Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

@UP

Już to było w tym temacie wałkowane tyle razy, że ho ho... :confused:

Tak, Smuggler w redakcji "robi za dwóch". Bynajmniej takie jest jego nieoficjalne stanowisko :tongue:

Swoją drogą, mógłbyś to Smugg wrzucić do FAQ...

Edytowano przez SZWENIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem gramowo.pl-owy wywiad(bardzo fajny) z całą redakcją i mam pytanie(niezwiązane z twoją tożsamością :) ) czy to aby prawda że redaktorzy potrafili (potrafią:) ) spać w redakcji i czy tobie to się zdarzało?

Ps: deklaruje osobiście, że nie będę używał Post Scriptum:) todenerwuje chyba nie tylko mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym kompaktem to teraz jest chyba Canona G10

Absolutly NOT! Canono G-xx to byla niezla rodzina zaawansowanych kompaktow ale juz dawno przestala byc dobra, a G-10 to juz kpina - pod kazdym wzgledem slabszy niz POPRZEDNI model z tej serii, ale naturalnie przybajerowany na maksa. Absolutnie nie polecam jego zakupu! Najlepszym kompaktem jest obecnie Panasonic G-1, ale kosztuje tyle, co niezla lustrzanka... bo tak naprawde jesto to lustrzanka Olympusa tylko bez lustra i w kompaktowej obudowie.

Ja mam do ciebie takie pytanko, które nurtuje mnie od pewnego czasu. Otóż, czy jesteś osobą istniejącą w prawdziwym świecie (tzn., czy Smugg nie jest bytem nieprawdziwym) i czy masz inne nicki w CD-A?

W CDA mam inny nick, zeby nikt sie nie zdradzil przy niewtajemniczonych wolajac "Smuggler". Sam Smuggler jest czescia mej osobowosci (ta lepsza... tzn. weselsza).

Czy do fotografowanie podchodzisz już profesjonalnie,czy ciągle traktujesz to jako przyjemność,hobby ?

A co to znaczy "profesjonalnie"? Bo jesli TYLKO zarabianie pienidzy, to nie podchodze profesjonalnie. Ale jesli "angazuje sie w to co robie, nie odpierd... maniany, staram sie poglebiac swoja wiedze i umiejetnosci" to wtedy tak, podchodze.

Ale dla mnie to ciagle relaks i oderwanie sie od gier, pracy itd.

Mógłbyś mi polecić jakiegoś w miarę dobrego i taniego ultrazooma ? :)

Moglbym. Ale tego nie zrobie, bo szkoda twoich pieniedzy. Sony majstruje teraz jakiego ultrazooma 20x z matryca lustrzanki - ale tani to on nie bedzie. Dlatego albo kup sobie kompakt albo lustrzanke, na ultrazoomy szkoda po prostu kasy.

Ostatnio oglądałem gramowo.pl-owy wywiad(bardzo fajny) z całą redakcją i mam pytanie(niezwiązane z twoją tożsamością :) ) czy to aby prawda że redaktorzy potrafili (potrafią:) ) spać w redakcji i czy tobie to się zdarzało?

Ps: deklaruje osobiście, że nie będę używał Post Scriptum:) todenerwuje chyba nie tylko mnie...

Spac mi sie nie zdarzalo, ale wyjsc o 2 nad ranem i owszem.

Bardzo czujesz pogorszenie wzroku po 13 latach pracy w CDA?

Bo jak by nie patrzeć jest to nieuniknione... :rolleyes:

Czuc troche czuje choc nie wiem czy to akurat wina pracy w CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne grałeś w grę "Mafia". Jakie masz na jej temat zdanie? Czy czekasz na jej kontynuację? Jaka według Ciebie ona będzie?

PS. Z chęcią zaprosiłbym Cię na portal MafiaTown (adres do wygooglania), ale i tak zapewne nie skorzystasz z braku czasu :) W każdym bądź razie - Twój chociażby jeden post będzie tam mile widziany ;)

PS. 2. Pevoccer - Smuggler i tak Ci nie odpowie. Przeczytaj FAQ :)

Edytowano przez KevinPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę pytanko nie na miejscu, ale mimo wszystko je zadam. Najwyżej nie otrzymam odpowiedzi :P

Czy w dobie kryzysu spadły Wam (redaktorom CDA) pensje?

Na razie nie. :)

No dobra, nie to nie.

Ile średnio dostajesz listów do AR (nie chodzi mi o e-mail)?

Nie licze, ale tak z 95% korespondencji to juz emaile.

Czy w związku z ciągłą pracą przy komputerze wszyscy nosicie okulary? I czy możesz powiedzieć jaką Ty masz wadę wzroku ( z ciekawości- nie chcesz nie odpowiadaj)? :biggrin:

Nie wszyscy.

Zapewne grałeś w grę "Mafia". Jakie masz na jej temat zdanie? Czy czekasz na jej kontynuację? Jaka według Ciebie ona będzie?

