Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

O nie! AMD odpada. Albo Intel albo nic! Nie lubie AMD bo uważam że to dziadostwo i do grania się nie nadaje. Wiem że podstawka LGA 775. Ale do 2500 zł podstawka pod Intela właśnie ta jest najlepsza. A ja chce też podkręcać i procesor i kartę graficzną. A allor pisał w ostatnim CDA że do grania wystarczy Pentium Dual Core E 5200 a Core2 Duo jest o wiele lepszy. Oczywiście chciałbym też zmieścić w kosztach Core i5 ale ta nowa podstawka... Drogo

PS: Monitor mam stary ale dobry nie planuje zmieniać. 85 HZ z tym że nie ma HD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyśl-kupisz teraz coś pod LGA775, a za 2 lata będziesz chciał kupić nowy procesor. Co będziesz musiał kupić prócz niego? Płytę główną i pamięci (LGA775/DDR2). A z AM3? Tylko procesor. Jest to podstawka na przyszłość. Od biedy można by złożyć coś pod LGA1156, ale imho nie ma sensu. Widzisz, kiedyś AMD zostawało daleko w tyle za Intelem (w czasach Twojego Celka), ale robi świetne i tanie procesory. Wybór należy do Ciebie-podstawka droga i mocna/tania i wydajna/przestarzała i słaba. Poczytaj pierwsze lepsze testy i zobacz jak sprawują się procesory AMD w grach. Możesz też przejrzeć zestawy Miguela i Loofah'a na PurePC i PCLab. Do 2700zł są na AM3.

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699 zł

Płyta główna: AsRock P55 Extreme /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 490 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 300 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 479 zł

Obudowa: Asus TA-8H3 (Black) 115 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W 249 zł

Suma:

2501 zł brutto

Ale to już wersja okrojona o chłodzenie i napęd optyczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale na LGA775 da cię wcisnąć Intel Core2 Duo Extreme które mają maksymalną ilość gwiazdek w skal Intela. A zauważ że jeśli chodzi o gry to 99 % gier recenzowanych w CD Action śmiga na maksymalnych detalach w rozdzielczości 1280x1024 na zestawie :

Pentium Dual Core E5200

GeForce 9600 GT

2 GB Ram ( zapewne DDR2 )

A tak jak pisałem Intel Core2 Duo Extreme ma bardzo dużą wydajność przewyższającą wszystkie AMD. A wiem że Core2 Duo Extreme jest drogi, ale narazie bym miał normalne Core2 Duo a potem cena Extreme zapewne spadnie no i już. Kupie Extreme i będą dalej chulały gry. A oto moje najnowsze dzieło z Esc-net.pl :

Płyta główna : Asus Maximus II Formula Intel P45

Procesor : Intel Core2 Duo E7500 2.93 GHz

Wentylator: Scythe Mugen

Ram: GoodRam 4 GB ( 2x2 GB ) DDR2 1066 MHz

Dysk twardy: Samsung 500 GB 7200 rpm 16 MB cache SATA II F3

Grafika : ATI Radeon HD4870 1024 MB DDR5 256 bit

Napęd: LG GH22NS50 SATA DVD +/- RW

Zasilacz: Chieftec 500W ( GPS-500AB-A )

Płyta główna droga ale z tego co czytałem banalnie się podkręca na niej. Cena 2600 zł brutto. Jedyny błąd to zasilacz może być za słaby ale na tej stronie nie ma tego co jest na komputronik czyli nie pokazuje ile mocy jest potrzebne do zasilenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Core 2 Duo Extreme przewyższają wszystkie AMD? Ale bajki... Kup Extreme, wpakujesz się w ten LGA775, z którego nawet Biedronka powoli rezygnuje na rzecz AM2+/AM3. Przy zakupie komputera kierowanie się marką to niezbyt mądra rzecz. Teraz 99% pójdzie na full w takiej rozdzielczości na 9600GT, za rok już duużo mniej. Ale pewnie i tak Cię nie przekonam, to Twoja decyzja-kupuj co chcesz, nawet Pentium 4-przecież do 33% gier starczy... Napisz na jakimś forum, żeby doradzili Ci, który zestaw wybrać-jeden z dwóch moich czy Twój. Ja odpowiedź znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie Twojego artykułu w Konfiguratorze 10/2009, a dokładnie karty graficznej Nvidia GeForce GTS 250.

Już od pewnego czasu mam zamiar dokupić jakąś dobrą kartę do swojego komputera i chciałbym się zapytać czy mój komputer

będzie w stanie współpracować tą kartą. Konfiguracja mojego blaszaka to:

-Procesor AMD Athlon X2 Black Edition 2,7 GHz

-płyta główna Gigabyte S-series Ga-M61PME-S2P

- 2 GB pamięci

- i stara karta której nie biorę tutaj pod uwagę.

