Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Smuggler, kiedyś pisałeś (w którymś starym numerze CDA),że myślałeś o kupnie konsoli, ale redakcyjni konsolowcy tak ci namieszali w głowie, że ostatecznie kupiłeś odtwarzacz mp3. W takim razie, jaką konsolę kupiłbyś teraz?

X-boksa 360, gdybym juz musial. Naped BR w PS3 mi zwisa, a to chyba jeydna przewaga PS3 na B360.

Pisałeś kiedyś, że nie lubisz również zwracania się do Ciebie per "Pan". Dlaczego? Nie lubisz oznak szacunku?

Szacunek fajna rzecz ale autentyczny, a nie wynikajacy z form towarzyskich. "Szanowny pan jest dla mnie ch...". :) Uwazasz, ze tu jest jakis szacunek? Jak sie ma dla kogos szacunek, to sie go ma, jak sie go nie ma, to wszelka tytulomania i tak tego nie zmieni. A poza tym tutaj jest CDA, gdzie wszyscy jestesmy graczami, tylko niektorzy "troche" starszymi. :) I wszyscy sa na ty. Wy mi nie mowicie "panie" ja wam nie mowie "dzieci" :P. Tak chyba lepiej? :rolleyes:

Czy warto przeczytać książke "Mgła"?

Ksiazke? TO jest dlugie opowiadanie. Bardzo dobre.

Do Smugglera:

Czy w związku z tym, że nie ma już żadnego czasopisma multiplatformowego, przejmiecie rolę tego, które nim było? Czy może jego zawieszenie jest właśnie dowodem na to, że taka forma pisma nie ma racji bytu?

Ponawiam pytanie na które nie było reakcji, a bardzo mnie ciekawi odpowiedź na nie.

Sa pytania na ktore nie znam odpowiedzi, sa takie na ktore znam ale nie moge jej udzielic, sa i takie na ktore nie chce odpowiedziec... Jesli milcze to znaczy, ze jest ono w jednej z tych kategorii.

1)
- jeżeli będziesz miał czas, przesłuchaj. Jeżeli nie to w skrócie:

Martin Lechowicz wypowiada się o żałobach narodowych. Konkretnie jego osąd nad tą sprawą jest negatywny, ponieważ na świecie i tak codziennie umiera mnóstwo osób, o których nikt nie pamięta. Do muzyki dodane są słowa mówiące o liczbie ludzi, która ginie każdego dnia itp. Na końcu tekstu Martin podsumowuje wszystko ładnym wnioskiem:

"Kiedy współczujesz tylko tym, których ci wskażą i smucisz się wtedy, kiedy każą ci być smutnym, to nie oznacza, że jesteś dobrym człowiekiem". Ostatnio w temacie tym była krótka dyskusja na temat żałoby - więc jakbyś to skomentował?

Mam podobne poglady na ten temat.

2) Jakiego sushi próbowałeś? Pałeczki nie sprawiały kłopotu?

Są różne rodzaje. Np. nigiri-zushi (surowa ryba na ryżu), maki-zushi (surowa ryba i ryż zawinięte w algi).

Jakie? Wszystkie, jakie sa. Ostatnio sam zaczalem je w domu robic, nawet niezle wyszly, na razie rozne wersje maki. Jedzenie paleczkami nie sprawia mi zadnych problemow, uzywam je od wielu lat regularnie, bo czesto w domu robie chinszczyzne.

Jeśli lubisz Queen to co sadzisz o Guns N' Roses?

Duzo energii w muzyce ale jakos nigdy mnie do siebie nie przekonali.

Co powiesz o książce "Ostatni Bastion Barta Dawesa" ? I kt

Nie stac mnie na drogi sprzet ( np lustrzanka), ale powiedz, co myslisz o tym aparacie. Czy dla totalnego amatora moze byc na poczatek?

Stary ale w sumie dobry taki przodek ultrazoomow. Daje rade, bo pochodzi z czasow, gdy jeszcze marketingowcy nie zaczeli "ulepszac" takich aparatow. Jesli posiada trybyfocenia P-A-S-M (*) a nie tylko tryby typu "zwierzatko", "zachod slonca" itd. to sie nada.

(*) literki moga byc inne ale chodzi o manual, polautomat i tryby preselekcji czasu i przyslony, czylo takie, gdzie TY decydujesz o parametrach fotki, a nie aparat.

Ba! Stephen King jako Richard Bachman napisał niepowtarzalne, duże opowiadanie "Mewa". Genialna opowieść o ptaku - Jonathanie Seagullu - doskonalącym umiejętność latania. Cudowna metafizyka... Bachman był lepszy od Kinga!

