Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Kogo obchodzi Smuggler tylko dajecie mu większą satysfakcje , a on zaciesza pewnie tam po tamtej stronie dajmy sobie z nim wszyscy spokój.Jak gdzieś w jakimś nr CDA przycztałem jaki to musi byc człek żeby drażnić się z 10-latkami.Jakiś chory człek z niego musi być niezaspokojony emocjonalnie jest lub niedowartościowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem ostatnio w CDA recenzje Rio Anaconda imam takie pytanie - Dlaczego sugerujesz ze Cejrowski część książki zmyślił. Bardzo lubie tego kolesia i jakoś nie podejrzewam go o pisanie bajeczek. A tak na marginesie książkę kupiłem - świetna

Po pierwsze - nie sugeruje. Po drugie jak poczytasz Rio Anaconda to albo masz dwie mozliwosci: uwierzyc, ze czary istnieja, albo tez ze autora troszke ponioslo. Ja nie mowie, ze wierze/nie wierze w to, co pisze. Mowie tylko, ze NAWET GDYBY zmyslil - WSZYSTKO - to I TAK bylaby to swietna ksiazka przygodowa.

Miałeś w ręce ostatnie CDA? No to jedzemy z koksem.

Zestaw Sensilo CDA Gamer VI (fajna nazwa, powinien być jeszcze jakiś przedrostek pr0 el0 j0uł). Standardowa uwaga, płyty główne z Gigabyte'a. Kto to jest Gigabyte? Jakiś król wydajności? Król jakości? Odnośnie wszystkich zestawów, to dlaczego nie ma płyt głównych od Asusa, DFI, Foxconna? Wszędzie dominuje Gigabyte. Jakiś sponsorowany art, czy co?

>>>Nikt nie mowil, ze podana tu konfiguracja jest najlepsza z mozliwych, bo i nie taki jest cel tego kacika.

A oto zestaw za porownywalne pieniadze, na dzien dzisiejszy:

Procesor : Intel Core2Duo E8400 - 510 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5Q-E - 415 zł

RAM : Mushkin 2x2GB 800MHZ EM - 270 zł

Karta Graficzna : 2x Sapphire Radeon HD4850 512MB Crossfire - 1078 zł

Zasilacz: Corsair 650W - 240 zł

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1 - 265 zł

Napęd : Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

I wlasnie ten oto zestawik(kolega Strutter odwalil kawal dobrej roboty) jest nieporownywalnie lepszy niz Sensilo Gamer VI. A wy co byscie wybrali?

>>>Przynajmniej na papierze.

Jakbym sugerowal sie tymi wypocinami zestawow z CDA, to moj sprzet bylby biedny a na dodatek bym sporo za niego przeplacil (zestawy sa do kupienia w Komputroniku). Reszte zostawiam wam.

>>>Kurde, a kto ci kaze sie sugerowac "wypocinami"? Toz przymusu nie ma.

Ja mam takie pytanie do Smugglera: Czy twoje nazwisko znajduje się w "Zespole Redakcyjnym" czy w "

Stałych Współpracownikach"?

>>>Jestem na etacie w ekipie redakcyjnej.

Smugg, co sądzisz o ekranizacjach Garfielda ? :)

<<<< Sa do d... :( Komiks ow jest po prostu nieekranizowalny, chyba ze konwencji komiksowej (byly takie kerskowki z Garfem, nawet niezle, choc co komiks to komiks).

Kogo obchodzi Smuggler tylko dajecie mu większą satysfakcje , a on zaciesza pewnie tam po tamtej stronie dajmy sobie z nim wszyscy spokój.Jak gdzieś w jakimś nr CDA przycztałem jaki to musi byc człek żeby drażnić się z 10-latkami.Jakiś chory człek z niego musi być niezaspokojony emocjonalnie jest lub niedowartościowany.

###O, kolejny psycholog z gimnazjum sie nam objawil. Nie do konca potrafi pewnie tabliczke mnozenia zapamietac ale juz sie zabiera do analizy cudzej psyche. I do jakich oryginalnych wnioskow doszedl, kurde...

