Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Czy robiles kiedys upgrade "pod gre", czyli czekalas, az dana gra sie ukaze i pod jej rzeczywiste wymagania wymieniales komponenty?

Tak. Ba, pierwszego PC-ta (o czasach wcześniejszych pisać nie będę) kupiłem pod X-Winga, potem większy upgrade pod Dark Forces, a jeszcze bardziej potem to już zbytnio nie pamiętam. Generalnie staram się robić upgrade dopiero gdy jakaś gra działa zbyt słabo, choć ostatnio powodem wymiany kompa było wciągnięcie żony do WoWa - na notebooku (starym) grać się nie dało, więc sprawiłem sobie nowego kompa, choć starszy nadal do wszystkiego wystarcza.

AL. Jeśli masz prawię All konsole to pewnie masz PSP. A czy masz możliwość grać w gry z karty pamięci? (nie chodzi mi o pirackie GTA czy GoW ale o amatorskie konwersje DOOM-a i takich tam) Jeśli tak to czy mógłbyś Technicznemu Mugolowi :sweat: wyjaśnić jak zmienić soft, gdzie pobrać gry, czy są potrzebne jakieś dodatkowe programy?

PS. Mam PSP Lite kupione w USA nie wiem czzy to coś zmienia

Mam PSP, ale nigdy się w homebrew nie bawiłem - w redakcji bawił się w to CormaC, spytaj się jego, będzie wiedział.

Pierwsze Pytanie:Do ilu podkręcić procesor?Czy w Internecie jest jakiś poradnik jak to zrobić? :P

Najprostszym sposobem na znalezienie limitu jest puszczanie po każdym zwiększeniu zegara softu mocno obciążającego proca, czyli np. Orthos. Jeśli komputer przez kilka godzin będzie działał ok, to dany zegar jest stabilny i możesz próbować dalej.

Drugie pytanie:Chcę kupić nową kartę graficzną,możliwie JAK NAJTANIĄ,ale i dobrą.Waham się pomiędzy GeForce 9600 GT 512 MB,GeForce 9800 GT 1GB,a Radeonem HD 4850.Może jest jakaś inna,równie dobra i tania karta??

Wymieniłeś mniej więcej w kolejności od najtańszej i najwolniejszej do najdroższej i najszybszej. Możesz jeszcze rozważyć 4830, ale mnie zbytnio nie przekonał... Która wystarczy - zależy od monitora i rozdzielczości w których grasz. Jeśli nie masz panoramy, to 9600 wystarczy, niżej schodzić nie warto.

Jako, że jesteś redakcyjnym znawcą sprzętu, to mam do Ciebie pytanko. Otóż, jakie byś mi polecił słuchawki do mojego mp3 Manta MM266 Demon 3 2GB? Bardzo zależy mi na dobrej jakości dźwięki, w cenie do 50zł.

Ze słuchawkami przenośnymi to niestety nie pomogę :(

Biedny Allor zapracowany, nawet czasu nie ma popisać z forumowiczami, ale Cię ścigają w tej robocie :tongue::biggrin:

mam karte gf 9500 gt 512 ddr 2, chciałbym ją zmienić, zastanawiam sie nad R 4850, myślisz że to dobry wybór? Mam tez core 2 e 2200 2,2Ghz i chciałbym go podkręcic, myślisz że do 3 Ghz da go radę podkręcić? Dzieki i pozdrawiam :tongue:

No właśnie dzisiaj mnie już Admin dorwał tak, że się nie wymigałem :sweat:

Co do pytania - ta karta z tym prockiem (po O/C) będzie bardzo dobra, a do 3 GHz powinno się bez problemu dobić nawet na firmowym coolerze.

Zadawałem to pytanie enki'emu, ale przekierował mnie do ciebie, więc oto czynię ;) Treść pytania ta sama.

Rozglądam się za komponentami do nowego kompa i nie mogę zdecydować się, którą kartę graficzną sobie zapodać. Wg Ciebie lepiej Radeona HD4850X2 czy 4870X2? Mowa oczywiście o jednogigówkach.

