Skocz do zawartości

Pytania do Smugglera


Polecane posty

Smuggler a moje pytanie co tak leży obłogiem ;)

...Czym lezy? :)

Nie mam zdania w tym temacie po prostu.

Jeśli "teoretycznie" znasz esperanto, to możesz powiedzieć, czy opłaca się go uczyć? Na takiej zasadzie, czy przydał Ci się do czegoś na przestrzeni dziejów? :happy:

Nie przydalo mi sie do niczego, poza satysfakcja, ze uczylem sie sztucznego jezyka :). No i pokazal jak prosta MOGLABY byc gramatyka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kochasz Polskę? Lubisz Grać na komputerze? Czy cie do tego zmuszają? A czy masz Konsole? Na czym wolisz grać? Na kompie czy na Konsoli? Jak masz Ps3 To podaj Mi Swoje ID na psn.

Pozdrawiam Mikomar :happy:

Smuggler Uwielbiam Cię :laugh:

A moglbys owe uwielbienie wyrazic przez sensowniejsze pytania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie (Jeśli już było to prosim o wskazanie strony...):

Gdybyś miał zamieszkać na bezludnej wyspie, jakie trzy książki (wiem, są ważniejsze rzeczy do zabrania) zabrałbyś ze sobą?

1. podrecznik nawigacji

2. Poradnik "jak zbudowac tratwe z niczego"

3. Atlas roslin jadalnych i trujacych

na lezenie bykiem na plazy i czytanie powiesci czasu by raczej nie bylo...

Możliwe że zbyt osobiste pytanie.

Jak zmieniło się Twoje życie (lub nastawienie do niego), cechy, osobowość w czasie pracy w redakcji? Czy zaczeliście (to chyba dotyczy całej redakcji) inaczej patrzeć na otaczającą was rzeczywistość?

Na pewno JAKOS sie zmienilo, to jest doswiadczenie, ktore zmienia zycie. Ale co, gdzie, jak - to jest temat-rzeka.

A ja kontynuując o esperanto:

Jeśli gramatyka jest tam tak prosta, to dlaczego nie działa on jako powszechny międzynarodowy język? No i czy dużo czasu pochłonęła Ci jego nauka? :rolleyes:

Mialem z pol roku takiej checi, a to naprawde wystarcza by umiec mowic, szczegolnie gdy sie wczesniej znalo jakis inny romanski jezyk (hiszpanski/francuski/wloski) bo sporo slow wtedy brzmi podobnie - Kiu vi estats -> kto ty jestes? En kiu urbo vi lo?as? (A w jakim mieście ty mieszkasz?), a gramatyka jest smiesznie prosta (wszystkie czasowniki regularne, proste formy tworzenia czasow itd.). Czemu sie nie przyjelo? Coz, nie wiem, widac sztuczne nie jest akceptowane, nawet jesli proste itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Poradnik "jak zbudowac tratwe z niczego"

Kiedyś były do kupienia takie papierowe modele do sklejania w formie czasopisma - w tym również modele statków. Nie byłoby to lepsze*?

*- dla zabicia czasu. A w razie próby wykorzystania takiej łódeczki, takze dla zabicia użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o Januszu Korwin-Mikke?

Nie chce tu mowic o polityce, powiem wiec tylko tyle, ze to facet, ktory czasem mowi madre rzeczy, ale problem w tym ze jednoczesnie wyglasza tyle bredni w stylu "niewolnik w starozytnym Rzymie mial wiecej swobod niz dzisiaj obywatel Eurokolchozu" itd. ze glowa boli i w efekcie nawet jak mowi z sensem to go nikt sluchac nie chce.

Forum,to miejsce do zadawania różnych pytań,a więc:

-Czy podoba Ci się system władzy w Polsce?,jeśli nie,co jest w nim nie tak?

Naprawde nie chce tu prowokowac dykusji o polityce. Duzo rzeczy mi sie nie podoba, ale niech zostanie moim sekretem co konkretnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gramatyka jest tam tak prosta, to dlaczego nie działa on jako powszechny międzynarodowy język?

Bo j. angielski obrał już tą rolę.

To akurat o niczym nie swiadczy. Kiedys byla nim lacina, potem francuski, dzis angielski, za 100 lat moze byc hiszpanski albo chinski.

Jaki będzie (o ile będzie) motyw przewodni nowego TipsoManiaka? Wiesz, kiedyś były gry-horrory (nie kaszanki oczywiście), a co teraz szykujecie całą redakcją dla czytelników?

To zobaczycie bodaj 2.09. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat o niczym nie swiadczy. Kiedys byla nim lacina, potem francuski, dzis angielski, za 100 lat moze byc hiszpanski albo chinski.

Jaki będzie (o ile będzie) motyw przewodni nowego TipsoManiaka? Wiesz, kiedyś były gry-horrory (nie kaszanki oczywiście), a co teraz szykujecie całą redakcją dla czytelników?

To zobaczycie bodaj 2.09. :)

Szerze wątpię, żeby przez najbliższe 100 lat jakiś język przejął rolę angielskiego. Teraz to praktycznie na całym świecie ludzie znają angielski, nie rozumiem, po co miano by wprowadzać na siłę jakieś zastępstwo.

Tak samo pewnie ludzie uważali kiedyś, gdy angielski nie był tak popularny. Kurczę! Chciałbym, żeby było tak jak mówisz, wszyscy mówią tym samym językiem(chociaż nie byłoby tak zabawnie :biggrin: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat o niczym nie swiadczy. Kiedys byla nim lacina, potem francuski, dzis angielski, za 100 lat moze byc hiszpanski albo chinski.

