Skocz do zawartości

Pytania do CormaCa


Polecane posty

Nie wiem czy pytanie było, ale zapewne tak. Niestety przeglądania ponad 500-set stron nie należy do moich ulubionych zajęć. A pytanie odnosi się do recenzji gry GRID 2. Gra wyszła na kilka dni przed premierą czerwcowego CDA... zakładając iż dostał Pan grę o kilka dni wcześniej niż plebejscy gracze i musiał Pan też przygotować tekst, który zapewne musiał zostać sprawdzony przed wydaniem... Ile czasu zajęło Panu przejście tej gry? Nie chodzi mi o ilość godzin podanych w Steamie, tylko, czy w jeden dzień się to Panu udało? Jak to wyglądało w tym i zapewne wielu innych przypadkach? Przychodzi Pan rano do pracy i ciśnie do fajrantu w GRIDa?

Bardzo mnie to ciekawi.

Edytowano przez borus213
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sorry, faktycznie, nie zerknąłem. Sądziłem, że skoro betę testował Pan to także i pełną wersję. No ale jak to wygląda u Was?

Jak macie jakąś grę do zrecenzowania, a premiera wypada na kilka dni przed wydaniem CDA. Maniaczycie po 8-10h w daną grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzent gra tak, żeby napisać tekst w terminie (albo jak najszybciej). Niekiedy oznacza to np. konieczność grania w domu, jeżeli w redakcji brakuje czasu (a ja np. mam ważne i czasochłonne obowiązki, których nie mogę olać z powodu tego, że akurat mam coś do recenzji). Zdarzało mi się np. brać grę na weekend i siedzieć przed konsolą 10 godzin w sobotę, żeby w niedzielę napisać tekst, który musiałem dostarczyć w poniedziałek. Najgorzej jest wtedy, kiedy trzeba szybko zrecenzować produkcję, na którą czekało się prywatnie, bo konieczność grania pod presją czasu i w dawkach, od których mózg się lasuje, bardzo psuje przyjemność z zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tego, kto założył kapelę i jak długo ona istnieje, nie jest jednoznaczny z powodu zmian w składzie. Za początek przyjmujemy moment, kiedy zacząłem grać z drugim gitarzystą 10 lat temu - InDespair powstało w zasadzie na gruzach jego poprzedniego zespołu. A ja z kolei przyniosłem ze sobą utwory, które grałem jeszcze z moją wcześniejszą kapelą ("Głową w dół" i "Nie widział nikt" z EP-ki "No Escape" - to nasze najstarsze kawałki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że z konsolami Microsoftu nie jest Ci po drodze wiemy, więc to co zaprezentowało wczoraj Sony - wygląd konsoli, cena, data premiery, gry, przekonały Cię do zakupu PS4 w pierwszych dniach po pojawieniu się na półkach sklepowych? I który zaprezentowany tytuł na E3 zrobił na Tobie dotychczas największe wrażenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że z konsolami Microsoftu nie jest Ci po drodze wiemy, więc to co zaprezentowało wczoraj Sony - wygląd konsoli, cena, data premiery, gry, przekonały Cię do zakupu PS4 w pierwszych dniach po pojawieniu się na półkach sklepowych?

Póki co jestem całkowicie przekonany do zakupu PS4 (nawet pomimo konieczność opłacania PS+, żeby móc pograć w multi) i cieszę się, że Sony ma konsolę lepszą i tańszą od Microsoftu. Ale nie wiem, czy kupię ją zaraz po premierze - to będzie zależne od moich możliwości finansowych.

I który zaprezentowany tytuł na E3 zrobił na Tobie dotychczas największe wrażenie?

Nic nie rzuciło mnie na kolana, ale bardzo zainteresował mnie Ryse: Son of Rome. Żałuję, rzecz jasna, że to exclusive XBO, ale myślę, że God of War na PS4 z nawiązką mi to wynagrodzi, a w Ryse'a będę miał okazję pograć służbowo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najbardziej lubię cię ze wszystkich redaktorów

Dziękuję, to miłe.

