Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Jako ze jestes specem od spraw gitarowych, pozwole sobie zapytac o ten wlasnie sprzet: Co myslisz o TonePorcie GX na poczatek, zamiast pieca? Przez pierwszy rok (moze i dluzej) gralbym i tak tylko w domu, wiec to chyba dobre rozwiazanie? Lepiej chyba kupic to uzadzenie niz jakis slaby piec za 200 zl? I jeszcze jedno pytanie-nie orientujesz sie czy TonePort moze robic za niezla karte dzwiekowa? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestes specem od spraw gitarowych, pozwole sobie zapytac o ten wlasnie sprzet: Co myslisz o TonePorcie GX na poczatek, zamiast pieca? Przez pierwszy rok (moze i dluzej) gralbym i tak tylko w domu, wiec to chyba dobre rozwiazanie? Lepiej chyba kupic to uzadzenie niz jakis slaby piec za 200 zl? I jeszcze jedno pytanie-nie orientujesz sie czy TonePort moze robic za niezla karte dzwiekowa? Z gory dzieki za odpowiedz :)

Nigdy sie TonePortem nie bawilem, ale przypuszczam, ze jak ktos chce sobie poplumkac w domu czy cos tam ponagrywac na kompa, to jest to wygodne. Nie wiem zupelnie, jak to urzadzenie sprawdza sie w roli karty dzwiekowej, ale przypuszczam, ze porzadnej dzwiekowki nie zastapi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawa zespolowi metalowemu w Polsce raczej nie grozi, wiec nie wydaje mi sie, zebym musial kiedys podejmowac taka decyzje. Zreszta w Polsce (i nie tylko w Polsce) czesto wyglada to tak, ze pomimo tego, iz zespol wydaje plyty i cieszy sie popularnosci, jego muzycy i tak musza miec normalna, zwykla prace, zeby zarobic na utrzymanie.

No właśnie, muzyka metalowa w Polsce jest traktowana co najmniej dziwnie. Co sądzisz o tym stanie rzeczy, denerwuje Cię to, czy już przestało bo jesteś w jakiś sposób do tego jesteś przyzwyczajony? Denerwuje Cię to że w radiu leci prawie bez przerwy jakiś pop, a nie można usłyszeć, choćby nothing elese matters metallici (nie, chociaż raz słyszałem to w radiu (nie pamiętam jakim) wywołało to we mnie głęboki szok ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, muzyka metalowa w Polsce jest traktowana co najmniej dziwnie. Co sądzisz o tym stanie rzeczy, denerwuje Cię to, czy już przestało bo jesteś w jakiś sposób do tego jesteś przyzwyczajony? Denerwuje Cię to że w radiu leci prawie bez przerwy jakiś pop, a nie można usłyszeć, choćby nothing elese matters metallici (nie, chociaż raz słyszałem to w radiu (nie pamiętam jakim) wywołało to we mnie głęboki szok ;) )

Jakos nie chce slyszec w radiu kawalkow typu Nothing Else Matters, bo po co mi one? Mialem przesyt tym utworem, kiedy po premierze "S&M" bylo go pelno wszedzie - do zarzygania. Pomijam fakt, ze radia nie slucham w ogole. Poza tym taka sytuacja jest nie tylko w Polsce, tyle ze np. w USA jest masa lokalnych rozglosni, ktore graja przerozna muzyke (w jednej z nich, w Ohio np. polecialy utwory mojej kapeli), wiec kazdy znajdzie cos dla siebie, jesli nie pasuja mi duze rozglosnie grajace masowa tandete.

Umowmy sie - komercyjne rozglosnie graja to, czego chca sluchac ludzie. A ludzie chca sluchac Feela i tego typu badziewia - wiec to dostaja. Co w tym dziwnego, ze rozglosnia chce zarabiac? Ludzie chca sluchac popu, wiec rozglosnia gra pop, zeby sciagnac sluchaczy i zarabiac na reklamach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jest niestety szczera prawda. Ludzie w Polsce CHCA sluchac tandety, co jest dla mnie przykre. Nie mowie ze metal czy rock jest jedyna sluszna muzka, ale tutaj nie ma w ogole takiej muzyki, jest tylko doda, feel, i inni, robiacy z siebie gwiazdy, zapominajacy ze wazna jest muzyka a nie image. Wiem ze gledze, wiem :P ale to jest fakt ktory mnie osobiscie bardzo boli, i juz.

Hmm, Ohio mowisz, niezle, niezle.

Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko.

Gdy zaczynales grac na gitarze, marzyles-myslales o zalozeniu w przyslosci kapeli? Czy wiazales swoja przyszlosc w jakims stopniu z byciem muzykiem, czy poprostu grales, dla samej przyjemnosci, nie myslac o tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanko.

Gdy zaczynales grac na gitarze, marzyles-myslales o zalozeniu w przyslosci kapeli? Czy wiazales swoja przyszlosc w jakims stopniu z byciem muzykiem, czy poprostu grales, dla samej przyjemnosci, nie myslac o tym?

