Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Czytałem trochę o Rogue Warrior i Painkiller Resurrection i muszę przyznać że mocno się zdziwiłem patrząc na średnią ocen u tej pierwszej 25% a u painkillera 37%. Z tego co czytałm Rouge Warrior jest lepszy. Najwyraźniej inni sądzą inaczej. A ty jak myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ci się wzięło w tekście o 15-leciu Warcrafta, że Warcraft III dostał w CDA ocenę 10/10 ? Jestem na 99,9 % pewien że to było 8+/10 albo 8/10. Przyznaj się, pisałeś tą ocenę z pamięci ? :icon_twisted::icon_smile:

Oczywiscie, ze Warcraft 3 dostal 8 (czy 8+). Niedawno przegladalem stare CDA, m.in. 08/02 i tam byla wlasnie recenzja W3 z taka ocena. A Starcraft tez chyba dostal 8 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Mass Effect 2 autozapisy są często czy rzadko tak jak w ''jedynce'',bo w recenzji w CDA pisze że: ''Stan gry zachowywany jest automatycznie przed każdą poważniejsza walką''.]Czy więc nie zapisuje się podczas na przykład wylądowania na jakiejś planecie lub zmieniania lokacji?

I czy panuje taki sam klimat jak w jedynce ?Czyli taki ponury?.Aha jak się grało w jedynkę obraz tak jakoś dziwnie śnieżył ,a było to dogłębnie widać na samym początku na Eden Prime.I czy 29 stycznia będzie premiera w Polsce i czy będzie z dubbingiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem : posiadam PC i xboxa 360. I teraz takie gry jak np. GTA IV (+ dodatki), FlatOut Apokalipsa, Bully, czy inne które wystepuja na obu platformach mam zamiar kupić. I pytanie: kupic je na PC czy xboxa? Postawic np. w GTA IV na lepszą grafikę i gorsze sterowanie czy w samochodówkach na lepsze sterowanie? Chociaż do PC-ta ponoć można dokupić pad od x360. Liczy sie rowniez dla mnie lokalizacja a gry na konsole w Polsce sa rzadko lokalizowane. Dodatki do GTA IV wyjda na PC i moze za rok znowu zostanie zlokalizowane, a na konsole nie mam co liczyc. I w takim wypadku na jaką platforme mam kupic daną grę? Nie mam pojecia.... Co ty bys zrobil?;p Pad do Pc moge dokupić a grafika na konsoli lepsza juz nie bedzie i raczej zlokalizowana gra tez nie... Jest jeszcze kwestia duzego monitora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Allor Czy Recenzowana gra World Racing 2 z Numeru 3/2006 była BETĄ czy Finalną ?

Bo jedną z wad jest BRAK MULTI, jak nie ma jak jest :) w osobnym miejscu jak opcje grafiki, jak to była BETA to w sumie racja, jeśli chodzi o inne wady to...

Fakt hamulce są dziwne :) hamulcem ręcznym hanuje tak jakbym normalnym, a tak w innych ścigałkach auto robi bączka, Brak wnętrza w sumie racja brak, ale ponoć są mody z nowymi autami z gotowym wnętrzem, ale chyba kiedy gra poszła do recenzji tych modów jeszcze nie było, a Nadopiekuńczość komptera też, się zgodzę, sztrasznie irytuje to kogoś walne lub ktoś mnie i dostaje punkty karne, to samo za lekkie ścięcie zakrętu, ogólnie recenzja bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku chciałbym napisać że wcześniej nie kwestionowałem ocen końcowych gier jakie dostają one w CDA bo uważam ze każdy ma swój gust i to co dla jednego w danej grze jest piękne to drugiemu nie musi. Po przeczytaniu Twojej recenzji ME2 i przejściu całej gry doszedłem do wniosku ze ocena 10/10 którą dostała jest trochę zawyżona. Moim zdaniem ta gra zasłużyła sobie na ocenę 9z dużym plusem. Dlaczego tak uważam:

Zacznijmy od Przestrzeni i Swobody.

Jeśli porównujemy swobodę ME2 z ME1 to w jedynce była ona o wiele większa niż w dwójce. W jedynce mieliśmy możliwość wracania do wszystkich lub większości lokacji w których toczyliśmy walkę, W 2 niestety nie ma możliwości powrotu do lokacji w której walczyliśmy lub była ona częścią jakiegoś questa (przykład: Misja Samara: Ardat-Yakshi w której trafiamy do VIP-owskiej części klubu. W klubie jest do wykonania dodatkowy quest polegający na ostrzeżeniu reporterki ze boss gangu którego szpieguje dowiedział się o niej itd. Jeśli nie wykonamy tej misji od razu tylko zaczniemy dalej interesować swoją osobą Morinth i pójdziemy do jej apartamentu to nie mamy później możliwości dokończenia tego dodatkowego questa bo dana lokacja staje się już niedostępna). W jedynce co prawda misje poboczne były wykonywane zazwyczaj razem z głównymi misjami ale takie hmmm ograniczenie które sprezentowali nam twórcy gry nie można nazwać swobodą. Kolejna sytuacja odnośnie swobody w grze. Po pierwszej rozmowie z Człowiekiem Iluzją na Normandy jesteśmy automatycznie kierowani do miejsca gdzie mamy wykonać misję. Rozumiem znaczenie tej misji i po co jesteśmy tam wysyłani ale to jest kolejna sytuacja w której autorzy ograniczyli nam swobodę w podjęciu decyzji czy lecimy tam od razu czy np najpierw pójdziemy do swojej kabiny i zmienimy pancerz. W jedynce czegoś takiego nie było.

