Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Lozinscy sie za czesto nie trafiaja

Oho, ktoś czytał może "Władce Pierscieni" w przekładzie Łozińskiego? :P

W każdym razie ja to zrobiłem, i po lekturze stwierdziłem, że jego dzieło z "Władcą" ma wspólnego tyle, co "Władce" w nazwie.

Miałem spore problemy z powiązaniem postaci z filmu i z ksiązki (cóz, film ogladałem wczesniej...) ze względu na żałosne próby przetłumaczenia niektórych imion i miejsc. Ba, autor nawet nie zrobił nam takiej przysługi, żeby przetłumaczyć je DOSŁOWNIE, tylko wymyslał nowe polskie słowa zaleznie od sytuacji.przykład: Samwise Gamgee - Samlis Gaduła*. Rivendell - Tajar. Krasnolud - Krzat. I wiele, wiele innych.

* - w posłowiu od tłumacza Jurek się tłumaczył, że nie może byc "Gamdzik", bo wszystkim kojarzyłoby sie to z marihuaną (!). Tak czy siak, nadal nie dostrzegam związku słowa "Gamgee" z "Gaduła".

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lord Nargogh

Oho, ktoś czytał może "Władce Pierscieni" w przekładzie Łozińskiego?

W każdym razie ja to zrobiłem, i po lekturze stwierdziłem, że jego dzieło z "Władcą" ma wspólnego tyle, co "Władce" w nazwie.

Miałem spore problemy z powiązaniem postaci z filmu i z ksiązki (cóz, film ogladałem wczesniej...) ze względu na żałosne próby przetłumaczenia niektórych imion i miejsc. Ba, autor nawet nie zrobił nam takiej przysługi, żeby przetłumaczyć je DOSŁOWNIE, tylko wymyslał nowe polskie słowa zaleznie od sytuacji.przykład: Samwise Gamgee - Samlis Gaduła*. Rivendell - Tajar. Krasnolud - Krzat. I wiele, wiele innych.

* - w posłowiu od tłumacza Jurek się tłumaczył, że nie może byc "Gamdzik", bo wszystkim kojarzyłoby sie to z marihuaną (!). Tak czy siak, nadal nie dostrzegam związku słowa "Gamgee" z "Gaduła".

Ja miałem tyle szczęścia, że trafiła mi się wersja poprawiona - Sam z powrotem stał się Gamgeem itp. Ogólnie rzecz biorąc, warto przy kupnie książki sprawdzać nazwisko tłumacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytanek do ciebie:

1. Jaki jest tytuł twojego ulubionego albumu komiksów z kocurkiem. (wiesz którym)

2. W jednym ze starych numerów (50 któryś bodajrze) pisaliście redakcji jak wygląda wasza praca itp. Napisałeś że pracujecie od 8 aż się zrobi. Czy dostajecie dodatkową kase za nadgodziny? A może wy nie przeliczacie na godziny?

3. Dlaczego zamiast umieszczac w AR listów od wmiare inteligetnych osób umieszczasz różne debilstwa od anty fanów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, ktoś czytał może "Władce Pierscieni" w przekładzie Łozińskiego?

Czyżby to było to genialne tłumaczenie zaczynające się od "Kiedy Bilbo Bagosz z Bagoszna..." ? :)

Widziałem to kiedyś w Empiku jak chciałem kupić "Władcę..." jako prezent...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler czy mógłbyś napisać mi które książki Stephena Kinga miałeś na myśli w kąciku PK mówiąc że jego książki z XXI w. są słabe podaj kilka tytułów bo teraz chce kupić "Chudszy" i nie wiem czy ta książka jest dobra.

Pytanie number two jakie książki SK podobają ci się najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, wyjasnij mi jedna rzecz.

Chodzi mi o reklame Clicka! z najnowszwgo numeru. Wiadomo, ze jest on waszym bratnim pismem (inny target, bla bla bla),

ale to juz jest niepokojace.

Wasze sklady redakcyjne sa bardzo podobne i nie rozumiem, czemu zaplacilem 15 zl za CDA i sie dowiaduje, ze jak chce miec kompletny numer, to musze zakupic dodatek o nazwie Click!, za jedyne 8.50.

