Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Jak najdzie Cię kiedyś ochota zobaczyć jakąś fajną bajkę, mogę coś polecić. Mam oglądnięte chyba wszystkie do końca zeszłego roku... Ach te dzieci i ich słodkie "tatuś, a pooglądasz ze mną..."

Wole klasyki - stare Bugsy, Dexter's Lab, itd. :)

Stare klasyki są fajne, a Buggs to istny debeściak, ale nowe też są spoko. Obejrzyj np. The Emperor's New Groove (po naszemu to podobno "Nowe szaty króla"} 1 i 2. Ubaw po pachy!

Pytanko: jeździłeś kiedyś quadem?

Nie, nie mam ciagot samobojczych :P

Słuchaj, w jeździe quadem nie zawsze o to chodzi, żeby wycisnąć z niego 70 km/h po wertepach (zdarzało mi się max 50... :smile: ). Ja często biorę starszego synka i sobie jedziemy po wszelakiej maści polach i łąkach w mojej okolicy max 10 km/h. Wszystko można zobaczyć a i przyjemność z jazdy w każdym miejscu i warunkach jest też niesamowita (zwłąszcza dla Pawła), mimo tego, że ledwie się "czołgamy". Ja lubię quadem zwiedzać bezdroża, zapiernicza się tylko czasami na kilka maszyn. I to raczej po torze, bo samobójcą też nie jestem! Jazda w terenie bywa zdradliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz jezdzic na rowerze?

Czy lubisz kraj jako Polske/naród?

Czy lubisz dzika nature?

Jakie krainy geograficzne robia na tobie najwieksze wrazenie?

Czy nie denerwuje cie fakt ze nikt nie jest w stanie wpasc na to kim jestes?

Czy jesli ktos jest praktycznie pewien to moglby wpasc do redakcji i sie upewnic ;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zareagowałeś na odchudzenie AR? Poczułeś ulgę? Żal? A może miałeś z tym związek i czując okrutność w sercu czytasz ten post?

I ulge i zal. Zal, ze mniej, ulga ze w koncu sie to stalo, bo obiecywalem juz dawno, tylko jakos nie moglem sie zebrac by to urznac... ciezko to zdefiniowac.

Lubisz jezdzic na rowerze?

Czy lubisz kraj jako Polske/naród?

POlske lubie, Polakow nie lubie za wieczne marudzenie i wzajemne gnojenie siebie nawzajem.

Czy lubisz dzika nature?

Tak ale z daleka ;)

Jakie krainy geograficzne robia na tobie najwieksze wrazenie?

Odlegle i takie, gdzie nie bylem.

Czy nie denerwuje cie fakt ze nikt nie jest w stanie wpasc na to kim jestes?

Nie denrwuje, bo niektorzy jednak wpadaja.

Czy jesli ktos jest praktycznie pewien to moglby wpasc do redakcji i sie upewnic ;)?

Nie. Bo potem sie okaze, ze sie mylil i co...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy kiedyś spiraciłeś grę ? Czy ściągnąłeś jakąś grę z netu nielegalnie? Pytam o to bo tak bardzo potępiasz piratów (ja zresztą też).

A czy potępiłbyś to że na przykład jest jakaś gra, niema jej w sklepie, jest tak stara że nawet niema chyba oryginalnych egzemplarzy, jest na torrent'ach i ja ją ściągam nielegalnie. Tak czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy potępiłbyś to że na przykład jest jakaś gra, niema jej w sklepie, jest tak stara że nawet niema chyba oryginalnych egzemplarzy, jest na torrent'ach i ja ją ściągam nielegalnie. Tak czy nie ?

Na necie jest kupa starych gier, o których słuch już zaginął, ale jednak ciągle ktoś ma do nich prawa autorskie. Są co prawda sporadyczne wyjątki, ale bardzo niewiele. Odkąd przestałą panować w Polsce jaśnie wielmożna komuna, a na Grzybowskiej w Warszawie giełda komputerowa, trzeba się poważnie zastanowić i dużo poczytać zanim się człowiek zdecyduje zassać coś z netu. Ale są stronki z darmowymi i niekiedy nawet bardzo fajnymi grami (np. MyPlayCity). Szkoda, że to prawie same gry każualowe. Ale moje dziecko uwielbia grać w "Farm Frenzy" albo w "Gnomyz" (zajefajna platformówka w starym stylu) :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było powiedziane w piśmie, że były próby fanów na wycieczkach z "pizzą dla smugglera", kiedy się okazywało, że jest ich w redakcji 10.

