Skocz do zawartości
allor

Pytania do Allora / Ala

Polecane posty

O ile dobrze kojarze grasz w TF2, bo w czerwcowy CDA w artcie o windzie 7 na deskopie leży ikonka Tf2(stwierdziłem, że jak Twój art to spewnością twoje instalki:D).

Ciekawskie pytanko - zechcesz ujawnić gdzie czasem bywasz(servy) a może na jakich mapach najcześciej pykasz, no i oczywiście jaka postać przypada Ci do gustu(stawiam na hmm Pyro[mhmhmhm])

Edytowano przez DoomSM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Allor,

Proszę Cię o pomoc - otóż...

Mam dość stary komputer a ostatnio zastanawiałem się nad zmianą procesora, niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego dla mojej płyty głównej, a groszem nie śmierdzę i nie chce wymieniać niczego więcej . Może mógłbyś mi pomóc? Z góry dziękuje a tutaj informacje o moim komputerze.

Typ procesora AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X-X (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Karta wideo RADEON 9600 Series (Omega 3.8.252) (256 MB)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery małe pytanka...

1.Kiedy odpiszesz na pytania powyżej??

2.Allor gdzie te SCREENY?!(No dobra nie mogłem się powstrzymać)

3.Czy pójdzie mi na tym GTA IV???

Typ procesora Intel Celeron D 1,2 GHz

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA -60XT

Karta wideo nVIDIA GeForce Ti500 DVI-I, D-SUB

Ram 384mb

Dysk Seagate HDD 20GB

Win 98' SP 2

4.Ile w życiu przeczytałeś książek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglbys przywrocic stary schemat do konfiguratora? Moim zdaniem byl lepszy i podawal wiecej info na temat konfiguracji Eco, Gamer i Elite np. FPSy w Crysisie to bylo bardzo pomocne - bardziej niz szczegolowa analiza sprzetu. O ogolnej sytuacji sprzetu czyli to co warto kupic moglbys pisac w malej oddzielnej ramce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Al! Co sądzisz o grze, będącej na razie w produkcji, Star Wars: TOR? Czy pociągają cię w ogóle takie klimaty? Mnie np. filmy o Gwiezdnych Wojnach w ogóle nie grzeją, a gry wręcz przeciwnie, Kotora przeszedłem kilka razy.

Szczególnie wiążę nadzieję z tym MMO, gdyż ciągłe uganianie się za nowymi przedmiotami w WoWie zwyczajnie mi obrzydło i liczę na to, że TOR zaoferuje coś więcej w end-gejmie, niż bezsensowne rajdowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ale nie błahy komputer zawiesza się zamraża jak kto woli. Komputer zawiesza się np. podczas instalacji gry z waszego magazynu lub gdy coś wypalam na dvd komputer się zacina najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że płytę bez najmniejszych problemów mogę wypalić w trybie awaryjnym i w tedy komputer się nie przytnie. Pamięci testowałem programem memtest 86+ przez 10 godzin i nie wykryły żadnego błędu. Komputer potrafił się przyciąć podczas instalacji systemu windows xp. I musiałem jeszcze raz instalować system. Jakimś cudem jednak zainstalowałem Logów nie podaję bo na wszystkich forach mówią że wszystko jest ok i brak wirusów. Zmieniłem chłodzenie procesora temperatura procesora nie przekracza 50 stopni. Może ty byś coś poradził. Komputer zacina się przy oglądaniu filmów także ale nie tak często. Zdawało mi się że się nie zacina z rana gdy sobie odpocznie przez noc, ale to błąd czasem podczas włączania sytemu potrafi się zaciąć. Proszę ciebie o fachowe porady w tej sprawie a i podam konfig. Ram 256mb dysk twardy seagate 80gb, procesor amd sempron 2200+, zasilacz 300wat. Pisałem na wielu forach ale nikt nie potrafił mi pomóc, jesteś moją ostatnią deską ratunku. Z góry dziękuje za pomoc. Przepraszam za błędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Allor ( piszę do ciebie bo Ghost mnie tu skierował =] )

Mam pytanko w numerze czerwcowym recenzowaliście nowe procki AMD i zaciekawił mnie właśnie model Phenom II x2 550 BE.

Pisaliście że udało wam się podkręcić go do 4ghz i tutaj mam pytanie.

Jakie daliście napięcie na procka żeby uzyskać taki wynik?? Bo u mnie udało się osiągnąć wynik 3,7 ghz przy napięciu 1,35 a dalej nie chce iść dlatego proszę o odpowiedz.

Dziękuję i pozdrawiam =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja mam komputer a moja siostra kupiła sobie laptopa. Mamy internet przez router, Ale ostatnio moja siostra nie wiedzieć czemu internetu nie ma. A jeśli ona już go ma to ja w swoim komputerze jego nie mam. Proszę cie co mam zrobić z tym problemem ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo Pan szukał :happy: post na poprzedniej stronie...

"W oczekiwanych przez Ciebie tytułach zabrakło Alpha Protocol. Jak zapatrujesz się na tą grę? Jaką serię chciałbyś wskrzesić? Piszę to w związku z ogłoszeniem prac nad jakimś tytułem przez Obsidian. Czy chciałbyś jeszcze kiedyś zobaczyć NFS w realiach nocnych wyścigów? Czy bardziej pasuje Ci forma ProStreet i Shift? Co Twoim zdaniem jest lepsze, Grid, czy TDU? Grywasz w luźniejsze samochodówki typu Flatout Apokalipsa, Pure? Jeśli tak to proszę o opinię o Apokalipsie.