Powiedzmy, ze Click! ma jakiegos odjazdowego newsa (1. w Polsce i pewnie w Europie!!!!!!!!), bardzo, baaardzo watpie, zeby redaktor polecial do San Diego, do siedziby tworców, jako wyslannik Clicka!, taniutkiego magazynu dla... wlasciwie nie wiadomo dla kogo. Az takich wplywow to nie macie. Polecial tam jako czlek z CDA, zebral stuff, po czym uznano, ze w koncu Click! tez musi sie sprzedawac.

Chwalisz/chwalicie sie m. in. 1. w Polsce recką Rise of the Argonauts (zywo mnie ona intrere, tak poza tym). Premiery obu pism dzielilo 5 dni, nie wiem dlaczego w CDA nie moglo sie to znalezc. Wlasciwie to wiem, w koncu nie mozna za bardzo rozpasac czytelnika, niech se dokupi.

A moze nie starczylo miejsca na to wszystko! No sam nie wiem, Smugg. Ty, ktory oceniasz numer podlug ilsoci recenzji (no i powiedzmy, ze ocen) wolales poswiecic 10 stron na spis gier, o ktorych pisaliscie juz kilkakrotnie niz na recki 2 tytulow? Sa rzeczy wazne i wazniejsze. Zdanie malo obiektywne, ale o to chodzi.

\o/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje 3 grosze.

Muszę to tu napisać, to cały czas mnie dręczy.

Od kilku lat CDA urozmaica moje życie. Kupuję każdy numer. Zawsze mam kilka pod poduszką, w razie gdybym w nocy stęsknił się za Wami ;) (to nie żart). Wisienką na torcie w każdym numerze było AR, a tam oczywiście ty. Nie jeden wieczór spędziłem śmiejąc się do rozpuku czytając listy antyfanów i Twoje riposty. Jednakże niedawno w moim życiu wszystko się zmieniło, krótko mówiąc - przeprowadzka. ie potrafię się odnaleźć. Tylko wy jesteście tacy sami (no, prawie;)). Nadal spędzam szkolne przerwy czytając AR (dodam, że nawet szkoła sie zmieniła - 1 gimnazjum). Nadal mam kilka najnowszych numerów pod poduszką. I ja wiem, że takich listów dostajesz setki, ale musiałem o tym napisać.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler jest bardzo zajętą osobą jak mniemam. Ja bym się go spodziewał około najbliższej pełni Księżyca lub gdy gwiazda Smug(zwana też Smugga) przeleci nad Forum Actionum albo gdy będzie miał ochotę (bez skojarzeń).

PS: Smuggler mam pytanie. Kiedy będziesz na Forum Actionum, to czy zajrzysz do tego tematu ?

Edytowano przez Maxord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz, w jakim celu wchodzisz w slowo innemu recenzentowi. W najnowszym numerze znalazlem tylko twoje dopiski, ten w kormaczanej recce o popie byl zbedny :s. Rozumiem, ze po wieloletnim prowadzeniu ar nabyles zdolnosc do automatycznego wytykania cudzych bledow. Móglbyś się czasem powstrzymac :q (wiem, ze to trudne). Chce tylko spokojnie przeczytac recenzje, a Ty mnie wybijasz z rytmu, przez co, musze czytac CALE zdanie od poczatku :Q.

Czekam, na powazna odpowiedz, ktora zmusi mnie do przemyslen i glebokich rozwazan na tematy blizej nieokreslone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka pytanek do ciebie:

1. Jaki jest tytuł twojego ulubionego albumu komiksów z kocurkiem. (wiesz którym)

Nie mam ulubionego, zlewam z kadego.

2. W jednym ze starych numerów (50 któryś bodajrze) pisaliście redakcji jak wygląda wasza praca itp. Napisałeś że pracujecie od 8 aż się zrobi. Czy dostajecie dodatkową kase za nadgodziny? A może wy nie przeliczacie na godziny?

Sa rozne opcje, ale to juz niech zostanie pomiedzy nami i szefostwem. Grunt, ze wszyscy zadowoleni.

