Jump to content

Recommended Posts

Wogóle to można zauważyć, że tniecie etaty, najpierw wieloletni redaktor Gem jest tylko współpracownikiem, teraz 9kier też nie jest na etacie.

Czy w kwestii UFO masz takie samo zdanie jak Stanisław Lem, czyli że to wszystko brednie, czy uważasz raczej że kiedyś mogło to zjawisko się przejawiać?

@Smugglerze, w aktualnym CDA (01/2019), we wstepie do AR wymieniasz mozliwe drogi do znalezienia sie na stronach AR, i proponujesz m.in. FB, gdzie wpisy, zdawaloby sie, sa widoczne dla wszystkich. A co z Forum Actionum? Czemu to miejsce ma byc gorsze od FB do pozostawienia "korespondencji"?

Idac tym tropem, popelnilem watek w dziale Magazyn CD-Action, ktory oczekuje na aprobate moderatora w celu publikacji. Oto, co w nim zawarlem:

"Do publikacji w Action Redaction na lamach magazynu"

We wstepniaku otwierajacym AR styczniowego numeru CDA (01/2019), @Smuggler tako rzecze:

"(…)Wiec nic nie powiem, poza tym, ze zachecam do pisania do AR. Listy, e-maile, wpisy na moim fanpage'u na FB - jak wolicie. Grunt, zebyscie pisali."

Mysle sobie zatem: czemu by nie wykorzystac w tym celu takze forum, skoro, wszak publiczne, wpisy na FB brane sa pod uwage?

No wiec, w tym watku, jesli konweniuje Wam ta droga, mozecie zamieszczac swoje "listy", ktorych opublikowania chcielibyscie na lamach Action Redaction w magazynie.

Polamania pior! :-]

PS Pamietaj, ze ten watek nie sluzy do zadawania pytan Smugglerowi, do tego celu przeznaczony jest watek: https://forum.cdaction.pl/topic/22475-pytania-do-smugglera

Edited by Coenn

Dnia 19.12.2018 o 21:42, goliat napisał:

Wogóle to można zauważyć, że tniecie etaty, najpierw wieloletni redaktor Gem jest tylko współpracownikiem, teraz 9kier też nie jest na etacie.

Ale teraz etat ma Papkin, a Iza nigdy na etacie nie była więc skąd to "też"?

19 godzin temu, Pierre napisał:

Czy w kwestii UFO masz takie samo zdanie jak Stanisław Lem, czyli że to wszystko brednie, czy uważasz raczej że kiedyś mogło to zjawisko się przejawiać?

"Chciałbym uwierzyć" :)

@Smuggler Otóż myślałem, że jak ktoś wchodzi w skład ekipy redakcyjnej to jest też na etacie, zaś współpracownicy nie. Bo Papkin od dłuższego czasu nie jest już współpracownikiem, a  członkiem redakcji. 

Jakiś czas temu na Facebooku wrzuciłeś listę darmowych opowiadań sci-fi. Masz jakieś konkretne polecanki, coś co szczególnie warto przeczytać? Może spis opowiadań, które uznałeś za na tyle interesujące, żeby dać im szansę? Pytam, bo jestem nowy w czytankach z tego klimatu i chciałbym się wczuć w temat zanim zabiorę się do jakiejś poważniejszej space opery (o którą również mam zamiar zapytać Ciebie, bo cenię sobie Twój gust "książkowy". Swoją drogą space opera to odpowiednik sagi w fantasy, no nie? :D)

Dnia 21.01.2019 o 02:12, Akron napisał:

Jakiś czas temu na Facebooku wrzuciłeś listę darmowych opowiadań sci-fi. Masz jakieś konkretne polecanki, coś co szczególnie warto przeczytać? Może spis opowiadań, które uznałeś za na tyle interesujące, żeby dać im szansę? Pytam, bo jestem nowy w czytankach z tego klimatu i chciałbym się wczuć w temat zanim zabiorę się do jakiejś poważniejszej space opery (o którą również mam zamiar zapytać Ciebie, bo cenię sobie Twój gust "książkowy". Swoją drogą space opera to odpowiednik sagi w fantasy, no nie? :D)

Generalnie na razie możesz ściągać w ciemno wszystko Poula Andersona. Kończę czytać ostatnie z tych co ściągnąłem jego autorstwa i wsztystkie póki co uważam, za dobre i bardzo dobre. Do tego sporo z nich to takie fantasy-sf w jednym.

A space opera może być sagą, ale generalnie to chodzi raczej o to, że to opowiadania o "gwiezdnych wojnach" (nie mylić z Gwiezdnymi wojnami).

A tu masz recenzję innych opowiadań, które zdążyłem przeczytać.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4875605/antologia-quot-mistrzowie-klasycznej-sf-quot-tom-01-bron-ostateczna

Miałbym do pana dwa pytania:

1: Do grania używa pan jedynie komputera czy czasem również innych platform?

