Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Jak długo (no tak mniej/wiecej) masz styczność (ooo, duże słowo, widać że nie jestem antyfanem :)) z komputerem i grami ogólnie?

i pytanko #2, masz jakieś gry typu "all time favorite?" (tak, szpanuje, bo mi wolno) ;] które byś wziął na bezludną wyspę i z nią ... :P

a propo (tak z innej beczki), czy te reklamy z Tesco nie są ciekawe??

Edytowano przez Defhel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie serdecznie.

Od razu kieruje sie do Ciebie z pytankiem, gdyz kumasz baze :D

Niedawno zakupilem przejsciowke M42 z AF do sony A200, niedlugo potem stalem sie posiadaczem tele Hanimex z gwintem m42.

Podlaczylem najpierw przejsciowke do aparatu, potem wkrecilem obiektyw i na ekraie pojawia mi sie napis, ze nie wykrywa obiektywu i migawka nie moze zostac uruchomiona. Czy ja cos zrobilem zle?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Edit: Obiektyw jednak dziala, ale jedynie, jak ustawie w aparacie tryb M, w pozostalym PAS pojawia sie ten sam komunikat. Czy to normalne, ze obiektywy z M42 dzialaja tylko w trybie M?

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań...

1. Tak z czystej ciekawości gdybyś miał wybierać

-Arma II

-Nowy Operation Flashpoint

to co byś wybrał??

>>>jak pogram w oba to powiem.

2. Czy kiedykolwiek w przeszłości przeszło Ci przez głowę to że kiedys będziesz redaktorem naczelnym najlepszej polskiej gazety "growej" ?

>>>Nie.

3. Czy w twojej posadzie zarabia się dużo pieniędzy?

<<<A co to znaczy duzo? Nauczyciel by powiedzial, ze to duzo, ale np. wlasciciel sredniej hurtowni z np. papierem toaletowym by sie usmial, ze on wiecej w knajpie zostawia jak sie bawi w weekend, niz ja w miesiac zarabiam. Ja nie narzekam.

4. Czy twoim zdaniem dziedzina komputerowa idzie w dobrym kierunku?

>>>Czy twoim zdaniem wrobelek ma jedna nozke bardziej? Pytanie tak ogolne, ze nie da sie na nie odpowiedziec KONKRETNIE. Zdefiniuj problem.,..

5. Dla czego "Smuggler" ?? a nie naprzykład "AliBaBaba" :laugh:

>>>Bo FAQ.

Czy widziałeś film Endgame (można go obejrzeć na YouTube) i jeśli tak, to co o nim sądzisz?

Nie widzialem.

Jak długo (no tak mniej/wiecej) masz styczność (ooo, duże słowo, widać że nie jestem antyfanem :)) z komputerem i grami ogólnie?

>>>Pierwszy komp kupilem w 1986. Gralem duzo wczesniej, na automatach.

i pytanko #2, masz jakieś gry typu "all time favorite?" (tak, szpanuje, bo mi wolno) ;] które byś wziął na bezludną wyspę i z nią ... :P

>>>Nie mam takiej, ale pewnie jakiego RPG z maksymalna iloscia questow, albo rozubodwana strategie.

Witam Cie serdecznie.

Od razu kieruje sie do Ciebie z pytankiem, gdyz kumasz baze :D

Niedawno zakupilem przejsciowke M42 z AF do sony A200, niedlugo potem stalem sie posiadaczem tele Hanimex z gwintem m42.

Podlaczylem najpierw przejsciowke do aparatu, potem wkrecilem obiektyw i na ekraie pojawia mi sie napis, ze nie wykrywa obiektywu i migawka nie moze zostac uruchomiona. Czy ja cos zrobilem zle?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

>>>Poszukaj w menu, jest taka opcja, ze mozna robic fotke BEZ obiektywu - bo dla aparatu szklo bez elektorniki, ktora mu powie jak sie to szklo anzywa to brak szkla. Bez paniki, wylaczysz te opcje i bedzie OK.

Edit: Obiektyw jednak dziala, ale jedynie, jak ustawie w aparacie tryb M, w pozostalym PAS pojawia sie ten sam komunikat. Czy to normalne, ze obiektywy z M42 dzialaja tylko w trybie M?

Naturalnie, gdyz z powodu braku komunikacji aparat nie moze sam regulowac wielkosci przeslony ani odczytywac jej wartosci, wiec tryby P/A/S/ sa tu niedostepne. (W A700 mozna robic jeszcze w trbie A). Ale w Manualy mozesz dalej korzystac z "drabinki" w wizjerze, czyli z pomiaru swiatla przez aparat i tym samym naswietlac wedle wskazan aparatu.

Ps. Tu masz forum milosnikow Minolty i Alfy, na pewno warto tam sie pojawic :)

http://klubkm.pl/forum/index.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo rozubodwana strategie

A czy mógł byś jakąś polecić? Coś co dawało by sporo możliwości taktycznych, i przy czym liczyło by się bardziej myślenie i kombinowanie, a nie zasypanie przeciwnika wypaśnymi jednostakimi?