Hm.. jak się czułeś, gdy po raz pierwszy zrównałeś z g.. z glebą... antyfana ? Czy masz z nim pamiątkowa fotke ?

Lubisz Kapitana Bombę ? A Pieska Leszka ? Smarujesz masłem czy margaryną ?

>>>A chcesz ostrzezenie albo i baniaczka? To zadawaj wiecej takich pytan. To nie fuckin' czat, jak nie masz sensownych i konkretnych pytan to se idz gledzic gdzie indziej. Wsio paniatno, tawariszcz spamer?

>>>A odnosnie pytania o PS i HDR

mam starego (legalnego!) PS 7 i mi w pelni wystarcza. HDRow nie robie, bo nie lubie, kiedys probowalem czyms o nazwie Photomatix ale efekty wygladaly sztucznie, niczym rendery a nie fotki wiec odpusciclem, wole juz robic recznie DRI (czyli cos jak HDR, tylko nakladamy kilka warstw tej samej fotki na siebie [robionej na roznych parametrach] i za pomoca gumki i pedzelka (w PS) sam odslaniam to, co trzeba. Ale i to rzadko, bo pracochlonne jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to tak poza tematem, do pana "geniusza" sprzętowego. Co byś powiedział na taką ciekawostkę, że odpowiednio dobrany sprzęt uciągnię Doom3 na minimalnych detalach z kartą GeForce2(!)? Sprzęt podawany w CDA jest realny, czyli gry są na nim testowane, a nie podawany na sucho. Można na pewno lepszy zestaw dobrać, ale trzeba by sprawdzić setki kombinacji i nie mówię tu o dobieraniu sprzętu na podstawie testów poszczególnych podzespołów tylko ich współpracy w zestawie :)

Dobra, a jeśli idzie o sedno tego wątku. Smuggler, jako Pan i Władca AR, do Ciebie mam takie organizacyjne pytanie. Dało by się dodać jedną stronę, albo wygospodarować trochę miejsca z obecnej ilości, na której były by umieszczane felietonu czytelników?

Wiem, że obecnie wszyscy wypisują swoje przemyślenia w listach, ale na uwadze mają Twoje zdanie i wiedzą, że jeśli będą te wypociny warte farby drukarskiej, to na 90% zostaną przez Ciebie skomentowane. Mnie chodzi o sam felieton, bez ocen, bez komentarzy, z ewentualnym mailem autora, żeby można było z nim na wybrany temat prywatnie wymienić kilka zdań ;)

Edytowano przez godfather88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, bardzo długo tu trzymacie konta... (ja nie pisałem nic chyba z rok)

A pytanie:

Dawno już nie kupowałem CDA. Nie wiem czemu może po prostu wyrosłem, przestałem się interesować grami? Sam nie wiem... Czy ty nie odczuwasz znużenia tym co robisz? Tyle lat już redagujesz AR odpisujesz na listy, że zastanawiam się co cię motywuje do dalszej pracy? Czy to wyłącznie pieniądze? Nie myślałeś o zmianie pracy? ( nie żebym cię chciał wyrzucać, tak z ciekawości pytam ;) )

PS. Właśnie zastanawiam się czy nie kupić najbliższego numeru (tak z sentymentu;))

Edytowano przez sz4rlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się żyje w twoim wieku? Czy pisząc o grach, albo raczej zajmując się, będąc blisko nich, dalej to czujesz. Czy człowiek w pewnym wieku przestaje rozumować, zmieniać poglądy, a przez to nie jest tak lotny jak w wieku np. 20 lat? Ja się obawiam właśnie, że będę kiedyś mniej inteligentny i myślący. Osoby będące bliżej biurka CDA, powinny więcej na ten temat wiedzieć. Bo mnie właśnie interesuje jak jest później idąc drogą pracy umysłowo- artystycznej (no bo fotki w końcu ;)). Może przybliży moją myśl opis snu. Śniło się mi, że jestem stary. Dziecko zaczęło płakać. Nie mogłem wytrzymać, krzyknąłem "Ucisz to dziecko kobieto!". Ona spojrzała na mnie, jak na człowieka, który już nie potrafi myśleć, tak jak w pewnym wieku człowiek przestaje rosnąć (kości stają się twardsze), tak również umysł zasycha i staje w miejscu. To nie jest żadna podpucha, w celu wybadania wieku, bo człowiek podobno "staje", już po 25.

