Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

O LotRO:

"(...)i nadal jest rozwijane, a nie zwijane (jak Conan czy Warhammer)."

Jak wytłumaczysz przyznany przez MMORPG.com AoC tytuł najbardziej poprawionego MMO ubiegłego roku?

http://www.funcom.com/wsp/funcom/frontend....p;table=CONTENT

Dodam, że konkurencja była w tym konkursie całkiem, całkiem:

http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/feature/3855/page/2

W kontekście tego co Funcom zrobił z grą od premiery i w kontekście nadchodzącego dodatku ( o którym notabene CDA nawet nie wspomniało...) zarzut ten brzmi co najmniej śmiesznie i świadczy o nieznajomości danego tytułu.

Tak, gram w AoC od samej premiery i od początku irytuje mnie podejście redakcji (i akurat nie chodzi tylko o Conana) do innych gier mmorpg niż WoW. Wiem, że to czego się nie zna jest "złe", ale czasem trzeba przełamać swoje uprzedzenia i wykazać się odrobiną obiektywizmu i rzetelności. A samo LotRO? Gra solidna, ale bez szaleństw, ot, jak ktoś preferuje PvE i Tolkienowskie klimaty to ma tytuł jak znalazł.

Ni hao ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy przegladalem artykul o CeBIT zobaczylem Twoje zdjecie jak grales na 6 monitorach i jesli sie nie myle to pisales o tym artykol w jednym z poprzednich numerow. Sam nie jestem za bardzo przekonany do tej technologii ale widze ze tobie nie przeszkadzaja te czarne paski na ekaranie. Watpie zebym mial okazje przetestowac to sam w najblizszym czasie wiec nie wiem za duzo na ten temat ale czy nie uwazasz ze byloby lepiej kupic duzy telewizor FullHD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo Al, mam takie pytanka odnośnie DoW II Chaos Rising, którego robiłeś recenzję:

1.Czy da się grać w kampanie z podstawki w Chaos Rising nie posiadając DoW II?

2.Czy w multi też nie mając wersji podstawowej gra się tylko Chaosem czy jest możliwość grania innymi rasami, to samo tyczy się też zwykłej potyczki z komputerem?

3.Mógłbyś powiedzieć kto Cię poparł w przyznaniu Chaos Rising znaku jakości(pytanie z czystej ciekawości)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dylemat w sprawie jednej gry i mojego sprzętu. :(

W planach mam kupno gry Battlefield Bad Company 2 i w tej sprawie kieruje się do was.

Nie wiem czy mi odpali na :

Windows XP Service Pack 3

AMD Athalon Xp 3000+

2.10 Ghz, 1.00 GB RAM

Jeżeli nie to proszę o podpowiedź w tej sprawie.

Dziękuje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Allor, na początku chciałem Ci podziękować, za to że dzięki konfiguratorowi zacząłem się interesować sprzętem 'na poważnie'. Od 2007 zacząłem już na 'własną rękę' szukać testów sprzętu w sieci, przy okazji dzięki temu poduczyłem się języka angielskiego. Muszę powiedzieć, że ostatnio ominęło mnie kilka numerów CDA, taak zbierałem każdy grosz na nowego kompa. Aktualnie widzę wielki powrót Konfiguratora i muszę przyznać, że mam kilka zastrzeżeń.

Przede wszystkim brakuje wzmianki o świetnym do gier athlonie II x3 435. Zacznijmy od tego, że w grach uzyskuje znacznie lepsze wyniki niż większość dwurdzeniowych procesorów, nawet droższych (w zależności od sklepu) conajmniej o 50zł phenomów II x2. Nie mówiąc o intelowskich e8xxx. Po prostu coraz więcej gier wykorzystuje ten dodatkowy rdzeń. Oprócz tego ma w wielu zastosowaniach ma przewagę nad tańszymi 'czterordzeniowcami' czyli athlonami II x4, które są już o 100zł droższe. Ten trzeci rdzeń przydaje się również w athlonie II x3 podczas grania- gdy akurat antywirus zacznie coś mieszać- spadki wydajności są wtedy o wiele mniej odczuwalne. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić dobre chłodzenie, np coś od rodzimej firmy SilentiumPC (Spartan, lub droższy Fortis, którego posiadam i jestem pod ogromnym wrażeniem:P). Ogólnie rzecz biorąc ceny, które są podane w konfiguratorze raczej odbiegają od 'realnych', nie mówię już nawet o kosmicznie drogim teraz komputroniku. Faktycznie to wina coraz droższego dolara. Sam kupowałem komputer w kwietniu i wybrałem płytę ze zintegrowaną kartą graficzną, myślałem że w wakacje uda mi sie kupić radeona 5850 poniżej 1000zł, cóż...;/

Oprócz tego mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie- 'Czy radeony hd5770 wystarczą do gier zapowiedzianych na jesień/ początek przyszłego roku? Chodzi mi głównie o: Medal of Honor, nowe Call of Duty, Kane & Lynch i sequel wiedźmina. Bo na chwilę obecną radzą sobie w wysokich detalach w średnich rozdzielczościach, ale nie chciałbym żeby za pół roku okazało się, że jestem skazany na co najwyżej średnie detale. W chwili obecnej to mid end. Pamiętam, że gdy kupowałem w 2007 roku komputer z gf7900 również był to wtedy mid end i w momencie zakupu karty te radziły sobie ze wszystkim, za kilka miesięcy była słynna złota jesień i diamentowa zima (Unreal TournamentIII, Wiedźmin, Crysis itd) i okazało się że mogę grać conajwyżej w średnich detalach. Faktycznie o wymaganiach sprzętowych tych gier nie wiele wiadomo, ale myślę, że fachowca z branży a przy okazji gracza mogę zapytać o prognozy;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to Allor nie ma czasu na takie bzdety bo pewnie screeny zrzuca ;) A po drugie to mimo to moje pytanie brzmi: Czy ktoś tam u Was w redakcji ma może PS3 i gra na niej w jakieś wyścigi, bo wbrew pozorom naprawdę ciężko o przyzwoitego miłośnika samochodówek na konsolach. Także jak coś to miło by było mieć tych z Was w znajomych na PSN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noes, nie było tu odpowiedzi od wieków... co tam, warto spróbować.