Czy byłaby taka sama reakcja gdybym wparował z dużą butelką Johnny Walkera Gold Label z dedykacja "tylko dla Smugglera"? ;)

Pytanie czysto akademickie, bo ani się wybieram do Wrocławia, ani mnie tak naprawdę ziębi czy grzeje kim jesteś. W sumie mam swój typ (jak każdy pewnie), ale z lenistwa i z ani ziębienia ani grzania nie chce mi się grzebać bardziej by potwierdzić czy odrzucić.

A poza tym gdybym już wydał taką kasę na whiskacza to bym go tak łatwo nie oddał :P

Właśnie, jak się kształtuje mniej więcej zawartość twojego barku domowego?

Ja często biorę starszego synka i sobie jedziemy po wszelakiej maści polach i łąkach w mojej okolicy max 10 km/h.

Ja tam wspominam jak z ojcem sobie jeździliśmy po wszelakiej maści polach i łąkach (i lasach) na rowerach. I zdrowsze, i czystsze, i cichsze. I więcej frajdy daje dojechanie gdzieś o własnych siłach (a szczególnie np. wjechanie na potężną górkę :) ).

Edytowano przez gadio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie ładnie cytować samego siebie, ale niestety mój post jest już na poprzedniej stronie...

Mam pytanko: czy kiedyś spiraciłeś grę ? Czy ściągnąłeś jakąś grę z netu nielegalnie? Pytam o to bo tak bardzo potępiasz piratów (ja zresztą też).

A czy potępiłbyś to że na przykład jest jakaś gra, niema jej w sklepie, jest tak stara że nawet niema chyba oryginalnych egzemplarzy, jest na torrent'ach i ja ją ściągam nielegalnie. Tak czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Smug ma kilka pytań

1 Co sie stało z magazynem prawie kulturalnym przeciez to był niesamowicie dobry dział dzieki niemu kupiłem kilka dobrych ksiażek i nie żałuje zakupu. czy jest szansa że powróci?

2 To właściwie nie pytanie ale chciałbym wam pogratulować zmian , CDA czytam od jakis 9 lat i podoba mi się ,że jest więcej recenzji gier konsolowych sam zamierzam kupic ps3 i z checią czytam te recki

Nie rozumiem też wielu osób które narzekaja na reklamy przecież jest ich nie tak dużo przecież to oczywiste ,że gdyby nie one płacilibyśmy za pismo troszke drożej a pozatym to z cda dowiaduje się jakie tytuły znalazły się w reedycjach .

3 Jak reagujesz na informacje dotyczące przesunięć premier niektórych gier czy uważasz ,że to dobrze że twórcy opóżniają daty premier tak długo jak to jest np z Mafią II ?

Wasze czasopismo rządzi pod każdym względem jesteście najlepsi trzymajcie tak dalej tylko nie spoczywajcie na laurach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy kiedyś spiraciłeś grę ? Czy ściągnąłeś jakąś grę z netu nielegalnie? Pytam o to bo tak bardzo potępiasz piratów (ja zresztą też).

Cale mnostwo. Serio. Ale w czasach gdy a) nie bylo zadneych innych mozliwosci nabycia gier, B) w swietle polskiego prawa nie bylo to przestepstwem. Czyli za komuny. Mialem bodaj jedna czy dwie legalne gry na C-64 i mnostwo piratow. ba, sam lamalem ich zabezpieczenia (taki zdolny bylem) i rozpowszchenialem... Ale gdy pojawila sie mozliwosc posiadania legali, a polskie prawo uznalo posiadanie piratow za nielegalne - odpuscilem, nawrocilem sie na droge cnoty. Niektorzy teraz zakrzykna "aaaa, sam piracil, a nas potepia". Ja tylko powiem: po pierwsze nawrocony grzesznik wie najlepiej czym jest grzech. I nie porownujmu jednak tamtych czasow i tamtego piractwa do dzisiejszej sytuacji.

70 lat temu podlazenie bomby pod pociag jady na trasie Berlin-Wroclaw bylo uznawane za akt bohaterstwa. Dzis to samo jest terroryzmem. Czasy sie zmienily... Dzis MOZNA miec legalne gry - gdy sie chce - i nie kosztuja one 1/4 dawnej pensji...

