Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Czesc Smugg,

Swieta ida, na Amazonie trwaja wlasnie przeceny w zwiazku z Czarnym Piatkiem, rozne sklepy kusza swoimi ofertami... Pomyslalem, ze moze warto by bylo zainwestowac w jakis czytnik e-bookow, tym bardziej ze nie mam w zwyczaju wyrzucac przeczytanych ksiazek i te, ktore sobie sprowadze z Polski predzej czy pozniej zawsze wioze w walizce z powrotem do Polski. Czytnik bylby wiec idealnym rozwiazaniem tego problemu logistycznego. Sek (a takze drzewo, deski oraz las z tartakiem do kupienia) w tym, ze w reku czytnik e-bookow mialem moze z trzy razy w zyciu, jestem dosc mocno zielony i nie za bardzo wiem, na co szczegolnie zwracac uwage przy zakupie wlasnego egzemplarza. Jako osoba bardziej doswiadczona w tym temacie jestes mi w stanie cos tu doradzic i/lub ewentualnie polecic jakies interesujace modele?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie polecam Paperwhite 3, ktory IMO to obecnie najlepszy kompromis pomiedzy jakoscia (najlepszy obecnie e-papierowy ekran) i cena (ok. 500 zl a mozna trafic taniej). Przy czym on ma tylko ekran dotykowy, tzn, bez fizycznych przyciskow zmiany strony.

Jesli to za duzo - popatrz za Paperwhite 1 lub 2 - nadal b. dobre.

Jesli masz duzo kasy - blisko 1000 zl - to Kinde Voyage (ten sam ekran co PW3 plus pare bajerow)

To sa sprzety, ktore macalem i polecam, choc na pewno nie wyczerpalem tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Z tego co widze na Amazonie, to najnowszego Kindle Paperwhite Wi-Fi mozna dorwac za ?79,99, czyli jakies 480 zlotych. Dodatkowe funkcje w Voyage nie wydaja mi sie warte placenia za niego az ?169,99, tym bardziej ze za taka kwote mozna kupic dwa dwa zwykle Paperwhite 3 i jeszcze na duza pizze zostanie... ;) Bede musial to przedyskutowac z zona, bo fajnie byloby wreszcie zaopatrzyc sie w czytnik, a kolejnej zabawki tylko dla siebie nie chce (poki co :P) kupowac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Voyage'a ale akurat promocja byla na niego, a PW 3 w sumie wtedy kosztowal ze 100 zl mniej, ale teraz pewnie wzialbym PW3. W Voyage jedna rzecz naprawde dobra to zmiana strony poprzez naciskanie obudowy (nie lubie pomazanych paluchem ekranow). Cala reszta to faktycznie bajery bez wplywu na komfort czytania.

Bralbym PW3 za te cene w ciemno.

Jedyne wady Kundli to

a) ograniczona ilosc pamieci (choc 3 GB to NAPRAWDE duzo - ja przez kilka lat zgromadzilem w sumie z 1 GB ebookow) bez mozliwosci podlaczenia karty pamieci

b) niemoznosc stworzenia sobie struktury podkatalogow (np. Horror/King/Misery). Zamiast tego robisz sobie tzw. kolekcje (np. Horror, np. King) i do kazdej mozesz przypisac te sama ksiazke (oczywiscie nie oznacza to, ze trzeba ja wgrywac wiecej niz raz).

Wada jest taka, ze mam chyba z 15 stron kolekcji teraz, choc tak naprawde 90% czytanych ksiazek moglbym zamknac w Beletrystyka, Reportaz & Dokument, Popularno-naukowe i byloby to duzo przejrzystsze.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Zdarza mi się czasem mijać Ciebie w drodze do pracy i tak się zastanawiałem kiedy przestaniesz przechadzać się na piechotę do redakcji. Byłem przekonany że w te mrozy zrezygnujesz, ale temperatury minusowe najwyraźniej Cię nie odstraszają smile_prosty.gif

Planujesz całą zimę się przechadzać?

Jeśli tak to daj znać w jakich ciuchach jest tak ciepło smile_prosty.gif

W Ferrari zawsze jest cieplo. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nie dawno założyłem konto na cd bo chciałem wpisać kod do lola na totem itp. Jednak nie mogę znaleźć Weryfikacje kodu (samego pola gdzie mogę ten kod wpisać) Czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie go znajdę? Dziękuje z góry za odpowiedź.

Ale tak miedzy nami NIE jestem pomoca techniczna a ten watek to nie jest help-line. Nie zebym na zlosc nie chcial pomoc, ale po prostu lepiej pisac do odpowiedniej osoby (Ghost/Tomek Matusik)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które z singlowych DLC do trzeciego Mass Effect powinienem kupić, jeśli interesuje mnie zawartość mocno zorientowana na fabułę, a jednocześnie nieprzesadnie krótka? (Bo też punkty BW swoje kosztują). Kiedy przechodziłem "dwójkę", sprawiłem sobie Nadzorcę i Kryjówkę Handlarza Cieni i w obu przypadkach byłem zadowolony. Pytam o to Ciebie, bo wiem, że wszystkie dodatki kupiłeś (fanem DLC nie będąc), a mam opory przed zaglądaniem do recenzji w necie, jako że nie chcę poznać za dużo szczegółów. Dopiero zaczynam grać w "trójkę", tak że prosiłbym bez spoilerów icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - warto wziac "Z prochow" bo do druzyny dolacza Javik, dzieki czemu jest kupa nowycg dialogow i interakcji z innymi postaciami w druzynie, a Javik prezentuje typ humoru, ktory lubie, choc w sumie to kawal niezlego skur...czybyka, jak wszyscy Proteanie.

Koniecznie warto Cytadele, raz dla nietpowego przeciwnika w czesci pierwszej, dwa ze dla pozniejszej imprezy. Najlepsze pozegnanie z druzyna, jakie mozna sobie wyobrazic, a to cco tam sie dzieje... :) Poplakalem sie ze smiechu przy piosenkach Mordina (nawet jesli zginal u ciebie, to i tak mozna ich wysluchac), a jest tam wiecej jajczarskich tresci, a opowiesc Jokera o jego wyczynach, wygloszona w barze, to chyba najlepsza komediowa scena w calej trylogii.

Niezla jest tez Omega, Lewiatan ujdzie, w sumie wnosi troszke do fabuly, ale tylka nie urywa.

Najlepoej wszystkie, a jak nie to dwie pierwsze koniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler,

pierwszy raz pisze a sprawa jest dla mnie mega ważna - w którym z numerów CD Action - czytam każdy numer była napisana instrukcja tworzenia gier/aplikacji na kaflekach - prosty łatwy i przyjemny. Przeszukiwałem swoją kolekcje CD Action i nie moge znaleźć. Wiesz może w którym numerze było to napisane? PLISSS TO BARDZO WAŻNE DLA MNIE JEST. Albo chcoiaz nazwa programu.

Szukałem szukałem i nic. Moża żona w ramach sprzątania jakiś numer sprżatneła na AMEN - chociaż ma zakaz :)

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...