2. Masz fajne pseudonim --- Co cię skłoniło aby właśnie takie mieć ?

Pożyczyłem go z opowiadania Roberta E. Howarda (twórcy Conana Barbarzyńcy). W zbierze opowiadań "Tygrysy morza" pojawia się postać imieniem Cormac Mac Art, którą Howard z kolei wziął z legend celtyckich - to nazwisko wielkiego króla Irlandii, który podobno rządził krajem gdzieś między II a IV wiekiem naszej ery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (chyba ponad dwa tygodnie) pograłem w Skyrima ze 12 godzin, odłożyłem go i nie chce mi się do niego wracać (zwłaszcza że dorwałem przed chwilą The Last of Us, więc będę miał w co grać). Jak na rzekomo "najlepszą grę ever" jest naprawdę badziewny, przynajmniej na PS3. Nie odmawiam mu oczywistych zalet (zawsze miło jest wyczyścić jakąś jaskinię, połazić po dużym świecie i podlewelować postać), ale nie powalił mnie, a niedoróbki mi przeszkadzały. Może kiedyś do niego wrócę, ale nie mam ciśnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż ten sam Hyundai Coupe i nie zanosi się, żebym zmienił go w przewidywalnej przyszłości. Ale za to kiedy już go zajeżdżę, obecna generacja Mustanga, która mi się podoba, będzie chodzić w cenie złomu. :) A tymczasem skupiam się na poszukiwaniach nowego czujnika położenia wałka rozrządu, żeby nie dać się ograbić w biały dzień przez ASO Hyundaia. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, bylbys w stanie polecic jakis PCtowy gamepad? Przymierzam sie do Dark Souls, a z opinii innych slyszalem ze bez pada nie pograsz.

Dodam tylko ze w swojej niemal 20 letniej PCtowej historii nigdy nie korzystalem z pada (pomijam kilka partyjek w tekkena na imprezie) i raczej nie przewiduje dla niego innego zastosowania (no chyba ze przy premierze drugiej czesci) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostą wkładkę do EP-ki "No Escape" sprzed kilku lat przygotowaliśmy sami, bo nie chcieliśmy wtedy wydawać na ten materiał więcej kasy, niż było to niezbędne. Oprawę graficzną albumu "Time to Wake Up" przygotował nam już grafik(*), a książeczkę złożył detepowiec. Płyta została zawodowo nagrana i chcieliśmy też, żeby wyglądała tak zawodowo, jak to tylko możliwe przy naszych możliwościach finansowych (a cała akcja z nagraniem i wydaniem albumu kosztowała nas kilkanaście tysięcy złotych).

(*) Tak na marginesie - zgłosiłem się do niego, bo bardzo spodobały mi się jego fanarty do Mass Effecta. Z tego co kojarzę, to zatrudnił go potem BioWare.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nową płytę Iced Earth. Ostatnią uważam za częściowy powrót do formy, nowy wokalista jest znakomity, więc mam duże oczekiwania odnośnie do kolejnego albumu.

PS No i jestem jeszcze ciekaw nowej płyty Avenged Sevenfold, która ma wyjść 27 sierpnia. Poprzednia mnie nie zachwyciła, ale mam nadzieję, że nadchodzący album będzie lepszy. No i ciekawi mnie, jak będzie brzmiał pierwszy materiał stworzony w całości bez bębniarza, który miał bardzo duży udział w komponowaniu.

PPS Przypomniało mi się też, że we wrześniu ma wyjść debiutancka płyta Ashes of Ares - nowego projektu Matta Barlowa (byłego wokalisty Iced Earth).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o wokaliście Timie "Ripper" Owensie? Myślę, że kojarzysz go przynajmniej z dwóch albumów Iced Earth: Framing Armageddon i The Glorious Burden. Przewinął się również w Judas Priest, obecnie śpiewa w Yngwie Malmsteen. Dla mnie to bardzo dobry wokalista, ale trafia na zespoły o dość konserwatywnych fanach i albumy z jego udziałem odstają muzycznie od poprzednich.

Drugie pytanie: Byłeś na metalfeście? Jakie wrażenia? Mi osobiście najbardziej spodobały się występy Destruction i Helloween.

Edytowano przez Klopers
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...