Zaczynalem z ciekawosci. Ale wiekszosc ludzi pewnie po jakims czasie stwierdza, ze plumkanie w domu jest nudne i fajnie byloby z kumplami pograc chocby kowery Maidenow.

Jakie wrazenia po graniu supportu dla Tyra?

Mieszane. Z jednest strony we wroclawskim Alibi mielismy fajna scene ze swietnymi swiatlami (patrz video na YouTubie), ale z drugiej naglosnieni bylismy kiepsko, a publika nie dopisala. W Legnicy... Scena wielkosci kilku metrow kwadratowych (nasz gitarzysta musial stac OBOK sceny), maly klubik, zle naglosnienie (o wiele za glosno jak na wielkosc pomieszczenia) i o polowe mniej osob niz we Wroclawiu. Tym niemniej cieszylismy sie, ze mozemy zagrac w Alibi i poza Wroclawiem z kapela, ktora juz cos osiagnela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wymienić mi swoich 5 ulubionych gier?(na PC) Bo jestem ciekawy :D

Nie bawie sie w takie rankingi. Najwiecej czasu z cala pewnoscia spedzilem przy serii Championship Manager/Football Manager.

i jaki gatunek gier najbardziej lubisz?

Nie mam jednego ulubionego gatunku.

Czy każdy gatunek muzyki ma specyficzny rodzaj gitary? Tzn. gitary np. Green Day'u (i innych zespołów punk rockowych) brzmią inaczej niż gitary zespołów metalowych. To kwestia konstrukcji gitary, użytych dodatków czy może jeszcze czegoś innego?

Brzmienie zalezne jest od generalnie od preferencji muzykow i uzywanego sprzetu (gitary, wzmacniacze, efekty itp.). No i w pewnej mierze od studia, czyli tego, co ukreci dzwiekowiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ogladajac Twoje teledyski na Myspace, nie moglem sie zorientowac jak stroisz swoja gitare. Czy grasz przy ustawieniach EADGBE, DADGBE, czy BADGBE. Prosze o odpowiedz, dzieki i pozdrawiam. Btw, chcialbym kupic gitare John Lowery Singature fender Telecaser sygnowana przez John 5. Czy slyszales moze coś o niej, albo czy znasz jakies opinie.

Edytowano przez WojtekCichy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką gitarę (elektryczną) powinienem wybrać na dobry początek? Cena nie gra zasadniczo roli. Powiedzmy, że maksymalnie 5-6 tys. złotych. Tylko jest pewien mankament... jestem leworęczny. Wiele osób mówi, że to nie jest dobrze kiedy ktoś gra i jest leworęczny :( Proszę o poradę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ogladajac Twoje teledyski na Myspace, nie moglem sie zorientowac jak stroisz swoja gitare. Czy grasz przy ustawieniach EADGBE, DADGBE, czy BADGBE. Prosze o odpowiedz, dzieki i pozdrawiam.

Stroimy sie do zwyklego D (DGCFAD) - tak jest na tych klipach z koncertow. Plytka zostala jednak nagrana w zwyklym stroju E - przestroilismy sie dopiero pozniej.

Btw, chcialbym kupic gitare John Lowery Singature fender Telecaser sygnowana przez John 5. Czy slyszales moze coś o niej, albo czy znasz jakies opinie.

Nic o niej nie wiem.

Jaką gitarę (elektryczną) powinienem wybrać na dobry początek? Cena nie gra zasadniczo roli. Powiedzmy, że maksymalnie 5-6 tys. złotych.

To jest masa pieniedzy. Zastanow sie, czy chcesz wydawac az tyle nie wiedzac, czy gitara nie znudzi Ci sie po miesiacu. Bo przyzwoita gitare na poczatek mozna miec za duzo mniej.

Tylko jest pewien mankament... jestem leworęczny. Wiele osób mówi, że to nie jest dobrze kiedy ktoś gra i jest leworęczny :( Proszę o poradę.

A co za roznica, czy jestes leworeczny, czy praworeczny? Jedyny problem jest taki, ze trzeba miec gitare dla leworecznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za roznica, czy jestes leworeczny, czy praworeczny? Jedyny problem jest taki, ze trzeba miec gitare dla leworecznych.

słyszałem od kumpla,który gra,że na początek wystarczy tylko struny przełożyć, nie ma konieczności kupywania sprzętu dla leworęcznych...

btw -pożyczyłem od znajomego najnowszą płytkę Iced Earth... miałeś rację - badziewie... ;/ szkoda,taki fajny zespół się spsiał... trza czekać na ich kolejnego LP...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CormaC, testowałeś Alone In The Dark? Rzeczywiście najnowsza część jest tak beznadziejna jaką ma opinię?

Pogrywam w to teraz na potrzeby tekstu o polonizacji i wczoraj wieczorem gra tak mnie sfrustrowala, ze mialem ochote rzucac przedmiotami o sciane. Jak dla mnie koncertowo spaprana gra z ogromnym potencjalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...