Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Witam.Tak z ciekawości mam pytanie. Niedawno zakupiłem monitor Samsung 23" 2343 NW( 2048 x 1152) i zaczynam poszukiwania sprzętu, który byłby w stanie pociągnąć najnowsze gierki w natywnej rozdzielczości w full detalach, bez zaciachów. Pierwsze informacje od Radeonie 5850/70 są bardzo optymistyczne. Do tego 4 GB RAM( może G. Skill). Odpowiedni płyta i zasilacz. I teraz wacham się, czy warto było zainwestować w podstawke 1156 Intela i Core I5, czy też bardziej sensownym wjściem byłoby oparcie platformy o procki AMD. Teoretycznie pod AM3 powinno w przyszłości być łatwiej przy ewentualnych upgrade. Chciałbym znów złożyć sprzęt, który posłużyłby kilka lat, bez większych zmian( ewentualnie grafika). Czy lepiej dołożyć do 4 rdzeniowca i już później nie zmieniac, czy jednak 2 rdzenie nadal byłyby sensowne?. Czekam na odpowiedni spadek waluty i wprowadzenie na rynek Radków HD 5xxx/ NV GT 300. Z góry dzięki za odpowiedź i porady. Poza tym czy w niedługim czasie w zestawach Gamer można spodziewać się Core I5? Czy to nadal będzie najwyższa cenowa półka. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Allora:

Za 2400zł bez problemu powinieneś złożyć zestaw pod LGA1156, np. Core i5, Asus P7P55T, 2x2GB 1600Mhz CL8, dysk Samsung 500GB, jakąś obudowę, schładzacz cpu i zasilacz. A ceny nowych kart od "czerwonych" mają oscylować wokół 1032 zł za Radeona HD 5850 oraz 1377 zł za Radeona HD 5870 (jeśli wierzyć pewnemu serwisowi komputerowemu, którego nazwy boję się wymienić). Taniej chyba wyjdzie złożenie komputera na platformie AM3, np. Phenom II X4, Gigabyte MA785GT-UD3H, 2x2GB 1600Mhz i reszta części jak w przypadku LGA1156.

Za sam procesor, płytę główną i RAM zapłacisz w areście:

1373zł AM3

1613zł LGA1156

Po bardziej dogłębne analizy i porady dot. kupna komputera zapraszam do działu Sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wooow. Nigdy tu nie zaglądałem szczerze mówiąc, ale widzę, że jakbyście mieli odpowiadać na te wszystkie pytania to by się może z jeden numer rocznie ukazywał :biggrin: .

No dobra, ale może akurat moje pytanie załapie się na odpowiedź. W sumie za dwa tygodnie będzie demo, ale chciałem się spytać o NFS: Shift bo opisałeś go jako grę bardziej dla fanów symulatorów, niż dla tych preferujących zręcznościówki. Co można uznać, patrząc na ostatnie dzieje tej serii, za głęboko podejrzane :wink: . Nie to, że mam wątpliwości co do oceny, ale po prostu są różne stopnie maniactwa. Tak więc mam pytanie, czy Shift "da radę" dla ludzi, którzy jeżdżą w ligach simracingowych, jeśli chodzi o coś lżejszego? ;)

PS. Jako, że lubisz symulatory (chyba? kurczę nie mogę znaleźć numerów z recenzjami Rally Trophy i Richard Burns Rally, żeby sprawdzić kto recenzował :D ) to pytanko, czy jeździsz czasem albo wręcz regularnie w jakiś internetowych ligach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość plazmaster

Witam serdecznie, postaram się szybko przedstawić mój "problem" :cool:.

Otóż mam zamiar złożyć sobie kompa do grafiki (PS, GIMP, Google Sketchup, Blender) i mam pewne wątpliwości co do części. Koniecznie 4-rdzeniowy procesor, a że nowy core i5 750 w testach prezentuje się ciekawie i jest niedrogi - pewnie postawię na niego - to nowoczesna, wydajna platforma. Płyta główna prawdopodobnie najtańszy Gigabyte GA-P55-UD3 (jeśli będę podkręcać, to nieznacznie).

I na tym kończy się to, co już wiem... a teraz moje pytania:

1. Po pierwsze, czy starczy mi Radeon 4870 (powtarzam, gry to NIE priorytet, ważniejsza grafika)? Wiem, że niedługo 5850/5870, ale na nie niestety nie będę mieć kasy, nie mówiąc o profesjonalnych kartach do grafiki.

2. RAM - na 100% 4 GB DDR3, tylko zastanawiam się, czy mogę tu trochę oszczędzić. Kupię dual channel 2 x 2 GB, ale czy opóźnienia/taktowanie mają takie znaczenie? Różnica w cenie niewielka, ale staram się oszczędzić gdzie tylko mogę.