Czy chciałbyś żeby coś wprowadzono, zmieniono w nowym Mass Effect? Gram teraz w jedynkę (ponieważ polecałeś :) ) i jestem pozytywnie zaskoczony. Jest to fajna odskocznia od klasycznych RPG ze względu na sekwencje strzelankowe. Fajne są także postacie. Każda ma swój charakter, wyraźnie nakreślony.

Cieszę się, że mogłem poznać Twoją dokładną opinię o Planescape Torment w najnowszym CDA. Teraz już jestem pewien klasy tej produkcji. I tu kolejne pytanie. Na bezludną wyspę wybrałbyś zaawansowany technicznie ME, klasyki Planescape, NWN, BG, KotOR, a może swojskiego Wiedźmina? Planujesz jeszcze powrót do przeszłości RPG, czy teraz będziesz grał w nowe produkcje?

Czytasz książki fantasy? Jakie tytuły możesz polecić?"

Jeśli nie ma Pan czasu lub chęci na odpowiedź to spoko i dam Panu spokój.

Nie miałem czasu na nic, ale udało mi się w miarę odgrzebać, więc mam nadzieję, że "lepiej późno niż wcale":

O Alpha Protocol jakoś nie myślę. Ogólnie wygląda na to, że będzie dużo fajnych gier, więc śledzę tylko te, które mnie najbardziej interesują.

NFS - mój ulubiony to Porsche 2000, więc właśnie coś takiego chciałbym zobaczyć najbardziej. Pójście w kierunku ProStreet czy Shifta mi osobiście odpowiada (Grid jest boski, choć jeśli miałbym wybrać tylko 1 samochodówkę, to byłby to TDU), tyle że mogli by to zrobić w ramach innej serii. A nocne wyścigi - dobrze zrobione są OK, tylko że formuła się z czasem mocno wyczerpała. Luźniejsze samochodówki lubię, zresztą dla hardkorowców Grid czy TDU to też tylko zręcznościówki. Ważne by były grywalne, realizm ma znaczenie, o ile nie przeszkadza w zabawie :) Z Apokalipsą nie pomogę, (niestety) nie grałem.

Co do zmian w ME. Do ideału brakuje mi tak naprawdę tylko sensownych misji pobocznych. I rzecz jasna nowej fabuły. Przy czym z tego co wiem, w ME2 zmian będzie więcej niż tylko te dwie, więc osobiście strasznie na nią czekam.

Co do bezludnej wyspy, to albo Planescape albo ME. Planescape jest dłuższy i głębszy, ale ME daje niezłą odskocznię w walce. Najchętniej więc byłyby to obie gry na raz, a jak jedna, to jednak klasyka.

Co do książek - mam takie zaległości, że nie będę się kompromitował.

Pozwolę dorzucić swoje dwa grosze do tej dyskusji (o RAM-ie i procesorach). Mam Athlon 64 4800 + i 2 giga ramu (oraz GeForce 9600 GT, 512 MB), dały razem mieszankę pozwalającą grać w Far Cry 2 na "High" i rozdzielczości 1680 na 1050. Oczywiście Wiedźmin na maksa. I żadnych zaciachów. Dobra przyznam się, że procek był podkręcany przez kumpla-informatyka, kartę sam "stjuningowałem". Ale leciutko, leciuteńko.

Gdzie można znaleźć pełną nazwę płyty głównej, nie odkręcając obudowy (pudełka już nie mam).

W wielu przypadkach powinien wystarczyć CPU-Z (zakładka Mainboard), do ściągnięcia za darmo tutaj: http://www.cpuid.com/cpuz.php

Siema Al

Mam problem, a mianowicie gdy jakiś czas temu oddałem komputer do wymiany. Dostalem go ale od tego czasu komputer chodzi bardzo głośno i temperatura na procku wynosi 70-75 stopni Celsjusza. Na dodatek mam tak zrobione że zasilacz zasłania mi płyte głowną. I czy to może powodować znaczny spadek wydajnosci w grach i taka temperature procka?? Czy wymiana zasilacz dałaby mi jakiś rezultat (wyciszenie kompa) Nie znam sie za bardzo na tych sparwach wiec pytam sie Ciebie o porade.

Wymiana samego zasilacza raczej niewiele zmieni (choć może - nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda, może foto?). Trzeba by wymienić obudowę na bardziej przewiewną, wtedy powina spaść temperatura procka, a to spowoduje zmniejszenie obrotów jego coolera. Chyba że procesor jest podkręcony, wtedy zostaje jescze - o ile się da - wymiana coolera na lepszy, ale pytanie czy jest na to miejsce w obudowie.

@Frashoot - po O/C procka spokojnie z rok da rade, tylko nie jakieś mega rozdzielczości :)

A win 7 z palcem w nosie, może się bedzie uruchamiał dłuzej niż XP ale nie będzie się ciął :P

EDIT Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się zarwać w domu nockę a potem przyjść do redakcji 3 godziny później niż zwykle ?

Co do tego dłuższego uruchamiania, to wcale nie byłbym taki pewny - w wielu przypadkach W7 uruchomi się szybciej niż XP ;)

Co do zarywania nocek - tak, choć przy 3h spóźnienia to już raczej urlop się bierze...

Mam dość oryginalne pytanie...

Kto chodził wpieniony wokół komputerów w czwartek 14 Maja 2009, o godzinie 14:00 - 16:00 ?

Bo odwiedziliśmy wtedy z kolegami szklane drzwi redakcji na Sukiennicach 6 (bodajże 3 piętro?)