- wersja DirectX'a to 9.0c

-System operacyjny Windows Xp Home.

Chciałbym sie dowiedzieć czy warto inwestowaćw w tą kartę, jeżeli nie to jaką mógłbyś mi polecić (w tej samej półce cenowej oczywiście).

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Acha......i jeszcze jedno pytanko......czy Xbox 360 Elite i Premium mają możliwość podłączenia do telewizora poprzez Eruozłącze???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałbym kilka pytań odnośnie artykułu o monitorach dla graczy z najnowszego CDA (11/09). Nie jestem żadnym specem od technikaliów, stąd te może i banalne, ale dla mnie istotne pytania. Jestem póki co dumnym posiadaczem całkiem niezłego monitora CRT, ale że ten zaczyna już dogorywać więc zaplanowałem go zmienić. Stąd moje pytania o praktyczne różnice między monitorami CRT a LCD.

1. Jak wygląda sprawa z wydajnością dla danych rozdzielczości monitorów LCD w porównaniu z tymi na CRT. Czy natywna rozdzielczość LCD np. 1920 x 1080, jest porównywalna z CRT?kową 1600x1200? (Z racji zwykłego przemnożenia pikseli 1920 x 1080=2073600, a 1600x1200=1920000, a więc są w miarę zbliżone).

Czy zatem, aby sprawdzić czy gry będą mi płynnie chodzić po zakupieniu LCD?ka to testować je w takiej właśnie wysokiej rozdzielczości na CRT (1600x1200)? Wiadomo, że wydajność w dużej mierze zależy właśnie od ustawionej rozdzielczości, a skoro LCD mają swoją rozdzielczość natywną, której raczej nie zaleca się zmieniać, to zmuszony będę chcąc nie chcąc po zakupie LCD grać w takiej właśnie natywnej rozdzielczości. O ile oczywiście będę w stanie i komputer mi takie wyśrubowane ustawienia pociągnie.

Zwracam tu uwagę, że nawet CDA w Konfiguratorze LIVE zamieszcza wyniki testów w rozdzielczościach w formacie 4:3, tak więc ciężko mi ocenić jak ta sama gra działa w ustawieniach standardowych i panoramicznych ? czy są duże różnice w płynności wyświetlanego obrazu.

2. Co się dzieje w sytuacji, gdy dana gra nie obsługuje rozdzielczości tzw. panoramicznych? (czyli większość gier ? a głównie tych starszych, w które lubię sobie pograć) Pozostawione są wtedy czarne pasy po boku ekranu i obraz wyświetlany jest w formacie CRT?kowym 4:3? A jeśli tak, to czy nie powoduje to dyskomfortu w graniu?

Pozdrawiam i szczerze liczę na fachową odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

no i od razu do rzeczy, mój obecny konfig to:

procesor: Pentium Dual Core E2160 @ 2,7GHz

chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro

płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3R

pamięci: 2x1GB Patriot LLK 800Mhz CL4 @ 1000MHz CL 5-5-5-15

grafika: Powercolor X1950Pro EXTREME 512DDR3/256bit

dysk: Seagate Baracuda 10 - 250GB 16mb NCQ SATAII

napęd: Liteon SOHW-1693S

zasilacz: TAGAN TG380 U1

obudowa: ANTEC 300

monitor: NEC MultiSync FE991SB

zastanawiam się nad wymianą grafiki (niestety szału nie ma i tylko jakieś 400zł) myślę nad ATI HD4770 lub HD4850 i tu moje pytanie - co lepiej wybrać? Dodam, że planuję również przesiadkę na nowy monitor (na razie nastawiam się na Dell'a 2209WA (tak przy okazji - czy to dobry wybór?)) Obie karty są w bardzo zbliżonej cenie i zgłupiałem którą lepiej wybrać??? A jeśli już będę wiedział którą to jaką konkretnie? (który producent - która konkretna karta?) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź :) POZDRAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdarza mi się to po raz pierwszy, by opiniować recenzje, ale od kilkunastu dni jestem posiadaczem Dragon Age i po zagraniu w tę grę trudno przejść do porządku dziennego nad pseudorecenzją, którą waść wysmażył w CDA.

