Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Allor z Geminim jeszcze nie wrócili z imprezy Blizzarda. Jak wrócą to ich poproszę, żeby zerknęli do swoich forumowych tematów.

Ja mam pytanie poniekąd na ten temat: na jednym ze zdjęć w zapowiedzi Diablo III ( super!!!) jesteś ty i GEM?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek, że spaliłeś jakiś element komputera?? Podkręciłeś za mocno procesor? Pytam cię nie jako eksperta w dziedzinie sprzętu, ale jak zwykłego człowieka, lubiącego zapach spalenizny wydobywającej się spod biurka... :D

W zasadzie tak. Tzn. Spaliłem już dwa zasilacze, choć w zasadzie to spaliły się same, tzn. nic przy nich nie grzebałem, a poszły z dymem. Ale że były dość dobre, to kompom nic się nie stało, choć w jednym to wyładowania szły aż nie-miło.

Poza tym bawiąc się "pastą" termoprzewodzącą z ciekłego metalu zakończyłem żywot płyt P5B Deluxe - karta graficzna działała tylko w trybie PCIe x4, co niestety do nieczego sensownego (czytaj: grania) się nie nadawało.

Więcej problemów nie miałam, no może poza jednym ukruszonym AMD-kiem w bardzo dawnych czasach, ale działał potem bez problemu więc się nie liczy.

Al

Co wolisz: GW czy WoW?

WoW. Niestety (i piszę to całkiem serio, bo brak konkurencji jeszcze nigdy konsumentowi na zdrowie nie wyszedł) niczego lepszego dla mnie nie ma, a sprawdzałem chyba wszystkie liczące się MMO.

NIe masz znajomych? :P

A na poważnie to skąd takie stwierdznie w tym krótkim wstępie? No i dlaczego by nie mieć?

Choćby dlatego że wygląda do d... kitu na LCD, a coś takiego mam. I kosztuje kosmiczne pieniądze jak na swoje możliwości, a nie lubię przepłacać. Do tego mieszkam w kawalerce, więc ze znajomymi to się spotykam na mieście. Więc niby dlaczego miałbym to Wii mieć?

Skąd i kiedy przybyłeś do CD-Action?

Z ogłoszenia (serio) niecałe 11 lat temu. Tak, jestem (pod tym względem) starym prykiem ;P

Piszesz ze masz all konsole oprucz wii wiec w co grasz na pps(jesli takowe masz)bo ja walsnie nie wiem w co pograc

Teoretycznie karciane MGS-y i FFVII CC, choć częściej (ze wględu na czas) jest to Puzzle Quest i ostatnio Pata Pom.

Jakie posiadasz gry na xboxa 360? ;) Ile czasu i przeważnie kiedy przeznaczasz na granie dla przyjemności? Z góry dzięki za odpowiedź

Ostatni nabytek to Mass Effect i... PS3. Nie mam aż tyle czasu, by mniejsza liczba gier na PS3 mi przeszkadzała, za to lubię grać w ciszy (ostatnio MGS4, GTAIV, Prolog). Co do czasu - jak uda mi się w domu pograć 2h to się bardzo cieszę.

Moze pytanie nie bezpośrednio o tobie,ale zznasz sie na sprzecie wiec:

Czy oplaca mi sie kupic Odtwarzacz Mp3 Sandisk Sansa CLIP FM 2GB Black za 123 ZŁ?

Post stary, ale że nadrabiam zaległości...

Mi się Sandiski podobają bo działają jako dysk po podłączeniu do kompa (nie muszę więc instalować softu), a do tego mają całkiem sensowną jakość dźwięku i wygodny interfejs przyciskowo-ekranowy.

Czytałeś Gre Endera ? Grałeś w tibie ? W jakim wieku zagrałeś pierwszy raz w strzelankę ? Jaki klub piłkarski lubisz ??????

Czy jesteś wierzący ?

Czytałem, nie grałem, bardzo dawno temu, nie lubię, zależy jak to rozumieć.