3. HDD - chcę mieć łącznie 500 GB, ale nie wiem jak to rozwiązać. Słyszałem, że w pracy z grafiką znacznie lepiej jest mieć 2 dyski (na jednym dajmy na to zainstalowany Photoshop, na drugim przechowywane jego dane tymczasowe). Ponoć zapewnia to znacznie szybszą, wygodniejszą praca, może to ktoś potwierdzić? Bo nie ukrywam, że kuszące jest wydanie tylko 170 zł na jedną Barracudę 500 GB z nowej 12 serii.

4. Ostatecznie - jaki najtańszy porządny zasilacz się sprawdzi? Przypominam że nowe procki core i5 pobierają bardzo mało prądu. W połączeniu z Radkiem 4850/4870 starczyłoby 450-500W?

Chciałem tylko podkreślić, że zależy mi na nowoczesnej platformie (żeby dajmy na to możliwy był upgrade za 2 lata), przy zachowaniu rozsądnej ceny. Na Agito kompa złożyłem sobie za dokładnie 2550 zł i naprawdę wolałbym tej kwoty nie przekraczać. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i odpowiedzi! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastosowaniach graficznych imho przydałby się procesor z HT. Do 4870 starczy spokojnie markowy zasilator 500W. Dyski w raid0 dadzą ci lepszą wydajność niż 1. RAM polecam A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition. Ale możesz wziąć coś z 1600MHz. Zapraszam do działu Sprzęt :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja chciałem podyskutować o recenzji Dragon Age ;) chodzi mi głownie o to, że pisałeś o oldskulowości tej gry, ciekaw jestem jak twoim zdaniem odbiorą ja gracze konsolowi, czy był już taki tytuł na inne platformy niż PC ? Myślisz, że gracze przyzwyczajeni do łatwiejszego i bardziej zręcznościowego typu rozgrywki nie odbiją się od tej gry ? I druga sprawa jak Twoim zdaniem przyjmą tą grę starzy wyjadacze ? Tacy co wiesz zjedli zęby na BG IWD i Planescape ? Czy DA jest podobne do tych gier ? czy może bardziej już do NWN i NWN 2 ? Ciekawi mnie też czy w tym momencie można ocenę dla takich graczy podnieść powiedzmy o jedno oczko a dla konsolowców trochę obniżyć ? Po prostu miałeś okazję spędzić z tą grą troche czasu i ciekaw jestem Twych spostrzeżeń w tym temacie.

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All, co sądzisz o zestawie, który planuję zakupić w najbliższym czasie (bo ten grat, którego posiadam nie uciągnie nawet Trainz clasic ...), cena to około 2200 zł:

procek AMD Phenom 550

płyta gł Asus M4A77 TD

grafa ASUS GF GTX 260 896MB DDR3/ 448b

RAM Kingston KVR 1333D3N9K2 2x2GB

Dysk Caviar 500GB WD5kAAKS SATA II 16MB

nagrywarka LG OEM

obudowa Logic 500W

Taki zakup planuję ponieważ liczę na obniżki cen procków i innych komponentów tuż po świętach i spadek ceny całości do 2k zł.

PS: mój nick to zbieg okoliczności :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz pozwolę sobie odpowiedzieć za czcigodnego Ala :). Ten komputer jest dość słaby. Płyta główna do zmiany, ten produkt zasilaczopodobny marki Logic również, zmieniłbym też procesor na czterordzeniowego Athlona II 620. Pamięci też bym wziął inne, a i karta graficzna mi się nie podoba. Ale na razie nie zawracaj sobie głowy, napisz w naszym dziale Sprzęt->Składamy komputer-kupujemy części już po świętach. Na pewno zmieni się przez ten czas sytuacja na rynku, a więc i ceny :).

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'W tych pierwszych recenzjach oceny jak zwykle są wysokie, bo inaczej być nie może - jeśli ktoś wierzy w to, że czasopismo może mieć recenzję danej gry na miesiąc przed jej premierą i dać jej ocenę niższą niż prawie najwyższa to... cóż, nie zna realiów branży. Ale jeśli chodzi o samą treść recenzji to już zupełnie inna sprawa.'

'Już kilka dni temu można było nabyć w kioskach CD-Action z recenzją Dragon Age, które zostało ocenione na 8.5/10, co jest wynikiem dość niskim zważywszy na fakt, że CDA zwykle się nad tego typu grami rozpływa w zachwytach (Oblivion - 10/10, Mass Effect - 9.5/10, Gothic 3 i Fallout 3 - 9/10 nawet Drakensang 8.5/10). Niestety, nie kupujemy i nie czytujemy, więc nie zacytujemy, ale z drugiej ręki wiemy, że główne zarzuty przeciwko to przeciętna grafika, wysoki poziom trudności i ogólna staromodność gry - zbierane drużyny, kombinowane ze statystykami i tym podobne nie są fajne. Według recenzenta CDA oczywiście. Dragon Age chwalone jest z kolei za długość, wielowątkową fabułę, klimat i walkę - ale mimo tych wszystkich plusów gra dostała taką samą ocenę co Drakensang, który według mnie na przykład był nudny i nieciekawy. A to może oznaczać, że jest jeszcze gorzej niż się spodziewaliśmy'