Jak wpieniony i koło komputerów to może Ghost? I chodzi koło kompów, i czasami wpieniony bywa...

Allor ,mam pytanie.

Czy na konfiguracji:

Procesor: AMD Sempron 2.09GHz (Kręcone z 1.7Ghz)

Grafika: NVIDIA GeForce FX 5500 (128 MB ,SM: 2.0)

Ram: 1GB DDR

Płyta główna: Gigabyte GA-7N400E (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Dało by się zmienić kartę, na taką z 256 MB grafiki?

Dało, byleby była na AGP (i raczej coś innego niż 5xxx). Tyle że komputer ogólnie już bardzo słaby, więc pytanie czy znajdziesz coś bardzo taniego - pakowanie się w droższy sprzęt imo nie ma sensu.

Karta graficzna : GeForce 9600GT 512 MB DDR 2

Procesor : AMD Athlon 64 X2 4800 +

RAM : 2 GB DDR 2

Płyta główna : Gigabyte M52L-S3

Otóż wyjaśniam : zamierzam dołożyć 2 GB ramu i podkręcić procesor oraz kartę graficzną. Ale czy zrobić to teraz czy dopiero gdy zainstaluje Windows 7 ?

Bezpieczniej bawić się w OC już po postawieniu systemu docelowego, chyba że dokładnie przetestujesz komputer przed instalacją. Bo jak będziesz miał pecha, to skończy się ponownym instalowaniem.

Co do kupowania RAM-u - teoretycznie ceny cały czas idą w dół, więc im później, tym taniej. A że i złotówka zaczyna się fajnie zachowywać, więc jeśli nie musisz, wygląda na to że lepiej poczekać.

Al Skoro lubisz samochodówki, pytanie jest następujące

Jakie jest twoje ulubione auto (czy to auto jest licencjonowane czy fikcyjne)

Ciężkie pytanie. Jeśli chodzi o wygląd, to z wyższej półki Aston Martiny DB9 i wariacje (koniecznie w British Racing Green). Z bardziej przystępnej - Alfa Romeo Brera (czerwona) / Spider (tak samo). Ale że w większości osiągi nie idą za wyglądem, więc to raczej marzenia RL, a nie w grach.

Jeśli chodzi o osiągi, bardzo lubię jeździć Ferrari, choć w TDU np. świetny jest też najtańszy Masserati (i Alfa, ale to na samym początku). No i zostaje jeszcze Evo oraz Lotusy - zazwyczaj też bardzo fajne samochody.

Nie wiem czy masz na to wpływ, ale czy jest jakaś szansa, że w CDA znajdzie się jakiś test mysz dla leworęcznych (jeśli już taki był to sorry, CDA czytam ledwie od 1.5 roku ;))? Nawet taki malutki :) Sam długo szukałem i nie znalazłem żadnych specjalnie wyprofilowanych na lewą rękę. "Jedynie" symetryczne Razery, które same w sobie nie są złe , ale zawsze jakaś konkurencja (o ile istnieje) by się przydała ;)

Jeśli nie liczysz modeli symetrycznych, to kiedyś Logitech miał wersje leworęczne, ale tylko kilku wybranych modeli. Google zwraca teraz tylko jeden, w dodatku nie dla graczy, więc obawiam się, że zostają symetryki... Co wcale złe nie jest - DiamondBack 3G to imo jedna z najlepszych myszek dla graczy, zwłaszcza jeśli liczy się też kasa.

Ostatnio, zainteresował mnie artykuł o nowym produkcie Microsoftu Windows 7. Ogólnie moje wrażenia pozytywne. Ładnie działa mało się wiesz itd. Tylko mój problem w tym, że ciężko mam ze sterownikami od mojej płyty głównej..... Po prostu się nie instalują a sam pracuję na ledwo sprawnym kompie. I teraz pytanie co mam robić w takiej sytuacji?? mam Skorzystać z XP mode? Chociaż sam nie wiem jak to dokładnie działa ;) Prosiłbym o pomoc

Tak, jakby co ściągnąłem Windows 7 64 bit Build 7100

Mój config;

Asus Rampage Formula

Asus 4870 512 MB

Intel core 2 duo 4500

Ocz Rapper 2x2 GB

Segate Baracuda 500 GB

XP Mode to sposób na uruchamianie starego softu w W7, więc jeśli masz problem z W7 to niczego to nie zmieni. Co do sterowników - w większości działają od Visty 64bit, a te do Asusa powinny być dostępne.

Pytanie: co znaczy, że mało się wiesza? Mi się jeszcze (na 3 kompach) nie zawiesił ani razu ze swojej winy, jedyne przypadki to zabawa z O/C. Przy dobrym sprzęcie nie powinen się powiesić ani razu...

Kiedy przeczytałem twój artykuł o win 7 bardzo mnie zainteresował i go pobrałem.

Nie wiadomo czemu win instalował się 2h.

Po włączeniu win 7 po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej chciałem zainstalować grę .

Znalazłem problem, kiedy win urochomił instalacje przez pierwsze 30-60s instalował pliki z płyty DVD a przez 4-5min nic nie odtwarzał ani kopiował na dysk.

Nie piszesz jaka to gra, ani jaka wersja W7 (32 czy 64 bit), a wróżka ma wolne...