Gralem. Czekam. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ultrazooma się napaliłem bo robiłem ( Kiedy miałem lustrzankę Sony Alfa 700- niestety wujek wrócił z irlandii po swoje ;( ) baaaaaaaaaaardzo dużo zdjęć ulicznych i makr. Więc kierując się portfelem i tym co kiedyś napisałeś w poradniku "kupuj z głową" na owego wcześniej wspomnianego ultrazooma się nakręciłem. Na lustrzankę mnie nie stać gdyż nie zarabiam :P A rodzice w to moje kosztowne hobby sie nie angażują :( <"Zaraz ci się to znudzi" ito.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ultrazooma się napaliłem bo robiłem ( Kiedy miałem lustrzankę Sony Alfa 700- niestety wujek wrócił z irlandii po swoje ;( ) baaaaaaaaaaardzo dużo zdjęć ulicznych i makr. Więc kierując się portfelem i tym co kiedyś napisałeś w poradniku "kupuj z głową" na owego wcześniej wspomnianego ultrazooma się nakręciłem. Na lustrzankę mnie nie stać gdyż nie zarabiam :P A rodzice w to moje kosztowne hobby sie nie angażują :( <"Zaraz ci się to znudzi" ito.

Ultrazoom nie jest dobry ani do zdjec ulicznych (gdyz te robi sie wlasnie Z BLISKA ani MAKR ktore robi sie z BARDZO bliska), do tego oferuje bardzo kiepska jakosc obrazu nawet w porownaniu do wiekszosci sensownych kompaktow. Uzywana lustrzanka z kitem (wystarczy do reporterki, a do makro mozesz wejsc w system szkiel M-41, o ktorych w drugiej czesci poradnika...) to ok. 1000 zl, mniej niz nowy ultrazoom. Albo kup siobie na allegro Canona A610, za 300 zl, on tez da rade. Mowie to jako byly posiadacz b. dobrego ultrazooma, ktorego nabycie uwazam za swoj najwiekszy fotograficzny blad w zyciu. Zoom x15 itd. to fajny bajer przez pierwsze 3 dni, a potem widzis zglownie wady aparatu: szumy, mala rozpietosc tonalna, znowu szumy, znieksztalcenia optyczne, brak szerokiego kata, i jeszcze raz szumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poradę :P Ale w poradniku "Kupuj z głową" Pisałeś że "ultrazoom też da radę" :P No ale nie bede sie kłócił. Miałem ochotę na Lumixa DMC Fz18 ale bede musiał zmnienic plany. Dzieki raz jescze xD

A jeżeli lustrzanka to rzuć proszę jakimś konkretnym modelem :P

Edytowano przez Turo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler czy Ty jestes Ghostem bo tak wynika z prima aprilisowego tekstu, tam jest napisane że Ghost i Smuggler to dwie inne osoby czyli dwie te same osoby wyjaśnij mi to proszę.

Nie zauważyłeś że ten tekst to jeden wieeeeelki żart.? A nawet jeśli Smugg by nim był to już widzę jak spieszy z odpowiedzią :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja. Czy uważasz Garfielda (tzn. komiks), jako dzieło idealne? Jeśli nie, to co byś zmienił, gdybyś tworzył ten świetny komiks?

(Jeśli pytanie się powtórzyło, to przepraszam. Nie znalazłem powtórki, używałem opcji "szukaj")

Edytowano przez MathRaven27
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic, ale nie wytrzymam.

Smuggler czy Ty jestes Ghostem bo tak wynika z prima aprilisowego tekstu

Skoro sam trafnie zauważyłeś, że tekst "jest primaaprilisowy", to jakim trzeba być bałwanem, żeby wziąć tą sugestię na poważnie?

Edytowano przez Marchalt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja. Czy uważasz Garfielda (tzn. komiks), jako dzieło idealne? Jeśli nie, to co byś zmienił, gdybyś tworzył ten świetny komiks?

(Jeśli pytanie się powtórzyło, to przepraszam. Nie znalazłem powtórki, używałem opcji "szukaj")

Nie jestem rysownikiem. Nic bym nie zmienial, choc na pewno idealny nie jest.

Dzieki za poradę :P Ale w poradniku "Kupuj z głową" Pisałeś że "ultrazoom też da radę" :P No ale nie bede sie kłócił. Miałem ochotę na Lumixa DMC Fz18 ale bede musiał zmnienic plany. Dzieki raz jescze xD

A jeżeli lustrzanka to rzuć proszę jakimś konkretnym modelem :P

Bo da. Lepszy maluch na wyjazd z rodzina za miasto (da rade...) niz brak samochodu. ALe po co kupowac malucha nowego jak za te kase kupisz np. uzywanego fordziaka? Sam mialem Fz-20 (lepszy niz Fz-18!) i powiem ci, ze nie warto. Nie moge patrzec dzis na fotki, ktore nim zrobilem. Szumial na 80 ISO bardziej niz tania lustrzanka na ISO 800. Porazka po prostu. Zapomnij, nie warto.

A jaka lustrzanka? Dokladnie o tym bedzie w II czesci poradnika w CDA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...