Dlaczego w dziale sprzętowym używasz pseudo/nicku 'Marchewa' :)...?

Marchewa to osobny byt, wypadałoby się go spytać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie za często zaglądasz w ten temat, ale i pytań wielu nie ma.

Tak się jednak zastanawiam, czy uważasz, że Twoja "popularność" na tle innych redaktorów jest mniejsza (z punktu widzenia czytelnika), że jesteś w jakiś sposób niedoceniany przez nas? Czy może po prostu wszyscy znają Cię na tyle, że nie muszą zadawać zbędnych pytań tutaj?

I sytuacja podobna, ale w samej redakcji. Czy tam Twoja wiedza i umiejętności są cenione bardziej niż w przypadku pozostałych redaktorów, może dostajesz bardziej odpowiedzialne, a nawet ciekawsze zadania (lepsze gry do recenzji, pierwszeństwo w delegacjach etc.)? Bo mam rozumieć, że w sprzęcie wiedziesz prym :D

Co do popularności - wiem ile czasu spędzam na forum, więc pretensji nie mam, nie czuję się też dyskryminowany. Czy mnie na tyle znają - nie wiem, trochę lat w redakcji pracuję, więc może...

Sprzęt pozwala mi nieco przebierać w grach (jako że mam przez niego mało czasu, to walczę tylko o tytuły na których mi bardzo zależy - a że nie walczę za często to często mi się udaje), co może sprawiać takie a nie inne wrażenie odnośnie dostawania odpowiedzialnych gier. Co do delegacji - w większości jeżdżą ludzie, którzy na dany temat mają najwięcej do powiedzenia, a że mamy w redakcji w miarę ustalone specjalizacje, więc o preferencjach ciężko mówić... Oczywiście zdarzają się wypadki losowe, wtedy jedzie ktoś inny, ale generalnie raczej się o takie rzeczy nie kłócimy, no chyba że ktoś ma już dosyć, bo miał ich ostatnio za dużo i brakuje mu czasu na inne rzeczy.

Pytanie proste,logiczne i składne:

Dlaczego nie tykasz Gothica? Rozumiem "jedynka" bardzo amataroska,sterowanie, ale oprócz sterowania ta gra ma fabułe, ciekawe questy,postacie, grafike która była max. wyżyłowana jak na 2000 rok, więc nie rozumiem dlaczego nie chciałbyś spróbować jeszcze raz bo 8 latach(:PP) podejść do tej gry. :)

P.S W G2 sterowanie jest inne, więc oprócz sterowania musi być jakiś inny powód, a to że Piranha Bytes była amatorską firmą też chyba nie usprawiedliwa.

Bo podchodzenie po X latach do gry, której się nie widziało gdy była na topie jest bardzo niebezpieczne. Wiem że gra jest dobra, ale po przejściach z Warcraftem III (w którego nie grałem po premierze, w zasadzie sam nie wiem dlaczego...) wolę sobie uzupełnianie braków w znajomości klasyki odpuścić. Poza tym - czasu na granie mam na tyle mało (jak gdzieś pisałem, poniżej 2h dziennie), że nawet nowych gier, na których mi zależy, nie jestem w stanie przejść :(

Ja mam pytanie poniekąd na ten temat: na jednym ze zdjęć w zapowiedzi Diablo III ( super!!!) jesteś ty i GEM?

Tak :)

Dlaczego nie odpowiadasz na pytania i w ogóle nie ma Cię na forum?

Co tam, odpowiem - lepiej później niż wcale.

Mam problem z czasem, a forum ma niestety niższy priorytet niż np. sprzęt, recenzje gier, czy maile do Konfiguratora. A ostatnio miałem jeszcze masę wyjazdów, co przekładało się na duże zaległości i straszne braki czasowe - efekty widać.

Czy się to poprawi? Mam nadzieję że tak, ale obecać nie mogę :(

Od czego zaczęła się twoja przygoda z jRPG?

Final Fantasy VII.