Pozostaje nadzieja, że w tak zwanym międzyczasie problem zniknął lub że dokopię się nieco dalej do pełniejszych danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AL, mam zagwostke dla Ciebie...co sadzisz o problemie który nęka wielu graczy....czym może byc on spowodowany...opisany został w: http://forum.idg.pl/karty_graficzne_wideo-...47516-p-20.html http://forum.idg.pl/karty_graficzne_wideo-...ty-t165443.html http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=48382.msg657148

Mam tez inne pytanko....które glosniki sa lepsze do odsluchu muzyki..na komputerze...raczej cd niz mp3....glosniki 2.1 czy tez 2.0 choćby opisany w ostatnim numerze przez Cormaca?

Co do głośników, to sam brałbym do muzyki 2.0, idealnie T20 lub T40 (może być II) od Creative.

Co do problemu z miganiem to Ameryki niestety nie odkryję. Sam z problemem na szczęście nie walczyłem, więc najsensowniejsze wydaje się stwierdzenie, że to problem z połączeniem gry+sterowniki+mało RAMu na karcie. Przy czym to ostatnie powinno mieć najmniejszy wpływ, bo znaczy że gra nie radzi sobie za dobrze z doborem danych, które mają być wyświetlane...

Czy zastanawiałeś się kiedyś co byś robił jak byś nie pracował w CDA?

Coś z komputerami i/lub fizyką - w tym kierunku się kształciłem zanim tu wylądowałem.

Mam bardzo ważne pytanie może był już wcześniej niewiem nie szukałem chodzi mi o sprzęt z 165 numer konkretnie o Asusa GeForce GTX 260 Matrix chcę zakupić jakiegoś GTX 260 i napaliłem się na tego a dosłownie nigdzie nie mogę dostać tego konkretnego modelu czy mógł bym wiedzieć z kąd go wziąść? Albo chociaż jakiś namiar co kolwiek z góry dzięki

Pytanie stare, więc już pewnie nieakutalne, ale może odpowiedź przyda się na przyszłość:

karty (i ogólnie większość sprzętu) dostajemy zazwyczaj od polskiego dystrybutora. Są to egzemplarze testowe, więc często z innej puli niż te, które trafiają do sklepów. W niektórych przypadkach możemy więc testowac sprzęt, który pojawi się w sklepach dopiero za jakiś czas, bo np. okazało się że są problemy z dostępnością i dostawy do PL się opóźniają. Można próbować dzwonić do dystrybutora i pytać się u niego albo szukać np. przez wyszukiwarki lub porównywarki cenowe.

Podoba ci się muzyka Michaela Jacksona hihi ?

Zależy, które utwory. Ale na pewno nie puszczana na okrągło w ramach jakiejś idiotycznej histerii.

Al, Jakie przynajmniej pamięci potrzeba aby podkręcić athlona II do 3,5Ghz - 3,7ghz?

A jeszcze jedno zobaczyłem na screenie w arcie o win 7 ikonkę team fortress 2. Czy grasz w TFa? jeśli tak, czy często?

Mieliśmy DDR3 1600 MHz, w przypadku DDR2 przy testach najczęściej używane są 1066 MHz. Czy z wolniejszymi będzie bezproblemowa, nie mam niestety pojęcia - nie mamy już tej platformy w redakcji by to sprawdzić...

Co do TF2 - ostatnio trochę grywam, ale nie na tyle często by się z tym ujawniać - głupio dostawać od każdego baty ;)

Cześć Allor,

W najnowszym CDA (07/2009) przedstawiłeś, w dziale "za pięć dwunasta", swoje wrażenia na temat "Starcraft'a 2".

Min napisałeś: "Zero problemów, pełna płynność, świetny wygląd(...)".

Zatem mam do Ciebie jedno pytanie:

Czy możesz podzielić się z nami informacją o konfiguracji kompa, na którym ów gra była uruchomiona i przedstawiana?

Niestety nie. Alt-tab nie bardzo działał, a restartu komputera wolałem nie ryzykować... Obudowy były jednak dość zwyczajne, więc zaryzykowałbym stwierdzenie że był to jakiś dwurdzeniowiec 2,5 GHz z kartą mniej więcej 8800 / 4850. Ale głowy za to nie dam.

Chcę sobie kupić karte graficzną i mam dylemat miedzy GTX260 od eVGA oczywiście ten z podwujnie podkręconym silnikiem czy GTX 275 jakiejś innej marki który ma identyczne silniki tylko wiadomo więcej jednostek shader 240 (GTX260 posiada 216) no i oczywiście cenea właściwie różnić się będzie ok 200 zł co lepiej wybrać

Przy podobnej cenie zwykłe 275 będzie imo znacznie lepsze - wystarczy OC i bije nawet 285, czego żaden 260 nie zrobi. Przy 200 złotych różnicy... zależy od reszty kompa. Jeśli super-wypas to warto dopłacić, jeśli nie, to brałbym 260.

Jak podobały ci się wpisy innych pod twoją ksywką w obecnym GW?

Nie wiem, nie czytałem ;P

Witaj Allor;]

Dlaczego Konfigurator z czerwca (116-117) i z lipca (136-137) '09 są niemal identyczne (kopiuj+wklej) wyłączając minimalne zmiany szyku, tudzież składni?

Ze względu na minimalne zmiany na rynku zmiany w tekście są również dość kosmetyczne. Ale gwoli ścisłości - użyta metoda to nie kopiuj i wklej, a patrz i pisz", co jednak w efekcie też dało bardzo podobny tekst...

Stąd zresztą zmiany w formule Konfiguratora, który w większej formie będzie się pojawiał na łamach w momencie większych zmian na rynku, a w przypadku ich braku - będzie tak jak w najnowszych CDA.