Jaki będzie (o ile będzie) motyw przewodni nowego TipsoManiaka? Wiesz, kiedyś były gry-horrory (nie kaszanki oczywiście), a co teraz szykujecie całą redakcją dla czytelników?

To zobaczycie bodaj 2.09. :)

Szerze wątpię, żeby przez najbliższe 100 lat jakiś język przejął rolę angielskiego. Teraz to praktycznie na całym świecie ludzie znają angielski, nie rozumiem, po co miano by wprowadzać na siłę jakieś zastępstwo.

To samo w XVII wieku mowiono o francuskim, a w XV o lacinie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ać na siłę jakieś zastępstwo.

To samo w XVII wieku mowiono o francuskim, a w XV o lacinie. :)

Ale czy francuski czy łacinę znali wtedy Chińczycy oraz murzyni w Afryce? :)

A czy dzisiaj angielski znaja aborygeni w Australii, czy Pigmeje, czy plemiona indianskie w Amazonii?

Wowczas - dla nas - swiat oznaczal "swiat cywilizacji zachodniej".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem z pol roku takiej checi, a to naprawde wystarcza by umiec mowic, szczegolnie gdy sie wczesniej znalo jakis inny romanski jezyk (hiszpanski/francuski/wloski) bo sporo slow wtedy brzmi podobnie - Kiu vi estats -> kto ty jestes? En kiu urbo vi lo?as? (A w jakim mieście ty mieszkasz?), a gramatyka jest smiesznie prosta (wszystkie czasowniki regularne, proste formy tworzenia czasow itd.). Czemu sie nie przyjelo? Coz, nie wiem, widac sztuczne nie jest akceptowane, nawet jesli proste itd.

Z tych przykładów widać, że to taki miks hiszpańskiego z włoskim, choć i łacinę (nie tę podwórkową, rzecz jasna) można w nich wyczuć...

Co do zmiany najbardziej rozpowszechnionego języka, to na pewno będzie on z dalekiego wschodu, kiedy wszystkie produkty będą Made in China, a 80% populacji będą stanowić żółci entuzjaści ryżu. Świetlana przyszłość przed nami, nie ma co... A mówili, że wybór Obamy to koniec cywilizacji białego człowieka, a tu proszę... :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za polecenie "H.M.S. Ulisses" - znakomita, od razu wziąłem z biblioteki Działa i Komandosów z Navarony. Jakie jeszcze książki Macleana warto poznać?

Na półce z thrillerami znalazłe jeszcze Kena Folleta - warto poznac jego twórczość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś książki Kinga pt. " Komórka " i " Chudszy" ? Jeżeli czytałeś to podobały Ci się? I co sądzisz o ich zakończeniach? Szczególnie chodzi o Komórkę, której zakończenie bardzo mnie rozczarowało :/ I jakie tytuły najbardziej polecasz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań...

1. Tak z czystej ciekawości gdybyś miał wybierać

-Arma II

-Nowy Operation Flashpoint

to co byś wybrał??

2. Czy kiedykolwiek w przeszłości przeszło Ci przez głowę to że kiedys będziesz redaktorem naczelnym najlepszej polskiej gazety "growej" ?

3. Czy w twojej posadzie zarabia się dużo pieniędzy?

4. Czy twoim zdaniem dziedzina komputerowa idzie w dobrym kierunku?

5. Dla czego "Smuggler" ?? a nie naprzykład "AliBaBaba" :laugh:

Mam nadzieję że odpiszesz.

Odwalacie kawał dobrej roboty [cała redakcja CDA] życzę wam dalszych sukcesów itd. , itp.

Pozatym fajnie że jesteście ze Śląska ;] Bo ja też

Poooozdro!

Mam kilka pytań...

1. Tak z czystej ciekawości gdybyś miał wybierać

-Arma II

-Nowy Operation Flashpoint

to co byś wybrał??

2. Czy kiedykolwiek w przeszłości przeszło Ci przez głowę to że kiedys będziesz redaktorem naczelnym najlepszej polskiej gazety "growej" ?

3. Czy w twojej posadzie zarabia się dużo pieniędzy?

4. Czy twoim zdaniem dziedzina komputerowa idzie w dobrym kierunku?

5. Dla czego "Smuggler" ?? a nie naprzykład "AliBaBaba" :laugh:

Mam nadzieję że odpiszesz.

Odwalacie kawał dobrej roboty [cała redakcja CDA] życzę wam dalszych sukcesów itd. , itp.

Pozatym fajnie że jesteście ze Śląska ;] Bo ja też

Poooozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprawę. CD-Action ma dużo czytelników i wielu z nich chce się wykazać i napisać cos własnego. Więc duża ilość ludzi chce Wam pokazać co my, czytelnicy potrafimy. Może byście ogłosili cos w stylu "Konkurs na najlepszą recenzję dowolnej gry". Nagroda jest nie ważna, może nawet jej nie być. Ważne jest to aby spróbować cos napisać. Pewnie będziecie mieli z tym duuuużo czytania ale też i dużo zabawy [ Cryostażis - gra ktura naprwde jest warta ówagi poniewarz jest dobże zrobiona i jes ogulnie spoko - przykład pracy czytelnika :D] Proszę Smugglerze [:P] choćby poświęć 5 minut swojego czasu aby to przemyśleć... Pozdro dla całej redakcji i dla Ciebie Smugg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...