Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

Cześć

Słuchaj, jeśli się nie mylę to ty recenzowałeś nowe, energooszczędne 3 i 4 rdzeniowe proce od AMD. Wszystko w porządku, ale bardzo zirytowała mnie jedna rzecz. Podałeś jedną wadę - brak odblokowanego mnożnika. No poprostu się coś gotuje... AMD robi nam przysługę wypuszczając specjalne procki do łatwego podkręcenia nie biorąc za to dodatkowych opłat i nie mając w tym kompletnie żadnego interesu. Kompletnie żadnego, bo podkręcjąc (z odblokowanym mnożnikiem trwa to 5min) otrzymujemy znacznie więcej warty procesor. W dodatku konkurencja oferuje procesory z odblokowanym mnożnikiem za jakieś kosmiczne sumy... Tak to jest w tym życiu dasz palec to całą rękę zabiorą. Kurde przeciekawy jestem czemu tej wady przy wyżej zrecenzowanym i7 nie napisałeś :/ Miejmy trochę szacunku dla tych którzy wyciągają do nas, graczy, rękę.

Moje pytanie brzmi - dlaczego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw komputerowy wymieniony poniżej jest lepszy?(proszę odpowiedz bo ten nob smuggler nie chciał):

1.Intel core 2 quad q9400 2,66ghz

Geforce 9600gt 1 gb

4 gb ram

windows vista ultimate sp1

czy:

2.Intel core 2 duo e7400 2.80 ghz

geforce 9800gt 512mb

2gb ram

windows xp sp2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie, które padło już mnóstwo razy, ale na które nie było jakiejś jasnej odpowiedzi (przynajmniej dla mnie). Dlaczego nie lubisz Gothica?? Kiedyś padło, że z powodu amatorszczyzny czy tam niestandardowego sterowania, ale to jakieś dziwne wyjaśnienia. Nie spodobał Ci się tylko Gothic 1 czy cała seria i dlaczego? Według mnie, Gothic (a już w szczególności część druga) to jedna z lepszych gier, owszem nie pozbawiona błędów, ale klimatem, historią miażdżąca większość produkcji, nawet i nowszych. Znam wiele ludzi, którzy właśnie po Gothicu szerzej zagłębiło się w świat RPG-ów, wcześniej nie mają pojęcia, że takie gry istnieją. Dlatego dziwi mnie, że Ty tej produkcji nie trawisz... Możesz coś szerzej napisać na ten temat?

Odbiłem się od jednynki z powodów jakie podałeś (amatorszczyzna i dziwactwa), a potem to już jakoś poszło, tym bardziej że dwójkę nałożył się jeszcze brak czasu. Owszem, potem próbowałem wrócić, ale pierwsze wrażenie było takie sobie, że dałem spokój. Po prostu mam serię, której nie ruszyłem i tyle. Wiem, że ma fanów, że jest dobra, ale za dużo czasu musiałbym teraz w nią zainwestować (którego w dodatku nie mam), by chciało mi się temat rozpoczynać.

Ciebie Też tak wciąga Puzzle Quest? Ile Razy w miesiącu słyszysz ,,Allor, Screeny!!!''?

Wciągał, przeszedłem na PSP i PC, ale potem z dysku wyleciał.

Co do screenów - nie mam pojęcia, nie liczę :P

Cześć

Słuchaj, jeśli się nie mylę to ty recenzowałeś nowe, energooszczędne 3 i 4 rdzeniowe proce od AMD. Wszystko w porządku, ale bardzo zirytowała mnie jedna rzecz. Podałeś jedną wadę - brak odblokowanego mnożnika. No poprostu się coś gotuje... AMD robi nam przysługę wypuszczając specjalne procki do łatwego podkręcenia nie biorąc za to dodatkowych opłat i nie mając w tym kompletnie żadnego interesu. Kompletnie żadnego, bo podkręcjąc (z odblokowanym mnożnikiem trwa to 5min) otrzymujemy znacznie więcej warty procesor. W dodatku konkurencja oferuje procesory z odblokowanym mnożnikiem za jakieś kosmiczne sumy... Tak to jest w tym życiu dasz palec to całą rękę zabiorą. Kurde przeciekawy jestem czemu tej wady przy wyżej zrecenzowanym i7 nie napisałeś :/ Miejmy trochę szacunku dla tych którzy wyciągają do nas, graczy, rękę.

Moje pytanie brzmi - dlaczego?

Czemu przy i7 tej uwagi nie ma, nie mam pojęcia, na jakimś etapie składu musiała wypaść.

