Skocz do zawartości
allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Witaj Allor!!!

Potrzebuję pomocy, tudzież porady...

Mam taki problem... Crysis 2 ( z patchem 1.9 ) i Battlefield 3 no i 3dmark Vantage... Komputer popracuje parę minut i wyłącza kartę grafiki ( w przypadku gier włączona obsługa DX11, detale-ultra rozdzielczość 1680x1050)... nie resetuje kompa. I jestem głupi bo nie wiem co z tym fantem zrobić... Po wyłączeniu obsługi DX11 problem nie pojawia się... Sprzęt jest w 100% sprawny... Po przeinstalowaniu systemu, najnowsze stery i najnowszy Bios wgrany w płytę główną... Temperatury ok... CPU spoczynek 39-41 stopni w stresie do 57, GPU odpowiednio 34 i 72.(Dwa wentylatorki na obudowie)

Moja konfiguracja:

Windows 7 Prof. 64bit

Procek I5 2500k (nie podkręcony)

Płyta MSI P67A-C45

Pamięć GOOD RAM 8 GB

Grafika Gigabyte GTX 570 OC (GV-N570OC-13I)

Zasilacz Chieftec 750W (CFT-750-14CS)

Obudowa Logic...

Błagam Allor poradź coś!!!

P.S.

Już podmieniałem sterowniki ( z czyszczeniem rejestru), kod błędu 4101 - Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do konfigurację komputera, które może kupie. Mam więc kilka pytań.

1. Intel Core i5 2500K 3,30 GHz BOX

2. MSI P67A-GD55 B3

3. Thermaltake Contac 29 BP

4. CoolerMaster Gladiator 600 Black - bez zasilacza

5. WD Caviar Black 640GB WD6401AALS 32MB cache SATA-II

6. OCZ ZS 650W 80+ bronze Jap. caps SLI PSU 135mm

7. Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition (Sandy Bridge)

8. GeForce with CUDA GTX 570 EVGA 1280MB 2xDVI&mHDMI (PCI-E)

Pytania:

1) Czy opłaca się kupować komputer w stycznie? Jeśli nie to kiedy.

2) Czy opłaca się kupować takie komputer? Jeśli nie proszę o podpowiedzi co do konfiguracji.

3) Co można wymienić?

4) Na ile lat może on około starczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przepadł czy nie - sam bym się załamał / zaniemówił po takiej ilości pytań z serii "Siema Al, czy na takim sprzęcie [...] bo nie wiem [...] asdasdasd [...] poradź coś!"... Mam wrażenie, że niektórzy pojmują ten temat jako konfigurator i helpline w jednym. :)

W zaistniałej sytuacji, mam pytanie co do oceniania przez Ciebie smartfonów. Od jakiegoś czasu zauważam minusy albo przynajmniej uszczypliwość w kierunku szybkości działania i minusów systemu Android. Jako że nie jestem rozeznany w tematach około smartfonowych - czym dokładniej są te problemy z "brakiem płynności" Androida? Kiedyś zastanawiałem się nad zmienieniem wysłużonego telefonu na "lepszy model" i zaintrygowało mnie to. :)

Jeśli ktokolwiek inny wie coś na ten temat (niekoniecznie Al), również będzie mi miło jeśli potrafiłby odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrowienia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś zrobił gdyby Mass Effect 3 okazał się niewypałem ?

Na szczęście się nie okazał :)

A tak ogólnie to po dłuuugich problemach z logowaniem się na formu i związanym z tym zniechęceniu udało się to w końcu poprawić, więc teoretycznie powinienem tu bywać częściej.

O matko, Allor sie ze snu zimowego obudzil. :rolleyes: [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiesz na kilkanaście stron pytań :D?

Sukcesywnie tak. Tyle że mam teraz urlop na porządki przedświąteczne, które wypadałoby przynajmniej symulować, a do tego zabrałem się za reinstalację W7 na desktopie, czego już symulować nie mogę, bo na notku nie zagram sobie w multi ME3.