A czy potępiłbyś to że na przykład jest jakaś gra, niema jej w sklepie, jest tak stara że nawet niema chyba oryginalnych egzemplarzy, jest na torrent'ach i ja ją ściągam nielegalnie. Tak czy nie ?

Powiem tak - jesli naprawde za Chiny ludowe nie mozna jej nigdzie legalnie kupic, a gra jest stara itd. - to nie bede cie potepial (choc tez nie bede chwalil).

Czy byłaby taka sama reakcja gdybym wparował z dużą butelką Johnny Walkera Gold Label z dedykacja "tylko dla Smugglera"? ;)

Gdyby to byl koniak 25-letni to zaczalbym rozwazac ujawnienie sie. :)

Właśnie, jak się kształtuje mniej więcej zawartość twojego barku domowego?

Powiem tylko, ze gdyby chcial to wszystko wypic, co mam w barku, nie trzezwialbym przez miesiac. :)

I znowu pytanie... Demoscena. Bardzo lubiłem ten dział i on znikną, pojawił się i zniknął. WHY ? To był naprawdę fajny dział...

Moze wroci dosc niebawem... :wink:

Zrobiłem ten poradnik do Beowulfa, o którym pisałem wcześniej. Tylko teraz jak to do was przesłać? Na jakiegoś maila czy co? Jest to PDF, ma niecałe 800 KB z ilustracjami.

cdaction@cdaction.pl - postaraj sie SZYBKO to trafi jeszcze na plytke w najblizszym numerze.

3 Jak reagujesz na informacje dotyczące przesunięć premier niektórych gier czy uważasz ,że to dobrze że twórcy opóżniają daty premier tak długo jak to jest np z Mafią II ?

Nijak. Nie jestem szczesliwy, ale tez nie tarzam sie po podlodze, zalewajac lzami. Lepiej pozniej ale dopracowana niz w terminie i z milionem bugow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdaction@cdaction.pl - postaraj sie SZYBKO to trafi jeszcze na plytke w najblizszym numerze.

Właśnie przesłałem,z Gmaila powinno chyba szybko wam dojść. Mam nadzieję, że się spodoba i zdąży ewentualnie trafić na najbliższy Cover :).

P.S. czy to oznacza, że płytę przygotowujecie przed deadline czy może ten czarny moment się już zbliża?

Edytowano przez Lookazz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to nie pytanie, ale pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze na temat pirackich gier z przed 1994 roku.

Nie dość, że to było wtedy LEGALNE, to w dodatku nawet NIE WIEDZIAŁEM, że to jest piracka gra.

Pamiętam, że kupowałem kasety co C-64 na stoisku w GOLIACIE (taki namiot w tym miejscu gdzie teraz jest galeria) i byłem przekonany, że mam oryginał. Kaseta w pudełku z kolorową okładką kupiona to był dla mnie oryginał, a takie samodzielnie nagrywane, a raczej kopiowane w domu, to były taśmy PRZEGRYWANE. Wtedy tak dzieliłem gry. Na ORYGINALNE i PRZEGRYWANE.

Taka taśma w goliacie kosztowała 11 tysięcy, a kiedy później (w 95 roku) pojawiły się w sklepach oryginały po 50 tysięcy za taśmę, nie mogłem uwierzyć, że na tak drogiej taśmie jest tylko JEDNA GRA.

Przecież na kasecie mieściło się około 20 gier.

Wtedy sprzedałem maszynę zwaną C-64 i niecałe pół roku później dostałem PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cdaction@cdaction.pl - postaraj sie SZYBKO to trafi jeszcze na plytke w najblizszym numerze.

Właśnie przesłałem,z Gmaila powinno chyba szybko wam dojść. Mam nadzieję, że się spodoba i zdąży ewentualnie trafić na najbliższy Cover :).

P.S. czy to oznacza, że płytę przygotowujecie przed deadline czy może ten czarny moment się już zbliża?

Doszlo i zdazylismy :) DZIENKS, dobra robota.

P.S. czy to oznacza, że płytę przygotowujecie przed deadline czy może ten czarny moment się już zbliża?

Plyta zawsze jest robiona wczesniej, bo raz, ze proces technologiczny jest dluzszy, a dwa ze w deadline nie chcemy miec jeszcze i plyty na glowie, a jej testowanie itd. trwa pare dni i zajmuje kilka osob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...