Skocz do zawartości
allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Trudniejsze oznacza geometrię czy wartości bezwzględne

Heh :).

PS bazoooka93, ja ma zestaw Tracera, chyba z serii Carbon. Mysz + klawiatura kosztowała ok. 55zł

Jak długo masz ten zestaw? Tracer słynie z tanich produktów, które po roku użytkowania nadają się do wyrzucenia. Ja zainwestowałbym w porządną klawiaturę, której nie będę musiał za parę miesięcy zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawik mam ponad rok (minął w październiku).

Generalnie jak pisałem, to rozwiązanie budżetowe. Potencjometr od zmiany głośności od początku był lekko starty (widać cuś czarnego na srebrnym lakierze). Na dole ta "karbonowa" długa część nie jest idealnie spasowana, lekko się ugina, ale nic nie trzeszczy. Klawisze skrótów można przypisać załączonym programem do praktycznie każdej aplikacji/funkcji. Brak makr (albo ja nie umniem ustawić, albo WoW coś knuje...). Co może wkurzać, nie ma tu diod, oznaczających włączony NumLock czy CapsLock, a jedynie pojawia się informacja na pasku zadań, mi to generalnie nie przeszkadza.

Co do myszy, to możemy ustawiać jej czułość w dołączonym programie oraz przypisywać funkcje do 2 dodatkowych klawiszy. Ja miałem ustawione Wstecz/Następna strona. Do końca nie wiem, czy to wina Win, czy myszy, ale raz na ruski rok zdarzało jej się odrobinkę szaleć (np klawisz sam się nacisnął 2x Wstecz), ale ostatnio się uspokoiła (odpukać!)

Generalnie do 50zł dużo lepszego zestawu nie znajdziesz. Kumplowi kupiliśmy klawiaturę A4tech`a, to po kilku miesiącach zaczęło wyskakiwać "z" i "x". Owy sprzęt ma system wciskania podobny jak w laptopach, czyli "x", krzyżowy.

PS Tu jest aukcja samej klawiaturki http://www.allegro.pl/item834472217_klawia...ja_od_5_zl.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ty testowałeś te płyty główne na chipsecie P55, ale co powiesz na tą :

http://www.morele.net/plyta-glowna-foxconn-p55a-251543/

pewnie tak tania z powodu kiepskiej sekcji zasilającej CPU, wiec pewnie OC odpada, ale pociągnie chyba spokojnie mocniejsze procki (jak by pod ten socket Intel wydał proca z TDP 130W) bez OC, dobrze mówię ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo 450 zł na AsRocka to sporo, a SLI/CF mnie nie interesuje, za tą cenę to już nie lepiej wziąć którąś z testu w CDA (np. Gigabyte P55-UD3) ?

i widzisz coś przeciwko temu taniemu FOXCONNowi ? (jakieś wyraźne wady)

Jak długo masz ten zestaw? Tracer słynie z tanich produktów, które po roku użytkowania nadają się do wyrzucenia. Ja zainwestowałbym w porządną klawiaturę, której nie będę musiał za parę miesięcy zmieniać.

Ja mam chyba najtańszą klawiaturę firmy BTC (bez żadnych klawiszy multimedialnych, żaden low profile i inne badziewie) i mi służy ponad 6 lat (i działa nadal więcej niż dobrze) i wg. mnie nadaje się do grania bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś ją kiedyś z Razerami i innymi droższymi klawiaturami?

Ten Foxconn to budżetówka, ja wolałbym coś droższego i mocniejszego-płyta główna to jeden z najważniejszych komponentów komputera. Jeśli kupujesz PC-ta na LGA1156, to zapraszam do działu Składamy komputer-kupujemy części.

Edytowano przez org
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ja wolałbym coś droższego i mocniejszego-płyta główna to jeden z najważniejszych komponentów komputera.

wiele razy słyszałem ten tekst i wg. mnie w świecie komputerów nie powinno się kierować tekstami w takim stylu (tudzież takimi: "Skoro kupuję droższy procesor to wypada też kupić droższą płytę główną." itp.) tylko powinno się popatrzeć na parametry techniczne płytek gł. i najlepiej zdjęcia, a następnie wybrać o takich parametrach jakie nam odpowiadają i będziemy ich używać (np. nie ma sensu dopłacać do lepszego układu dźwiękowego jeśli będziemy używać oddzielnej dźwiękówki, a i ogromne ilości złącz SATA czy USB mało który użytkownik potrzebuje)

natomiast jeśli zamierzamy podkręcać to powinno się przejrzeć jakiś test płyt gł. w którym piszą jak płytki się sprawdzają w OC, czy poczytać opinie na forach (ew. wybrać model z lepszą sekcją zasiania, czy dobrym chłodzeniem jeśli OC ma być spore)

a od biedy do normalnego użytkowania można wybrać każdy model sprawdzonego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że jeśli składamy zestaw na LGA1156 to PODSTAWĄ jest mocna płyta główna. Ten AsRock jest w swojej cenie bardzo dobry i dlatego jest na wielu forach (m.in. tutaj) polecany. Jeśli chcesz złożyć tanio zestaw, to raczej nie wybierasz drogiej podstawki jaką jest LGA1156, tylko AM3 lub od biedy AM2+/LGA775 (i tutaj już wyrwiesz dobrą płytą za <300zł-przykładem jest świetna 770T-UD3P od Gigabyte).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocna w jakim sensie ? zasilania ?