Mam pytanie jak sądzisz, w jaki sposób firma ATI rozwiąże problem ze sterownikami do swojego sprzętu... {chyba wszyscy wiedzą że to nie jest za mocna strona tego koncernu a na sterowniki trzeba po prostu czekać}.

Pytanie do wróżki...

Choć z drugiej strony w popularnych grach jest z tym obecnie bardzo dobrze, bo mnie problemy dopadły w przypadku Radeona 9600 Pro i KotORa (gra była niegrywalna przez parę miesięcy... a kartę kupiłem specjalnie w ramach przygotowań do tego tytułu...).

Cześć Allor. ;)

Mam jedno pytanie dotyczące zestawu Gamer S1 O/C: czy gdybym zamienił Pentium Dual Core E5200 na C2D E7400, dysk twardy zamienił na trochę pojemniejszy (tak z 500 GB Seagate Barracuda 7200.11), natomiast te 4GB na 2GB (te same pamięci, oczywiście w dwóch kościach), to czy zasilacz ze wspomnianego zestawu (OCZ StealthXStream 600W SLi) dałby radę tej maszynce, czy też by nie wystarczał?

Czy może jednak lepiej inwestować w inny zestaw w granicach 3000 zł?

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź. ;)

Zasilacz bez problemu da radę, natomiast jeśli chcesz się bawić w O/C to taka zamiana niewiele daje. 2 GB RAM-u w Viście w grach może być trochę mało, a późniejsza rozbudowa nieco utrudni OC (im więcej kostek pamięci, tym mniejsza podatność na OC).

Ale co do zestawu do około 3k zł, to obecnie powinno się udać złożyć w tej cenie Gamera z numeru 07.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnolem ten program CPU-Z i mam trzy pytania

1 Klikam na Memory I tam jest Channels #- Single co to znaczy?

2 Mam radeona 9200 kiedys zainstalowalem jakies sterowniki ze strony ATI i teraz mam 9250 i co to niby mialo znaczyc tez nie wiem

3Pisze mi w tym CPU-Z ze mam dwie karty Radeona 9250 i radeona 9250 secondary w panelu w systemie patrzylem tez tak jest a fizycznie mam jedna wiesz co to ma byc??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o serii Call of Juarez?

Multi do bani, bo przegraliśmy na evencie otwierającym z gośćmi z Techlandu ;)

Co do singla to imo najlepsza gra na dzikim zachodzie (o pewnej starej gierce LucasArts nie wspominam, bo obecnie o piksele można by się pokaleczyć...), idealna może nie jest, ale uwagi to głównie multi, a o tym już pisałem :)

W aktualnym numerze CDA w GW wypowiadała się za Ciebie redakcja. Jak zareagowałeś, gdy się dowiedziałeś?

Nie czytałem tego gamewalkera :)

O ile dobrze kojarze grasz w TF2, bo w czerwcowy CDA w artcie o windzie 7 na deskopie leży ikonka Tf2(stwierdziłem, że jak Twój art to spewnością twoje instalki:D).

Ciekawskie pytanko - zechcesz ujawnić gdzie czasem bywasz(servy) a może na jakich mapach najcześciej pykasz, no i oczywiście jaka postać przypada Ci do gustu(stawiam na hmm Pyro[mhmhmhm])

Jak już pisałem nieco wcześniej - gram na tyle mało, że nie będę się publicznie kompromitował ;) W każdym razie jeszcze nie teraz, bo po becie miałem długą przerwę i teraz noobem ode mnie zalatuje. A co do klasy - inżynier lub żołnierz, choć w czasach TFa lubiałem scouta, więc kto wie...

Witaj Allor,

Proszę Cię o pomoc - otóż...

Mam dość stary komputer a ostatnio zastanawiałem się nad zmianą procesora, niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniego dla mojej płyty głównej, a groszem nie śmierdzę i nie chce wymieniać niczego więcej . Może mógłbyś mi pomóc? Z góry dziękuje a tutaj informacje o moim komputerze.

Nie bardzo mam pojęcie jak mógłbym pomóc. Athlony XP (nieczego mocniejszego się już nie da) nie są już od dawna produkowane, więc zostaje szukanie na aukcjach w internecie (jest tego całkiem sporo) lub po znajomych...

Cztery małe pytanka...

1.Kiedy odpiszesz na pytania powyżej??

2.Allor gdzie te SCREENY?!(No dobra nie mogłem się powstrzymać)

3.Czy pójdzie mi na tym GTA IV???

4.Ile w życiu przeczytałeś książek?

ad. 1 - Dzisiaj

ad. 2 - W odpowiednich katalogach ;)

ad. 3 - Ktoś już tą konfigurację podsumował, nic dodać, nic ująć...

ad. 4 - Sporo. Bardzo sporo. Choć niestety ostatnimi czasy mam na to dość mało czasu i np. ostatni rok wygląda pod tym względem mało imponująco :(

Czy moglbys przywrocic stary schemat do konfiguratora? Moim zdaniem byl lepszy i podawal wiecej info na temat konfiguracji Eco, Gamer i Elite np. FPSy w Crysisie to bylo bardzo pomocne - bardziej niz szczegolowa analiza sprzetu. O ogolnej sytuacji sprzetu czyli to co warto kupic moglbys pisac w malej oddzielnej ramce.

Obecnie jest to niestety niemożliwe, z przyczyn które już kiedyś na forum były podawane.

Jaka jest według ciebie najlepsza samochodówka?

I co się znajduje za drzwiami których nie ma?

