Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Słuchasz tylko metalu czy zdarza Ci się słuchać rocka ? Jeśli tak to jeśli można prosić chciałbym poznać tytuł lub może zespół jeśli takowego słuchasz. :wink:

Jeszcze mi się przypomniało. Czy jeśli ściągnąłbym piosenki waszego zespołu z internetu to byłoby to niezgodne z prawem ? Można coś takiego robić czy nie bardzo ?

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz tylko metalu czy zdarza Ci się słuchać rocka ? Jeśli tak to jeśli można prosić chciałbym poznać tytuł lub może zespół jeśli takowego słuchasz. :wink:

Zdarza mi się posluchać m.in. Whitesnake'a, Alice'a Coopera, Gunsów czy Hardcore Superstar, ale raczej rzadko.

Czy jeśli ściągnąłbym piosenki waszego zespołu z internetu to byłoby to niezgodne z prawem ?

Oczywiście, że tak. My do ściągnięcia za darmo udostępniliśmy tylko jeden nasz numer (No Escape - http://www.last.fm/music/InDespair) i każdy, kto bez naszej zgody rozpowszechnia naszą muzykę, robi to nielegalnie. Jest ona objęta ochroną tak samo, jak utwory innych wykonawców. Za darmo można sobie do woli streamować naszą EP-kę z www.myspace.com/ndspr

Jeśli znalazłeś gdzieś w necie naszą EP-kę do ściągnięcia, prosiłbym o podesłanie linka przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traffic520

Napisałeś ze teledysk 40:1 jest takich miliard i ze temat tego teledysku jest ci obojętny tak skumałem z twojej wypowiedzi. Wiec nie obchodzą cie losy wojennej polski i żołnierzy walczących o wolna Polskę. Jaki miliard podaj linka do clipu o podobnej tematyce gdzie zagraniczne grupa zrobiła taki fajny gest w stronce walczącej polski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ze teledysk 40:1 jest takich miliard i ze temat tego teledysku jest ci obojętny

Jest mi obojętne to, o czym jest ten kawałek. Niech sobie będzie o polskich żołnierzach, jeżdżeniu na motocyklu czy wyprawie do Disneylandu - whatever. Tak przy okazji - ten sam album zawiera utwór o pancernej dywizji generała Rommla ("Ghost Division"). Dżizas krajst - oni sławią nazistów! Na tej samej płycie, na której śpiewają o Polakach!!! Skandal!!!! Rozstrzelać!!!!!!

Wiec nie obchodzą cie losy wojennej polski i żołnierzy walczących o wolna Polskę.

Wyciąganie wniosków nie jest Twoją mocną stroną, chłopaku. Chodzi mi o to, że nie będę się - jak niektórzy - podniecał kapelą i ich kawałkiem dlatego, że jego tekst ma taki temat. Numer jest całkiem fajny muzycznie i to jest dla mnie o wiele ważniejsze niż fakt, że opowiada o bitwie pod Wizną.

Jaki miliard podaj linka do clipu o podobnej tematyce

Pomyślmy... Teledysk, w którym sceny z grającym zespołem przetykane są jakimiś innymi ujęciami... Rzeczywiście niezwykły pomysł. Wizjonerski... byłby kilkadziesiąt lat temu. Bo mi chodziło o sposób, w jaki zrealizowano teledysk, a nie o tematykę utworu, której uczepiłeś się jak rzep psiego ogona.

gdzie zagraniczne grupa zrobiła taki fajny gest w stronce walczącej polski

Bla, bla, bla. Zrozum, że ja do tego gestu nie przykładam wagi. Ale w przeciwieństwie do ciebie ja ZAWSZE piszę Polskę z wielkiej litery, mój ty patrioto zapchlony... tfu!... zapalony. To chyba przez ten rzep i ogon. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl polskiego prawa:

1) rozpowszechnianie jest przestępstwem (kara: grzywna, ograniczenie wolności lub do 2 lat więzienia)

2) ściąganie i korzystanie z nielegalnego oprogramowania jest przestępstwem (kara: od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności)

3) ściąganie nielegalnych utworów audiowizualnych nie jest uznawane za przestępstwo i za to grozić może tylko odpowiedzialność cywilna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podać mi jakąś stronę, gdzie można legalnie ściągać utwory muzyczne (jeśli takową oczywiście znasz i jeśli takie istnieją :wink: ) ?

Są takie serwisy (np. mp3.wp.pl), ale nie spodziewaj się, że znajdziesz tam za darmo np. Metallikę. :)

Czy znasz polski zespół Riverside, jeśli tak to co o nim sądzisz?

Znam. Absolutnie mi takie granie nie podchodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd macie wiadomość o obniżce ceny GTA IV? Przeczytałem Twój artykuł o tej grze w "grach dekady", i jak tylko zobaczyłem obniżoną cenę, to od razu przełożyłem z portfela skarbonki do portfela, który noszę przy sobie 100zł, i pobiegłem do Empiku dokonać zakupu. Niestety, na miejscu nie dość, że nie było GTA IV za 80zł, to... w ogóle go nie było. Tak samo w Saturnie, który znajduje się w tym samym domu handlowym, co Empik. W sklepach internetowych najmniejsza cena, jaką znalazłem, to 100zł+koszt wysyłki. (za nówkę, używek z Allegro nie chcę) Jak to w końcu jest?