Czytałem ją z dużą podejrzliwością nie mając jeszcze gry w ręku, ale osobiście grając upewniłem się, że recenzja w CDA jest absolutnie niesprawiedliwa i zapewne niejednego - jak ja - niemal powstrzymała przed kupnem. Byłby to błąd, bo zarzuty stawiane grze w recenzji są w zasadzie absurdalne (w skrócie):

1. Grafika - nie wiem, w której grze jest lepszej jakości, bo jeśli punktem odniesienia miałyby być Gothic (3), Oblivion lub nawet Mass Effect to ja nie widzę wielkiej różnicy, co gorsza taki Oblivion dostał 10/10, a jakość tej gry jako całość ma się do DA jak wół do karety. Co z tego, że akurat Oblivion jest nieco ładniejszy skoro fabularnie leży i kwiczy? To samo dotyczy wspomnianego wcześniej przez kogoś Drakensanga - ocena 8+ w tym wypadku to kompletne nieporozumienie. Grafika w DA jest co najwyżej odmienna od papki do jakiej przyzwyczaili nas właśnie wydawcy typu Bethesda czy niemieckie produkcje spod znaku Piranii. W czasach, do których odnosi się grafikę w tej grze (2004 - 2006) królował GTA: SA. Proszę spojrzeć dziś na ten kanciasty chłam (moim prywatnym zdaniem) i poczytać wasze ówczesne zachwyty nad grafiką.

2. Poziom trudności - stawianie wogóle takiego problemu jako źródła oceny świadczy tylko o tym, że ktoś szukał dziury w całym. Poziom trudności jest bardzo przeciętny, niczym nie wyróżnia się na tle np. Baldur's Gate, NWN/NWN2 czy ww. Drakensanga i kompletnie nie rozumiem, co komuś, kto rozumie na czym polega różnica między chlastanką jaką jest Gothic, Oblivion czy Risen a walką w systemie gry (w tle są obliczenia statystyk, a nie szybkość reakcji na kliknięcia) może sprawić trudność? Godziny ślęczenia nad stystykami? Że co? Chwila na zmianę taktyki i to w trakcie walki, a nie po kolejnym reloadzie. Co do walk, to warto pooglądać tzw. finishery w tej grze. Animacja dobijania ogra rozwala na łopatki wszystko co dotąd widziałem w grach, nie pomijając bijatyk konsolowych. Przeczy też teorii o jakiejś oldskulowej grafice. Podkreślam tu wyraźnie różnicę pomiędzy siekaninami a systemem walki - tylko nie rozumiejąc zasad i rzucając się na przeciwników jak w Diablo można twierdzić, że jest trudno, a przecież nie o taki typ walki chodzi w tej grze.

3. Czas wydania gry - nie ma to jak zaprzeczyć samemu sobie. To na łamach CDA od zawsze zachęca się do kupowania gier z opóźnieniem, bo taniej, bo połatane itd., podkreślane jest, że wydawca ma prawo wydać grę za ile chce itp. W tym jednym wypadku to wieeelki problem? Wydali to pod koniec 2009 roku, niby dlaczego ta gra ma udowadniać cokolwiek z powodu <kompletnie nieistotnego z punktu widzenia recenzji> opóźnienia? Bo nie chciano konkurować z Fallout 3 ani GTA IV?

O dość dziwnym podejśćiu do recenzji tej gry (i wskazywaniu wad, jakich dotąd w CDA nie widziałem) możnaby jeszcze sporo napisać, ale nie chce mi się sypać grochem o ścianę.

Jeśli ocena ma być usprawiedliwiona jakością grafiki lub nieistniejącym - w zasadzie oldschoolem (co to wogóle znaczy? - oldschool to gry pokroju Eye of Beholder wg światowej opinii graczy) to - przynajmniej w przypadku cRPG - lepiej zrezygnujcie wogóle z oceniania gier z tego segmentu, bo nie poraz pierwszy strzelacie gafę (w sprawie ocen gier cRPG).

Na forum GOL'a padł nawet zarzut, że gdyby wydawcą był CDP dostałaby o punkt więcej. Nie posunę się tak daleko w ocenie tej recenzji, ale uznać, że jest dobra, sprawiedliwa i zasłużona - nie sposób. Zachwalanie na tle tej gry np. knota pokroju Miror's Edge lub Resident Evil 5 jako gry roku (! matko, za co? Czym się różni od RE 4 i gdzie w tej grze jest np. klimat Afryki? Tam podobno jest gorąco - oj, jest naprawdę i to w zimie, a wejście do Nilu grozi śmiercią lub kalectwem, nie, nie w tej grze).

DA możnaby obniżyć ocenę za np. niezrozumiały brak koni lub głupawe rozwiązanie plecaka, ale nadal zastanawiałbym się nad czymkolwiek poniżej 9+, choć nie w ocenie problem, ale doborze argumentów. Najjaskrawiej to widać w ocenie Q'nika i Phnoma, którzy przyklejają DA łatki "wewnętrznego "fuj"", a w następnym numerze zachwycają się przeciętnym Risenem, (odkrywając w nim nawet jakąś fabułę!). Litości i grama równowagi/obiektywizmu.