Jedna jedyna i na PC? Albo Grid albo TDU, by czym wyścigi są dla mnie bardziej pasjonujące w Gridzie, ale jako całość wolę TDU. A jeśli nie na PC, to dochodzi jest Gran Turismo na PS2/PS3 (z konkretną wersją byłby problem, bo za chwilę wyjdzie GT5 na PS3, który będzie rządził, ale obecnie wybór między pełnym GT4, a GT5P byłby dość trudny...

A co do drzwi - jakich drzwi?? Ja tu nic nie widzę...

Hej Al! Co sądzisz o grze, będącej na razie w produkcji, Star Wars: TOR? Czy pociągają cię w ogóle takie klimaty? Mnie np. filmy o Gwiezdnych Wojnach w ogóle nie grzeją, a gry wręcz przeciwnie, Kotora przeszedłem kilka razy.

Szczególnie wiążę nadzieję z tym MMO, gdyż ciągłe uganianie się za nowymi przedmiotami w WoWie zwyczajnie mi obrzydło i liczę na to, że TOR zaoferuje coś więcej w end-gejmie, niż bezsensowne rajdowanie.

Filmy (w rozumieniu - trylogia, a nie drugie coś) są fajne, miały swój klimat i ogólnie jestem za SW. Ale jeśli chodzi o MMO... Z tego co na razie widać, to będzie... dziwnie. Znaczy - nie mam nic przeciwko KotORowi z możliwością multi, jeśli to będzie sensownie wycenione, to się z chęcią piszę. Nie bardzo natomiast widzę end-game przy założeniu, że najważniejsza jest fabuła. W ogóle pytanie czy to będzie MMO w typowym tego słowa znaczeniu. Ale jak znajdą sposób na odejście od grindu, to chwała im za to. Ktoś musi być w końcu pierwszy.

Al to chyba nie żyje, albo sie obraził na forum:-)....

Żyje, żył, a do tego się nie obraził. Za to wziął trochę za dużo na siebie i potem musiał się spod tego wygrzebywać... Co skończyło się mniej więcej wczoraj, stąd bojowe zadanie na dzisiaj to odgrzebanie forum.

Czy grasz we wszystkie świetne gry np. Mass Efect 2 lub Resident Evil 4 na swoim IPhone ?

ME na iPhone jest wg recenzji do kitu, RE4 kończy się w ciągu godziny. Więc o ile w gry na iPhone jak najbardziej gram, to w te dwa wymienione tytuły nie. A uprzedzając pytanie "w co": obecnie jest to GeoDefence, który jednak powoli zbliża się do końca...

Cześć.Mam pewien problem a nigdzie nie mogę znalezć odpowiedzi.Mianowicie,Na win xp mam do wykorzystania 512 mb pamięci karty graficznej,a na windowsie vista już połowe mniej,

np.gta 4:xp 512 vista 256.Karta 8800 gt

Jaki to konkretnie model karty? Czy było coś z nią robione, np. podmieniany bios? Bo nie ukrywam - dziwne to i pierwszy raz się z tym spotykam... A - czy to tylko w GTA, czy też w innych grach podobnie? Co podaje np. CPU-Z? Bo akurat GTA do zbyt dobrze zrobionych gier nie należy, więc może się okazać, że to tylko jego problem...

Mam problem ale nie błahy komputer zawiesza się zamraża jak kto woli. Komputer zawiesza się np. podczas instalacji gry z waszego magazynu lub gdy coś wypalam na dvd komputer się zacina najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że płytę bez najmniejszych problemów mogę wypalić w trybie awaryjnym i w tedy komputer się nie przytnie. Pamięci testowałem programem memtest 86+ przez 10 godzin i nie wykryły żadnego błędu. Komputer potrafił się przyciąć podczas instalacji systemu windows xp. I musiałem jeszcze raz instalować system. Jakimś cudem jednak zainstalowałem Logów nie podaję bo na wszystkich forach mówią że wszystko jest ok i brak wirusów. Zmieniłem chłodzenie procesora temperatura procesora nie przekracza 50 stopni. Może ty byś coś poradził. Komputer zacina się przy oglądaniu filmów także ale nie tak często. Zdawało mi się że się nie zacina z rana gdy sobie odpocznie przez noc, ale to błąd czasem podczas włączania sytemu potrafi się zaciąć. Proszę ciebie o fachowe porady w tej sprawie a i podam konfig. Ram 256mb dysk twardy seagate 80gb, procesor amd sempron 2200+, zasilacz 300wat. Pisałem na wielu forach ale nikt nie potrafił mi pomóc, jesteś moją ostatnią deską ratunku. Z góry dziękuje za pomoc. Przepraszam za błędy.

Czy próbowałeś puścić Prime95? I 3dMarka zapętlonego? Bo takie objawy to albo sterowniki (skoro w trybie awaryjnym jest ok), albo zwalona część kompa. W ciemno stawiałbym na płytę, skoro RAM jest ok a procesor się nie grzeje, ale tak naprawdę trzeba by się pobawić w wymianę części i sprawdzanie, po której jest ok...

Jeszcze jeden pomysł - czy wiesza się przy filmach odtwarzanych z dvd, czy z hdd też? Czy dvd pracuje w trybie DMA? Czy kable są dobrze podopinane (sorry za banalne pytania, ale nigdy nic nie wiadomo - sam raz wołałem naszego admina do "padniętego" kompa, a zapomniałem o przełączniku zasilania na zasilaczu... tak jakoś idiotycznie wyszło...).

Witaj Allor ( piszę do ciebie bo Ghost mnie tu skierował =] )

Mam pytanko w numerze czerwcowym recenzowaliście nowe procki AMD i zaciekawił mnie właśnie model Phenom II x2 550 BE.