Jeśli jednogigówki to żadna z tych. Dwurdzeniowe karty to dobry wybór do wysokich rozdzielczościa, a wtedy ten 1 GB (czyli po 512MB na rdzeń) będzie stanowił problem.

A druga sprawa - jaki masz procesor i w jakich rozdzielczościach będziesz grał?

Pozwalasz ghostowi bawić się w jak to mówią "adwokata" czy on sam się "pcha pod kamerę". Jeśli kogoś tym postem obraziłem, to z góry przepraszam - taka już moja ciekawość :)

Ma paracie na szkło, co ja na to poradzę :wink:

A - jakbym się długo nie odzywał, to Ghost się obraził i odciął mi net :whistling:

Mój konfig:

- Intel Core2 Duo E8400

- Gigabyte GTX 280

- Gigabyte P43-DS3L

- Kingston 2x2 GB 800 Mhz CL6

- Seagate Barracuda 7200.11 500 GB SATA II

Moje pytanie brzmi: Jaki poleciłbyś mi, Allor zasilacz do takiego tandemu?

Trochę zły sposób na chwalenie się kompem ;). Może umieść sobie to w stopce jak jesteś tak dumny... (no dobra.. zasilacz np: Chieftec 550-600W)

Do Allora:

Naprawdę redakcja ma z Tobą problemy dotyczące screenów? Jakoś ciężko mi uwierzyć. Jakiego programu używasz jeśli gra nie ma zaimplementowanego zrzucania obrazu?

Co do zasilacza - podany w zupełności wystarczy, będzie miał w miarę bezpieczny zapas, a nie kosztuje fortuny.

Co do screenów - czasami* zapominam przerzucić je na serwer DTP, to mnie ścigają. Co do programu - teraz FRAPS, wcześniej HyperSnap. Wbudowanego zrzucania screenów raczej nie używam, bo często nie działa np. w trakcie filmików.

A ja chciałbym Ci zadać pytanie które miałem napisać już kilka lat temu ^^

Dlaczego jak fan RPG-ów odbiłeś się od Gothica? Nie rozumiem jak można być jednocześnie fanem RPG-ów i nie grać w Gothica. ;) Nie jest to żaden zarzut, czysta ciekawość ;]

Prawdę powiedziawszy nie pamiętam, więc zwalę na słabego kompa. Później nie było już okazji, bo i tak kończę znacznie mniej gier, niż bym chciał...

Witam,

Dowiedziałem się że poznajesz nowe dziecko Microsoftu. Mam do Ciebie jedno pytanie bo nie wiem czy to u mnie coś jest nie tak czy "siódemka" jest temu winna a mianowicie kiedy chce obejrzeć jakiś film to komputer mi się zawiesza. Nie wiem czy to wina kodeków czy może coś nie tak jest z moim notebookiem na którym zainstalowałem "siódemkę" bo na PC wolałem nie bawić się nią.

Mogę tylko dać SOA #1 - u mnie działało... Ale na stacjonarnym, w przypadku notebooka najprościej zwalić na sterowniki - niestety, nie wszystko co dobre dla Visty, działa dobrze w 7.

Allorze, może odpowiesz, ale, skoro tak pasjonujesz się mangą i anime to zapewne czytałeś Berserka. Jeśli nie czytałeś, mogę ci polecić stronę. To niesamowicie ciekawa manga, wciągnie Cięna całe 426 rozdziałów ^^

Nie, nie czytałem. Natomiast zanim podasz linka, dobrze się zastanów - i bez tego nie było mnie na formum masę czasu...

Czemu Allor od pół roku nic sie nie udziela na forum?

Allor posypuje głowę popiołem i obiecuje poprawę... I to nie tylko ze względu na Ghosta...

Jakie to uczucie być jedną postacią "Age of Conan" a dokładnie udzielać jej głosu??