Jedna Mewa wiosny nie czyni. :)

Naturalnie gdyby Bachman byl realna postacia. cenilbym go wysoko, ale poniewaz wiem, ze to tylko alter ego Kinga, to wole juz Kinga pod wlasnym nazwiskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o minolte z3, wyczytalem, ze posiada ona takze tryb manualny, wszystko trzeba ustawiac samemu. W komplecie dostalem takze torbe, pokrowce na tulejki , filtr uv, filtr CPL, filtr +4 dpi. I to wszystko za cene 350 złotych.

Przegladajac fotoSmg z poprzedniego numeru natrafilem na zdjecie przedstawiajace powalone przez wiatra drzewo pzy zachmurzonym niebie. SMG!- to wyszlo rewelacyjnie- ta glebia szarosci i ten ciemny odcien zielonego- jestem pod wrazeniem.

Ile zwykle zajmuje Tobie obrobka takich zdjec Photoshopem. Czu wystarczy posiedziec przed programem kilka minut aby zdobyc zalozony cel, czy tez moze to trwac nawet kilka godzin?

Edytowano przez Yilmaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o Trylogii Tolkiena? Czytałem całą z 5 razy, i zawsze, powtarzam ZAWSZE przebrnięcie przez ,,Drużynę Pierścienia,, boli. Nic ciekawego w niej nie ma, tylko idą, idą, idą i idą, potem opis przyrody, miejsca czy innej dziury w ziemi i dla odmiany znowu idą. :P Nasz rodzimy Wiesiek mimo iż grubszy pochłonął mnie bez reszty. Całą sagę przeczytałem w może 5 dni, zero snu, i odpoczynku tylko lektura. Wspaniałe uczucie :) . Ale wracając do tematu co sądzisz o ,, Władcy Pierścieni,, .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o minolte z3, wyczytalem, ze posiada ona takze tryb manualny, wszystko trzeba ustawiac samemu. W komplecie dostalem takze torbe, pokrowce na tulejki , filtr uv, filtr CPL, filtr +4 dpi. I to wszystko za cene 350 złotych.

Bierz. Warto.

Przegladajac fotoSmg z poprzedniego numeru natrafilem na zdjecie przedstawiajace powalone przez wiatra drzewo pzy zachmurzonym niebie. SMG!- to wyszlo rewelacyjnie- ta glebia szarosci i ten ciemny odcien zielonego- jestem pod wrazeniem.

Ile zwykle zajmuje Tobie obrobka takich zdjec Photoshopem. Czu wystarczy posiedziec przed programem kilka minut aby zdobyc zalozony cel, czy tez moze to trwac nawet kilka godzin?

Czasem 2 godziny, czasem 4 godziny, czasem 2-3 minuty. :) Ale zwykle nie bawie sie w jakies "wielkie rzezbienie" spod PS, 10-15 minut gora. Tam (jesli mowisz o fotce kolorowej) swoje zrobil dodatkowo zalozony na aparat filtr pomaranczowy - nie wszystko sie robi w PS. :)

Smuuggler czy czytałeś kiedyś książki Chrispoher'a Paolinieg'o?(Seria pt. "Dziedzictwo".)

Nie.

Co sądzisz o Trylogii Tolkiena? Czytałem całą z 5 razy, i zawsze, powtarzam ZAWSZE przebrnięcie przez ,,Drużynę Pierścienia,, boli. Nic ciekawego w niej nie ma, tylko idą, idą, idą i idą, potem opis przyrody, miejsca czy innej dziury w ziemi i dla odmiany znowu idą. :P Nasz rodzimy Wiesiek mimo iż grubszy pochłonął mnie bez reszty. Całą sagę przeczytałem w może 5 dni, zero snu, i odpoczynku tylko lektura. Wspaniałe uczucie :) . Ale wracając do tematu co sądzisz o ,, Władcy Pierścieni,, .

No nie jest to lektura na jeden dzien. Ja sobie czasem biore trylogie na wakacje, uwalam sie gdzies pod drzewem, w wodzie chlodzi sie piwko, koszyczek z zapasami zarelka stoi w cieniu, a ja siadam... czytam... chmurki zapier... po niebie leniwie, a ja leniwie sobie czyyytam... Czasem sie zdrzemne czasem to piwko obale powoli... i czytam. Kiedys jak palilem to przy tym sobie zapalalem fajeczke... to jest powiesc-rzeka, ja trzeba czytac pooowooooli, nie biegnac, nie szukajac akcji, tylko wlasnie rozkoszowac sie powolnym rytmem narracji...