WoW 2 tygodnie zadawania pytań i ani jednej odpowiedzi GRATZ ALLOR

a tak na serio o co chodzi z textem często przewijającym się w dygresjach (ALLLOR !@#$%^ SCREENY)

A dziękuję, udało mi się ten wynik nawet poprawić :(

czemu nie masz avatara?

Bo jeszcze nie mam... Ale mam już pomysł, więc pewnie niedługo (może nawet w tym roku, ale nie chcę zapeszać, bo już obiecywałem odpowiedzi raz na tydzień a wyszło jak wyszło) się pojawi.

Hmm mam pytanie podpisaliście umowe z komputroniekiem?? ponieważ ceny kart i innych częsci są strasznie duże i naprwade w sklepie xxx i xxx kosztuja dużo mniej ( nie podaje stron bo nie wiem czy to dozwolone )

Mamy umowę z Komputronikiem ze względu na dostępność sprzętu (możemy sprawdzać niemal dowolne konfiguracje) i czasy realizacji. Owszem, nie są najtańsi, ale po to podajemy ceny komponentów i ich dokładne nazwy, by każdy mógł sobie - jeśli najważniejsza jest cena lub fakt, że ma inny sklep pod nosem - złożyć komputer w innym miejscu.

Jakie jest twoje zdanie odnośnie listu "LordOfMordor" z AR, który napisał że konfiguracja komputerów (Którą ty układasz) jest śmieszna oraz, że "profesjonaliści" mają z tego polewkę. Czy masz takie samo zdanie jak Smuggler?

Profesjonaliści to temat ciężki, choćby dlatego że wg. definicji jest to ?osoba zajmująca się zawodowo jakąś dziedziną?, a jakby nie było, konfiguracje są przygotowywane przez graczy i gości ze sklepu - jakby nie było, i jedni, i drudzy są profesjonalistami, a z komputerów które razem wymyślają polewki nie mają.

Druga definicja to ?ktoś, kto ma duże umiejętności w jakiejś dziedzinie i doskonale wykonuje swoją pracę?. I teraz - jeśli weźmiemy gości z supermarketów, to niewątpliwie mają polewkę, bo przecież wystarczy wsadzić quada, 4GB RAM-u i kompy będą schodziły nawet gdy będą miały tylko wbudowaną kartę graficzną. Ale naszym celem nie jest nabijanie ludzi w butelkę tylko prezentowanie komputerów do grania.

Trzecia sprawa to osoby zajmujące się OC, mające chody w sklepach/hurtowniach. Nie twierdzimy, że nasze konfiguracje są najlepsze, bo choćby ze względu na cykl wydawniczy, niejednokrotnie zdarza się, że w momencie gdy CDA trafia do sklepów, można już złożyć coś lepszego czy tańszego. Tego się nie przeskoczy. Tak samo jak super wyników OC uzyskanych na wyselekcjonowanych podzespołach - robimy komputery z myślą, że ktoś będzie je później chciał kupić w sklepie, co oznacza, że podzespoły muszą być łatwo dostępne i popularne, by nie było problemów z ich zdobyciem. Poza tym nie wszystkie prezentowane na łamach zestawy są robione z myślą, że będą wymiatały. Sprawdzamy też konfiguracje, które są popularne (np. pyta o nie dużo osób w mailach), a zbytnio sensu nie mają (np. wszystkie procki czterordzeniowe). Samo pisanie nie za wiele daje, więc robimy kompa, który choć teoretycznie powinien wymiatać, w praktyce... różnie to bywa. Ale w takich wypadkach piszemy jaką konfigurację wybrać w zamian. Poza tym co miesiąc prezentujemy nie tylko 3 nowe konfiguracje, ale także do 3 starszych, jeśli były one lepsze.

I sprawa ostatnia - Konfigurator nie jest pomyślany dla tej trzeciej kategorii osób, a dla graczy, którzy za dużego pojęcia o sprzęcie nie mają, ale wiedzą przynajmniej tyle, że kupno w markecie sensu nie ma.