Straszne. :smile:

Zamykają cię w małym, dźwiękoszczelnym pomieszczeniu i każą w kółko gadać jedno zdanie... I jeszcze mówią żeby było bardziej tak czy siak, mimo że teoretycznie i tak już dajesz z siebie wszystko co możesz :wink:

Czy posiadasz poczciwego PSX i jak tak to w jakie gry na nim grasz ? Pytam, gdzyż sam go posiadam i nie raz się łezka w oku kręciła gdy odpalało sie kultowe produkcje... przy niektórych zarywam noce i jestem bardziej wciągnięty niż w dzisiejsze produkcje

Nie, już nie mam. Najstarsza konsola to PS2, używana okazyjnie do skakania przy DDR-ach

Mam taką propozycje aby w Konfiguratorze zamiast World in Conflict testować GTA IV. Ta gra ma przecież duże wymagania, byłaby niezłym benchmarkiem.

Problem w tym, że potrafi źle chodzić na dobrym sprzęcie i nie bardzo wiadomo dlaczego...

Allor to ty byles z gemem na Blizzard Entertainment Cos tam ? :P tej wystawie gier blizzarda, kdie mozna bylo grac w karcianki ? i zobaczyc SC2?

Jeśli chodzi o event w Paryżu to tak  :biggrin:

Jaka gra ma według ciebie najciekawszą fabułę, jaka jest twoja ulubiona seria gier, jaki film/książka/gra/cokolwiek ma według ciebie najlepszą/najciekawszą fabułę? Jaka jest twoja ulubiona rasa i klasa w wowie?

Najciekawsza fabuła - Xenogeras (w pamięci została jako najlepsza pod tym względem).

Ulubiona seria - Obecnie w zasadzie brak, choć Gran Turismo, Race Driver i Colin byłyby najbliższe.

Klasa i rasa w WoWie - tauren druid.

Witam. Mam takie pytanko... Dlaczego w testach zestawów komputerowych lub samych kart w Crysisie ustawiacie WYSOKIE detale a nie Bardzo Wysokie ? Dlaczego nie robisz testów na takich detalach ? tak tylko z ciekawości pytam...

Żeby były do powtórzenia w Windows XP.

Jakie masz postacie w WoW?

Nie chodzi mi o nicki ale o rasę klasę i najbardziej rozwijanie drzewko talentów.

Klasa jest nieco wyżej, co do talentów to obecnie (po raz pierwszy) sowa, wcześniej drzewo, a przed wotlk feral tank.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robiles kiedys upgrade "pod gre", czyli czekalas, az dana gra sie ukaze i pod jej rzeczywiste wymagania wymieniales komponenty?

Tak. Ba, pierwszego PC-ta (o czasach wcześniejszych pisać nie będę) kupiłem pod X-Winga, potem większy upgrade pod Dark Forces, a jeszcze bardziej potem to już zbytnio nie pamiętam. Generalnie staram się robić upgrade dopiero gdy jakaś gra działa zbyt słabo, choć ostatnio powodem wymiany kompa było wciągnięcie żony do WoWa - na notebooku (starym) grać się nie dało, więc sprawiłem sobie nowego kompa, choć starszy nadal do wszystkiego wystarcza.

Myślałeś, żeby od czasu do czasu 'Konfigurator' właśnie tak wyglądał? Przy jakiejs wiekszej premierze? Bo co miesiac czytac o jakichs malych zmianach chyba zbyt sensownie nie jest. A nawet jesli jest - mozna chyba, na drodze "haniebnego wyjatku", od tego odejsc i zrobic cos nie tylko efektywnego, ale i - innowacyjnego. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz wszystkie konsole, skoro większośc gier jest na wszystkie platformy? N.P. GTA IV jest na xboxa i ps3 i tak jest z większością gier na te nextgeny, a exclusiwów (na ps3 i iksa) jest bardzo niewiele. Ja kupiłem psp tylko dla exclusiwów. Załóżmy taką sytuację: Masz możliwośc kupienia sobie nowej gry na konsole. Załóżmy że jest to nowy PoP masz do wyboru wersje na PC na PS3 na DS i na xboxa możesz wybrać tylko jedną z nich. Wersję na którą platformę wybierasz i dlaczego? Czy jak już masz n.p. popa na ps3 to potem kupujesz tą samą grą ale na xboxa by je porównać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś napisałeś, że nie zamawiasz gier przed premierą, bo już kilka razy "nie wyszło". Przy jakich grach się zraziłeś do kupowania przedpremierowego?

