Skocz do zawartości
allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Witaj Allor!

Chcę kupić całkowicie nowego kompa, można by rzec "od zera... do bohatera". I żeby czasem nie

wyszło "od zera... do większego dna" to chciałem Ciebie zapytać o zdanie. Informując się

Konfiguratorem z Czerwca 2010r. złożyłem taki oto komputer:

karta graficzna: Zotac GeForce GTX 460 1GB 845,00 zł

płyta główna: Asus P7P55D-E ? P55, DDR3, PCI-EX, S-1156 525,00 zł

procesor: Intel Core i7-860 2,80 GHz 8MB cache s. 1156 Box 1 099,00 zł

pamięć: Geil 2x2GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8 Black Dragon 385,00 zł

dysk twardy: Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2 149,00 zł

napęd optyczny: LiteOn DVDRW+- iHAS124 SATA OEM Black 69,00 zł

obudowa: Cooler Master Cosmos 1000 645,00 zł

zasilacz: Chieftec CFT-650-14CS ? 650W 325,00 zł

monitor: BENQ V2220 - 21.5", 5 ms, 10 000000:1, 250 cd/m2, DVI, LED, czarny 640,00 zł

klawiatura + mysz: LOGITECH MK120 Desktop - kl.+mysz, przewodowa, USB, czarna 65,00 zł

głośniki: Logitech LS21 109,90 zł

system operacyjny: MS Windows 7 Professional OEM 64-bit PL 1-pack 529,00 zł

Co daję łączną kwotę: 5385,90zł plus wysyłka. Części zostały wybierane ze sklepów: arest.pl proline.pl i komputronik.pl

Zasadnicze pytanie to takie czy owe zespoły są godne polecenia i czy tworząc całość nie będą się

gryzły? Niestety posiadam jedynie 5000zł więc musiałbym troszkę pokombinować z nimi. Mógłbym

zrezygnować z Win7 i wtedy cena nie przekroczyła by pułapu 5tys., z tym że czy WinXP będzie

wykrywał taką konfigurację? Czy może lepiej jest zamienić jakiś podzespół na tańszy? Chociaż

niepowiem ale na karcie graficznej oraz procesorze mi zależy, bo napewno będę używał PC do gier

ale także do obróbki grafiki oraz filmów. Więc co mógłbym wymienić? Za sugestie, odpowiedź,

propozycje, uwagi, etc. z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Marcin Błaszczyk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Allor tutaj wpada od czasu do czasu :P? Poniewaz widze ze nie mial ostatnio zadnych postow...

Zastanawialem sie jedynie czy juz byl wczesniej w Los angeles (przed tym pokazem COD:BO). Jesli nie to czy mial czas wczoraj/dzisiaj pozwiedzac :P? Byles na plazy? w Hollywood? Co sadzisz o tym ze w centrum mieszkaja biedni i nie jest zbyt przyjemnie, natomaist wjezdzajac na wzgorza mieszkaja sami biali w super domach z brykami takimi ze szczeka opada?

Kapales sie w Pacyfiku :D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fanem Mass Effect'a wiec mam do ciebie pytanka odnośnie tej świetnej gry:

1. Czy kupujesz DLC do ME? Jeśli tak to za Bioware Points płacisz kartą czy kupujesz je w wersji "pudełkowej"?

2. Czy twoim zdaniem Lair of the Shadow Broker ma szanse wyjść w Polsce w przyszłości? Ja bardzo nastawiłem się na to DLC po przeczytaniu "Mass Effect: Odkupienie" (jeśli nie czytałeś to zachęcam) i chciałbym sie w końcuu dowiedzieć kto jest tym Handlarzem Cieni :P

Edytowano przez Jedi17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię drogi Allorze. Mam do Ciebie pewną prośbę. W którymś z numerów CDA , w dziale reedycje bodajże , pisałeś o Oblivionie ( nie wiem , w którym to numerze a trochę ich jest żeby to znaleźć ) i pisałeś tam o pewnym modzie / patchu , który zapobiega automatycznego levelowania NPC , różnorakich potworów , zbrojom i tego typu sprzętu etc. wraz z naszą postacią. I tu kieruje się z prośbą do Ciebie czy mógłbyś przesłać tu link do tego moda / patcha , abym mógł go ściągnąć. Z góry dzięki.

Edytowano przez Qmar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W CDA 1/2011 jest test Segate Momentus XT 500 GB, gdzie wyszło, że w WOW i Crysis jest dwa razy szybszy od zwykłego HDD. Zastanawia mnie jak by w porównaniu tym wypadła macierz RAID 0, która również (przynajmniej z założenia) jest dwa razy szybsza. Przy macierzy 2x 1TB cena wychodzi podobna, a miejsca 4x więcej, poza tym macierz nie musi się uczyć, co jest używane. Możesz coś dodać w tym temacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógłbyś, drogi Allorze wycenić ten komputer:

Płyta główna: Gigabyte GA-945GM-S2 S775 Si/Sa/VGA

Dysk twardy: HDD WD WD2500JS 250GB SATA-300

Procesor: Intel Core 2 Duo 4300 1.8 GHz (S775)

Pamięć: DDR-2 1024GB

Grafika: GeForce 7300GS 256 PX DV/TV

Obudowa: Procomp 5002A LONG P4 PPFC500

Zasilacz: 230V

Nagrywarka DVD LG

Pamięć flash, czytnik

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Edytowano przez zoombi666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor pomoz! recenzowales world of tanks w 6/11.sciągnąlem i sie wlaczyc nie chce wpisuje haslo e mail pisze unawable connect to network komputer odpowiedni internet 100mb/s i dziala pomoz!probowalem na stronie ale nie wiem jak to zrobic pliiiiiiiiiiiz pomoz :sad:

Edytowano przez pan112
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor pomoz! recenzowales world of tanks w 6/11.sciągnąlem i sie wlaczyc nie chce wpisuje haslo e mail pisze unawable connect to network komputer odpowiedni internet 100mb/s i dziala pomoz!probowalem na stronie ale nie wiem jak to zrobic pliiiiiiiiiiiz pomoz :sad:

Nie chce się bawić w moda(albo i tak :icon_mrgreen: ) ale od tego masz dział pomocna dłoń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoż iż jestem, że tak powiem "amatorem" cd-action i kiedyś nabywałem tylko dla gier to o co chodzi z "Allor, K^%$! Screeny?!" jesteś odpowiedzialny za nie czy cuś ?

Chyba sobie wybaczymy "per pan" i mnie nie zbluzgasz :D

Jakoż iż jestem, że tak powiem "amatorem" cd-action i kiedyś nabywałem tylko dla gier-teraz od grudnia "kolekcjonuje- to o co chodzi z "Allor, K^%$! Screeny?!" jesteś odpowiedzialny za nie czy cuś-bo nie łapię tego ? (przypomiał mi się rysunek czołgisty z konkursu na karykaturę, dlatego pytam)

Chyba sobie wybaczymy "per pan" i mnie nie zbluzgasz :D

Elo

Allor Kupowales cos w sklepie ram.net?

Sprobuj. Moze tobie sie poszczesci i otrzymasz zamowiony towar.

Ja czekam juz od 10/01/2011 i co? I nic!

Twój post pasuje tutaj jak woda pod wodą na plaży w Bikini Dolnym u Spongeboba - albo mam shizę ;]

Więc odpowiem Ci tak, że Allor za sam fakt, że to Al, pracuje w CDA i zarejestrował się tam (omijam fak, że zamówił coś) to mu przyjdzie exxxxpresowo!

Edytowano przez AdvanTaN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...