Co mam nadzieję temat wyczerpuje, choć jeśli nadal są jakieś pytania, chętnie odpowiem (i to możliwe, że całkiem niedługo, w każdym razie się postaram).

Jaki gatunek gier OSOBIŚCIE preferujesz?

Z kim najlepiej się dogadujesz w redakcji?

cRPG, MMORPG (czytaj WoW) i jRPG oraz samochodówki.

Nie wydaje mi się bym miał problemy z dogadywaniem się z resztą redakcji, choć najbardziej wkurza mnie Naczelny wołający o screeny ;) A tak serio - jak jest deadline i coś się wali to wszyscy wkurzają się na wszystkich, generalnie jednak problemów z komunikacją nie ma - jesteśmy jedną wielką, kochającą się (platonicznie) rodziną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Diablo III: Jako zagorzały fan wszedłem na stronę Blizzarda i obejrzałem gameplay w którym pokazywano barbarzyńce. I na kuli gdzie powinna być mana pojawiło się "furia"? Nie jestem pewien więc pytam. Niestety to nie kojarzy mi się dobrze, bo skojarzenie mam takie z Lokim, który dla mnie (tutaj przepraszam Cię) był totalną porażką. Może przesadzam, bo fajny jest na parę godzin, ale potem nuży totalnie. A to w Lokim była ta furia. Mój strach jest właśnie taki, żeby Diablo III nie był kopią Lokiego.

PS. Większość, a w sumie 99% nie zrozumiałem, bo było po angielsku. Jestem beznadziejny z angielskiego nawet prywatne lekcje nie pomagają i po prostu mogłem źle zrozumieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że piszesz iż cenisz sobie gry z gatunku jRPG(chyba jako jedyny z ekipy red. :) ) pytam: od FF7 zacząłeś znajomość z jRPG,ale czy wcześniej miałeś do czynienia z innymi tytułami podobnymi?Jeśli tak to jakie Ci zapadły w pamięć ?

I jeszcze kilka pytań: wolisz bardziej Morrowind czy Oblivion ?

PS.Z kilku twoich wypowiedzi z GW(o pikselach w Tomb Raider na przykład) wychodzi,że raczej nie lubisz wracać do "staroszkolnych" tytułów .Prawda to,czy owy niesławny TR to wyjątek? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to błąd w artykule "Audio na PC" ? Napisałeś"ASUS Xonar D2X wygląda niepozornie, ale jakością dźwięku bije nawet najlepsze X-Fi." Jest to w całym artykule. Myślę, iż chodziło Ci o model "DX/XD", gdyż "D2X' kosztuje ok. 600 zł, a właśnie "DX/XD" to ta za nieco ponad 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to błąd w artykule "Audio na PC" ? Napisałeś"ASUS Xonar D2X wygląda niepozornie, ale jakością dźwięku bije nawet najlepsze X-Fi." Jest to w całym artykule. Myślę, iż chodziło Ci o model "DX/XD", gdyż "D2X' kosztuje ok. 600 zł, a właśnie "DX/XD" to ta za nieco ponad 200 zł.

Jeśli tak jest, to niestety mój błąd. Znaczy - zdanie nadal jest prawdziwe, ale chodziło mi o DX-a, który choć tańszy, też jest lepszy (choć już nie tak bardzo, jak D2X).

Jako że piszesz iż cenisz sobie gry z gatunku jRPG(chyba jako jedyny z ekipy red. :) ) pytam: od FF7 zacząłeś znajomość z jRPG,ale czy wcześniej miałeś do czynienia z innymi tytułami podobnymi?Jeśli tak to jakie Ci zapadły w pamięć ?

I jeszcze kilka pytań: wolisz bardziej Morrowind czy Oblivion ?