Pisaliście że udało wam się podkręcić go do 4ghz i tutaj mam pytanie.

Jakie daliście napięcie na procka żeby uzyskać taki wynik?? Bo u mnie udało się osiągnąć wynik 3,7 ghz przy napięciu 1,35 a dalej nie chce iść dlatego proszę o odpowiedz.

Dziękuję i pozdrawiam =]

Najpewniej 1,4V. W każdym razie nie mniej, ale czy przypadkiem nie więcej to głowy nie dam. Teoretycznie procek wytrzyma z dobrych chłodzeniem powietrznym 1,45, ale czy tyle było, to już niestety nie pamiętam, a żeby nie przedłużać procesu odgruzowywania nie będę teraz przeszukiwał notatek (jeśli ci na tym zależy, poproszę o PM).

Grałeś w Richard Burns Rally lub rFactor? Co sądzisz o tych grach?

Grałem. W RBR nawet dość sporo. Ale nie jestem tak dużym hardkorowcem, by mnie to na dłuższą metę kręciło. Wolę gry bardziej przystępne, choćby dlatego, że nie bardzo mogę sobie obecnie pozwolić na stałe przypięcie kierownicy, a na zabawę w jej chowanie i wyciąganie trochę szkoda mi czasu. Choć pod koniec roku to się zmieni (zmiana lokum), więc kto wie... Choć pewnie i tak zacznę od GT5 ;)

Witaj.

Ja mam komputer a moja siostra kupiła sobie laptopa. Mamy internet przez router, Ale ostatnio moja siostra nie wiedzieć czemu internetu nie ma. A jeśli ona już go ma to ja w swoim komputerze jego nie mam. Proszę cie co mam zrobić z tym problemem ?

Jak dokładnie wygląda połączenie z Internetem? Jakie "skrzyneczki" z jakimi kabelkami są z czym połączone? Jakie są konfiguracje komputerów (czy coś było zmieniane)? Bo na pierwszy rzut oka to zaryzykowałbym stwierdzenie, że to, przez co łączycie się z internetem to nie jest ruter, a np. zwykły switch...

Czesc mam pare pytań.

1.Masz psa kota , lub papuge

2.Wiesz że kiedys spotkaliśmy się

3.Jak tam życie

1. 3 x nie, ale jeśli liczy się przeszłość, to 3 x tak.

2. nie...

3. a się toczy... w końcu ładną pogodę mamy, a nie tylko deszcz i deszcz... na wakacje bym pojechał, ale nie bardzo mogę, bo muszę fachowców na budowie pilnować... i w ogóle źle nie jest, ale mogłoby być znacznie lepiej ;) jak i znacznie gorzej.

Sciagnolem ten program CPU-Z i mam trzy pytania

1 Klikam na Memory I tam jest Channels #- Single co to znaczy?

2 Mam radeona 9200 kiedys zainstalowalem jakies sterowniki ze strony ATI i teraz mam 9250 i co to niby mialo znaczyc tez nie wiem

3Pisze mi w tym CPU-Z ze mam dwie karty Radeona 9250 i radeona 9250 secondary w panelu w systemie patrzylem tez tak jest a fizycznie mam jedna wiesz co to ma byc??

1. Znaczy że pamięci pracują w trybie pojedynczym, co oznacza, że albo masz nieparzystą ich liczbę, albo procesor który nie potrafi pracować w dualu, albo też źle włożone kostki w sloty.

2. Masz lepszą kartę, ja bym się tam cieszył :)

3. A którą wersję CPU-Z uruchamiasz? Ale wyjścia są dwa: albo pokazuje dwa wyjścia video (ale raczej nie powinien), albo masz dwie karty graficzne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś puścić Prime95? I 3dMarka zapętlonego? Bo takie objawy to albo sterowniki (skoro w trybie awaryjnym jest ok), albo zwalona część kompa. W ciemno stawiałbym na płytę, skoro RAM jest ok a procesor się nie grzeje, ale tak naprawdę trzeba by się pobawić w wymianę części i sprawdzanie, po której jest ok...

Jeszcze jeden pomysł - czy wiesza się przy filmach odtwarzanych z dvd, czy z hdd też? Czy dvd pracuje w trybie DMA? Czy kable są dobrze podopinane (sorry za banalne pytania, ale nigdy nic nie wiadomo - sam raz wołałem naszego admina do "padniętego" kompa, a zapomniałem o przełączniku zasilania na zasilaczu... tak jakoś idiotycznie wyszło...).

Nie spróbuję. Jakiego 3dMarka puścić czy może być wersja 2001 czy pobrać wersje 2003. Sprawdzę czy wiesza się przy filmach odtwarzanych z dvd dzięki za radę. Jestem zielony o co chodzi z tym trybem DMA. Mogę zrobić zdjęcie, jak wygląda sprawa z tym podopinaniem kabli. A na ile godzin polecasz włączyć program Prime95 i czy uruchomić go w trybie awaryjnym.

Edytowano przez LedZeppelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc jestem Szarik102 mam pare pytań

1.Komu kibicujesz w Polskiej lidze ? Ja kibicuje Lechowi Poznań

2.Masz mp3

3.Jakie lubisz piwo ? Ja najbardzie Tyskie i czeskie piwa choć niemieckie też są good

4.Czy zbierasz coś w domu ?

5.Jak widziałem Mcmilan pytał ciebie co u ciebie a ty mu odopwiedziałeś że dobrze i napisałeś żę pilnujesz robotników to ty dom Budujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko.