Edytowano przez Vacter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, bardzo długo tu trzymacie konta... (ja nie pisałem nic chyba z rok)

A pytanie:

Dawno już nie kupowałem CDA. Nie wiem czemu może po prostu wyrosłem, przestałem się interesować grami? Sam nie wiem... Czy ty nie odczuwasz znużenia tym co robisz? Tyle lat już redagujesz AR odpisujesz na listy, że zastanawiam się co cię motywuje do dalszej pracy? Czy to wyłącznie pieniądze? Nie myślałeś o zmianie pracy? ( nie żebym cię chciał wyrzucać, tak z ciekawości pytam ;) )

>>>Fajna praca, dobra placa,robie to, co lubie... na pewno nie jest to juz tak zabawne jak 10 lat temu (ja starszy, sytuacja inna itd.) ale ciagle mnie kreci,

Czy ( za przeproszeniem ) szczeniakiem będąc. Przeżywałeś tzw. "Ten wiek" ? Chodzi mi o zapuszczone włoski, metal only, trochę buntu itd. Jeśli jest to pytanie zbyt osobiste, nie odpowiadaj.

Akurat u mnie nie bylo jakiegos buntu - zasadniczo nie bylo przeciwko czemu: rodzicow mialem tolerancyjnych i nie musialem ani ich wk... ani odcinac sie ubiorem itd. Nie lubilem ustroju, ale to chyba wszyscy w tym czasie :). Sluchalem raczej niezbuntowanej muzyki (trudno nazwac Pink Floyd buntownikami :P). Troszke sie wzielo udzial w zadymach z milicja. Nie cpalem, nie chlalem (nadmiernie), palic zaczalem jak doroslem (i po co mi to bylo - rzucenie kosztwoalo mnie sporo zdrowia :P). Tak ze jako buntownik to dupa bylem i nie wzorzec dla "mlodych gniewnych". Ogolnie moj bunt polegal raczej na na "emigracji wewnetrznej" niz stawianiu wloskow na irokeza i wpinaniu agrafek w skore.

Smugg, co byś zrobił, gdyby jakiś członek redakcji podał np. na forum twoje imię, nazwisko i zdjęcie? :)

>>>Nic. Bo uznalibyscie to za kolejna podpuche. :)

Pytanie z serii śmieszno-głupkowatych. Czy masz obecnie w domu jakieś zwierzę, które przypadkiem należy do rodziny kotowatych i swą karnacją nie przypomina spasionego kota-paranoika imieniem Garfield??? :lol:

>>>Moj kot zostal uspiony 13.06. (TRZYNASTEGO W PIATEK!) gdyz nagle i ciezko zachorowal i wszelkie proby ratunku nie daly efektow. :`(

Po tygodniu znajomi przyniesli nam jakiegos zabiedzonego kociaka z piwnicy, ktory juz nie mial sily uciekac (przeziebiony, anemia, syf w uszach, zapchlony itd.) na zasadzie "tamtemu nie pomozecie, to moze temu sprobujcie uratowac zycie". Sprobowalismy. Teraz mamy 3 miesiecznego swira w domu, ktory nie moze 5 minut usiedziec w spokoju... ale za pare lat pewnie tez sie zgarfieldzi.

Jak się żyje w twoim wieku?

>>>W XXI? Tak samo jak w XX. A ty w ktorym zyjesz, ze sie pytasz?

Czy pisząc o grach, albo raczej zajmując się, będąc blisko nich, dalej to czujesz.

>>>Niby CO?

Czy człowiek w pewnym wieku przestaje rozumować, zmieniać poglądy, a przez to nie jest tak lotny jak w wieku np. 20 lat?

>>>Co do lotnosci to nie mnie siebie oceniac. Rozumowac sie staram, poglady mam jakie mam, ale jak ktos mnie przekona, ze sa bledne, gotow jestem uznac jego racje.