Zasłanianie się tym, że oceny gier nie są porównywalne w tym wypadku zawodzi, bo nie sposób nie odnieść tej oceny do ww. innych cRPG (i gier które tak są w CDA nazywane, a należą do innego podgatunku - Oblivion i Gothic to grupa gier zręcznościowych z tej samej kieszeni co Diablo, a nie Baldur's Gate czy DA), skoro w samej recenzji padają takie porównania.

PS. Od zawsze uważam, że faworyzujecie gry akcji i FPSy bez względu na recenzenta - wystarczy spojrzeć pobieżnie na ilość recenzji, oceny i sposób opisywania czegoś co nie jest niczym więcej niż... strzelaniem (w Modern Warfare 2 wszystko jest nie tak, a podsumowanie = wiadomo), ale tym razem niemal zostałem odstraszony od kupna znakomitej gry i niemal pewniaka do tytułu gry roku. Nota bene absolutnie zasłużonego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się rękami i nogami pod wypowiedzią Aurelinusa. Uważam, że ocena jest zaniżona o co najmniej punkt. Gra ma taką grywalność, że zarwać nockę przy niej nie jest trudno. Tak dobrze nie bawiłem się od czasu Baldura. Przeczytałem recenzję 2 razy: przed zagraniem w tą grę i raz po, jak do tej pory nie mogę się nadziwić że dostała tylko 8,5. Znaczek jakości się napewno należał ! Z ciekawości posprawdzałem inne recenzje w sieci i średnio oceny oscylują powyżej 90%, więc pytam co Tobą kierowało wystawiając ocenę tylko 8,5 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to moim zdaniem ME na tytuł gry roku nie zasługuje. Jest to gra bardzo innowacyjna i wciągająca, ale zbyt krótka (zaraz pewnie usłyszę-CoD4 też był krótki! Ale MW ma świetne multi wydłużające grę kilkudziesięciokrotnie :)). IMHO Mirror's Edge to najbardziej innowacyjna gra roku, jedna z niewielu gier akcji, w których tak się "integrujesz" z bohaterem-czujesz, jakbyś to ty skakał i wyczyniał inne cuda :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Allor

Miałeś kiedyś do czynienia z tą klawą

http://allegro.pl/item807539615_promo_klaw...skl_krakow.html

Spodobała mi się ale nie wiem czy to jakiś bubel nie jest. Wolę się upewnić bo ostatnio nikomu już nie wierze . A może znasz coś całkiem fajnego do 50 zl. Jeżeli nie pasi ten post to można przenieść gdzieś do sprzętu jako osobny temat czy cuś. Przepraszam za kłopot żeby nie było

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave Allor!

Mam pytanie związane z zestawami zamieszczonymi w ostatnim CDA. Dokładniej chodzi mi o kategorię "Dobry".

1. Jak długo testowałeś te zestawy i w jakich warunkach (chodzi mi najbardziej wymagającą grę jaką testowałeś, ustawioną rozdzielczość i detale przy teście).

2. Który z nich jest twoim zdaniem najlepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogi Allorze!

Czytałem ostatnio Twoją recenzję Dirta 2 na łamach czasopisma poniekąd zwanego CD Action. Napisałeś tam, iż grę ową "męczyłeś" na sterze Logitecha - konkretnie DF GT. Jestem dumnym posiadaczem poprzedniej wersji - DFP (Doskonale się sprawdza w TDU w trybie Hardcore. To to, co tygryski lubią najbardziej ;) ). Moje zapytanie jest następujące :

-Jakie są Twoje ustawienia w "Logiteh Profiler" oraz menu gry, by maksymalnie móc cieszyć się jazdą w Dircie/Dircie 2? Jeśli mógłbyś mi przekazać te tajemne recepty, byłbym wdzięczny.

PS bazoooka93, ja ma zestaw Tracera, chyba z serii Carbon. Mysz + klawiatura kosztowała ok. 55zł. Jeśli miałbym kupować tanią klawiaturę, także byłbym za Tracerem. Klawisze są bardziej miękkie niż u konkurencji (cały czas piszę o tym budżecie), mają niski skok. Na początku "w" średnio łapało, ale się wyrobiło...

PS3 Hereoes III & WoW Rulez!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszcza

Szczerze? Zaciekawił mnie ten Tracer. Ładny wygląd, niski skok ( właśnie dlatego chcę zmienić moją starą za 10 zl) cena także w sam raz, i jeszcze mysz w zestawie. A chciałem tylko klawę kupić a tu bym miał klawa+mysz. A mógłbyś napisać gdzie ją kupiłeś, na allegro czy w jakimś sklepie. Nie wiesz czasem czy nie ma jej w sklepie nie dla idiotów bo za kilka dni bym tam był i może bym ją kupił.

Nie no teraz to już nie wiem co mam kupić chociaż na chwilę obecną lekka przewaga tracera!

Może Allor jeszcze coś napisze.

Przepraszam za robienie tutaj chaosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...