmonizowana melodyjka po niej jest fajna, ale też mało oryginalna. Jedyna ciekawa rzecz to to, jak Waters używa małego palca lewej dłoni. To jest technicznie bardzo dobry gitarzysta, ale nigdy nie porywało mnie to, co grał.

i czy w ogóle lubisz takie demonstracje oglądać ?

Tak, o ile są ciekawe. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest nieciekawa. Riffy nudne i mało odkrywcze, potem solówka, która też niczym szczególnym się nie wyróżnia. Harmonizowana melodyjka po niej jest fajna, ale też mało oryginalna. Jedyna ciekawa rzecz to to, jak Waters używa małego palca lewej dłoni. To jest technicznie bardzo dobry gitarzysta, ale nigdy nie porywało mnie to, co grał.

Thx, za w miarę rozbudowaną opinię. Może za bardzo oryginalne to nie jest, ale fajnie się słucha (poza początkowym riffem), natomiast ten z 26 sekundy mi bardzo wpadł w ucho, jak również ten na zakończenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...