Mianowicie, znalazłem tą naprawdę świetną grę, RPG, wypuszczoną dopiero niedawno, zapewniającą dobre 20+ godzin dobrej zabawy, ciekawego humoru, i tak dalej... naprawdę chciałbym cobyście ją zrecenzowali. Piszę tutaj, jako że jesteś autorem tej recenzji do Dragon Age, więc możesz być osobą mającą ekstensywną wiedzę na ten temat...

Coż. Jedyny problem jest taki, że gra jest zrobiona we Flashu, i darmowa... z tego powodu, mało kto o niej słyszał. Dotychczas nie robiliście recenzji takich gier, ale, wiecie... moglibyście. Po tym jak Pixel Legions pojawiło się w piśmie...

W razie czego, zamieszczam linki... na razie zostały wypuszczone trzy rozdziały z ośmiu, razem dają dobre 35 godzin zabawy jeżeli nie wnika się dokładnie, i wiele więcej jeśli robi się to...

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

Sejwy z końców starszych rozdziałów przechodzą do nowszych, więc przechodzenie tego po kolei to dobry pomysł... mam nadzieję, że w ogóle rozważycie moją ofertę, to wiele dla mnie znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam mam Wielki problem w :gra: grze Mass Effect 2, :starwars: otóż w misji w której jesteś na stacji kosmicznej

kontrolowanej przez system WI(misja poboczna) to w obszarze badawczym jak

chce ustawić laser to mi się Mass Effect 2 :wallbash::rozpacz: wyłącza co zrobić?

czy mi się wydaję czy Al tego nie czyta :confused: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmujesz sie też sprzętem więc to pytanie kieruje do cb. Mianowicie mam taki problem: posiadam procka Intel Dual Core E2180 którego grzech jest nie podkręcić smile_prosty.gif problem w tym że moja nowa płyta główna (Foxconn G31MX series) skutecznie mi to uniemożliwia. Mam zablokowane okienka ze zmianą częstotliwościami szyny FSB i kilku innych rzeczy z tym związanych (tj. nie moge na nie najechać i nie są podświetlone jak inne a tym samym nie da sie zmienić parametrów) i nic tego nie zmieni. Przestawienie zmiany ustawień na manual też nic nie daje. Prosiłbym o szybką pomoc sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytania dotyczące zestawu "Optymalny I" z megakonfiguratora z numeru czerwcowego. Czy jeśli zamienię procesor AMD Phenom II X2 545 na AMD Phenom II X2 550, to czy to wpłynie ujemnie na wydajność w grach? I jeśli wraz z procesorem zamienię też kartę graficzną na Zotac GeForce GTX 260 - 216 896 MB DDR3 / 448 bit, to czy będę potrzebował silniejszego zasilacza niż ten standardowy w obudowie (zakładając, że w O/C bawić się nie będę)?

Pozdrawiam i z góry dzięki za w miarę możliwości szybką odpowiedź. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Al, mam pytanie związane z kupnem laptoka na studia. Zdecydowałem się niemalże zakupić to oto cudo

TOSHIBA L650-11F i5-430

Cena : niecałe 3000 zł

Konfiguracja :

Procesor:

Intel? Core? i5-430M (3MB Cache, 2.26 GHz) , Intel Turbo Boost 2.53GHz

Pamięć RAM: 4GB DDR3 (1066MHz), max 8GB

Napęd: DVD +/- R/RW , stacja dysków DVD Super Multi

Dysk twardy: 500 GB , (5400rpm), SATA

Matryca: 15,6" cali TruBrite? HD LED o podwyższonej jasności 16 : 9 TruBrite? (1366 x 768 )

Karta graficzna:

ATI Mobility Radeon HD5650 1024MB DDR3 HyperMemory? 4GB

(DirectX11, SM 5.0, Avivo)

Karta dźwiękowa:

Toshiba Bass Enhanced Sound System z Dolby? Advanced Audio

Bateria: Litowo-Jonowa ( do 4 godz. )

Typ Wskaźnika: Touch Pad z dotykowymi elementami sterującymi

Wymiary i waga: Szer. x dł. x wys. : 380,0 x 250,0 x 28,0 (przód)/37,9 (tył) mm

Ciężar : Od 2,50 kg

Oprogramowanie:

Windows 7 Premium PL 64-bit (preinstalowany z funkcją odzyskiwania dwóch dysków twardych firmy Toshiba)

Jest jeszcze gwarancja na 2 lata i rózne bajery, jak coś :

http://allegro.pl/item1157693532_toshiba_l...w7_gratisy.html

pod tym adresem jest całość.

jednakże nie znam się na sprzęcie a duże liczby mogą namieszać w głowie. Co sądzisz o konfiguracji i jakość/cena ? Pozdrowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc tak:

- w jakie gry grasz (sprecyzuj, podaj tytuły, gatunki)?

- po jakim nicku można Cię znaleźć?

- czy zauważyłeś już, że ME2 to TPS, a nie FPS, jak uparcie pisałeś w recenzji?

Okej, to na razie tyle. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...