Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Nie powiedziałbym. Matura ustna wygląda tak samo niezależnie od poziomu, a w przypadku pisemnej łatwiejsza jest moim zdaniem podstawowa. Tu i tu są dwa tematy do wyboru, ale na podstawowej teksty są z reguły tak oklepane i na tyle dogłębnie przerabiane (albo one, albo ich kontekst) w szkole, że napisać dobrze wcale nie jest trudno. No i są owe teksty łatwiejsze do przeanalizowania. Skupiam się na wypracowaniu, bo choć jest jeszcze czytanie ze zrozumieniem, to jest ono dość łatwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym. Matura ustna wygląda tak samo niezależnie od poziomu, a w przypadku pisemnej łatwiejsza jest moim zdaniem podstawowa. Tu i tu są dwa tematy do wyboru, ale na podstawowej teksty są z reguły tak oklepane i na tyle dogłębnie przerabiane (albo one, albo ich kontekst) w szkole, że napisać dobrze wcale nie jest trudno. No i są owe teksty łatwiejsze do przeanalizowania.

Tyle tylko, że jak nie "wstrzelisz się" w klucz, to będzie krucho, no chyba, że zadowala cię wynik rzędu 50% ;). Piszę to z własnego doświadczenia, bo wtedy ogólnie było mówione, że rozszerzona była dużo łatwiejsza, a podstawowa dość trudna i osoby, które u mnie wybrały rozszerzoną cieszyły się, że podjęły taką decyzję.

No ale to nie ten wątek, więc niniejszym zakończmy. Ja już mam maturę od dawna za sobą i właściwie rzecz biorąc zupełnie zapomniałem, że coś takiego było :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te najbardziej kontrowersyjne newsy mają zablokowane komentowanie*? Bo za dużo jadu pójdzie w stronę Ubi albo EA? To już nie pierwszy raz: proszę. W "pytaniach do redakcji" nie pytam, bo nikt nie odpowiedział swego czasu, ale naczelny powinien znać odpowiedź. ;] Oczywiście to tylko moje wyrażenie opinii i prosiłbym o jej uszanowanie. smile_prosty.gif Często czytam sobie newsy na Waszej stronie (ichni poziom bywa różny, acz Piotrek66 odwala kawał solidnej roboty) i nie bardzo podoba mi się taka sytuacja... zresztą myślę, że nie tylko mi.

Po prostu nóż się człowiekowi w kieszeni otwiera, jak czyta coś w stylu "95% Polaków to złodzieje i pijacy!" i chciałbym się do tego odnieść... ale nie mogę (nikt nie może). Mam na półce piękną kolekcję pudełkowych gier, także wiele klasyków z lat 90-tych i nie mogę przeboleć, kiedy tak łatwo przychodzi Ubisoftowi przypisywanie złodziejstwa większości pecetowców. I właśnie dlatego ja nie mam ANI JEDNEJ gry od Ubi. Poza dwoma tytułami z CD-Action, ale te były w pakiecie.

*) przypadki nie chodzą dziesiątkami.

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziales. Komentowanie newsow nie jest waszym prawem, a przywilejem i jesli z roznych powodow naduzywacie tego, to trudno, trzeba blokowac, bo zgodnie z prawem potem moga za takowe "jady" scigac adminow naszej strony. A nie mamy takich mocy zeby do kazdego newsa na biezaco przydzielac moderatora. To jakby sie kibole ciskali, ze maja zakaz stadionowy - zwykle nie dostaje sie go bez powodu. Oczywiscie nie twierdze, ze takimi "kibolami" sa wszyscy komentujacy, ale niestety zwykle garstk hejterow psuje zabawe reszcie. Smutne ale nic sie tu raczej nie da zrobic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, no ale teraz przynajmniej wiem, że to celowe działanie. W każdym razie EA czy Ubisoft to są firmy, które naprawdę sobie u graczy sporo złego nagrabiły...

Z drugiej strony domyślam się, jaka by dyskusja zawrzała chociażby pod powyższym newsem i ile roboty mieliby moderatorzy. W każdym razie, jak zwykle czuję niesprawiedliwość: ktoś ci pluje w twarz, a ty musisz grzecznie stać i ładnie powiedzieć, że chyba deszczyk pada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler mam do Ciebie pytanko takie troche może na dziś lekko nierealne, ale kto wie...

Ostatnio przeczytałem artykuł o jednym czasopiśmie z branży z zagranicy i pojawiło się tam pewne stwierdzenie dotyczące dodawania gier do pisma - mianowicie redakcja stwierdziła że od 2013 wyrzuca nośniki i dodaje jedynie kody do ściągania gier z netu. Uważasz, że coś takiego w przypadku CDA jest też możliwe (tzn. nie teraz, ale np. za lat 5 kiedy każdy będzie miał już w miarę mocny internet w domu), czy jednak na naszym rynku by się to nie sprawdziło?

Edytowano przez lechoo84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze warto. smile_prosty.gif Mam takowa w zbiorach - do smaku trzeba ze tak powiem dojrzec, ale IMO napitek z klasa.

Czym jest dla Ciebie praca w CD-Action?

Swietna praca, sposobem na zycie, realizacja marzenia by zyc z pisania, niezla zabawa (momentami), duzym stresem (czesciej)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu z redakcji znikają ludzie dla których należało zrobić dodatkowe oceny, a przychodzą sami krytyczni... Pamiętam jak EGM chciał dać Syberii 11, ale no cóż.... Teraz jest enki który tylko chyba raz dał 9+. Ogólnie pamiętam 2001 czy 2002 kiedy było chyba 7 dziesiątek(sic!) co teraz gry są gorsze?

I jeszcze drugie pytanie - kiedy moi koledzy (fani tfu! Battlefielda tfu! CoD MW) kiedy zobaczyli joysticka na gameport to wzięli to za artykuł muzealny. Sam osobiście stosuję e5-hm 2021 od chyba 8 lat (wejście P/S2) i jest pięknie (czułość 400 dpi), a kiedy w Darłowie podczas gry w WoT miałem okazję spotkać się z Roccat Kone (które zamierzałem kupić) po chwili miałem dość. Tak samo mam z klawiaturą. Czy to przyzwyczajenie jest ważniejsze niż jakość?

Edytowano przez Anticitizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...