Skocz do zawartości
Krigor

Pytania do Krigora

Polecane posty

Gość lisu125

Witaj. Czy jeśli jakaś gra jest dodawana do CD-Action, a jej nie masz to kupujesz CD-Action i w nią grasz, czy może jesteś z tych ludzi którzy muszą mieć wszystko w pudełkach na półce? Ja osobiście uważam że jest to nieopłacalne, po co kupować grę którą już się ma?

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie artykułu "Mobilne granie" ze styczniowego numeru. Czy testując te laptopy, patrzyłeś wyłącznie na wydajność czy również na codzienne zastosowanie, jakość użytych materiałów itd?

Chcę właśnie kupić laptopa do gier i przyglądam się polecanym przez Ciebie modelom. Na początku myślałem, że wezmę tego MSI - "Najtańszego z najdroższych", a raczej jego nowszą wersję - GT780GTX, jednak w Internecie pojawia się wiele opinii, że zastosowana w nim klawiatura, jest kiepskiej jakości i często klawisze nie reagują, co akurat dla mnie skreślałoby tego laptopa, bo chciałbym też na nim pracować, co akurat wiąże się ze sporą ilością pisania.

Pomyślałem więc, że może wysupłam nieco więcej kasy i kupię lapka wyżej, Samsunga NP700G7A ("Stylowego mocarza"), jednak tu akurat mankamentem jest spore nagrzewanie się, nawet w obrębie klawiatury, co również utrudniałoby pisanie.

A akurat sprzedawca w sklepie poleca mi Asusa G74SX, powołując się na solidną jakość wykonania. Jednak akurat zastosowana w nim karta (GTX 560M) jest gorsza niż w dwóch powyżej, no i nie znalazł się na Twojej liście. Odrzuciłeś go celowo, czy akurat nie miałeś do czynienia z tym modelem?

Sprzedawca bardzo go zachwala, ale boję się, że nie pociągnie wielu gier w wysokiej rozdzielczości, a na rozdziałce bardzo mi zależy, bo chciałbym podłączać lapka do 50-calowej plazmy.

Wszelka pomoc byłaby bardzo mile widziana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregu musiałeś zaspojlerować wszystko co najlepsze z Pola Aspho w swojej recenzji?! Jedna strona, najlepsze rzeczy z całej książki. Nie można napisać we wstępie, że autor chce pokazać wszystkie najlepsze smaczki związane z postaciami z książki i powiedzieć, kto zginie a kto przeżyje (wątek z Carlosem)? Wyobraź sobie, że teraz czytając książke samemu dzięki Tobie będę o tych wszystkich rzeczach wiedział i na pewno będę bardzo zaskoczony, kiedy będą w książce opisane... Książki czyta się dla fabuły, w grach pozostaje jeszcze sama przyjemność z gry. DLatego gry można trochę zaspojlerować z fabuły, ale książki? Naprawdę, czegoś takiego się nie spodziewałem. Chociaż po opisaniu (dobra dobra, drobnie zmienionym) zakończenia sagi wiedźmińskiej we wstępie do recenzji można się już po was spodziewać wszystkiego...

PS Właśnie chcę zamówić tę książkę, więc bardzo Ci za te informacje z recenzji dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można napisać we wstępie, że autor chce pokazać wszystkie najlepsze smaczki związane z postaciami z książki i powiedzieć, kto zginie a kto przeżyje (wątek z Carlosem)?

A ty jesteś jakiś niepełnosprytny czy po prostu nie grałeś w Gears of War i nie kojarzysz, że żadnego Carlosa tam nie było? Wniosek jest chyba oczywisty :D.

Mam pytanie odnośnie artykułu "Mobilne granie" ze styczniowego numeru. Czy testując te laptopy, patrzyłeś wyłącznie na wydajność czy również na codzienne zastosowanie, jakość użytych materiałów itd?

Przede wszystkim na wydajność. Niemniej komputery MSI mieliśmy swego czasu w testach i bardzo przyjemnie mi sie na nich siedzialo. Co do klawiatury - o ile dobrze pamietam, moglo mi sie juz pomerdac cos, bo to dawno bylo raczej - irytowalo mnie lekkie jej uginanie. Zacinania nie przypominam sobie, a kazdego laptopa, ktorego testuje, sprawdzam pod katem pisania - na ogol pisze na nich recenzje tychze.

Co do Samsunga - owszem, ale w porownaniu do ultrabookow to pryszcz i mozna sie do tego przyzwyczaic bo tak zle nie jest.

Asus jest spoko obiektywnie patrzac, ale mnie sie wyglad nie podoba. Choc w ktoryms ze wczesniejszych modeli jedna strona lapka dosc ostro sie grzala, sprawdz sobie to.