Jeśli chodzi o przestrzeń to masz rację jest o wiele większa w porównaniu z jedynką, chociaż bardziej jest to zasługą tego że sami "sterujemy" statkiem po danym układzie.

Dialogi:

Dialogi w 2 są o wiele mniej zabawne jak i nie posiadają tego co w jedynce sprawiało to że np. chęcią rozmawiało się z Wrex'em po klika razy na ten sam temat aby usłyszeć jego opinie na temat Sarena i co mu by zrobił. Mało tego za dialogi w ME2 odpowiadają inne osoby niż w jedynce.

Napisałeś też że nie znalazłeś żadnych błędów. Hmmm najwidoczniej nie chciałeś ich znaleźć. Pierwszy błąd można doświadczyć w 1 koloni do której zostajemy wysłani. Po rozmowie z Tali i udaniu się dalej jesteśmy informowani że w naszym kierunku zbliżają się sondy bojowe. W momencie kiedy przelatują one nad nami wystarczy strzelić do jednej aby później był kłopot ze zestrzeleniem jednej z nich (pojawia się jedynie w czerwonej ramce i co byś nie robił to nie da się jej zestrzelić i pozostaje jedynie wczytać save i tym razem nie strzelać do nich w momencie kiedy przelatują - mi zdarzyło się to 2 razy).

Kolejny i tym razem denerwujący błąd w grze jest taki ze NPC potrafią chować sie w ścianach. Taki błąd powoduje to że musisz nakombinować się aby w końcu ubić tego NPC aby móc iść dalej.

Kolejny błąd który jest już mniej denerwujący: gdy wychodzisz z jakiejś orbity planety którą skanowałeś i za szybko klikniesz myszką aby móc lecieć to "zacinasz się". Jedynym wyjściem z tego jest ponowne wejście na orbitę planety i wyjście z niej.

Takie błędy wskazują na to że wszystko działa bez problemu do czasu kiedy robisz to co przewidzieli programiści. W momencie kiedy chcesz zrobić coś czego Oni nie przewidzieli to wychodzą na wierzch ich błędy.

Jeszcze mała wzmianka na temat lokalizacji gry. - grałeś w ANG wersje więc gra dostałą taką ocenę jaką dostała

W momencie kiedy wyszła gra GTA IV osoby posiadające oryginalną grę miały problemu z jej odpaleniem. Na pomoc przyszedł im chłopak który na YouTube umieściła filmik z poradami jak odpalić oryginalna grę. W pewnym momencie wypowiada on dość trafne słowa na temat Microsoftu. Nie pamiętam dokładnie tych słów ale brzmiały one mniej więcej tak: Czego nie dotknie się Microsoft to musi on to spier...

Po przejściu gry jak i w trakcie przechodzenia jej i słuchaniu/czytaniu polskich dialogów te słowa zaczynają pasować do EA Polska która jest odpowiedzialna za lokalizację gry. Osobom z EA Polska które są odpowiedzialne za spolszczenie gry jak i za dubbing powinno im się odciąć pewne części ciała a mianowicie: ręce - aby uniemożliwić im dalsze "psucie" lokalizacji, uszy - aby nie słyszeli tego jak sie ich opierdziela za ME2 i język aby nie mogli narzekać na brak rąk i uszu.

Nie wiem jak to jest możliwe aby zostawić nie zmienione głosy innych bohaterów gry a zmienić głos głównego bohatera (nie wiem czy głos pani komandor Shepard też jest zmieniony) Sheparda tak jak to ktoś trafnie nazwał na jakimś forum jak by to był bohater z Power Rangers lub innej bajki dla dzieci.

Nie wspomnę już o tym że róznica w dialogach mówionych a napisach pojawiających się na ekranie jest tak ogromna że gra o niższym budżecie miała by ich mniej niż ma ME2. W ME1 też były błędy w dialogach ale nie w takiej ilości.

Na sam koniec.

Jeśli za lokalizację Mass Effect 3 będzie odpowiadało EA Polska to od razu mówię że nie zamierzam jej kupować. Prędzej nabędę ją w ogólnie dostępnym "sklepie" :laugh: torrent :wink: niż dam zarobić dla EA chociaż złotówkę. Od dawna uważam ze EA jest nastawiona na zysk przy produkcjach gier niż na jakość wydawanych gier.

Mam tylko nadzieję na to że nie oberwie mi się za mocno za ten tekst a szczególnie za sam koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. w marcowym numerze 03/2010 robiłes megatest peryferi dla graczy ; pady, kierownice, joystiki. Chodzi mi dokładnie o pada logitech chillstream PC. mam tego pada a w artykule jest napisane ze jest zgodny z PC i XBOX360. czy to oznacza ze moge go uzywac podczas grania na mojej konsoli i czy wiesz jak to zrobic poniewaz samo podłaczenie przez usb u mnie nie podziałało a na stronie logitechu nie moge sie niczego dowiedziec. nie chciałbym dodatkowo wydawac kasy na pada do xboxa jezeli da sie grac na tym. prosze o pomoc:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...