3. Dlaczego zamiast umieszczac w AR listów od wmiare inteligetnych osób umieszczasz różne debilstwa od anty fanów?

Moze dlatego, ze wiekszosc postow tak wlasnie wyglada, a ja nie chce zamienic AR na "kacik madrych listow, ktorych nikt nie czyta"? Sie miksuje, troszke tego, troszke tamtego, powagi, smiechu, glupoty i sensownych rozwazan. I kazdy cos w AR sobie znajdzie zwykle...

Smugg, ty mi powiedz, czy wymyślanie tych ciętych ripost jest dla ciebie trudne czy łatwe?

Latwe, bo ja ich nie wymyslam. Same sie wymyslaja, ja tylko je zapisuje.

I czy jak widzisz jakiegoś pirata który napisał jakiś niemądry list to robisz się czerwony czy biały?

Robie sie siny w zielona kratke.

Smuggler czy mógłbyś napisać mi które książki Stephena Kinga miałeś na myśli w kąciku PK mówiąc że jego książki z XXI w. są słabe podaj kilka tytułów bo teraz chce kupić "Chudszy" i nie wiem czy ta książka jest dobra.

Pytanie number two jakie książki SK podobają ci się najbardziej.

Chudszy jest OK. A ksiazki Kinga, nawe SLABSZE nie sa SLABE. (Jedyna, ktora mnie znudzila okrutnie to "Mroczna polowa" ale sam King przyznaje, ze wtedy chlal, cpal i ogolnie mial dola, co tez po ksiazce widac). A o Kingu to nawet w tym watku niedawno pisalem...

Smuggler, wyjasnij mi jedna rzecz.

Chodzi mi o reklame Clicka! z najnowszwgo numeru. Wiadomo, ze jest on waszym bratnim pismem (inny target, bla bla bla),

ale to juz jest niepokojace.

Wasze sklady redakcyjne sa bardzo podobne i nie rozumiem, czemu zaplacilem 15 zl za CDA i sie dowiaduje, ze jak chce miec kompletny numer, to musze zakupic dodatek o nazwie Click!, za jedyne 8.50.

>>>Ale o co chodzi?

Powiedzmy, ze Click! ma jakiegos odjazdowego newsa (1. w Polsce i pewnie w Europie!!!!!!!!), bardzo, baaardzo watpie, zeby redaktor polecial do San Diego, do siedziby tworców, jako wyslannik Clicka!, taniutkiego magazynu dla... wlasciwie nie wiadomo dla kogo. Az takich wplywow to nie macie. Polecial tam jako czlek z CDA, zebral stuff, po czym uznano, ze w koncu Click! tez musi sie sprzedawac.

<<<Jesli dostal zaproszenie jako redaktor Clicka, pojechal jak Clickowiec i relacje zamiesci w Clicku. Proste.

Chwalisz/chwalicie sie m. in. 1. w Polsce recką Rise of the Argonauts (zywo mnie ona intrere, tak poza tym). Premiery obu pism dzielilo 5 dni, nie wiem dlaczego w CDA nie moglo sie to znalezc. Wlasciwie to wiem, w koncu nie mozna za bardzo rozpasac czytelnika, niech se dokupi.

>>>Dlatego, ze czasem te 5 dni to jest wlasnie roznica pomiedzy "zdaze napisac i zlozyc" albo "nie zdaze". Czasem brakuje nawet nie dni,a godzin.

Jestem ciekaw kiedy Smuggler pojawi się wreszcie na forum i odpowie na nasze pytania?

>>>Jak znajdzie na to czas.

powiedz, w jakim celu wchodzisz w slowo innemu recenzentowi. W najnowszym numerze znalazlem tylko twoje dopiski, ten w kormaczanej recce o popie byl zbedny :s. Rozumiem, ze po wieloletnim prowadzeniu ar nabyles zdolnosc do automatycznego wytykania cudzych bledow. Móglbyś się czasem powstrzymac :q (wiem, ze to trudne). Chce tylko spokojnie przeczytac recenzje, a Ty mnie wybijasz z rytmu, przez co, musze czytac CALE zdanie od poczatku :Q.

Czekam, na powazna odpowiedz, ktora zmusi mnie do przemyslen i glebokich rozwazan na tematy blizej nieokreslone

Gdyby Cormackowi przeszkadzal moj dopisek, ma swiete prawo go usunac, czy mi sie to podoba, czy nie. A dopisuje sie do cudzych recenzji rzadko i tylko wtedy, gdy uwazam, ze jest to na tyle wazne, ze warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudszy jest OK. A ksiazki Kinga, nawe SLABSZE nie sa SLABE.