w takim razie co powiesz na model AsRock P55 PRO:

http://www.asrock.com/news/events/2009P55/index.asp?c=Models

niemal to samo co model Extreme, z tym że z innym (pewnie gorszym) chłodzeniem (ale i tak wygląda ono dobrze) i brakiem obsługi SLI, a CF jest w trybie 16+4 (ale mnie SLI/CF nie interesuje).

a i co to jest ten EuP ?

Edytowano przez gregor64
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASRock jako proekologiczna firma szczyci się wdrożeniem zaleceń Unii Europejskiej związanych ze zużyciem energii elektrycznej przez urządzenia domowe. Regulacja EuP (ang. Energy Using Product) wytycza nowe standardy dla urządzeń elektrycznych na najbliższe dziesięciolecia. Jedno z zaleceń dotyczy poboru mocy, gdy urządzenie jest wyłączone: powinien on wynosić poniżej 1 W. Płyty ASRocka ze znaczkiem EuP pobierają wtedy poniżej 0,5 W (jeśli użyje się zasilacza zgodnego z EuP). Płytę wyposażono również w system oszczędzania energii Intelligent Energy Saver.

Wolałbym dopłacić 60zł do P55 Extreme :). Tak obstaję przy tej karcie, bo mam z nią miłe wspomnienia-to dobra konstrukcja. Są jeszcze Gigabyte P55-UD3 i MSI P55-C53, ale ja szczerze polecam tamtego AsRocka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allorze! Dlaczego od czterech stron nie ma tu żadnego twojego posta? :7

Podejrzewam, że Al jak zobaczył, na ile i jakie pytania musi odpowiadać, spanikował. Ew. powiązanie do teorii Mr. Jedi - wciąż siedzi w damskiej toalecie i płacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deadline deadlajnem, ale odpowiedz mi proszę na jedno pytanie:

nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności ktoś mi podpier... moj stary telefon k800i. Jestem zainteresowany iPhonem (chyba 3GS). Pisałeś, że kupiłeś iPhone'a z drugiej ręki- czyli z allegro, gieldy..? Jeśli jeszcze mógłbyś napisać za ile, bo nie chcę się dać zrobić w bambuko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jako totalny "świeżak" na Forum, od razu chciałbym przeprosić, jeśli pomyliłem tematy, ale ten wydawał mi się najodpowiednieszy.

Przejdę do rzeczy: w artykule o 15-ej rocznicy Warcrafta napisałeś, Al, że Warcraft II razem z dodatkiem BtDP "jest obecnie praktycznie nie do zdobycia...".

A nie ma go przypadkiem, i to nawet w wersji Battle.net Ed. w Antologii Blizzard od CD-Projektu?

P.S. 500. post jest mój! >:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że gra w opakowaniu premierowym jest praktycznie nie do zdobycia, w przeciwieństwie do Warcrafta II w Antologii.

Tyle, że wypowiedź Ala odebrałem tak, jakby Warcrafta II W OGÓLE było trudno dostać. Była dla mnie niejasno sformułowana. Może i się pomyliłem, bo Autor artykułu miał chyba na myśli "TĄ" wersję gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie, Allorze, dwa następujące pytania:

1. Kilka dni temu postanowiłem pójść z duchem czasu :tongue: i zmieniłem starego Win XP na Windowsa 7 Ultimate 64-bit . Od dłuższego czasu interesują mnie zaś stare klasyki, m.in. "Thief - Antologia", "Deus Ex - Antologia", "Saga Fallout", a także "Dawn of War - Antologia" (wydanie z Platynowej Kolekcji - podstawa + dwa pierwsze dodatki) i chciałbym wiedzieć, czy ze względu na nowy system mogę mieć z tymi grami jakieś problemy (bo np. taki "Counter-Strike 1.6" hula jak ta lala :happy: ), bo nie chcę kupić gry, która mi nie będzie działać :wink: .

2. Mam ASUSa S96S o następującej konfiguracji:

- Core 2 Duo T8100 2.10 GHz

- 4 GB RAM DDR2

- NVIDIA GeForce 8600M GS 256 MB

- Windows 7 Ultimate 64-bit

Jeśli chciałbym sprawdzić, jak dana gra będzie u mnie działać, to który zestaw z waszego Konfiguratora LIVE powinienem brać pod uwagę? Który jest najbliżej mojej konfiguracji?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam oraz życzę Tobie, jak i całej Redakcji i wszystkim Forumowiczom, szczęśliwego Nowego Roku 2010. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...