Co do całej ręki i robieniu łaski - odblokowany mnożnik mamy w topowych AMD-kach, które nie kosztują (w porównaniu do Intela i jego EE) kosmicznie dużo, ale mówienie o "braku interesu" jest również nie na miejscu. Firma nie ma interesu by odblokowywać mnożnik w słabszych prockach i - tego nie robi. A wyciąganie ręki - przy udziałach na poziomie 20% AMD musi coś robić, by dalej się liczyć, nie jest to wcale łaska wobec nikogo - można by tak mówić, gdyby to oni byli na miejscu Intela i nadal uprawiali obecną politykę.

I jeszcze jedno - ciekawe czemu (skoro firma robi dla nas wszystko) tak walczą z odblokowywaniem dodatkowych rdzeni? Przecież jeśli wszystko byłoby pod graczy, powinno to być możliwe na każdej płycie, a nie wybranych.

Innymi słowy - nie uważam AMD za szczególnie przyjazne graczom - to normalna firma, która robi co może by przynosić zyski i nadal się rozwijać. Robi nieco więcej niż Intel, bo musi. A brak wspomnienia o odblokowanym mnożniku przy i7 wynikał z błędu (alkochochlika jeśli wolisz), a nie złej woli - w pierwotnej wersji ten minus się tam znajdował.

Który zestaw komputerowy wymieniony poniżej jest lepszy?(proszę odpowiedz bo ten nob smuggler nie chciał):

1.Intel core 2 quad q9400 2,66ghz

Geforce 9600gt 1 gb

4 gb ram

windows vista ultimate sp1

czy:

2.Intel core 2 duo e7400 2.80 ghz

geforce 9800gt 512mb

2gb ram

windows xp sp2.

Do grania zazwyczaj drugi, dzięki mocniejszej karcie graficznej i szybszemu (a co najmniej równie szybkiemu) w większości gier prockowi.

Co sądzisz o tym sprzęcie?

Karta Graficzna : GeForce GTS 250 1 gb

Ram : 4 GB

Procesor : Intel Core 2 Quad 2,66 ghz

Podałem tylko podstawowe informacje ...

Znasz może grę ktora by nie poszla na tym na max detalach?

PS. Grałem w WoW ale Age of Conan [nowy] tez jest warty uwagi

POZDRO

Zależy w jakiej rozdzielczości (mam teraz w testach monitor 30 cali i zdecydowana większość gier nie poszła by na nim w max detalach). A tak bardziej ogólnie, ani ta karta nie jest specjalnie szybka, ani procek (bez OC) super wydajny (w grach na poziomie E5300-5400 za mniej niż 300 złotych). Lepiej byłoby imo wziąć właśnie taki procek i GTX 260 SP216, będzie szybciej.

allor czemu każdy w redakcji ma z ciebie polewę?

A to już pytanie do innych, może to sposób na dowartościowanie się i poradzenie sobie z PMP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TF2 - ostatnio trochę grywam, ale nie na tyle często by się z tym ujawniać - głupio dostawać od każdego baty ;)

Zapraszamy na teamfortress.pl i serwer neostrady ;)

co do postu powyżej to o ile mi wiadomo oddają ten sprzęt

Moje następne pytanie- czy warto kupić obudowę firmy aerocool? interesuje się VX9-Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jestes w cda osoba zajmujaca sie duzo sprzetem pytam sie ciebie o to jaka polecilbys klawiature dla gracza :P Najbardziej zależy mi na tym aby kosztowala niewiele a byla w miare dobra i przystosowana do nocnego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alorku. Od 2 dni mam problem otóż gdy wkładam płyte do romka czasami odpala czasami nie robiłem wczoraj formata gdy chciałem zainstalować sterowniki lub Wowa (z Wotlkiem męcze się jeszcze dziś) płyte musiałem wyjąć i włożyć z 10 razy instalka Wotlka zaskoczyla po 12 włożeniach. Czy to znak że czas odkładać pieniążki na nowego Romka ?. Z góry dzięki za odpowiedź Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allor ,mam pytanie.

Czy na konfiguracji:

Procesor: AMD Sempron 2.09GHz (Kręcone z 1.7Ghz)

Grafika: NVIDIA GeForce FX 5500 (128 MB ,SM: 2.0)

Ram: 1GB DDR

Płyta główna: Gigabyte GA-7N400E (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Dało by się zmienić kartę, na taką z 256 MB grafiki?

Dało, byleby była na AGP (i raczej coś innego niż 5xxx). Tyle że komputer ogólnie już bardzo słaby, więc pytanie czy znajdziesz coś bardzo taniego - pakowanie się w droższy sprzęt imo nie ma sensu.