Ale jak to wszystko ogarnę, to zacznę ogarniać wątek i nadrabiać zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czujesz się dyskryminowany w redakcji? Chodzi mi np. o numer 200 w którym zostałeś podpisany Allor, Screeny! . Nie rusza cię to?

Nie, czemu?

Screeny to część historii, zresztą nie zawasze dlatego że ich nie było, bo przynajmniej raz przekopiowałem cały katalog ze screenami bez ich przebrania. Jakieś 3k screenów. Było nawet fajniej, niż jak nie dałem żadnego :laugh:

Warto Twoim zdaniem dzisiaj kupić ''starego'' Xboxa? Czy czekać na nowa generację?

Wszystko zależy od tego, czy są jakieś gry, które musisz mieć. Kupno konsoli dla samego kupna jest bez sensu, zwłaszcza jeśli masz sensownego PC-ta.

A nowa generacja to jeszcze jakieś 1,5 roku (i to przynajmniej), do tego nie będzie zgodna z obecnym sprzętem, więc tym bardziej wszystko zależy od gier.

I żeby nie było, że bezstronny jestem - nadal mam PS3 i X360, a nawet PSP (w każdym razie gdzieś powinno zagrzebane leżeć, bo nie uruchamiałem go od co najmniej roku) i iP4. Z czego najwięcej czasu spędzam (zarówno grając jak i łażąc po necie) na PC-cie, na drugim miejscu jest iP4, dłuuuugo, długo nic, a na końcu PS3 i X360, które czasami ożywają, jak wyjdzie jakaś gra, na której mi zależy, a nie ma jej na PC.

W zaistniałej sytuacji, mam pytanie co do oceniania przez Ciebie smartfonów. Od jakiegoś czasu zauważam minusy albo przynajmniej uszczypliwość w kierunku szybkości działania i minusów systemu Android. Jako że nie jestem rozeznany w tematach około smartfonowych - czym dokładniej są te problemy z "brakiem płynności" Androida? Kiedyś zastanawiałem się nad zmienieniem wysłużonego telefonu na "lepszy model" i zaintrygowało mnie to. :)

Pozdrowienia

Chodzi o szybkość działania interfejsu. Pod tym względem Android nadal jest na 3 miejscu, po Windows Phone 7.5 oraz iOS 5. I nie jest to tylko moje zdanie, czy skrzywienie redakcji (w sumie mamy smartfony ze wszystkimi tymi systemami, jest nawet Windows Mobile 6.5), wystarczy poczytać testy sprzętu z A na pokładzie - co wychodzi nowa wersja czy nowy sprzęt z większą ilością rdzeni, pojawiają się entuzjasyczne komentarze, że teraz to jest już (niemal) jak iOS. I tak od paru lat.

Oczywiście jeśli nie miało się do czynienia z płynniej działającym sprzętem, można na to nie zwrócić uwagi. Ale że mam porównanie, to zwracam (i nie tylko ja).

Android ma inne zalety: to na nim działają najtańsze smartfony i tablety i znacznie więcej softu niż na WP7.5 (tyle że na słabych sprzętowo smartfonach nie wszystko pójdzie). Do tego jest fajną propozycją jeśli lubisz grzebać w systemie - pod tym względem to coś jak PC, podczas gdy iOS i WP7.5 są znacznie bardziej zamknięte (choć iOS można odblokować, tzw. Jailbreak).

Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem, jeśli nie, poproszę o dalsze pytania.

Baldurs Gate czy Icewind Dale :pytajnik:

Baldurs Gate. No i Planescape: Torment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykujesz klawiature na Mist of Pandaria ?

Nie wiem...

Pandy strasznie mi do fantasy nie pasują, ale z drugiej strony nie pasowały mi również krowy, a potem najdłużej grałem właśnie Taurenem... A poza pandami reszta zmian jest raczej na plus, więc nie mówię nie.

Ale jak będę miał więcej czasu i minie mi faza na multi w ME3, najpierw wrócę do SW:TOR-a, mam jeszcze parę postaci do levelowania i historii do poznania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...