Nie wiem może tego niezauważyłem ale czemu niepodajecie że jest możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni w Phenomah II x2 i x3 ??

Wiem że nie we wszystkich modelach jest taka możliwość jak i płytach głównych ( musi mieć ACC) ale w sumie podanie takiej informacji zawsze jest dobre przy wyborze podzespołów do nowego kompa. Sam się dowiedziałem dopiero w internecie i razem ze znajomym udało mi się odblokować dodatkowe rdzenie w pełni sprawne. Mała rzecz a cieszy =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś puścić Prime95? I 3dMarka zapętlonego? Bo takie objawy to albo sterowniki (skoro w trybie awaryjnym jest ok), albo zwalona część kompa. W ciemno stawiałbym na płytę, skoro RAM jest ok a procesor się nie grzeje, ale tak naprawdę trzeba by się pobawić w wymianę części i sprawdzanie, po której jest ok...

Jeszcze jeden pomysł - czy wiesza się przy filmach odtwarzanych z dvd, czy z hdd też? Czy dvd pracuje w trybie DMA? Czy kable są dobrze podopinane (sorry za banalne pytania, ale nigdy nic nie wiadomo - sam raz wołałem naszego admina do "padniętego" kompa, a zapomniałem o przełączniku zasilania na zasilaczu... tak jakoś idiotycznie wyszło...).

Nie spróbuję. Jakiego 3dMarka puścić czy może być wersja 2001 czy pobrać wersje 2003. Sprawdzę czy wiesza się przy filmach odtwarzanych z dvd dzięki za radę. Jestem zielony o co chodzi z tym trybem DMA. Mogę zrobić zdjęcie, jak wygląda sprawa z tym podopinaniem kabli. A na ile godzin polecasz włączyć program Prime95 i czy uruchomić go w trybie awaryjnym.

Dowolny 3dMark, chodzi o to, czy przypadkiem nie jest to sprawa karty graficznej. Choć skoro komputer siada głównie przy odczycie z płyt / dysku (tak przynajmniej wynika z opisu), to niemal na pewno karta nie jest powodem - a w każdym razie nie jedynym. Nieco więcej do powiedzenia ma procesor, więc Prime puść w trybie normalnym na powiedzmy 30 minut. Jeśli nie będzie błędów, to przejdź dalej.

Co do DMA to na razie też może poczekać, natomiast z kablami chodzi o "ręczne" sprawdzenie czy wtyczki dobrze siedzą w gniazdach, nie są poluzowane itp. Teoretycznie gdyby były, powinno się kończyć tylko błędami odczytu, ale skoro komputer jest "czysty" to trzeba się chwytać czego tylko się da...

3. A którą wersję CPU-Z uruchamiasz? Ale wyjścia są dwa: albo pokazuje dwa wyjścia video (ale raczej nie powinien), albo masz dwie karty graficzne.

Verision 1.52.1 -July 2009

Czyli najnowsza. Zostaje więc albo cudowne rozdwojenie, albo "tak na ATI ma być", albo błąd w programie. Ale jeśli wszystko działa, to bym się nie przejmował, bo to w końcu tylko jakiś tam napis.

Czesc jestem Szarik102 mam pare pytań

1.Komu kibicujesz w Polskiej lidze ? Ja kibicuje Lechowi Poznań

2.Masz mp3

3.Jakie lubisz piwo ? Ja najbardzie Tyskie i czeskie piwa choć niemieckie też są good

4.Czy zbierasz coś w domu ?

5.Jak widziałem Mcmilan pytał ciebie co u ciebie a ty mu odopwiedziałeś że dobrze i napisałeś żę pilnujesz robotników to ty dom Budujesz ?

1. Nie kibicuję, tak jest bezpieczniej ;)

2. Mam. W kilku urządzeniach, z iPhonem włącznie (który jest dla mnie głównym playerem, zresztą nie tylko mp3).

3. Ostatnio Carlsberga, choć gdyby nie ceny, to Guiness. Ale do czeskich też nic nie mam, a wręcz przeciwnie. Tyskie natomiast mi się "przepiło" (generalnie zmieniam piwa co pewien czas, bo mi się nudzi smak - oczywiście mówię o piciu dla smaku w domu, a nie w knajpie).

4. Obecnie w zasadzie nie. Mam za mało miejsca na cokolwiek, więc o kolekcjonowaniu nie ma mowy. Chyba że epiki w WoWie, ale mam już około miesięczną przerwę, więc i to odpada...

5. Coś w tym stylu.

Mam jeszcze jedno pytanko.

Nie wiem może tego niezauważyłem ale czemu niepodajecie że jest możliwość odblokowania dodatkowych rdzeni w Phenomah II x2 i x3 ??

Wiem że nie we wszystkich modelach jest taka możliwość jak i płytach głównych ( musi mieć ACC) ale w sumie podanie takiej informacji zawsze jest dobre przy wyborze podzespołów do nowego kompa. Sam się dowiedziałem dopiero w internecie i razem ze znajomym udało mi się odblokować dodatkowe rdzenie w pełni sprawne. Mała rzecz a cieszy =]

Możliwość jest, ale nikt tego nie gwarantuje. Poza tym w grach nie ma to najmniejszego znaczenia (pomijając kilka wyjątków potwierdzających regułę), działa tylko na kilku płytach, na których to nie zostało zablokowane, więc jest to zabawa dla fanów grzebania, a nie zwykłych posiadaczy kompa. Poza tym o ile się nie mylę, przy opisie Phenomów II takie info się pojawiło - bez podawania konkretów, z powodów jak wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...