Jakiś czas temu grałem w zamieszczone na CD-A Combat Mission Shock Force. Bardzo dobra, i można sobie z sensem popykać, zwłaszcza na hot seat. Po głowie chodzą mi jeszcze stare dobre Steel Panthers, ale większość map jest tam tak wielka, i jednostek jest tak dużo, że po prostu odechciewa mi się grać zanim skończę swoją turę. :) Bardzo przyjemna na mniejszych mapach. Na większych to po prostu rozrywka dla masochisty. :)

Pamiętam jeszcze coś takiego jak Close Combat, ale już dawno nie grałem i nie pamiętam za badzo co takiego ta gra oferowała.

No więc, mógł byś wyłuszczyć jeszcze jakiś ciekawy tytuł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

No dobrze, czyli rozumiem, że Ty jesteś PRAWDZIWYM strategiem, a taka dziecinada jak Empire Earth nie robi na tobie wrażenia? :)

Jesli taktyka/strategia ma polegac na tym, ze produkuje duzo jednostek i rzucam je prosto na baze wroga, a zamiast walczyc ziberam jakeis kamyczki itd. (co jak wiaodmo jest ulubiona forma rozrywki kazdej armii) to prosze bardzo. W grach, gdzie taktyka/strategia (bo to sa ROZNE sprawy!) ma znaczenie sie po prostu walczy i mozna wygrac majac 5x mniejsze sily - albo przegrac majac 10x wieksze. Tylko trzeba MYSLEC.

No i domyślam się, że przykładem PRAWDZIWEJ strategii jest Panzer General (to nie dla mnie, tak przy okazji)?

>>>Turowki to nie jest monopol na prawidziwosc. Taka Steel Panther ma z realizmem niewiele wspolnego wbrew pozorom, no ale niezle udaje, ze ma. :) I tam np. odpowiednio ustawiajac sily i przeprowadzajac atak zgodnie z zasadami chocby zdrowego rozsadku da sie wygrac majac slabsze sily. I nie ma zadnego zbierania surowcow. :)

Dla mnie sa dwie sensowne gry strategiczne (z tych dawniejszych): cykle Combat Mission i Close Combat. I te polecam. Na poczatek CC bo latwiej sie polapac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli musze poszukac w 174 stronach, moze nad ranem znajde.

Nie no, niech Smuggler odlozy wszystko na bok i po raz 1001 odpowie na te same pytania, to przeciez duzo wygodniejsze dla niektorych jak UZYCIE WYSZUKIWARKI. No i to Smugglera obowiazek, co JA sie bede przemeczal jakims szukaniem, przeciez wcale mi nie zalezy na tym jak brzmi odpowiedz (bo jakby zalezalo to bym poszukal), po prostu chce zeby to MNIE Smuggler odpowiedzial. Hem? :whistling:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę [ pewnie tak ], że przez to że nikt nie wie KIM TAK NAPRAWDE JESTES, ani jak wyglądasz stałes się jeszcze bardziej SŁAWNY :P.

Wszyscy mówią do Ciebie "Panie S." , "To zaszczyt rozmawiać z tobą mój panie". Czy kiedykolwiek sądziłeś że wszystko sie tak potoczy? :laugh:

Jaka według Ciebie gra zostanie Grą Roku 2009?

I czy kiedykolwiek grałeś w Cryostasis : Arktyczny sen... jeżeli grałeś to jakie wrażenia ? ;]

:happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugglerze- Jeśli kiedykolwiek zostałbyś złym Lordem to:

CO znaczy "zostlabys"? Ja juz jestem, muahahahaha :starwars::ninja:

Pytanko:Od niedawna czytam CDA i mam pyt.. Kt0 t0 Maciej Kuc tzn. kim jest on w redakcji(jaka ma ksywę)

Pozdrawiam;D

Maciej kuc to jest maciej kuc aka Qn'ik, a kim jest - zajrzyj do stopki, leniwcu...

Smuggler: jak brzmi Twoje motto życiowe?

Zeby tak mi sie chcialo, jak mi sie nie chce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam nadzięję że nikt nie zadał ci wcześniej tego pytania. Czemu nazywasz się Smuggler a nie Np. StaryZużytyRupieć? Zartuję się nie krzyw :laugh: Na serio chciałem spytać o coś innego.Jesteś dość sławny, na pewno najbardziej z redakcji, świadczy o tym np. liczba stron tego tematu. Czy lubisz mieć tego rodzaju sławę- rozmowy z czytelnikami ciągła uwaga czytelników skupiona na twoim punkcie itd. etc. Czy może wolałbyś pozostać w cieniu reszty redakcji? Być po prostu zwykłym redaktorem którego czasem ktoś o coś spyta? ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam nadzięję że nikt nie zadał ci wcześniej tego pytania. Czemu nazywasz się Smuggler a nie Np. StaryZużytyRupieć? Zartuję się nie krzyw :laugh: Na serio chciałem spytać o coś innego.Jesteś dość sławny, na pewno najbardziej z redakcji, świadczy o tym np. liczba stron tego tematu. Czy lubisz mieć tego rodzaju sławę- rozmowy z czytelnikami ciągła uwaga czytelników skupiona na twoim punkcie itd. etc. Czy może wolałbyś pozostać w cieniu reszty redakcji? Być po prostu zwykłym redaktorem którego czasem ktoś o coś spyta? ;>

"Slawe" mam za dosc uciazliwy dodatek do pracy, ktora wypelniam i lubie. Ja po prostu nie lubie bycia "celebryta" i gdy to na mnie sa swiatla reflektorow. To jeden z powodow, dla ktorego ukrywam swa tozsamosc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...