PS.Z kilku twoich wypowiedzi z GW(o pikselach w Tomb Raider na przykład) wychodzi,że raczej nie lubisz wracać do "staroszkolnych" tytułów .Prawda to,czy owy niesławny TR to wyjątek? :D

Zaczynałej jRPG od FFVII, wcześniej skośnookich produkcji nie tykałem, a z mangi znałem tylko Załogę G i Pszczółkę Maję (choć nie wiedziałem że to manga). Po FFVII to się zmieniło, ale ponieważ pytanie jest o wcześniejsze tytuły, to odpowiedź brzmi - żadne.

Oblivion, ale bez levelowania przeciwników.

Lubię, o ile widziałem je już wcześniej (czyli w pamięci mam wyryte, że wyglądają dobrze). Za dużo nowych gier mi się podoba (nie chodzi tylko o grafikę, ale przede wszystkim o grywalność), by chciało mi się wracać do starych tytułów.

Mam pytanie odnośnie Diablo III: Jako zagorzały fan wszedłem na stronę Blizzarda i obejrzałem gameplay w którym pokazywano barbarzyńce. I na kuli gdzie powinna być mana pojawiło się "furia"? Nie jestem pewien więc pytam. Niestety to nie kojarzy mi się dobrze, bo skojarzenie mam takie z Lokim, który dla mnie (tutaj przepraszam Cię) był totalną porażką. Może przesadzam, bo fajny jest na parę godzin, ale potem nuży totalnie. A to w Lokim była ta furia. Mój strach jest właśnie taki, żeby Diablo III nie był kopią Lokiego.

PS. Większość, a w sumie 99% nie zrozumiałem, bo było po angielsku. Jestem beznadziejny z angielskiego nawet prywatne lekcje nie pomagają i po prostu mogłem źle zrozumieć.

Odpowiem na szybko - najpewniej będzie to działało podobnie jak w WoW-ie (do którego DIII będzie pewnie swego rodzaju szkołą, skoro ma być jeszcze prostszy), czyli... moim zdaniem całkiem nieźle. W Lokiego nie grałem, więc o nim się nie wypowiem.

Co do anglika - nie poddawaj się, zwłaszcza że w necie po angielsku jest dużo więcej niż po polsku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po ostatniej "imprezie u Blizzarda" ?

Jak po przedostatniej :) Czyli goście wiedzą co robią, a choć nie wszystkie ich pomysły muszą się podobać, ciężko ich za tą konsekwencję nie podziwiać. Poza tym... rozwinięcie będzie w nowym CDA, nie mogę więc wszystkiego wrzucić na forum. Ale na pocieszenie - jest na www pisana na żywo relacja.

Allor dlaczego twoje recenzje i oceny prawie zawsze są najsurowsze.

Hmmm, ostatnio to raczej dobre oceny dawałem, a nie złe...

Ale generalnie dlatego, że jak coś jest dobre, to jest dobrze oceniane, a jak złe to mamy ten komfort, że możemy pisać o kaszankach, że są kaszankami. To samo dotyczy średniaków - jak są średnie, to co, mamy pisać, że jest inaczej? Nikt nam tego nie każe, w końcu chodzi o rzetelność, a nie schlebianie wydawcom czy twórcom, bo to na dłuższą metę nikomu na dobre nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego że (Wii) wygląda do d... kitu na LCD, a coś takiego mam. I kosztuje kosmiczne pieniądze jak na swoje możliwości, a nie lubię przepłacać. Do tego mieszkam w kawalerce, więc ze znajomymi to się spotykam na mieście. Więc niby dlaczego miałbym to Wii mieć?

No niszczysz mit o zarobkach redaktora CDA :) W samym pytaniu nie chodziło o to dlaczego Wii nie masz, ale dlaczego we wtępie już to zaznaczasz - jakaś specjalna awersja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niszczysz mit o zarobkach redaktora CDA :) W samym pytaniu nie chodziło o to dlaczego Wii nie masz, ale dlaczego we wtępie już to zaznaczasz - jakaś specjalna awersja?

