Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

1. Smuggler, jak wyjeżdżasz na urlop, to wypadałoby w tym wątku o tym napomnieć.

Poomijajac fakt, ze chyba nie musie sie wam "odmeldowywac" to tam, gdzie bylem mialem dostep do netu i jak mozna sprawdzic udzielalem sie (acz umiarkowanie) w tym watku.

A swoją drogą, ile wam tam dają tych dni wolnych? 2 miesiące rocznie? Byłeś już w tym roku w Kenii, Bieszczadach i teraz kij wie gdzie. Nie da się ukryć, zazdroszczę Ci.

Mam tyle urlopu co kazdy pracownik w Polsce - czyli okolo miesiaca wolnego rocznie. Wole krotkie ale intensywne urlopy niz miesiac snucia sie po domu i stekania, ze 'nuuuudzi miiii sieee"

2. Jakie by tu pytanie zad... Aaaa! Ostatnia okładka była tragiczna. Naprawdę nie stać was na lepszą pierwszą stronę, tylko dajecie jakiegoś brzydala z blue irokezem i blue brodą ohne maska :happy: ?

No i? To, ze TOBIE sie ona nie podobala nie oznacza, ze wszyscy tak mysla.

3. Słuchasz jakichś kapeli punkowych?

Z rzadka Siekiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Czemu nie wciskasz prawego alta? Dlaczego nie szanujesz polskiego języka?

Dlaczego nie czytasz FAQ?

W 3.4 nic na ten temat nie ma ale na chomikuj przeczytałem faq 3.3 a w nim fragment:

- dlaczego ten tekst jest bez polskich liter? :)

Dlatego, ze istnieje kilka standardow polskich liter. stad u wszystkich, którzy maja zainstalowany inny standard niż my, zamiast polskich liter bylyby jakies dziwne krzaczki itp. natomaist pisac bez polfontow omijamy ten problem, a tekst przeciez jest czytelny. Zreszta kazdy, kto siedzi na ircu, emailuje itp. wie jak to jest - a kto nie wie, niech lepiej przywyka :)

...Tak przynajmniej było, gdy z 8 lat temu powstawala pierwsza wersja tego tekstu. A ja jestem zbyt leniwy by je teraz powstawiac. No ale czytac się da, wiec...

O to chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

O to chodzi?

O to. Brak polfonotw poniekad stal sie moim znakiem rozpoznawczym... Nie uwazam tego za brak szacunku dla polszczyzny - przeciez pisze "przeciez" a nie "pszeciesz". kuchnia, a nie "kohnia", kosmonauta a nie "kosmonalta" i wiem co znaczy "bynajmniej" etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Oczywiście, że to jest to brakiem szacunku. Polskie znaki były problemem kilka(naście) lat temu ze względu na kodowanie a nie teraz. Znak rozpoznawczy? Zarówno słabe tłumaczenie jak i słaba cecha szczególna.

Tak BTW, czemu atakujesz FAQiem skoro w 3.4 nie ma takiego punktu i musiałem go zacytować z poprzedniej wersji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to jest to brakiem szacunku.

A dla mnie brakiem szacunku dla jezyka jest ksywka konczaca sie na "dokan". I co teraz? udowodnij, ze nie jestes wielbladem.

Polskie znaki były problemem kilka(naście) lat temu ze względu na kodowanie a nie teraz.

Zgadza sie ale mnie tak juz zostalo.

Znak rozpoznawczy? Zarówno słabe tłumaczenie jak i słaba cecha szczególna.

To juz moje zmartwienie.

Tak BTW, czemu atakujesz FAQiem skoro w 3.4 nie ma takiego punktu i musiałem go zacytować z poprzedniej wersji?

Bo nie pamietalem ze w nowej wersji juz tego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Oj słabiutki przytyk z "dokan", wiemy przecież, że nazwy własne rządzą się własnymi prawami (nawet jeśli miałbym się bawić w udowadnianie czegokolwiek). Zresztą nie ma o czym rozmawiać skoro stosujesz taką pisownię z premedytacją mając możliwość niekaleczenia języka? Brak szacunku niestety. A i za sprawę z faqiem nie musisz przepraszać, każdemu może przytrafić się pomyłka :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj słabiutki przytyk z "dokan", wiemy przecież, że nazwy własne rządzą się własnymi prawami (nawet jeśli miałbym się bawić w udowadnianie czegokolwiek). Zresztą nie ma o czym rozmawiać skoro stosujesz taką pisownię z premedytacją mając możliwość niekaleczenia języka? Brak szacunku niestety. A i za sprawę z faqiem nie musisz przepraszać, każdemu może przytrafić się pomyłka :smile:

Ale tu nie o nazwy wlasne chodzi o a dowolnosc ustanawiania co jest "obraza jezyka"/ Jakbym slyszal niektorych polityko "albo robicie tak, albo nie jestescie patriotami". Naturalnie jesli sie uprzesz, to moznesz uznac, ze dokonuje nie tylko obrazy ale i gwaltu ze szczegolnym okrucienstwem na jezyku, ale bedziesz raczej w swych pogladach odosobniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kogo mi Pan przypomina odpowiadając w tym wątku? Andrzeja Sapkowskiego. On, tak jak Pan, lubi koty, lubi wiedźmina i uważa że okaleczanie języka to pisanie (pozwolę sobie zacytować przedmowę do ,,złotego popołudnia" z książki ,,coś się kończy, coś się zaczyna"):,, ,,Nażędzia" , ,,Naprawy bierzące" i ,,Usługi montarzowe" " a nie używanie angielskich słów (w Pana przypadku - a nie nieużywanie polskich znaków diakrytycznych".