Jeszcze jedno odnośnie rzekomego zaspojlerowania - fakt śmierci Carlosa jest znany od pierwszych stron książki bodaj. Przeczytałeś, że kogoś zabili i od razu podnosisz wrzask. Trochę zaufania, do ciężkiej Anielki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, być może tak z Carlosem było jak mówisz. Ale o innych rzeczach związanych z bohaterami, które jak piszesz w recenzji są bardzo dużą zaletą książki, też mogłem się dowiedzieć grając? Coś mi się nie wydaje. Naprawdę o tym, że książka pokazuje historie związane z bohaterami można napisać bez zdradzania ich... Chyba, że też są na pierwszych stronach, wtedy zwracam honor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus jest spoko obiektywnie patrzac, ale mnie sie wyglad nie podoba. Choc w ktoryms ze wczesniejszych modeli jedna strona lapka dosc ostro sie grzala, sprawdz sobie to.

Ostatecznie zdecydowałem się na Asusa, bo jednak przestraszyła mnie ilość osób skrażących się w necie na klawiaturę, a Samsung był nieco za drogi (ponadto sprzedawcy zachwalali jakość wykonania rzekomo o wiele lepszą niż u konkurencji). Akurat temperatura to absolutnie nie problem w tym lapku. Jest ciepły (ale nie gorący) jedynie przy wywietrzniku. Wydajności nie testowałem za długo, bo miałem mało czasu. Pograłem w Assassina 1 (po podpięciu lapka pod plazmę) i jestem zadowolony, choć widzę dlaczego ktoś (z portfelem bez dna) mógłby kupować droższego lapka z lepszą kartą graficzną. Tak czy siak, Twój artykuł był naprawdę przydatny. Dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://battlelog.battlefield.com/bf3/soldi...tats/247881736/

W zasadzie tak. Choć ostatnio odkryłem chińską snajperkę z dodatku Karkand. Zabójcza na średnie dystanse - dwie-trzy kule i każdy pada. A że szybkostrzelna, to i z utrąceniem biegających celów nie ma żadnych problemów. Jeśli tylko nie strzelasz na kilometry i biegasz z celownikiem w przedziale powiedzmy 6x-8x, to jest to chyba najlepsza snajperka w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie kilka pytanie odnośnie recki Spec Ops: The Line. Chciałabym kupić sobie wersję pudełkową, która obecnie kosztuje około 120 złotych. Opłaca się kupić tę grę za taką cenę, czy bardziej poczekać, aż zejdzie do jakiejś taniej serii? 7 godzin rozgrywki to nie jest jakoś przesadnie dużo, jednak zaintrygował mnie fakt, że jest to FPS, w którym występuje fabuła, będąca czymś więcej niż kalką z COD'a/BF.

Edytowano przez Ester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dobre pytanie. Grałem przedpremierowo, multi nie widziałem, ale na pierwszy rzut oka wydaje się podobne do CoD-a rozwiązaniami. Pograć więc można. A fabuła? Jest świetna. Jak chcesz pograć po sieci, bierz. W innym wypadku możesz poczekać aż nieco stanieje jak ci faktycznie grosza szkoda.

kliknąłem z ciekawości ten link...dlaczego w większości broni zatrzymałeś się na x99 zabójstw? chytry_prosty.gif Jakiś fetysz? chytry_prosty.giftongue_prosty.gif

Tak się bawiłem :)

Twój ulubiony setup w BF3?biggrin_prosty.gif

Bo z tego co pamiętam w BC2 zwiadowca z Saigą i lekkim wyposażeniem.

Tutaj? Chyba snajper, ale z jakimś szybkostrzelnym karabinem snajperskim i celownik w granicach 4x-8x.

Mógłbyś mnie dodać do znajomych na battlelogu bo raczej nie ma szans żeby zwolniło się miejsce

Dodaję losowo jak się miejsce zwolni, trzeba mieć szczęście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś RPG, które uważasz za dzieło sztuki, perełkę wśród rolplejów? smile_prosty2.gif

Baldur's Gate 2 - za klasyczne pojmowanie założeń gatunku. Fallout 2 - za niesamowitą wolność i rozmach świata. A z ostatnich Skyrim - kuźwa, ta gra się nie nudzi! Gdybym ja recenzował, byłaby dycha. A jak nie, to pobiłbym ludzi w redakcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby być dobrym graczem w FPS, potrzeba jakiejś wypasionej myszki od Razera czy Logitecha ?? Ponieważ do nowego komputera chcę kupić myszkę A4Tech X7 XL-740K, ale nie wiem czy nie będzie przeszkadzała w tego typu grach. Gry FPS lubię, ale ze względu na niską wydajność mojego sprzętu niemal żadna nie chodziła...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregu,Gregu,Gregu :).Miło mi tu coś napisać a więc napisze.Jak wstawiłeś list do CDA z zapytaniem do CormaC'a napisałeś mu że jedzie całkowicie po tytule RAGE a i tak dał mu ocenę +7.W takim razie czemu wystawiłeś grze Battlefield 3 ocenę 8?Skoro tak naprawdę jedyne co oferuje to multi (nie byłem w stanie nawet singla ukończyć bo było za dużo bugów).Czemu tak bardzo zawyżyłeś ocenę tej grze tylko przez multi?Były tylko 3 plusy ino tyle i jak dla mnie BF3 zasługiwał na ocenę mniejszą niż 8 ale to tylko moje zdanie :).Pozdrawiam :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...