...a poza tym to jest przegadana (te piosenki... au....), nieznosnie patetyczna, postacie tak szlachetne, ze az zeby bola - wyobrazam sobie, ze jak Aragorn idzie w krzak walnac klocka (bo co, niby nie musi...) to tez rozwaza chwale Gondoru, bo o niczym nizszej rangi mu nie wypada myslec. :) A taka Arwena - na pewno nigdy nie beknie przy jedzeniu. :) Wszyscy sa tam albo zli albo dobrzy (no dobra, jest pare osob nieco bardziej skomplikowanych), w kazdym razie sprawa jest jasna - my to dobro, oni (ze Wschodu...) samo zlo, wiec bedizemy walczyc i albo oni, albo my. Kiedys cenilem te ksiazke wyzej niz dzis, choc do dzisiaj ja lubie, ale bedac swiadomym jej wad.

Tolkiena i Sapkowskiego nie mozna sensownie porownac, bo to tak jakby porownywac kryminalki Agaty christie z Chandlerem, czy Odesyje 2001 ze Star Wars. To sa fajne ksiazki ale w zupelnie innym stylu, tyle ze w obrebie jednego gatunku.

Jak bardzo chcesz przywalić pytającemu gdy po raz 5345347638463 raz pytają Cię czemu nie chcesz się ujawnić?;)

W ogole nie chce mu przywalic, znudzilo mi sie przywalanie z takich powodow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, o ile dobrze pamiętam to ty zajmujesz się zawartością Coverka. Czy moglibyśmy liczyć znów na jakieś mp3, tak jak to był w przypadku Still Alive, OST'a z NecroVisioN i Unbreak, czy może jest to kompletnie niezależne od Ciebie...? :smile:

Edytowano przez Dogmeat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stave McCurry - Co sądzisz o jego fotografiach, jeżeli oczywiście znasz.

(Jeżeli nie, jest to genialny artysta. Polecam odwiedzić jego stronę internetową bo to całkowicie inny świat - http://www.stevemccurry.com/main.php - 3 Portret to najlepsze zdjęcie jakie kiedykolwiek widziałem. <3 )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler, o ile dobrze pamiętam to ty zajmujesz się zawartością Coverka. Czy moglibyśmy liczyć znów na jakieś mp3, tak jak to był w przypadku Still Alive, OST'a z NecroVisioN i Unbreak, czy może jest to kompletnie niezależne od Ciebie...? :smile:

Jak beda to ni bede sie plul, zeby ich NIE wrzucac, ale sam z siebie ich nie stworze. Tym niemniej na coverku dosc czesto rozmaite mp3 sie trafiaja, wiec jak widac sie staram(y).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pytanie, które zadam jeszcze się nie pojawiło :) Czy masz jakiegoś swojego ulubionego fotografa, który Cię inspiruje lub po prostu uwielbiasz jego zdjęcia? Dla mnie autorytetem jest Eugene Richards m.in. za to w jaki sposób podchodzi do fotografowanych przez siebie osób, za to, że jego społeczno-dokumentalne fotografie zmuszają do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smg, w pytaniach do EGM jeden z Forumowiczow na moje stwierdzenie, ze jedna z nowszych ksiazek Kinga " Komorka" ( ktora swoja droga jest bardzo nudna) odpowiedzial, ze nie napisal jej sam Mistrz, tylko jego syn. Czy to jest prawda?

Wersja oficjalna jest taka, ze napisal ja sam King na podst. pomyslu syna, ale w praktyce to tak bardzo niekingowska ksiazka, ze zapewne King sie tylko na niej podpisal, i ew. zredagowal.

ja mam pytanie do smugga.

Smuggler czy kiedy kolwiek zdażyło Ci się odpalić GTA IV na 1 GB Ram?

W ogole nie gralem w GTA IV...

Mam nadzieję, że pytanie, które zadam jeszcze się nie pojawiło :) Czy masz jakiegoś swojego ulubionego fotografa, który Cię inspiruje lub po prostu uwielbiasz jego zdjęcia? Dla mnie autorytetem jest Eugene Richards m.in. za to w jaki sposób podchodzi do fotografowanych przez siebie osób, za to, że jego społeczno-dokumentalne fotografie zmuszają do myślenia.

Lubie fotki Ansela Adamsa, ale nie staram sie kimkolwiek inspirowac. Wole sam koslawie napisac alfabet, niz przepisac cudzy sonet. :)

Mam parę pytań:

1.Lubisz swoją pracę?

Nienawidze! Cale zycie marzylem by zarabiac kopaniem rowow, a tu musze grac w godzinach pracy. To jest pech...

2.Co trzeba zrobić żeby dostac się do Cd-Projekt RED(odpowiedz jeśli wiesz)?

Zlozyc podanie o prace?

3.Grasz w WoW-a?

Nie!

4.Ile siedzisz przy kompie?

Az wstane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...