Ale: nawet jeśli nie jest to bezpośrednim okaleczaniem języka odpowiedz mi na pytanie: Czy ludzie w powstaniach podczas zaborów po to przelewali krew za ojczyznę, za możliwość czytania polskich lektur i pisania po polsku, aby Pan nie korzystał z tego ostatniego? Bo chyba napisanie czegoś ,,bez polskich znaków" to nie to samo co napisanie czegoś ,,po polsku".

Pozostaje również jeszcze jedna kwestia: Mam nieodparte wrażenie, że wszystko co robisz na tym forum, robisz na tzw. ,,[beeep] się". ,,Skoro nie płacą mi za udzielanie się na tym forum, to będę się na nim udzielał tylko by fani mnie lepiej poznali, bardziej polubili i zaczęli częściej kupować CDA, przez co szef będzie bardziej zadowolony i będę miał większą szansę na podwyżkę. A skoro niedostane za to pieniędzy to mi się nie chce naciskać prawego alta". I przepraszam Pana, że w wypowiedzi stylizowanej na pańską używałem polskich znaków diakrytycznych. :happy:

Pozdrawiam ciebie Sandokan - czyżbym to ja zainspirował ciebie to pisanie tychże postów??? :happy:

Moj drogi, zdaje sie, ze ustalilismy niedawno, ze ty nie musisz mi podawac swego PESELu ale tak samo ja nie musze odpowiadac na twoje - coraz bardziej absurdalne - posty. Ja zamierzam konsekwetnie dotrzymywac naszej umowy. [smuggler]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest miec dziewczyne?

Tak samo jak nie miec, tylko odwrotnie.

I lojalnie ostrzegam, ze to kolejne pytanie z gatunku "bez sensu", ktore zadajesz. Jesli chcesz bym cie po prostu ignorowal, to powiedz - bedzie wszystko jasne. Jesli nie - zastanow sie nad soba i swoimi pytaniami. :dry: {smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żałowałeś kiedykolwiek że zostałeś redaktorem w CDA zamiast pracować w innym zawodzie?

(jeśli zbyt wnika to w Twoją prywatność to nie odpowiadaj) :)

Nie, podoba mi sie ta robota. Ale ze tak raz na tydzien mam chec wszystko rzucic i sobie isc (przez chwile...) to inna sprawa. Po prostu to robota mocno stressujaca jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Smuggie wiec sytuacja jest taka.

Do redakcji przychodzi Hugh Hefner i mowi

- Znudzily mnie te wszystkie pieknosci tanczace dookola mnie, basen i jaskinia w ogrodku i posiadlosc rozowego kroliczka - mamrocze Hugh. - Zamienmy sie, teraz ja poogarniam ten gierkowy biznes a ty mecz sie z tymi wszystkimi seksbombami i moimi zerami na koncie.

Co ty na to :dry: ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Smuggie wiec sytuacja jest taka.

Do redakcji przychodzi Hugh Hefner i mowi

- Znudzily mnie te wszystkie pieknosci tanczace dookola mnie, basen i jaskinia w ogrodku i posiadlosc rozowego kroliczka - mamrocze Hugh. - Zamienmy sie, teraz ja poogarniam ten gierkowy biznes a ty mecz sie z tymi wszystkimi seksbombami i moimi zerami na koncie.

Co ty na to :dry: ?

Szansa na to jest zerowa, wiec u diabla mi w ogole zawracac sobie glowe takimi rozwazaniami. Ale zakladajac, ze nagle wygralem pare duzych baniek w totka - to w 10 minut po tym jestem juz na emeryturze i zajmuje sie wydawaniem kasy. Dla mnie praca to srodek na zarabianie pieniedzy, a nie sposob na zycie - majac wybor wolalbym robic to, co chce, a nie to co musze, to chyba logiczne? A wydawanie kasy zdaje mi sie duzo przyjemniesze od kazdej pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że gdybyś trafił tą szóstkę w totka, rzuciłbyś robotę i zajął się wydawaniem kasy, w końcu znudziłoby ci się to i chciałbyś wrócić do bycia Smugglerem. Człowiek jest istotą stadną, potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi a praca to zapewnia.

A ja mysle, ze poki nie sprawdze, to nie wiem. A pisac sobie przeciez moglbym dalej, jakbym chcial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "Smugglerze". Wiem, że moje pytanie, może już kiedyś zaistniało na łamach, jednak chciałbym usłyszeć odpowiedź. A mianowicie, czy jest szansa na kupno bądźże zamówienie Waszego pisma, ale numerów starszych, jak np. numer 2, 3, 4 itd. Wiem, że pytanie może głupie, jednak liczę na Pana odpowiedź.

Łącze pozdrowienia i życzę utrzymania pozycji 1 w kategorii pisma komputerowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Smugglera!

Mam nadzieje, że nie trafiam na "Dedlajn", bo nie chcę niepotrzebnie zawracać głowy.

Słyszałem, że lubujesz się w nieco innych odmianach Rocka czy muzyki gitarowej szeroko pojmowanej - chodzi mi o coś akustycznego, może psychodelicznego z dużą ilością solówek, nie koniecznie tylko gitarowych. Coś co da mi niesamowity klimat. Najlepiej jeszcze według "starej szkoły". Wstyd przyznać, ale jeszcze nie próbowałem "Kamandy Pinka Floyda" jak to ruscy mawiali. Polecisz jakąś konkretną płytkę czy może 2 lub 3? Nie koniecznie ich.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...