Więc tak: lepszy/tańszy do tej konfiguracji był by Radeon, czy GeForce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłócę się od dłuższego czasu z koleżką kogo komp był bardziej opłacalny. Czy mój z GF 9800gtx+, 4gb ram i Intel Core 2 Duo E8400, czy jego z GF 250 4gb ram i Intel Quad 2.66?

A i jeszcze jedno, mam 5 wentylatorów, więc jak sądzisz do ilu podkręcić procka?

http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/KOM0...ture_k004_.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic sluchawki do grania. Wybor padl na ten model:

http://www.amazon.co.uk/Ideazon-GH1000-Ban...5563&sr=1-1

I tutaj pojawia sie moje pytanie: czy karta dzwiekowa Realtek ALC889A bedzie w stanie zasymulowac dzwiek przestrzenny na tym (stereofonicznym) modelu? Jesli tak to czy gdy bede gral np. w CoD: WaW lub w CSS to dzwiek 5.1 zostanie wykorzystany automatycznie, czy tez bede musial cos przestawic? Czy zaznaczenie opcji EAX w grze wystarczy, czy tez powinienem zmienic cos w ustawieniach karty dzwiekowej (jesli miales juz doczynienia z ta karta to czy moglbys mi tez powiedziec co powinienem w jej ustawieniach zrobic?)?. Troche duzo tych pytan, ale obecnie gram na sluchawkach za kilkanascie zlotych i zapragnalem kupic sluchawki dzieki, ktorym bede mogl zlokalizowac innych graczy w wiekszym stopniu niz tylko lewo-prawo. Wydaje mi sie, ze powinienes miec jakies doswiadczenie w tych sprawach bo testowales kilka par sluchawek dla CDA. A wlasnie: skoro gram na integrze to gdy podepne sluchawki do front panelu obudowy kompa bede mial taki sam dzwiek jak z integry?

Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.

EDIT: Juz bym zapomnial.:) Czy sluchawki 5.1 (np. Zalman ZM-RS6F) skladajace sie z zestawu malych glosniczkow beda lepsze w grach tzn. czy przestrzennosc zostanie lepiej oddana niz w stereo, w ktorym 5.1 jest tylko emulowane. No i ogolne pytanie zeby sie upewnic: czy zwyczajne sluchawki (zwykle stereo) sa w stanie przekazac w grach cos wiecej niz proste lewo-prawo?

EDIT(2): Ktore beda lepsze Creative HS-900 czy te:

http://www.amazon.co.uk/Zalman-ZM-RS6F-5-1...6956&sr=8-2

czy moze Koss SB49. Oczywiscie glownym kryterium sa gry i jakosc dzwieku 5.1 (tzn. jak najlepsza przestrzennosc) w grach - do muzyki mam glosniki 2.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Odnoście Twojego beta-testu NFS Shift w najnowszym CDA. Bo mam wątpliwości czy zamówić pre-order.

Czy ta gra w pełni obsługuje kierownicę G25 (chodzi mi o obsługę sprzęgła i h-shiftera) ? Bo jak na razie to żaden NFS tego nie miał (działała tylko sekwencja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem właśnie konfigurator light (znalazłem 1 błąd LGA 1155 :]). Zastanawiam się, czy nie lepiej do konfiguracji Eco dać inny zasilacz (ponoć szefy z serii GPS słabo trzymają napięcie na linii 12V i są dość głośne, oczywiście lepszy taki szef niż Codegen/Logic etc.). Podobna sprawa z HDD-Seagate 7200.11 chyba nie należą do najcichszych :). W zestawie Eco dopisałbym do obudowy, że może być dowolna z serii Cooler Master 33x-ceny w esc.pl są takie same. GJ Allor :).

PS. Nastawiasz się na testy nowych Radków z Dx11 w kolejnym numerze? Bo ja bardzo :).

Pozdrawiam pogromcę czterojajowców :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA 169 09/2009 str. 115 Apple iPhone 3GS 16 GB.

"[Zapytajcie kiedyś Ala, na co wymienił swojego 3G :) - dop. red.]"

A więc na co??

Widzę że zostałem uprzedzony :)

A tu moje pytanie:

Jakie według ciebie wentylatorki do komputerów 92 mm są najlepsze i niezbyt drogie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpinam do kompa ddr 1 PC333 i nie dziala tj komp sie nie wlacza. Mam w kompie ddr1 400. To chyba dlatego ale od dawna pamietam ze jak sie kupywalo ram to sie liczylo tylko to czy jest ddr 1 czy ddr 2 (no chyba ze sie myle) To ze ten nowy ram nie dziala jest przez ta roznice(333\400) ??? I jezeli tak to nic juz z tym nie zrobie???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...