Jump to content

Recommended Posts

Jak skomentujesz "zaplanowaną akcję" z wykupieniem praw do marki Secret Service na czas określony, czyli zaplanowaną promocją czasopisma PIXEL?

A czytales moja wypowiedz nad twoim pytaniem? Pewnie nie, bo po co... A tam masz odpowiedz takze na swoje watpliwosci. {smg]

Twoja wypowiedz nad moim pytaniem nie jest odpowiedza na moje pytanie. Zatem sprobuje je sparafrazować, co sadzisz o zagrywkach marektingowych polegajacych na tajemnym tworzeniu nowego pisma, wykorzystując do tego dawną markę.

Czy już ustaliliście w redakcji, komu przydadnie w udziale recenzja trzeciego Wiedźmina? Pytam, bo odnoszę wrażenie, że stanowczo zbyt rzadko ukazują się w piśmie teksty Twoich recenzji xD

Geraltowi chyba nie odpuścisz?...

Pozyjemy, zobaczymy. Kto wie co bedzie za 3 miesiae, moze wpadne pod tramwaj? :) Jak gra juz bedzie, to sie zobaczy.

Smuggler, powiedz mi, czy jeśli dwa lata temu kupiłem pewien numer CD-Action i po tych dwóch latach naszła mnie ochota by pierwszy raz wyjąć płytę z opakowania i zainstalować grę, która się na niej znajduje, a ta gra (którą, przypominam, kupiłem razem z numerem dwa lata temu) przy instalacji wywala mi błąd CRC, a możliwość składania reklamacji u was jest tylko do roku wstecz, to mogę tę grę ściągnąć z neta?

A samochod sobie bierzesz z ulicy jak ci twoj nawali? (tej samej marki?)

Ściągnięcie gry nie jest tym samym co kradzież samochodu.

Thx cpt Obvious.

Jak ukradniesz samochód to ktoś go straci, a jak ściągniesz grę (za którą wcześniej zapłaciłeś) to ją skopiujesz nie zabierając nikomu nic z jego rąk. Przypomnę znowu, że zapłaciłem za tę grę, a dostałem bubel, więc nikt nic nie straci jeśli skopiuję ją z neta.

Rozumiem cie jako czlowiek, ale w swietle prawa tak nie wolno robic.

Edited by Smuggler

Moim zdaniem reaktywacja SC to zwykły skok na kasę, tak to przynajmniej wygląda. Nie dziwie się, że Smuggler nie chce się wypowiedzieć na ten temat, choć sam zerkam na ten wątek co jakiś czas, bo jestem ciekawy jak człowiek z branży to postrzega.

Co do nowej książki Kinga to w sumie nie jestem zaskoczony Twoim zdaniem Smuggler. Ja osobiście po przeczytaniu Joyland'u podszedłem do Przebudzenia bez większych oczekiwań, nie czytając komentarzy, czy recenzji w sieci i muszę przyznać, że była to dobra decyzja. Książka przypadła mi do gustu, wręcz mi się podobała, jasne czuć tu fakt, że to nie stary dobry King, ale ja spędziłem bardzo miło czas poznając perypetie życiowe J. Mortona.

Jakby ksiazka sie nazywala "Ciezkie zycie gitarzysty z odrobinka horroru na koniec" to moze bym sie tak nie krzywil.

A samochod sobie bierzesz z ulicy jak ci twoj nawali? (tej samej marki?)

No, no, no, tego się nie spodziewałem.

Z tego, co się zawsze orientowałem, posiadanie oryginalnej płyty jest symbolem uprawnień do grania w produkcję na tej płycie zawartą. Umowa z twórcą została zawarta, ręce podane nad stołem i teraz posiadacz oryginału może - na własny użytek - ściągać z Internetu kopie zapasowe posiadanych plików - na wypadek, gdyby płyta powiedzmy porysowała się lub pękła.

Formalnie rzecz biorac nie. Moze sam sobie ja sporzadzic, ale nie moze sciagnac. Wiem, ze skoro plyta uszkodzona to nie moze, ale plyte moze reklamowac.

Czyż nie?

Tutaj mamy do czynienia z właśnie takim przypadkiem.

Czyż nie?

Sam PoP: Forgotten Sands ściągnąłem z Internetu, z konta uPlay, zamiast instalować z (kupionej legalnie, dołączonej do CDA) płyty, ponieważ przy czwartej próbie instalacji pasek postępu stał na zerze bardzo długo i doszedłem do wniosku, że piechotą będzie prędzej. A teraz okazuje się, że ukradłem samochód tej samej marki.

Czyż nie?

Cóż, jeśli tak, kajam się. Możecie mnie oddać w ręce policji.

Znow nie tak. Mogles sciagnac ja z Uplaya bo miales na to indywiduwalny klucz. Jesli ta plyta ma klucz do Steama itd. wtedy tak. Ale nie mozesz sobie pobrac z torrenta czy chomika. Nie ja wymyslam takie przepisy ale tak ponoc wlasnie jest.