Skoro piszę że mam inne konsole, to pewnie przynajmniej jedna osoba by się pytała, dlaczego nie mam Wii. Zresztą jak widać i tak się spytałeś, ale mam nadzieję, że skończy się na jednym pytaniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu jesteś nowym użytkownikiem forum, skoro pracujesz w CD-Action od dawien dawna?

Bo wcześniej nie siedziałem na forum, ale jak widać czasy się zmieniły - jak to mówią, tylko krowa nie zmienia poglądów (i nie ma to nic wspólnego z tym, że mój main to Tauren).

@Necron:

>> Wystarczyło spojrzeć na pierwszą stronę tematu :)

Alleluja! Radujcie się wszyscy, albowiem mimo rzecz nie-czytaczy wielu już się czytać nauczyło!

Serio, cieszę się, że odpowiedź na to pytanie nie pochodzi ode mnie - to wcale nie ironia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge do was wpasc w najblizszym miesiau?? :D Mowie powaznie :)

Tyle razy było mówione, ale wyszukiwarka chyba gryzie. Tak, można odwiedzać redakcję. Przed wizytą jednak dobrze jest zadzwonić i dowiedzieć się, czy w terminie, w którym planujesz przyjechać, będzie czas, żeby Cię oprowadzać - przed deadline'em wszyscy są zbyt zajęci, by zajmować się gośćmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.

Zastanawiam się nad słuchawkami Philipsa. A dokładnie nad modelami SHP 2500 i SHP 2000. Nie jestem audiofilem, chcę je mieć do komputera. Co radzisz, Al?

Miałem przez długi czas bodajże te drugie, bardzo przyjemne, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie dotyczące Mass Effect. Powiedz mi jak to jest możliwe, że udało Ci się pograć w tę grę i napisać recenzję, skoro ona nie działa? (savy, crash'e itd. cała lista na forum Waszym lub bioware.com). Mówimy oczywiście o wersji PC. W recenzji nie ma ani jednego słowa o problemach z działaniem gry. Jak to jest? Bo przyznam szczerze, że krew mnie zalewa. Oczywiście nie jest Twoją winą, że gra jest skopana. Pytam tylko, oczekując szczerej odpowiedzi: Nie miałeś z nią żadnych problemów? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ja się wtrącę. Z moją wersją PC nie mam kompletnie żadnych problemów, oprócz tego, ze dosłownie kilka razy w ciagu całego przejscia gry zacięła mi się przy wczytywaniu. Ale to było dosłownie kilka razy. I albo trafilem wyjatkowo że na moim sprzęcie nie robi problemów, albo coś nie działa poprawnie przy np. twojej konfiguracji. Czytałem problemy na tym forum i wiem, ze sporo ludzi ma je z tą grą, ale pytanie, jakim cudem udało się napisać recenzję skoro gra nie działa jest lekko nie na miejscu. Był tu na forum taki post Ghosta i pozwolę sobie sparafrazowac jego znaczenie: to, że nie działa u Ciebie, nie znaczy, ze nie działa u innych/wszystkich. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I OK. Ja zadaję tylko proste pytanie oczekując prostej odpowiedzi (Tak lub Nie). Nie ma o co się obrażać. Aha. Nie ma głupich pytań-są tylko głupie odpowiedzi. Stare przysłowie pszczółek ;) . I myślę, że zadawnie niewygodnych pytań (a czy ono jest niewygodne?) nie spowoduje u Szanownego Kolegi Allora obrazy majestatu. Inaczej zadam inne pytanie: Po co ten wątek? Aha! Cytat z klasyka Z.Laskowika: "Nie mówi się jedno koło zepsute! Mówi się 3 koła dobre!!!"Parafrazując oczywiście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Allora bo do końca tygodnia jest na zagramanicznym wyjeździe. Mass Effect sprawiał pewne problemy w redakcji i niestety z tego co wiem wszystkim sprawia mniejsze lub większe kłopoty. Na szczęście nie były one na tyle upierdliwe, żeby nie dało się zrobić recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...