2: Kto w redakcji najbardziej ubóstwa gry mobilne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

(Piszę "pan" gdyż różnica wieku do tego zobowiązuje:D)

Ja nie mam wieku :)

Ad 1. 90% PC, 9% konsola, 1% telefon.
Ad 2. Nie wiem, spikain, ale on raczej na handheldach, jeśli już.

• Thanks 1

Które z seriali należą do tych które cenisz/lubisz? W F.A.Q'u nic na ten temat nie ma, a z tego wątku wiemy że oglądałeś "Zagubionych", ale czy np. trafiłby on na listę tych seriali, do których wracasz i czy w ogóle taka lista istnieje?

Są jakieś programy resocjalizacyjne polegające na tym za każdą przeczytaną książkę zostaje zmniejszony wyrok o kilka dni. Chyba w Brazylii.

Jakie książki Ty byś zaproponował do takiego programu resocjalizacyjnego? 

17 godzin temu, Minotauro napisał:

Kodeks karny :)

Dnia 20.02.2019 o 22:43, Pierre napisał:

Które z seriali należą do tych które cenisz/lubisz? W F.A.Q'u nic na ten temat nie ma, a z tego wątku wiemy że oglądałeś "Zagubionych", ale czy np. trafiłby on na listę tych seriali, do których wracasz i czy w ogóle taka lista istnieje?

Wiesz, nie wracam do seriali, szkoda mi czasu by znowu ogladac to samo (nie dotyczy gry Mass Effect i ulubionych ksiazek). Szczerze mowiac od czasow Zagubionych nie bylo serialku, ktory "zrylby mi banie", inna sprawa ze za wielu nie ogladam.

Ale sumie - Doctor House?

Co sądzisz o książkach Rafała Ziemkiewicza i tych poradnikach Reginy Brett?

Zakończyłbyś rozmowę jakby ktoś w ten sposób przeprowadzał z Tobą wywiad?

https://dziendobry.tvn.pl/a/czym-jest-e-sport-i-ile-mozna-na-tym-zarobic

I małe stwierdzenie: dawno nie grałem, ale czasami kupuje CDA, dlatego że mimo, że jakoś dziennikarstwa telewizyjnego (bez względu na stacje) upada to jednak czasopisma sportowe i niektóre branżowe nadal trzymają dobry poziom.

Ziemkiewicza znam osobiscie (acz pobieznie) i zupelnie nie cenie.
Regina Brett - a kto to?

A co do wywiadu to wszystkoe zalezy od nastroju.

Z pytań drażliwych: nie bywasz zazdrosny o osiągniecia Mac Abry? Jest w CDA dłużej od ciebie, ma doświadczenie w tworzeniu gier komputerowych, jest autorem książki SF...

Edited by Pierre
  • Like 3

2 godziny temu, Pierre napisał:

Z pytań drażliwych: nie bywasz zazdrosny o osiągniecia Mac Abry? Jest w CDA dłużej od ciebie, ma doświadczenie w tworzeniu gier komputerowych, jest autorem książki SF...

Muszę powiedzieć, że w pewnym sensie jest to naprawdę cudne pytanie dlatego je lajkuję :D
Może kiedyś wyjdzie nowe wydanie "Pilotów purpurowego zmierzchu", bym przeczytał :]

13 godzin temu, Pierre napisał:

Ma też większego penisa. :/
Szczerze mówiąc, to nienawidzę go serdecznie. Jest tym wszy
stkim kim ja moglbym byc, gdybym sie bardziej staral.

• Like 1
  • Haha 2

Pozostając w klimatach śmieszkowania - wymyśliłem suchara.

Otóż wiadomo powszechnie, że pod nickiem Smuggler kryją się wszyscy redaktorzy CDA. A wiadomo o tym od czasów jakiegoś konwentu na którym po pytaniu "kto jest Smugglerem?" - podobno wszyscy wstali (jak na Spartakusie z 1960 roku z Kirkiem Douglasem...)

A teraz suchar:

Dlaczego dziewczyna rzuciła Smugglera? - Bo musiała sypiać z całą redakcją...

Już się nie tłumacz. A zrywa się osobiście, a nie przez forum, z fake konta.

[FOCH]

Może nie pytanie, a coś w rodzaju reflekcji - monologu.

Mam nadzieję, że nawet jeśli kiedyś będziecie myśleli o zakończeniu wydawania czasopism, albo ich modyfikacji (usunięcia pełniaków np.) to CD-Action dalej będzie istnieć i działać.

Jestem z Wami zbyt związany, żeby to tak brutalnie zakończyć :)

No bo przecież urodziłem się w 1996 roku! Czyli przybieram na wieku razem z CD-Action!

Pełne wersje gier można byłoby zastąpić np. większą ilością contentu wewnątrz czasopisma. Albo te zniżki - każdy znajdzie coś dla siebie.

A tak sobie wyrwałem. Bo mnie na nostalgię wzięło.

Pozdr.