Ja się obawiam właśnie, że będę kiedyś mniej inteligentny i myślący.

>>>Masz problem. jak bedziesz stary, staaary (tak kolo 20) to na pewno bedziej mniej inteligenty i myslacy. Taaa.

Osoby będące bliżej biurka CDA, powinny więcej na ten temat wiedzieć. Bo mnie właśnie interesuje jak jest później idąc drogą pracy umysłowo- artystycznej (no bo fotki w końcu ;)). Może przybliży moją myśl opis snu. Śniło się mi, że jestem stary. Dziecko zaczęło płakać. Nie mogłem wytrzymać, krzyknąłem "Ucisz to dziecko kobieto!". Ona spojrzała na mnie, jak na człowieka, który już nie potrafi myśleć, tak jak w pewnym wieku człowiek przestaje rosnąć (kości stają się twardsze), tak również umysł zasycha i staje w miejscu. To nie jest żadna podpucha, w celu wybadania wieku, bo człowiek podobno "staje", już po 25.

>>>Czlowiekowi ponoc staje juz w wieku plodowym, a potem powoli przestaje :P IMO jestem TERAZ pod wieloma wzgledami ELASTYCZNIEJSZY niz gdy bylem nastolatkiem (bo wtedy np. sluchalem TYLKO konkretnej muzyki, a reszta to byl "syf" i tyle, a teraz daje szanse wszystkiemu i czesto okazuje sie, ze bylo warto). Wesoooole jest zycie staruszka... :). Naturalnie kiedys wpadal kumpel i mowil np. "jest koncert w X" i sie szlo na pociag z pleckakiem, w ktorym byla konserwa, skarpety i majtki na zmiane i niewiele wiecej, spalo sie na ziemi trzy dni (dobrze jak pod dachem) i wracalo sie zachwyconym wycieczka. Teraz juz tak mi sie nie chce, doceniam uroki prysznica i czystej poscieli itd. Ale czy to objaw starosci, czy wygody po prostu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że są to objawy obydwu czynników ;) . Heh, mówisz, że kiedyś byłeś młody to słuchałeś tylko jednego typu muzyki, a reszta to syf. Czyli młodzież (przynajmniej ta, nie zaliczająca się do bydła), się jakoś zmienia :) Ja np. (lat 14) słucham praktycznie wszystkiego. Aha, chcę podziękować za paru minutowy brecht. Nie wiem co znalazłem w tym aż tak śmiesznego, ale "bezwątrobowa chupacabra" zwaliła mnie ( dosłownie ) z nóg.

Heh, mógłbyś podać kilka -naście, -dziesiąt, -set tytułów, które mogą poprawić tzw. cięty język ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vorador84

Obstawiam, że są to objawy obydwu czynników ;) . Heh, mówisz, że kiedyś byłeś młody to słuchałeś tylko jednego typu muzyki, a reszta to syf. Czyli młodzież (przynajmniej ta, nie zaliczająca się do bydła), się jakoś zmienia :) Ja np. (lat 14) słucham praktycznie wszystkiego.

>>>>>>Ja wczesniej tez (z czego wiekszosc to byl syf :P) ale jak w koncu odkrylem ULUBIONA muzyke, to sie strasznie radykalny zrobilem. No bez sensu...

Heh, mógłbyś podać kilka -naście, -dziesiąt, -set tytułów, które mogą poprawić tzw. cięty język ?

>>>Dowolnych -set ksiazek. Tzw. ciety jezyk to wypadkwoa wrodzonej zlosliwosci (to juz trzeba miec wrodzone) i ogolnego oczytania, bo wtedy latwo nawiazac do jakiejs ksiazki, wydarzenia, albo choc zacytowac CUDZA ale cieta wypowiedz...

Smugg, czemu nie piszesz żadnych recenzji ani zapowiedzi? Fajnie jest poczytać twoje cięte riposty w AR, ale ja (oraz pewnie większość czytelników) chciała by cię przeczytać jakiejś zapowiedzi czy recenzji.