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście udostępnić na jakieś stronie sam podkład muzyczny z piosenki No Escape? Ta melodia dosłownie mnie zdekapitowała.

Nie. Nie widzę powodu, żeby upubliczniać wersję bez wokalu.

CormaC od ilu lat istnieje Wasz zespół ? Jak do tego doszło, że w ogóle powstał ?

http://www.indespair.pl/pl/zespol.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak ci się podoba płytka Iced Earth z coverami - Tribute to the Gods ?

2. Ilu redaktorów prezentowało swego czasu własne kompy w konfiguratorze w CD-Action, i czy ty też ?

3. Czy już kupiłeś to PS3 i co cie przekonało za kupnem tej konsoli, a nie innej (gł. Xbox 360), i czy komp ci nie wystarcza go grania ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak ci się podoba płytka Iced Earth z coverami - Tribute to the Gods ?

Ogólnie fajna, ale oczywiście niektóre covery wyszły lepiej, inne gorzej.

2. Ilu redaktorów prezentowało swego czasu własne kompy w konfiguratorze w CD-Action, i czy ty też ?

Nie pamiętam, ilu. Mam wrażenie, że wszyscy. Ja na pewno.

3. Czy już kupiłeś to PS3

Tak, kupiłem niedawno.

i co cie przekonało za kupnem tej konsoli, a nie innej (gł. Xbox 360)

Jakoś od początku byłem bardziej przekonany do PS3, z różnych względów. Jako całokształt ta konsola wydaje mi się po prostu fajniejsza od X360 i moim zdaniem wolniej się starzeje. Mam nadzieję, że będzie równie długowieczna co PS2. No i teraz już jej cena jest jak najbardziej przyzwoita (kupiłem gołego Slima 250 GB za 1099 zł).

czy komp ci nie wystarcza go grania ?

Kiedy siedzę w redakcji co najmniej 8 godzin dziennie, nie bardzo mam ochotę w domu katować się znowu przy stoliku komputerowym, wpatrując się w monitor 22" i wyrabiając sobie myszką zespół cieśni nadgarstka. Chcę rozwalić się na sofie i wygodnie grać przed 42-calowym telewizorem - to jest po prostu fajne. No i dodatkowo mogłem zaliczyć Heavy Raina, Uncharted 2, Killzone'a 2 i God of War III. Konsolowa FIFA 10 to zupełnie inna klasa niż jej wersja pecetowa, Fight Nighta na PC w ogóle brak, World Cupa też nie będzie. Po prostu nie ma dyskusji co do tego, że warto mieć konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestem przy konsolach, to zapytam czy nie wiesz co sprawia, że gry na konsolach wyglądają tylko trochę gorzej od wersji pecetowych (i to nie zawsze), przy gorszym "hardłerze"?

no bo chyba nie jest tak że grę na peceta się gorzej optymalizuje ?

A co do tytułów (gier) to nie ma co się spierać bo to kwestia indywidualna, ja bym chyba chętniej zagrał w Alan Wake od Desert Raina, tfu Heavy Raina (za dużo Iced Earth słucham).

Szkoda że ten pierwszy jednak nie wyjdzie na PC.

Podoba ci się brzmienie tego Dimebuckera w gitarce kolegi z zespołu ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz poszczególne serie Californication?

O dżizas, musiałbym pamiętać, co było w której serii...

Jak już jestem przy konsolach, to zapytam czy nie wiesz co sprawia, że gry na konsolach wyglądają tylko trochę gorzej od wersji pecetowych (i to nie zawsze), przy gorszym "hardłerze"?

Np. to, że nie wykorzystują 100% możliwości mocnych konfiguracji PC (bo to wymagałoby przygotowania osobnego zestawu tekstur dla PC, w znacząco wyższej rozdzielczości)?

no bo chyba nie jest tak że grę na peceta się gorzej optymalizuje ?

A dlaczego nie? Z optymalizacją gry na konsolę jest o tyle łatwiej, że każde PS3 zawiera te same podzespoły - nie ma różnych procesorów, układów graficznych lub pojemności pamięci.

Podoba ci się brzmienie tego Dimebuckera w gitarce kolegi z zespołu ?

Nie gra już na Dimebuckerze, bo kupił aktywne Blackouty. A brzmienie to akurat wypadkowa wielu czynników, więc nie da się ocenić brzmienia samej przystawki w cudzej gitarze, podłączonej do cudzego pieca, z cudzą kolumną. Musiałbym włożyć przystawkę do swojego wiosła i porównać różnicę w brzmieniu. Ale osobiście zamiast Dimebuckera polecam tańszego Billa Lawrence'a L-500XL, który był pierwowzorem Dimebuckera i na którym w rzeczywistości grał Dimebag Darrell. Sam używałem L-500XL.

Można gdzieś kupić wasze (InDespair) piosenki, ewentualnie jakiś album? :)

Swego czasu wystawialiśmy na Allegro aukcje z naszą 5-utworową EP-ką. Ostatnio osoba za to odpowiedzialna "przysnęłą" i aukcje przestały się pojawiać, ale pewnie je wznowimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...