taki komentarz pojawił się na gamecorner.pl przy okazji omawianiu pierwszych recenzji gry Dragon Age. Jakiś komentarz do tych zarzutów?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na wstępie, pytań kilka w sprawach technicznych. Jako że z ciebie profysjonał, mógłbyś mi powiedzieć czy zasilacz o mocy 450W jest wystarczajacy do zasilania takiego zestawu (zestawu, jakby to można było nazwać zestawem, sklecony w myślach zbiór tego co dobre i tanie):

proc. Core i5 750

płyta Gigabyte Ga-P55-UD3

grafika Radeon HD 4770 lub 4870

Jako że ze mnie laik w dziedzinie sprzętu, starczyłoby kupno do tego DDR3 2GB, a za jakiś czas kolejne 2GB? Oraz czy byłoby to sensowne.

Czy różnice pomiędzy obudowami w eco i gamerze są mocno znaczące, czy dajesz takie bo "gamer, to musi być lepszy", i czy przy tej konfiguracji co podałem wyżej, starczy owy CoolerMaster Elite 330?

Na jak długo, sądzisz, starczy mi ten komputer?

Dziękuje za poświęcenie czasu na czytanie i prawdopodobną odpowiedź : ). Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bawię się w składanie zestawów na komputronik.pl Mam bardzo stary i beznadziejny komputer i chcę wymienić na nowszy model. Max 2500 zł ( jeśli będzie więcej o 100 lub 200 zł to też może być). Oto moje dzieło z komputronik.pl :

Płyta: Asus P5Q-EM

Procek: Intel Core2 Duo E7600 3.06 GHz BOX

Cooler: Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2

RAM: Kingston HyperX DDR2 2x2 GB 1066 MHz CL5

Obudowa: CoolerMaster Elite 330KK Black - bez zasilacza

Zasilacz: Chieftec ( GPS-450AA-101A ) 450W bulk

Dysk: Seagate 320 GB Barracuda 7200.12 ( 16MB, Serial ATA II )

Grafika: GeForce with CUDA GTS 250 Asus 1 GB DVI & HDMI ( PCI-E ) Dark Knight Cooler

Napęd: Samsung DVD+/-RW SH-S223B bulk black ( Serial ATA ) + Power DVD

Sugerowany zasilacz 401 W

Chciałbym żeby ten komputer służył mi do grania w gry w rozdzielczości 1024 x 768. Dobrze by było gdyby się łatwo podkręcał.

Jeśli zauważyłeś coś co można zmienić żeby podnieść wydajność a nie cenę to przedstaw mi swoją propozycję.

Powiedz też jak najłatwiej pokręcać procesor i kartę graficzną.

A dla ciekawskich oto mój stary wysłużony komputer:

Intel Celeron 1200 1.21 GHz

GeForce 200/400 MX 64mb

Dysk 40 GB

1 GB Ram SDRam 133mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się pchać w LGA775. W komputroniku zestaw może kosztować kilkaset złotych więcej. Zamierzasz kupować nowy monitor, czy zostaje na razie ten z 1024*768? Jeśli nie, to starczy HD4870 (lepsza niż GTS250) z 512MB na pokładzie. Wybrałeś:

1)Słaby procesor

2Starą podstawkę

3)Słabą kartę graficzną

4)Cienki dysk

5)Słaby zasilacz

A ja proponuję:

Procesor: AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/ 569 zł

Wentylator: Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2 135 zł

Płyta główna: Asus M4A77TD /AMD 770, DDR3-1600/ 290 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 300 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 479 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 99 zł

Obudowa: Asus TA-8H3 (Black) 115 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W 249 zł

Suma:

2405 zł brutto

Ceny z bardzo dobrego, cenionego i co najważniejsze-taniego sklepu-www.esc-net.pl.

Co można zmienić? Obudowę, jeśli ta Ci się nie podoba (ale jest bardzo dobra), chłodzenie na coś droższego i kartę graficzną na HD4890 od np. XFX z 1GB na pokładzie, ale tylko wtedy, jeśli zamierzasz zmieniać monitor :). Masz wiele poradników jak podkręcać procesory i karty graficzne na forach komputerowych PCLab, PurePC itp.. Możesz też zapytać u nas, na FA, w dziale Sprzęt. Polecam założyć temat, zaproponujemy dokładnie co trzeba kupić, a później jak polepszyć wydajność przez OC.

Pozdrawiam

PS. Piszę, bo Allora dawno nie było :E.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...