Na szczęście nie pamiętam :biggrin:

Czy robiles kiedys upgrade "pod gre", czyli czekalas, az dana gra sie ukaze i pod jej rzeczywiste wymagania wymieniales komponenty?

Tak. Ba, pierwszego PC-ta (o czasach wcześniejszych pisać nie będę) kupiłem pod X-Winga, potem większy upgrade pod Dark Forces, a jeszcze bardziej potem to już zbytnio nie pamiętam. Generalnie staram się robić upgrade dopiero gdy jakaś gra działa zbyt słabo, choć ostatnio powodem wymiany kompa było wciągnięcie żony do WoWa - na notebooku (starym) grać się nie dało, więc sprawiłem sobie nowego kompa, choć starszy nadal do wszystkiego wystarcza.

Myślałeś, żeby od czasu do czasu 'Konfigurator' właśnie tak wyglądał? Przy jakiejs wiekszej premierze? Bo co miesiac czytac o jakichs malych zmianach chyba zbyt sensownie nie jest. A nawet jesli jest - mozna chyba, na drodze "haniebnego wyjatku", od tego odejsc i zrobic cos nie tylko efektywnego, ale i - innowacyjnego. ;)

Hmmm... teoretycznie temu służy Konfigurator Live!, tzn. na jego podstawie można wywnioskować, na jakim kompie dana gra pójdzie. Potem wystarczy przejść do Konfiguratora i zobaczyć jaki podobny komputer jest polecany i gotowe :thumbsup:

A teraz trochę tłumaczenia dlaczego w czystej formie takie coś się jeszcze nie pojawiło. Problem z robieniem Konfiguratora zwykłego pod konkretną grę leży niestety w czasie. Zazwyczaj jest go mało, a na części czekamy około tygodnia. W przypadku gdy nie bardzo wiadomo czego się spodziewać sytuacja robi się patowa, zwłaszcza że nie mamy zbytniej możliwości by zamówić wystarczająco dużo sprzętu na zapas...

Znaczy - nie piszę, że takie coś się nie pojawi bo nie. Pomysł jest fajny, tylko na razie nie bardzo mamy możliwość, by go wprowadzić w życie. Z drugiej strony w zasadzie każdy sensowny komputer lepszy od Eco jest od ponad roku w stanie uciągnąć każdą nową grę w sensownych detalach, ostatniego GTA nie liczę, bo tak dziwnej gry pod względem wymagań daaawno nie było.

Co daliście vietcongowi??????

Pierwszemu? Drugiemu? W każdym razie 7+/6. Ale nie ja wystawiałem, bomby proszę przesyłać na nie mój adres.

A ja jestem w dalszym ciągu ciekaw kiedy będziesz znowu testował komputery redaktorów.

Pewnie jak się kryzys skończy i będziemy mieli na nowy sprzęt...

Ale jest też inna możliwość: gdy pojawią się nowe wymagające gry, jeden kandydat już jest, więc pozostaje już tylko jeden...

Jaka jest twoja ulubiona potrawa?

W zasadzie jednej jedynej nie mam. Ale nie miałbym nic przeciwko, by np. sushi kosztowało 1/10 tego co teraz. :wink:

Posiadasz prawo jazdy?

Tak, od kiedy tylko mogłem je sobie wyrobić.

Po co masz wszystkie konsole, skoro większośc gier jest na wszystkie platformy? N.P. GTA IV jest na xboxa i ps3 i tak jest z większością gier na te nextgeny, a exclusiwów (na ps3 i iksa) jest bardzo niewiele. Ja kupiłem psp tylko dla exclusiwów. Załóżmy taką sytuację: Masz możliwośc kupienia sobie nowej gry na konsole. Załóżmy że jest to nowy PoP masz do wyboru wersje na PC na PS3 na DS i na xboxa możesz wybrać tylko jedną z nich. Wersję na którą platformę wybierasz i dlaczego? Czy jak już masz n.p. popa na ps3 to potem kupujesz tą samą grą ale na xboxa by je porównać?

