Skocz do zawartości
allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Al mam pytanie czemu Loki na full detalach mi się tnie.

Mój komputer to core2duo E7200 GF 8500 GT 512 ram pamięć 2 giga ramu.

Mój kolega ma taką samą kartę graficzną tyle tylko że 256 ram procesor AMD 2,66 oraz 2 giga ramu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadasz poczciwego PSX i jak tak to w jakie gry na nim grasz ? Pytam, gdzyż sam go posiadam i nie raz się łezka w oku kręciła gdy odpalało sie kultowe produkcje... przy niektórych zarywam noce i jestem bardziej wciągnięty niż w dzisiejsze produkcje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al mam pytanie czemu Loki na full detalach mi się tnie.

Mój komputer to core2duo E7200 GF 8500 GT 512 ram pamięć 2 giga ramu.

Mój kolega ma taką samą kartę graficzną tyle tylko że 256 ram procesor AMD 2,66 oraz 2 giga ramu.

Przepraszam, że odpowiem za ciebie Allor. A czy u kolegi na maksymalnych ustawieniach gra płynnie? Jeśłi tak to najwyraźniej musisz pobrać najnowsze sterowniki do karty graficznej i dźwiękowej. Poza tym możesz jeszcze wykonać defragmentację dysków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostka z tego co wiem mu chodziło na full detalach a mi na minimalnych gra zwalnia jak diabli przez co staje się ona nie grywalna.A tak po za tym mam najnowsze sterowniki i nic to nie dało i dlatego nie mogę zrozumieć co się dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dowiedziałem się że poznajesz nowe dziecko Microsoftu. Mam do Ciebie jedno pytanie bo nie wiem czy to u mnie coś jest nie tak czy "siódemka" jest temu winna a mianowicie kiedy chce obejrzeć jakiś film to komputer mi się zawiesza. Nie wiem czy to wina kodeków czy może coś nie tak jest z moim notebookiem na którym zainstalowałem "siódemkę" bo na PC wolałem nie bawić się nią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostka z tego co wiem mu chodziło na full detalach a mi na minimalnych gra zwalnia jak diabli przez co staje się ona nie grywalna.A tak po za tym mam najnowsze sterowniki i nic to nie dało i dlatego nie mogę zrozumieć co się dzieje.

Hmm... Może musisz zainstalować najnowsze patche do gry? A jak nie, to w pewnym numerze CDA był napisany taki problem i jego rozwiązanie. Pozwólcie, że zacytuję.

"W grach komputer jest bardzo wolny!

Częstą przypadłością płyt głównych opartych na chipsetach Intela jest przełączanie trybu pracy złącza PCIe z x16 na x1. Ma to bardzo duży wpływ na szybkość wyświetlania grafiki, ale na szczęście w większości przypadków można temu w bardzo prosty sposób zaradzić. Wystarczy w BIOS-ie zmienić częstotliwość pracy złącza PCIe ze standardowych 100 Mhz na nieco więcej, w zakresie 101-104 Mhz. Te wartości są całkowicie bezpieczne, a sprawiają, że płyta przestaje stroić fochy."

Allor "O/C dla początkujących" numer 02/2008 (148) luty

Edytowano przez Qstka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym Ci zadać pytanie które miałem napisać już kilka lat temu ^^

Dlaczego jak fan RPG-ów odbiłeś się od Gothica? Nie rozumiem jak można być jednocześnie fanem RPG-ów i nie grać w Gothica. ;) Nie jest to żaden zarzut, czysta ciekawość ;]

Edytowano przez Raiven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig:

- Intel Core2 Duo E8400

- Gigabyte GTX 280

- Gigabyte P43-DS3L

- Kingston 2x2 GB 800 Mhz CL6

- Seagate Barracuda 7200.11 500 GB SATA II

Moje pytanie brzmi: Jaki poleciłbyś mi, Allor zasilacz do takiego tandemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój konfig:

- Intel Core2 Duo E8400

- Gigabyte GTX 280

- Gigabyte P43-DS3L

- Kingston 2x2 GB 800 Mhz CL6

- Seagate Barracuda 7200.11 500 GB SATA II

Moje pytanie brzmi: Jaki poleciłbyś mi, Allor zasilacz do takiego tandemu?

Trochę zły sposób na chwalenie się kompem ;). Może umieść sobie to w stopce jak jesteś tak dumny... (no dobra.. zasilacz np: Chieftec 550-600W)

Do Allora:

Naprawdę redakcja ma z Tobą problemy dotyczące screenów? Jakoś ciężko mi uwierzyć. Jakiego programu używasz jeśli gra nie ma zaimplementowanego zrzucania obrazu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawałem to pytanie enki'emu, ale przekierował mnie do ciebie, więc oto czynię ;) Treść pytania ta sama.

Rozglądam się za komponentami do nowego kompa i nie mogę zdecydować się, którą kartę graficzną sobie zapodać. Wg Ciebie lepiej Radeona HD4850X2 czy 4870X2? Mowa oczywiście o jednogigówkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Allor zapracowany, nawet czasu nie ma popisać z forumowiczami, ale Cię ścigają w tej robocie :tongue::biggrin:

mam karte gf 9500 gt 512 ddr 2, chciałbym ją zmienić, zastanawiam sie nad R 4850, myślisz że to dobry wybór? Mam tez core 2 e 2200 2,2Ghz i chciałbym go podkręcic, myślisz że do 3 Ghz da go radę podkręcić? Dzieki i pozdrawiam :tongue:

Edytowano przez daniel0313
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemal al!

Jesteś redakcyjnym ''sprzęto-maniakiem'' więc mam do Ciebie pare pytań.Mój sprzęt jest z 2007r.(AMD Athlon? 64 X2 Dual Core Processor 3800+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.0GHz,NVIDIA GeForce 7300 GT,1534MB RAM) i postanowiłem się za niego wziąść.Podkręcam procka,kupuje nową karte i dokładam RAM-u.

Pierwsze Pytanie:Do ilu podkręcić procesor?Czy w Internecie jest jakiś poradnik jak to zrobić? :P

Drugie pytanie:Chcę kupić nową kartę graficzną,możliwie JAK NAJTANIĄ,ale i dobrą.Waham się pomiędzy GeForce 9600 GT 512 MB,GeForce 9800 GT 1GB,a Radeonem HD 4850.Może jest jakaś inna,równie dobra i tania karta??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL. Jeśli masz prawię All konsole to pewnie masz PSP. A czy masz możliwość grać w gry z karty pamięci? (nie chodzi mi o pirackie GTA czy GoW ale o amatorskie konwersje DOOM-a i takich tam) Jeśli tak to czy mógłbyś Technicznemu Mugolowi :sweat: wyjaśnić jak zmienić soft, gdzie pobrać gry, czy są potrzebne jakieś dodatkowe programy?

PS. Mam PSP Lite kupione w USA nie wiem czzy to coś zmienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...