Wlasnie dlatego. Oczekiwalibyscie glownie jaj i zlewek, a nie konkretow...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugg, w AR bieżącego numeru odpowiedziałeś jednemu kolesiowi, że młodzież w dzisiejszych czasach jest naiwna. Zgoda. Ale pamiętaj o tym, że takiego czternastolatka to nie obchodzi rynek tylko flacha, oczywiście nie wszystkich łącznie ze mną. Większość dzieciaków mówi "przyszłem" zamiast "przyszedłem" i to nie na wsi, ale w miastach na przykład w Warszawie w, której mieszkam, to każdy degenerat palący papierosy tak mówi.

Ale nie oczekuj od takich bęcwałów wiedzy na temat WIG 20, albo kto jest prezesem czegoś tam...

Jeszcze jedna sprawa, w bieżącym AR była taka wypowiedź twoja, na temat wyrzucenia z pracy. I mam takie małe pytanko: kto może wyrzucić jakiegoś redaktora (nie mówię o tobie), obojętnie jakiego: Mac Abra, czy prezes wydawnictwa?

Edytowano przez Lokiwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy kupowanie klawiatur dla graczy jest w ogóle opłacalne? Kolega mówi że między taką klawiaturą a klawiaturą zwykłą nie ma różnicy poza rozmiarem a kosztami. Szukam klawiatury do strzelanek typu CoD, a wpadła mi w oko

klawiatura A4Tech X7-G700 XGame Max !!!. Co o tym sądzisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bardziej niz z rzadow PIS...

No prosze cię. Nie chce tu nikomu wnikać w jakieś poglądy polityczne, ale czasem to nie moge czytać takich rzeczy. Z całym szacunkiem.

Ech, PO to tylko mowili, mowili i nic . Ja bym powiedział tak - niech rząd przynajmniej pokaże te tony wspaniałych rozwiązań, które w następnym dniu po uchwaleniu sprawiłyby w naszym kraju cud - a których nie można uchwalić, bo przeszkadza nam brzydki prezydent. No, gdzie one są ? Gdybym je zobaczył, sam bym zagłosował na PO w ewentualnych przyspieszonych wyborach. Na razie jednak widzę, że rząd nie ma nic. Po prostu. Odmowa obniżenia akcyzy to tylko kolejny przykład. Tusk powiedział, że trzeba sprawdzić, czy obniżka nie doprowadzi do " spekulacji cenami " - cóż, Ikonowicz by tego lepiej nie ujął.. ten rząd to jedna wielka żenada. PiS przynajmniej miało charakter.

Rząd nie może nic zrobić, bo prowadzi politykę miłości. Wszyscy mają go kochać. A tymczasem świat jest taki, że czegokolwiek się nie zrobi, zawsze ktoś będzie niezadowolony. Tusk nie potrafi sobie z tym poradzić, biedaczysko.. Kaczyński zrobił wiele głupich rzeczy, ale trzeba mu oddać, że robił swoje, mając totalnie gdzieś, czy się to komuś podoba czy nie. Był silny. Tusk jest słaby jak trzcina.

Kurde, dajcie spokoj polityce juz............ wiadomo co sadze, to samo co normalni ludzie w Polsce, ktorzy wiedza jak to jest, gdy do ich kraju wlazi z butami Big Brother...

Moim zdaniem nic się nie da zrobić, bo cały świat jest uzależniony od dobrego samopoczucia Chin. Taka jest smutna prawda. Tybet być może kiedyś będzie wolny, ale raczej nie za naszego życia. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że Chiny wyciągną teraz swoje łapska po Tajwan, czemu nie sprzeciwi się ( chyba już tradycyjnie ) nikt poza Stanami Zjednoczonymi ( które jednak również są już tak od Chin zależne, że nic nie będą w stanie zrobić ).

PS: Moje pytanie jeśli można. Czy gdybyś miał TERAZ możliwość zamienienia pracy z Cdaction, na prace w jakimś DOBRYM czasopiśmie o fotografii, zamieniłbyś? Zarobki przypuśćmy że takie same, bez tych wszystkich antyfanow, bez pieprzenia o tym żebyś się ujawinił itp. ;)

Edytowano przez Mac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...