"Komórka" jest moim zdaniem bardzo slaba - plytka, kiepsko opowiedziana historia. Nie polecam na poczatek, bo mozna sie mocno Kingiem rozczarowac.

Gdyby Cormackowi przeszkadzal moj dopisek, ma swiete prawo go usunac, czy mi sie to podoba, czy nie. A dopisuje sie do cudzych recenzji rzadko i tylko wtedy, gdy uwazam, ze jest to na tyle wazne, ze warto.

Dopisek byl jak najbardziej na miejscu, wiec go nie usunalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam pytania do wywiadu.Mam nadzieję na spełnienie mojej prośby,którą zamieściłam w tym samym mailu,w którym wysłałam pytania.Mail poszedł oczywiście na adres e-mail CD Action.

Postaram sie dosc szybko odpowiedziec, choc przez swieta i Nowy Rok mamy ze tak powiem "w plecy" z terminami i bedzimy ostro nadganiac. Stad miej cierpliwosc, bo najpierw praca, potem zabawa.

A pytanie takie:

Czy był Pan (mam 13 lat,czyli raczej mogę się tak zwracać do Pana) kiedyś w Krzeszowicach? =]

Nie, nigdy. Wole forme "ty", chyba ze cie to krepuje. :)

Chudszy jest OK. A ksiazki Kinga, nawe SLABSZE nie sa SLABE.

"Komórka" jest moim zdaniem bardzo slaba - plytka, kiepsko opowiedziana historia. Nie polecam na poczatek, bo mozna sie mocno Kingiem rozczarowac.

O, fak(t). Zapomnialem. Komorka jest ZUPELNIE niekingowska. Mam dziwne wrazenie, ze to napisal jego syn i nikt nie chcial tego wydac, wiec sie tato pod tym podpisal, a kase po polowie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smuggler,

piszę z ciekawości, a mianowicie chodzi mi o "tipsomaniak 2008" czy całe action redaction miks było sporządzone przez ciebie(i ducha jediego)?

a jeśli tak to następne pytaniexD: czy odpowiadasz za reklamacje(czy coś z tym związanego) bo pisałeś(to chyba byłeś ty), że dostałeś pewnego razu płytkę z reklamacją, której jedynym wyjaśnieniem było: "wyślijcie mi coś ciekawszego"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Smuggler,

piszę z ciekawości, a mianowicie chodzi mi o "tipsomaniak 2008" czy całe action redaction miks było sporządzone przez ciebie(i ducha jediego)?

a jeśli tak to następne pytaniexD: czy odpowiadasz za reklamacje(czy coś z tym związanego) bo pisałeś(to chyba byłeś ty), że dostałeś pewnego razu płytkę z reklamacją, której jedynym wyjaśnieniem było: "wyślijcie mi coś ciekawszego"?

Bo wiekszosc ludzi wysyla to po prostu z adresem "CDA", a wtedy zwykle laduje na moim biurku i ja sprawdzam co to i do kogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cmętarz Zwieżąt" (pod takim tytulem ksiazke wypozyczylem) "wchłonąłem" jeszcze szybciej niz "Reke Mistrza", wiec dzisiaj po szkole wesolo poszedlem do biblioteki, lecz znow nie zastalem niczego z wymienionych przez Ciebie wczesniej ksiazek. Wypozyczylem wiec "Strefe Śmierci" (stephenking.pl podaje rowniez nazwe "Martwa Strefa") i tu moje pytanie-czy Twoim zdaniem ksiazka ta jest dobra? Zamierzam i tak ja przeczytac (zaczac zamierzam juz zaraz), ale chce znac Twoje zdanie :)

"Lsnienie" juz zarezerwowalem w bibliotece, ale na polce widzialem rowniez "Szkieletowa Zaloge" i "Worek Kosci". Ktora z tych ksiazek jest lepsza? Niestety wypozyczalnia w moim miescie (miescinie wlasciwie ^^") nie ma zbyt duzych zasobów i musze tak wybierac biale kruki wsrod gory ksiazek :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...