Napiszę tak: PSP mam, ale się kurzy - miałem nadzieję, że tak świetny sprzęt doczeka się super tytułów, ale jest ich za mało, by mi się chciało go ruszać. Zwłaszcza że nawet jak mnie przyjdzie ochota, by sobie na niej odświeżyć pamięć, to najpierw muszę naładować baterię, bo już się rozładowała...

X360 mam, bo wyszedł na niego TDU, zanim był dostępny na PC. Potem tak samo było z Mass Effect. Lubię też PGR-y i Forze.

PS3 natomiast mam ze względu na GT, MGS-a i cichą pracę, dzięki czemu i tak najwięcej czasu robi za odtwarzacz do filmów, co zmieni się dopiero, gdy doczekam się większego pokoju, bo niestety w kawalerce nie mam szansy by na dłużej rozłożyć kierownicę.

Co do wyboru wersji: najważniejsza jest zawsze PC, potem PS3, a X360 uruchamiam tylko w momencie, gdy dany tytuł nie jest dostępny na wcześniej wymienionych platformach. Nie bawię się natomiast w porównywanie wersji. Jedyny wyjątek to Mass Effect, który przeszedłem i na X360, i na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko ładnie fajnie, ale jak dla mnie to za dużo skrótów :/ TDU? PGR? Co to do @#$%!! jest?

EDIT: Jeśli chodzi o PSP, to chyba każdy jego właściciel którego znam, skarży się na małą ilość tytułów i też mówi że u niego ten handheld się kurzy. (ja też tak mam) A masz DSa? Jakie są Twoje ulubione gry na niego? Co Twoim zdaniem jest lepsze PS2 czy PSP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wszystko ładnie fajnie, ale jak dla mnie to za dużo skrótów :/ TDU? PGR? Co to do @#$%!! jest?

EDIT: Jeśli chodzi o PSP, to chyba każdy jego właściciel którego znam, skarży się na małą ilość tytułów i też mówi że u niego ten handheld się kurzy. (ja też tak mam) A masz DSa? Jakie są Twoje ulubione gry na niego? Co Twoim zdaniem jest lepsze PS2 czy PSP?

TDU - wchodzisz na taką magiczną stronę www.google.com, wpisujesz w okienko "tdu gra" i w tytule czwartego odnośnika na pierwszej stronie rozwinięcie nazwy, nawet nie trzeba nigdzie więcej klikać.

PGR - wchodzisz na tą samą magiczną stronę www.google.com ,wpisujesz w to samo okienko "PGR gra". Tutaj rozwinięcie pojawia się już w tytule pierwszego odnośnika.

Proste? W dodatku wcale nie trwa dłużej niż zabawa w ##$!@.

Co do DSa - nie mam i już mieć nie będę - wolę iphone, który ma bardzo podobne możliwości, a jest dużo bardziej użyteczny. Co do "lepszości" PS2 nad PSP - na to pierwsze jest dużo, dużo więcej tytułów, więc jeśli kupujesz konsolę do grania, to nie ma się nad czym zastanawiać.

Cześć Al mam 2 małe pytania 1)czy zanasz jakiś progaram prosty do obsługi który pozwala zrzucać screeny z gier Ps3 2) Pogrywasz czasami na ps3 w killzone 2 bo chciałbym się z tobą zmierzyć (i tak dostane lanie ale co mi szkodzi :)

O ile się orientuję, czegoś takiego nie ma. Jedyna możliwość to całkiem drogi sprzęt do przechwytywania video.

Co do Killzone 2 - bez bicia przyznaję się, że jeszcze nie grałem. Pewnie zagram, ale lajtowo - do FPS-ów znacznie bardziej wolę tandem myszka + klawiatura.

Nie wiem czy to pytanie juz było ale bardzo mnie to zawsze nurtowało.Czemu dałeś w mini rec. Crysisowi 9+ nazywając go najdoskonalszym singlowym fps-em a potem w podsumowaniu roku dajesz go do największych rozczarowań??

