Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Mowie o sniadaniu - jesli w niedziele (o ile jestem w domu, bo poza nim to wiadomo, ze sie je, to co jest) nie bedzie chleba z taka pasta jajeczna (troszke przypomina jajecznice ale robi sie to z dodatkiem mleka i maki) - ktora ma te wlasciwosc, ze im bardziej czerstwy chleb tym lepiej smakuje - to nie wiem, ze to niedziela. Zrobil ja kiedys moj ojciec, by pokazac co jedli w czasach, gdy byl dzieckiem i byla wtedy ogolna powojenna bieda itd. I tak mi to zasmakowalo, ze od tej pory co tydzuen w niedziele - musi byc. Nawet zone nauczylem jak to sie robi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde robisz po prostu jajecznice, dodajac na wyczucie i wedle gustu troche - nie za wiele - mleka i ew. maki oraz troszke soli do smaku. To powinno byc bardziej kleiste niz jajecznica. I to kladz na chlebek posmarowany maslem. Im starszy chleb tym jest lepsze, bo ciepla masa rozpuszcza maslo, ktore wsiaka w chlebek. jesc poki cieple, na zimno jest zjadliwe ale to juz nie to. Z drugiej strony na bardzo swiezym chlebie tez jest swietne.

Make mozna odpuscic w ogole (bedzie bardziej lekkostrawne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci, korzystając z tego, że o paście niedzielnej, dam mój przepis na pastę jajeczną, która idealnie sprawdza się na świeżym pieczywie i którą też uskuteczniam średnio raz w tygodniu smile_prosty.gif

Gotujesz jajka na twardo, kroisz szczypior i opcjonalnie suszone pomidory (i jeszcze bardziej opcjonalnie trochę serka topionego). Mieszasz wszystko, dodajesz majonez (Winiary dekoracyjny <3), jeszcze bardziej mieszasz, aż pasta ma fajną konsystencję pasty wink_prosty.gif Dodajesz ziółka (bazylie, oregano, co tam lubisz), mnóstwo pieprzu, sól i ewentualne dodatki.

O tyle fajna rzecz, że można tam wpakować wszystko, co się chce: od oliwek, poprzez pokrojoną wędlinę, po ogórki.

W następnym odcinku: pasta z awokado.

Czasem robie tez inna paste (ale nie w niedziele tongue_prosty.gif) - twarog, jogurt, sol, pieprz, swieze ziola i koniecznie starte rzodkiewki, czosnek do smaku. Wymieszac, doprawic, klasc na chleb z maslem (najlepiej swiezy). Ew. dorzucic jeszcze posiekane czarne oliwki. {smg]

Akurat wolę mniej tradycyjne. Wypróbuj kiedyś awokado + mnóstwo czosnku + suszone pomidory + oliwa + przyprawy <3 najlepsza, jak buły pobędą trochę w piekarniku i są chrupkie i gorące.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałeś już okazję zapoznać się z duchowym następcom "Brazil" - "The Zero Theorem"?

Jeszcze nie. Ale Brazil ogladalem w 1988 bodaj roku, to byl doskonaly czas na ten film i watpie, zebym teraz wpadl w taki rezonans jak wtedy.,.

Lubisz wędkować?

Nie. Wpatrywanie w splawik zawsze wydawalo mi sie jakas chinska tortura (przeciez moglbym w tym czasie poczytac!), a jako male dziecko nie lubilem nadziewania dzdzownicy na haczyk. Do tego nie przepadam za rybami (z malymi wyjatkami) i nie uwazam za sensownie zabijanie stworzen gwoli wlasnej rozrywki (bo przeciez nie z glodu). Ok, zabitego prosiaczka czy owieczke jem bez oporow, ale przynajmniej wlasnorecznie ich nie zabilem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dostaliśmy dwa fragmenty gameplayu z Wiedźmina 3 wrócę do mojego pytania :)

Co sądzisz o twarzy Geralta, czy twoim zdaniem wciąż jest obrzydliwa albo co najmniej brzydka tak jak w poprzednich częściach, czy jednak ładna? Bo jak dla mnie to on ma wspaniałe kości policzkowe, które czynią jego twarz piękną i siwe włosy i blizna tego nie zdołają tego ukryć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, troll sie z Markolfa tu przyplatal? :P

No wiec uwazam, ze to idealnie pasuje do ciebie.

Z ta roznica, ze i necie i w swiecie nie jestes kozakiem.

Skoro dostaliśmy dwa fragmenty gameplayu z Wiedźmina 3 wrócę do mojego pytania smile_prosty.gif

Co sądzisz o twarzy Geralta, czy twoim zdaniem wciąż jest obrzydliwa albo co najmniej brzydka tak jak w poprzednich częściach, czy jednak ładna? Bo jak dla mnie to on ma wspaniałe kości policzkowe, które czynią jego twarz piękną i siwe włosy i blizna tego nie zdołają tego ukryć sad_prosty.gif

Nie jestem znawca meskierj urody ale geba Geralta dla mnie jest OK. Z kazda kolejna odslona gry wyglada lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam zalozyc? Stac mnie by kupic wsztstko co chce, problem polega raczej na tym, ze niewiele jest gier, ktore ostatnimi czasy uznalem za godne zakupu.

Trollujesz jak na markolfie widzę. Tu raczej chodzi o rozmowy o CDA na ŁG w podobnym stylu, jak to było na markolku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...