@Smuggler

Mam pytanie z całkiem innej beczki, a mianowicie jak postrzegasz cały bum na Early Acces i Kickstarterr'a. Sam osobiście cenie sobie ten trend, ale mimo wszystko zachowuje dystans bo wiele akcji skończyło się mniejszym bądź większym skandalem. Przykładem może być Spacebase DF-9, gdzie twórcy naobiecywali, a później wypuścili nieskończoną grę i stwierdzili, że społeczność moderska dopracuje i skończy grę.

To, ze niektorzy ludzie to @#$%^ nie mozna wyciagac wniosku, ze wszyscy sa tacy.

Inna rzecz, ze powinny byc jakies mechanizmy, umozliwiajace domagania sie zwrotu kasy, gdy umowa nie zostanie dotrzymana,

Formalnie rzecz biorac nie. Moze sam sobie ja sporzadzic, ale nie moze sciagnac. Wiem, ze skoro plyta uszkodzona to nie moze, ale plyte moze reklamowac.

Z tego co mi mignęło kiedyś przed oczami, to można zareklamować płytę do roku wstecz, ale to nieprawda? Znaczy, że mogę zareklamować płytę z numeru, który pojawił się wcześniej niż przed rokiem?

Jest teoria i jest praktyka. Nie zaszkodzi zapytac, jesli bedziemy jeszce mieli plyty z tego numeru, to co nam szkodzi wyslac?

Minirecenzja najnowszej ksiazki Kinga - "Przebudzenie".

To nie przebudzenie. To uspienie. Z nudow. Najgorsza ksiazka Kinga od czasow Mrocznej Polowy. Ksiazka, gdzie przez 50% nie dzieje sie ZUPELNIE NIC (strasznego), a horror mamy tylko w przedostatnim rozdziale. A i to zasadniczo niestraszny.

Tylko dla najwiekszych i bezkrytycznych fanow, ale i oni moga krecic nosem.

Książka przeczytana i nie zgadzam się z tym. Horror faktycznie z tego żaden, ale historia jest niezła i tomiszcze wciąga jak mało która. Nie należy jej jednak traktować jako horroru. ;) A że to pytania... Czytałeś kiedyś coś Pilipiuka? Jak tak, co o nim sądzisz?

Ja kupuje ksiazki Kinga i oczekuje horroru, a jak pisze powiesc obyczajowa to niech bedzie odpowiednia okladka i zakonczenie pasujace do konwencji. W Dallas'63 formula powiesci obyczajowej doskonale pasowala, tutaj zas... meh.

Pilipiuka probowalem pare razy i zawsze sie odbijalem. Jakos do mnie nie przemawia.

Sam wielokrotnie o tym wspominałem, Berlin o tym pisał parę numerów CD-Action temu, a ostatnio też przeczytałem kilka ciekawych artykułów na temat "ekspozycji" i w związku z tym pytanko:

Czy nie uważasz, że twórcy dzisiaj zupełnie nie potrafią zrobić dobrego wstępu do gry? Kiedyś mieliśmy pomijalne intro, oddzielny tutorial i pierwszą misję od razu wrzucającą nas w wir akcji bez zbędnego przedłużania. Dzisiaj najczęściej mamy z godzinę, dwie różnych wstępów, tutoriali uczących nas zupełnie bzdurnych rzeczy, pseudo-interaktywnych przerywników lub filmików, których pominąć się nie da i tak zamiast nas wciągać to gra wkurza i nudzi.

Miałem tak z pierwszym Asssassin's Creed, wyleciał z dysku niedługo po tym, jak się tam znalazł.

Cos jest na rzeczy, chodzi pewnie o filmowosc, immersje itd.

A ja zawsze mowie, ze piekno lezy w prostocie: pizza margeritha, sushi, gin z tonikiem. Po co udziwniac, w imie czego?

Witaj, Smugg! Trochę mnie tu nie było i kieruje do Ciebie od razu pytanie. Jakieś postanowienia noworoczne?

...teraz rzezba.

Znaczy musze sie pozbyc paru procent masy ciala. Takie moje postanowienie.

Witam, mam bardzo dużo pytań.

1. Co by było, gdybyś zginął (teoretycznie, oczywiścieoczko2.GIF ), poznalibyśmy wtedy twoją tożsamość?

To juz nie bylby moj problem. :)

2. Jakbyś w wygrał w totka, opuściłbyś redakcję?

Jasne, choc pewnie cos bym tam pisal, komentowal na forum itd.

3. Nudzą Ci się czasami gry i pisanie o nich (choć w sumie nie piszesz już recenzji, no może oprócz Wiedźminajezyk2.GIF )?

Czasem sie nudza. A recke ME3, to niby kto napisal, hm?

4. Jak sądzisz, Putin ograniczy import bananów z Polski?

Baranow tez, a z szkoda.

5. Jakbyś określił siebie samego w trzech słowach?

Jestem, ktory jestem.

6. Dostawałeś jakieś dziwne propozycje od czytelniczekicon_lol.gif ?

Szczegolnie od tych niepelnoletnich.

7. Byłeś na Podlasiu? (W końcu moje Województwo to zielone płuca Polskiicon_mrgreen.gif )

Nope. Ale moze kiedys...

PS Pozdrowienia dla całej redakcji, szczęśliwego Nowego Roku i Wesołego jajka (w końcu zaraz będzie Wielkanococzko2.GIF ).

• Upvote 1