Mini-recenzja była pisana na gorąco, po paru dniach grania - i wtedy wydawało mi się, że jest niemal genialna. Z perspektywy czasu tak dobrze już jednak nie jest (próbę czasu wg. mnie lepiej przeszedł Call of Duty 4, o którym w tej mini-recce wspominam), stąd umieszczenie jej w rozczarowaniach.

Może pytanie głupie, ale czy nie przeszkadza ci brak w GRiDZIE zmiennych warunków pogodowych? Podobnie było w Colinie Dircie.

Powiem tak - fajnie by było, gdyby były (podobnie jak w TDU), ale nie zmienia to faktu, że i tak są to najlepsze samochodówki na PC jakie znam. Co nie znaczy że mają etykietkę "ideał", ale to sprawia, że czekam na ich nowe wersje :biggrin:

Jak często słyszysz "ALLOR SCREENY!!!"?A pod czas deadliean'u?

W trakcie deadline raczej nie słyszę, co najwyżej "gdzie te lepsze zdjęcia!", a przed - na szczęście (dla wszystkich) coraz rzadziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie czy to prawda że karta graficzna GF 8500 GT 512 RAM to jeden z największych szitów jakie wciskała ludziom Nvidia

Znam gorsze (żeby nie było - ATI też takie numery wycina), ale nie da się ukryć, że i tak do grania się nie nadaje. Obecnie rozsądne minimum to GF 9600/9800 lub Radeon 4830.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego Ciebie wybrali do screen'ów??Znaczy czy są powody czy na złość?

Każdy autor sam przygotowuje screeny do tytułów, które opisuje, więc w zasadzie sam jestem sobie winny, bo chcę coś opisywać :whistling:

siema,

jako że mam ten sam procek co ty, chciałbym się dowiedzieć jakie masz napięcie i ogólnie sprawy związane z OC, bo widzę, że masz 4 GHz, ja podkręciłem do 3.66 i dalej nie chcę bo się trochę boję ;)

Ale boisz się z konkretnego powodu (np. wysoka temperatura) czy tak na zapas? Bo na zapas to nie warto, a jeśli jest coś nie tak z temperaturą tudzież stabilnością, to bez zakupów się nie obejdzie... Zresztą (ale to tak w tajemnicy) - ostatnio obniżyłem sobie O/C do 3,8, ale za to na niemal standardowym napięciu. Tych 200 MHz-tów i tak nie zauważam, a jest chłodniej, a także taniej ;)

nie nudzi Cie ta praca??

Kiedy zamierzasz dać sobie spokój (czyt. odejść)?

Eeee, to pytanie to tak na serio?

Znaczy - nie chciałbyś grać i dodatkowo mieć z tego pieniędzy?

Kurcze, dziwny jakiś jesteś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzisz o karcie GeForce 8800 GTS ??

Najprościej - stara ale dobra, ale pod warunkiem, że mówimy o wersji 640 MB. Na niemal tym samym rdzeniu działa GTS 250 i tak się "dziwnie" składa, że spokojnie walczy sobie z Radeonami 4850.

czyli mam rozumieć ,że pracą jesteś zachwycony i chcesz by ten sen trwał wiecznie? :smile:

a gdzieś czytałem czyjeś żale ,że CDA to nie tylko granie ,że jest też dużo innej ciężkiej pracy (ale jakiej nie pamiętam :P )

Taki właśnie jest plan :whistling:

A tak bardziej serio - oczywiście, że granie to tylko kawałek pracy, bo potem trzeba pisać, zaś w moim przypadku dochodzi jeszcze całkiem sporo zabawy sprzętem. Ale to właśnie sprawia, że nadal jest to bardzo fajna robota. Gdybym miał cały czas robić jedną rzecz, po tylu latach pewnie by mi się już znudziła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie da się ukryć, że i tak do grania się nie nadaje.

VETO! Ja miałem tą kartę do niedawna, i dało się nią przyzwoicie grać w najwyższych (co najwyżej musiałem czasem zmniejszyc jakość cieni, ktorych i tak sie nie zauważa, a które potrawią popsuć stabilność) detalach w najnowsze produkcje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...